Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

edita84
19. apr 2010

och no to nie je dobé a tehu nie si? dúfam že čím skôr mi dojde mrcha aby sme sa mohli snažiť

karol84
19. apr 2010

edita, tehu urcite nejsem. po injekcich agolutinu se ms vzdycky tak do 14 dnu spusti

karol84
19. apr 2010

ale duphaston mam ted teprve prvni mesic - predtim jsem brala utrogestan a to to jakztakz slo - i kdyz ne zrovna pravidelne, ale az na vyjimky jsem ms dostala. tak to ted bude treba podobne a hned na prvni pokus jsem si vybrala tu vyjimku

edita84
19. apr 2010

aj ja mám prvý mesiac duphaston doteraz som mala ms pravidelne len teraz sa mi to potento 😕

ance1
19. apr 2010

já beru dufaston 19-25 DC a pak MS dorazí tak 28 nebo 29. Asi záleží na každém, jak to tělo snese.

edita84
19. apr 2010

ja som ho začala brať až 45 dc lebo som nedostala ms a brala som ho 10 dní tak teraz čakám

karol84
19. apr 2010

edita, to mi skoro pripada lepsi rovnou na injekci... prijde mi, ze s injekci je vysledek jistejsi a rychlejsi...

edita84
19. apr 2010

asi hej uvidíme či ms dorazí ale pevne dúfam že hej

luckam77
20. apr 2010

juuuj baby..mne dr. povedal ze to môzem zacat brat aj hned...nemala som ms 3mes...1tabletku denne po vysadeni pockat na mrchu a ked dorazi tak zacat brat na 14den od zaciatku prveho dna menzesu...

ance1
20. apr 2010

Prosím nemá někdo podobnou zkušenost? Dneska jsem když jsem byla na wc tak na papíře našla průhledný výtok s nitkou krve. Do MS mám dva dny nebo 9 dnů, ale nikdy předtím jsem to neměla.

hanka99
21. apr 2010

Ahojky,
omlouvám se ,že vám sem tak vpadám,ale chtěla bych se zeptat. Je možné,aby Duphaston ovlivňoval BT ?? Mám po clostilu,dle ovu testů a bolení v podbříšku,ovu kolem 14DC ale teplota mi vždy klesne po22DC, duphaston beru 20-25DC ale na ovu testech žádná druhá čárka. Ty hormony si se mnou asi pěkně hrajou 🙂

Tak nevím jestli mám dát na ovu testy nebo na BT ☹ ??
Budu ráda za každou radu 😉

shaarka
21. apr 2010

hanka, nejak som nepochopila, ze co sa deje teraz 😅
skus este raz napisat, nech aj ja pochopim 😀 😀 😀
mas niekde graf?

ance, nitka krvi vobec nic neznamena, cize moze to byt vselico a nemala by si sa znepokojovat. tvoje vyjadrenie, ze do MS mas 2 alebo 9 dni ma pobavilo 😀

hanka99
21. apr 2010

shaarka, graf buhužel nemám ☹ . Když mám na ovu testech // tak mám teploty 36,8 až 37 a když teploty klesnou na 36,4 tak zase nemám na ovu testech //. Domnívala jsem se , že když klesne BT začíná ovu, asi jsem rozbitá ☹

shaarka
21. apr 2010

no hani, aj tak ti velmi nerozumiem...
ale napisem, ako by to malo byt:
ak ovulacny test ukaze // (dve rovnako silne ciarky, alebo testovaciu silnejsiu nez kontrolnu), tak sa ovulacia blizi a pride tak o 24-48 hodin. dovtedy a vratane dna ovulacie by si mala mat teploty nizsie ako tie ostatne.
po ovulacii sa teploty zdvihnut (vacsinou prudko, aspon o dve, tri desatiny) a ostanu tak pocas celej lutealnej fazy do menzesu (vacsinou).
duphaston moze ovplyvnovat teplotu, ale kedze sa jedna o desatiny stupna, malokedy si to niekto vsimne.

stale nerozumiem, co ma spolocne teplota s ovu testami, ako si pisala.
napis mi prosim ta aspon to, ake si mala teploty - pekne po poradi od 1.DC + vysledky testov, + kedy si brala lieky.
skusim sa z toho vysomarit.

hanka99
21. apr 2010

shaarka,právě když jsou na ovu testu // tak mám teploty normální žádný pokles ani druhý den a naopak když mi klesne teplota to by mělo znamenat ovu tak ovu testy nereagují. Ale já už přijdu na to,kde je zakopaný pes.
děkuji

shaarka
22. apr 2010

hani, teploty nesuvisia s ovulacnym testom...
je len jedno pravidlo - a to take, ze v den ovulacie by mala byt teplota podstatne nizsie ako dalsich cca 14 dni po ovulacii.
a pozor, ovu testy ovulaciu predpovedaju, ze bude.
ale nehovoria, ze prave teraz je!
ovu testy reaguju na hormon LH, ktory spusti prasknutie folikulu. ten hormon ma svoj vrchol (na ktory reaguje test) prave tych 24-48 hodin pred ovulkou.

edita84
22. apr 2010

Ahojte kočky ja som dnes volala s gyn. a on hovoril že po duphíku by mala ms dosť tak ako po vavolávačke čiže 10-14 dní

hanka99
22. apr 2010

shaarka,aha já myslela,že když se ovu testu ukážou // tak musí teplota klesnout,tak ne,ještě jednou děkuji za odpověď 😵
edit,když jsem brala duphaston první měsíc tak mrcha nepřišla,musela jsem na vyvolávačku 😝 ale druhý měcíc to bylo ok

shaarka
22. apr 2010

edit, po poklese progesteronu z duphastonu, ktory sa bral tak 10 dni, by mal menzes dojst tak do 3-5 dni od vysadenia, ale kazde telo reaguje inak.
po vyvolavacke, co je prog. koncentrovany, pride zvycajne do tyzdna.
v kazdom pripade sa niekedy stane to, ze aj pocas dni, ked sa berie duphaston, alebo po pichnuti vyvolavacky sa telo zariadi samo po svojom 🙂 a najprv pride ovulacia.
tym padom menzes dojde po skonceni lutealnej fazy, teda o cca 14 dni.

eninka27
22. apr 2010

baby, stalo sa vam niektorej ze ste este nedobrali balenie Duphastonu a prisiel menzes?
Mne este ostali dve tabletky a dosla mrcha 😒 je to ok? 😒 😉
A inak, dobru nocku 😉

shaarka
23. apr 2010

eninka - vsetko ma svoje vysvetlenie:
1. moznost je ta, ze si mala ovulaciu podstatne skor ako si zacala brat D a telo sa zariadilo same - po skonceni LF prisla menzes, bez ohladu na to, ze sa este dopujes progesteronom.
2. moznost je taka, ze D si mala na predlzenie lutealnej fazy, co sa nepodarilo. dve tabletky D denne nie su take enormne mnozstvo...
3. nepravdepodobna moznost je ta, ze hormony su v nerovnovahe, ovu nebola a toto krvacanie je chybne, alebo dokonca anovulacne.

preto pisem stale dookola to iste - nasadit duphaston az PO ovulacii na 10 dni.
a ovulku zistite spolahlivo meranim bazalnej teploty a sledovanim plodneho hlienu.
takto sa potom vyvarujete vsetkym nezvyklym krvacaniam, spineniam a pod. - ked telo nevie, ci sa ma riadit same sebou alebo hormonmi, ktore dostava umelo.
to plati hlavne pre baby s cca pravidelnym cyklom, nie pre anovulacne. 🙂

lia23
23. apr 2010

kocky ahojte..ej to pravda ze akdo 10 dni od ukoncenia uzivania Duphastonu nedostanem rkamy tak je zena tehootna???ci nemusi tak byt..teda ze aj tehotna zena moze normlane kramy po duphastone??

bebotka
23. apr 2010

ahoj lia mala by dojst do 3-5dni, mne osobne dosla aj 7den myslím, že ked dostaneš menzes po duphastnone tehotenstvo tam asi nebude

lia23
23. apr 2010

ahoj bebotka..tak to asi znamena ze nie je mozne...brat lieky...mat kramy a byt tehotna sak???? ☹ ☹ ☹

shaarka
23. apr 2010

lia,
duphaston nie je vseliek, takze menzes po nom nemusi dojst (aj ked to sa deje len vynimocne) a je to z niekolkych dovodov:
1, tehotenstvo (nie je vylucene, ze zena je tehotna aj ked dostane menzes)
2. cysta
3. vlastna lutealna faza zu oneskorenej ovulacie
4. iny dovod - hormonalny bordel

eninka27
26. apr 2010

shaarka, dakujem za vysvetlenie, zacinam sa v tom vyznavat celkom fajn 🙂
ale cyklus je stale anovulacny, vraj 😒

shaarka
26. apr 2010

😵

drndapetka
28. apr 2010

Ahojky holky, tak se taky hlásím mezi Vás. Začala jsem brát první cyklus Dupphík 🙂 Mám ho na úpravu cyklu. Moje cykly byly 50-70 dní dlouhé 😠 Jsem zvědavá jestli zabere. Beru ho 2.den Jsem 17 DC ) a už cítím tlak v podbříšku jako před MS- máte to taky tak některá? 😕 A jsem podrážděná 🤐 Vzpomínám, že když jsem byla ěx na injekci Agolutinu, tak jsem se taky tak cítila - akorát mě ještě hrozně bolely prsa....a 2x z toho bylo těhu 😀 Jak píše shaarka-moje tělo se zařídilo po svém, takže jsem nejdřív měla ovulaci, a protože jsem čekala na MS, tak jsem byla v klidu, nemyslela na těhotenství a pak jsem byla celkem v šoku, když MS po 14 dnech nedorazila a mudr mi oznámil pozitivní krev 😉 Kéž by to tak bylo i s Duphíkem 😵

A Duphík je holky slabší než injekce Agolutinu? Je to jedno a totéž , že ano?

edita84
28. apr 2010

ahoj kočky mne po 10 dňoch po duphíku prišla mrcha hurá teším 😀

veronkas
28. apr 2010

Duphaston je svinstvo, ja som to brala pol roka, mala som z toho strašnú pleť a neskutočné depky !!! Akurát MS nachlp nadeň!