Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evule
5. okt 2007

teda tak to klobouk dolů, 9 roků je pěkně dlouhá doba, tak to ti držím palce a přeji aby vám to konečně vyšlo a měli jste své vymodlené miminko. Uvidím co ultrazvuk a poradím se s doktorkou jaký má na to názor.

evule
5. okt 2007

naštěstí vím, že moje doktorka nebude rok čekat, protože je aktivní od začátku 🙂 což jsem ráda, spousta holek si stěžovalo, že jejich doktor to nějak neřeší.

pecka
5. okt 2007

Tak, to je super, ze mas taku aktivnu doktorku. Ja to mojej nemozem povedat. Keby zalezalo od mojej obvodnej gynekologicky, tak mozno niekedy po styridsiatke sa dostanem na umele oplodnenie 😠 . Takze namiesto nej som bola aktivna ja.

annili
5. okt 2007

Ahojte baby.Stalo sa uz niektorej z vas, ze ste zacali krvacat skor ako ste dobrali Duphaston? Ja ho beriem od 11DC do 25DC 2Xdenne a uz druhykrat som ho ani nestihla dobrat,spinit som zacala okolo 21DC na na 24DC mi prisla. A este nieco - po ako dlhom neuspesnom snazilkovani by ste mi poradili posurit doktora, nech sa nieco deje, my to skusame uz 10mesiacov a nic.Vopred velky dik za rady. 😉

evule
6. okt 2007

to pecka: Hned jak jsem se ptala jestli doporučuje vitamíny při snažení, tak mi napsala listovku a ať ji začnu brát kdy chci, hned jak se rozhodnem snažit. Pak jsem se jí ptala jestli když mám nepravidelnou ovulaci jestli probíhá ovulace, tak mě hned objednala na ultrazvuk a teď to bude teprve 2. ultrazvuk a říkala mi, že můžem začít se stilumací, takž si myslím, že je celkem pružná 🙂 Je to možná tím, že já mám přímo asistentku a má ordinaci na klinice reprodukční medicíny, není to klasická obvodní gynekoložka. Ale těžko říct. Hlavně ať ti to dobře dopadne, budu moc držet palce. 😵

pecka
8. okt 2007

annili, mne sa to tiez par krat stalo, ale len vtedy, ked som si zabudla dat tabl. - oneskorila som sa viac ako 8 hodin, vtedy som zacala spinit a aj napriek tomu, ze som si potom dala tabletku, tak som sa normalne rozkrvacala. Takze mne to tak, vychadza, ze si sa asi spozdila s uzivanim, alebo si nejaku davku vyneachala. Ak nie si si toho vedoma, treba urcite informovat dokyho, ktory ti t predpisal.
A odpoved na tvoju druhu otazku, vseobecne sa hovori, ze po roku neuspesneho snazenia, by sa malo nieco s tym robit. Ale ked si zacala uzivat duphaston druhy mesiac, tak doky s tym uz nieco zacal robit 😉 . Chce vediet, ako nan budes reagovat. Dava sa pre zaciatok na 3 alebo na 6 mesiacov (cyklov)a potom by sa malo rozhodnut, co dalej..... 🙂

Evule - kedy ides na ten ultrazvuk???

evule
8. okt 2007

pecka: 15. 10. 😉

pecka
8. okt 2007

evule drzim palce, nech to dobre dopadne 🙂 Potom napis, co ti povedali, OK?

evule
8. okt 2007

dám vědět, díky za podporu 🙂 Teď je důležitější aby ti to v pátek dopadlo dobře. 🙂

tessie
8. okt 2007

Ahoj Pecka. Aj ja ti teda držím palce, nech sa to v piatok dobre podarí a bude z toho ten najpozitívnejší výsledok (2 paličky na tehotenskom teste). A klobúk dole, že ste tak dlho vydržali. 9 rokov je naozaj dlhá doba. Ste obaja veľmi silné osobnosti... Držím palce...

annili
8. okt 2007

To pecka: dik za odpovede a aj ja ti drzim palce,nech to uz konecne vyjde
To all:aj vam ostatnym zelam vela uspechov a same pozitivne 😵 spravy

pecka
9. okt 2007

ahoj tessie aj ostatne snazilky 🙂 , ste velmi zlate, dakujem za slovka podpory, fakt to velmi pomaha. 🙂

bubatenko
10. okt 2007

chcela by som sa vás spýtať, beriem duphaston prvý mesiac od 11-25 dna. Posledné štyri dni, ale mam problém s tým, že každý večer tak od 17,00 mi býva strašne zle, ma napína aj z normalnej čistej vody. Máte niektorá z Vás takýto vedľajší príznak počas užívania duphastonu?

sah
10. okt 2007

Ahoj, koukám, že nás je víc. Mám taky dotaz. Dneska jsem 17 DC, mám v sobě úplně první tabletku Duphastonu sotva dvě hodiny a začínám špinit. Je to normální?? Mám ho na úpravu cyklu, ale tohle teda?? Snažíme se o mimi, od 10 DC docela dost 😀 , tak nemůže to souviset s případným zahnizďováním vajíčka?? No fakt nevím, štve mě to!!

pecka
10. okt 2007

bubatenko - praveze duphaston ma len vo velmi malej miere vedlajsie ucinky. Bud to mas zo stresov, zo sleho stravovania, ale napadlo ma aj to, ci nebude tehulka 😉

sah - to spinenie, nemoze, resp. by nemalo byt, vyvolane jedinou tabletkou duphastonu. To je nasledok hormonov, ktore si mala v sebe pred tym. Skus uzivat 4 dni a uvidis, ci sa rozkrvacas, alebo budes len spinit. Malo by to ustupit, ak nie zavolaj dokimu, ktory ti to predpisal. 🙂
A dalsia vec, ze cisto teoreticky s tym zahniezdovanim, by si mohla mat aj pravdu, tym mas to tvoje spinenie, ale zda sa mi to nepravdepodobne. Nuz, ale zazraky sa deju..... Daj potom vediet, ako si dopadla, drzim palce, pri snazilkovani ☹

pecka
10. okt 2007

sah - ten smalik na konci sa mal usmievat, to som klikla na nespravneho, tak prepac 🙂 🙂 🙂

sah
10. okt 2007

Pecka, díky ti za odpověď. No od té doby jsem "čistá", bylo to jen ráno. Když ono u mě je to takový zvláštní. Po vynechání HA jsem to nedostala, což před prvním dítětem bylo taky tak. Bez HA prostě nemenstruuju. Takže na provokačku, poté MS a dnes jsem 17 DC, takže poprvé Duphaston do 24 DC. Takže mě to špinění jen trochu zaskočilo. No uvidíme, prý jestli to bude i zítra, mám si zavolat a domluvit se přímo s gyndařem. Tak doufám, že to ustalo. Rozhodně pak dám vědět 😀

sophy
11. okt 2007

sah, mam podobny problem, po vynechani hak, uz to bude pomaly rok, prisla len jedna spontanna MS... hroza, tri krat vyvolavacky a teraz, akurat dneska som tiez zacala s duphastonom, mne to dr. ale kazala brat 17. az 27.den , verdikt znel, ze aj ked som naoko zdrava a ziadny problem nenasla,cyklus chyba a bez hormonov sa k // nedopracujeme 😒

leto79
11. okt 2007

ahojte baby, tak aj ja zacinam s duphastonom - v sobotu mam brat prvu pilulu...

doki vravel ze od 16 - 17.dc po 10 dní, sophy, takze podobne ako ty...
sophy, tiez si mala dlhe cykly? a co ovulacia, bola? ja sa bojim hlavne toho, ze cyklus bude anovulacny

😕

katarina78
11. okt 2007

to sah: ja som začala brať D minulý mesiac a takisto po prvej alebo druhej tabl. som začala špiňiť, potom prišlo svrbenie tak som použila tantum rosa a prešlo to, málinko som špinila až do mršky. Teraz už beriem druhé balenie (od 15 do 25 DC) a špinenie sa zatiaľ neobjavilo (večer vezmem 4 tabl.) k tomu sa aj pokúšame o mimi tak dúfam že to vyjde. Ale od pondelka - kedy mala byť ovulka pociťujem sem také také pichanie v pravom vaječníku, tak neviem čo to znamená? Silno verím že tehu 😵 😵 😵

sah
11. okt 2007

Katarina díky za odpověď 😉 . No já si dneska volala na gyndu, tak jsem mu to říkala, že od včerejška špiním, sice jen občas, ne celý den a že mám tak čtyři dny velké bolení podbřišku a včera to bylo nejhorší. Podle něj by to mohlo být ovulační špinění, ty bolesti tomu prý jenom nasvědčují. Pokud nebudu těhotná a dostanu to, tak další cyklus to mám začít brát už 15 DC. Tak uvidíme. Prý si myslí, že včera naplno proběhla ovu, tulili jsme se, tak uvidíme výsledek 😅 .

augustovka
14. okt 2007

ahojte chcem sa opytata podla coho sa urcuje ci sa duphaston berie od 15 alebo 17 dna?co sa stane ked si ho dam o 2 dni skor? 🙂 🙂 🙂

annili
14. okt 2007

to augustovka> davkovanie je hlavne podla toho, na co ho beries /ci na upravu cyklu,ci v tehotenstve, na zastavenie abnormalneho krvacania a pod./ mne ho predpisal na upravu cyklu,ale uz mi nim aj zastavoval krvacanie, vtedy zalezalo na tom, v ktory den cyklu som tam bola. Ja ho beriem od 11DC,pretoze mi MS prichadzala veeelmi skoro,niekedy aj po 7 dnoch od ukoncenia predchadzajuceho krvacania.maj sa.pa 😉

augustovka
15. okt 2007

no ja ho mam na upravu yklu mam ho brat do 17 dna,co sa stane ked ho zoberiem od 15 dna?

soletek
15. okt 2007

Kočenky mne duphaston predpisal lekár od 11 do 25 DC 2x denne pretože prvé dva dni mám veľmi veľmi silný menzes. Má niekto s tým skusenosti ? ďakujem

bubatenko
15. okt 2007

soletek...ja tiež beriem duphaston od 11 do 25 dna... výsledok... dostavil sa dnes.... dostala som ukážkovú mrchu na 28 deň, ale s takými bolesťami a silným krvácaním, že som musela odísť z práce a idem si lahnúť, lebo odpadnem.... dúfam, že u teba to bude iné... ale tu máš mojú skúsenosť... ☹

annili
15. okt 2007

augustovka... myslim si,ze sa nic nestane. Preco ho chces brat o 2 dni skor?
Ja sa chcem opytat doktora, ci by som tiez nemohla od 17 - 19 DC, lebo tie hormony mi uz lezu na nervy, cela som vyhadzana- a takto to ma byt este 4 mes. ☹
bubatenko...aj ja to po nom mavam take riadne, ale bez neho nie je nic, tak drzim palce, vydrz 😉

daniela1111
16. okt 2007

Ahojte,doktorka mi nasla na vajecnikoch 3cysty,predpisala mi duphaston od 14.do25.dna cyklu 2x1tabl. Nebola som s nim ale spokojna, na tvari sa mi urobili vyrazky a stale som mala chut na sladke.Ked som ich vysadila,som v pohode a dokonca uz mam len 2cysty.

helik3
18. okt 2007

Ahojky,
já beru Duphaston první cykl, od 17-26 dne DC. Dnes večer si vezmu poslední tabletku a pak se uvidí. Během užívání jsem neměla žádné problémy, špinění, bolesti, nic. Jsem zvědavá jestli menzes přijde přirozeně nebo budu muset zase na vyvolávačku. Anebo v nejlepším případě nepřijde vůbec 😉 -zatím jsem na tom takto http://www.fertilityfriend.com/home/19b617 Dám vědět jak to dopadlo. 🙂

verusv
21. okt 2007

Ahoj holky, chci se jen zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s vyčkáváním braní Duphastonu až když skutečně nastane ovulace?

Jelikož jsem půl roku nemenstruovala a ani neovulovala (nízká hladina progesteronu) nasadila mi dr. od 5.DC Clostylbegyt 5 dní a od 15.DC Duphaston po dobu 10 dní. A stejně podle teplot ovu nebyla. No a někde jsem zaslechla, že Duphaston může ovulku zastavit a že je dobrý začít ho brát až když podle teplot dojde k ovu.