Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

anjelinka
2. apr 2008

anippka, no, tie hormony si robia, co chcu. a ja ich odmietam brat, pretoze nechcem priberat, uz teraz som dobra, neviem, ako sa to u vas pise, "boubelka"? 😀

janne, a ako dlho beries Duphaston?

janne6969
2. apr 2008

Este neberiam. Zacnem az mi nabehne mrcha. Co mam od toho cakat? Priberanie? No to snad nie 😲

anjelinka
2. apr 2008

janne, na kazdeho to posobi individualne, poznam dievcata, ktore brali a pribrali, ine nepribrali. Kamaratke povedala doktorka, ze sa ma pri uzivani krotit v jedle, ze vsetko s mierou. co ja viem...ale mam pocit, ze mi viac chuti papat 🙄

janne6969
2. apr 2008

No zacala som zasa behavat, tak to hadam nebude az take strasne.
A ty beries Duphaston?

anjelinka
2. apr 2008

Ano, ja som bola u mojho gynekologa najprv s tym, ze sa nam nedari otehotniet, tak ma objednal na endokrinologiu k jeho manzelke, no a ta mi bude robit hormonalny profil. lenze ten sa robi v cykle, ale ja som odvtedy nedostala mrchu. tak som bola nazad na gynde, predpisal mi duphaston, aby sa mi to rozbehlo, lenze zatial nic...nedal mi vyvolavacku, este sice nevylucil tehotenstvo, ale testy su negativne, takze 90% tehula nie som.

anippe
2. apr 2008

holky já jsem s hormonama za tři měsíce přibrala 3kg ☹ Taky mám obrovskou chut na jídlo. Příští měsíc chci jít na IUI a pokud se nezadaří tak přes léto odmítnu všechny pilule a kila vyplavu 😵 A na podzim se na to opět vrhnu.

janne6969
2. apr 2008

Ja som si nikdy nemyslela, ze otehotniet je taka veda. Ved tehotny je teraz uz asi kazdy. A predsa. Tak som zvedava. Ja som velmi netrpezlivy clovek a ked nieco chcem, tak to chcem hned.
Inac 3 kila niesu az tak strasne vela.

anjelinka
2. apr 2008

anipp, ja som po operacii velkej cysty pribrala 20kg, plus tabletky.... 😔

idete anippka na prve IUI?

anjelinka
2. apr 2008

janne, lenze v tychto veciach, bohuzial, musis byt trpezliva...velmi ti prajem, aby sa vam to co najskor podarilo...ja som si tiez myslela, ze tehotna budem raz-dva, ale dnes to asi nie je take jednoduche, ako to bolo niekedy...a nemusis este zufat, na zufanie su tu ine baby, co nam to trva uz dlhsie...este hlavku hore a musis verit...teplotku si nemerias?

janne6969
2. apr 2008

Zacala som vcera 🙂 Zatial neviem, ci to bude mat nejaky vyznam, ale aspon mam pocit, ze nieco robim. Ta necinnost ma zabija.
Anjeli a si vydata? Ak sa smiem spytat.

anippe
2. apr 2008

anjelinka ano bude to naše první IUI, no moc nadějí si nedělám. Jak to že jsi po operaci cysty tolik přibrala?
Já jsem byla v létě na laparu kvůli cystě a za týden v nemocnici jsem 5kg zhubla!!! Samozdřejmě že v prsách, ze dvojek jsem měla nulky ☹ Takže ted mám o malinko víc než normálně, ale stejně se nevejdu do kalhot.Nahoře jsem zhubla a dole to nabrala

janne6969
2. apr 2008

to je zakon schvalnosti to chudnutie. Aj ja to poznam. Schudnem tam kde nechcem a priberiem tiez tam kde nechcem 😅

anjelinka
2. apr 2008

janni, ano, som, snazilkovat sme zacali chvilku pred svadbou, asi cca dva tyzdne, no uz to bude rok, ale verim, ze sa nam to podari 😉
a ta necinnost ubija, ja som rada, ked sa veci hybu 🙂

anipp, neviem, stravovala som sa normalne, ako vzdy a pozri, sice, ja to trosku pripisujem este aj HAK. niekde som citala, ze zeny, ktore maju cystu, tak zvyknu mat sklon k priberaniu.
Odvtedy si nemala nic? Mne sa este tvorili nove, tak cca 4-5cm, ale nastastie, nemusela som pod stol, lebo praskli, zacala som uzivat poctivo Femigard a ked som sla na kontrolu, tak som bola "cista" 😉 .

janne6969
2. apr 2008

Femik som brala aj ja, ale len mesiac. Asi zacnem znovu. Len neviem ci mi pomohol, lebo mrcha nikde. Ale citim ze do tyzdna pride. Uz ma pobolieva brucho 😖
Inac sorry, ja taka neznala. Co to je to IUI?

anippe
2. apr 2008

Taky jsem užívala femigard 😵Začala jsem ho brat po laparce. Po dobu užívání se mě cysta neudělala.Doky nám dal půl roku po operaci na normální snažení, ted už jsem tři měsíce v caru.Další cysta se mě udělala druhý cyklus stimulace s clostilem.Hned mě ji odsáli, byla 7cm.

anjelinka
2. apr 2008

ja verim, ze mi Fem pomohol. teraz ho sice neberiem, lebo akosi nemam cas si ho ist kupit, tak asi objednam cez net, nech nemam velku pauzu od uzivania.

IUI je inseminacia, kedy v case ovulacie strieknu zene az cez krcok maternice spermie...cize isty druh umeleho oplodnenia, taky ten, z tych prvych krokov by som povedala.

ivkapalkova
2. apr 2008

ahojte babenky.....ak mozem apojim sa aj ja do rozhovoru....Ja beriem Duphaston uz druhy rokom a nepribrala som. Da sa s nim dokonca aj chudnut ked tolko nejem ako normalne. takze je to v pohode

anjelinka
2. apr 2008

anippka, takze zasa laparka? aj pri druhej cyste? neskusali tu thymianovu kuru, ci ako to robia? tymi injekciami? Ja ho tiez musim nazad nasadit. A po tej cyste vam dal dr. ten cas na snazenie? Nam tiez, ze sa mame snazit a co najskor otehotniet, ale ked to bolo, tak vtedy sme este ani len o snazeni nepremyslali, sme si to nemohli ani dovolit, ja som nemala skoncenu VS, este som studovala, atd....proste nebolo vhodne obdobie... 😕

janne6969
2. apr 2008

Pozitivna infoska 😀
Asi aj zajtra zbehnem pre ten Femik. Mozno mi pomoze.
A kedy sa to IUI robi? Ked niesu spemie celkom v poriadku?

ivkapalkova
2. apr 2008

Na co je konkretne ten Femigard?

janne6969
2. apr 2008

No asi na vsetko.
Lieci nepravidelnosti, bolesti a ine veci. Na nete najdes.

anjelinka
2. apr 2008

Femigard je bylinkovy pripravok na zensky hormonalny system.

IUI sa robi, ked par nemoze uz dlhsie otehotniet, no a ma napriklad partner malo pohyblive spermie, atd...vsetko zavisi uz od vysetrenia v car.

janne6969
2. apr 2008

Vidim ze musim zasa zacat s Femigardom. Ked je to na tie hormony 😉

janne6969
2. apr 2008

Baby ja musim ist domenko.
Snazit sa 😀

anjelinka
2. apr 2008

janni, aspon na flasticke to tak pise, ze na zensky hormonalny biorytmus, ci tak nejako 😉

mahulena
2. apr 2008

kocky, ja brala duphaston od 7-14tt, dle pribaloveho letaku je indikovan pri opakovanem potratu, pri hrozicim potratu, pri nedostatecne cinnosti zluteho teliska a pri krvaceni
takze me to udrzelo mimi a zastavilo spineni a krvaceni
ani jsem nevedela, ze se da pouzit pro upravu MS

ja nepribrala ani deko

kocky, hodne stesti! 😉

janne6969
2. apr 2008

Vdaka 😀 Tebe vela zdravia 😀

anippe
2. apr 2008

anjelinka, protože doky věděl že ta poslední cysta je kvůli clostilu, tak mě ji v caru ambulantně odsáli, no nebylo to nic příjemného, ale bylo to za 10min. vyřešené 😉
Já myslím že přibírám hlavně po pregnylu a clostilu 😒

anjelinka
2. apr 2008

anippka, ambulantne? a to ako??? 😕 laparo??

anippe
2. apr 2008

nene.Jednoduše 😒 seš normálně na křesle , máš tam vaginální utz a takovou dlouhou jehlou ☹ tu cystu napíchne a odsaje.Dělal mě to samozdřejmě na sále.Bolelo hlavně to napíchnutí a vytažení jehly , ale jsou to vteřiny, dá se to přežít.