Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
20. dec 2011

@zuzkag2 tak čakáme a držíme palčeky 😉

matula028
20. dec 2011

@katarina104 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... dnes takto dnes som tak 8dpo......o 2 dni môžem skusit testik? 😉

katarina104
20. dec 2011

@annavi teraz ti pupalka asi nezaberie, ale kúp si na ďalší cyklus, daj si magnezium 😉

katarina104
20. dec 2011

@matula028 presne tak, držaj sa 😉 🙂

katarina104
20. dec 2011

@ivuss01 no už si stúpla dala si dufík včera?

ivuss01
20. dec 2011

@katarina104 ahoj, ja som dnes takto:
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/ivuss01/graf...

ano, uz mam dufik, staci 5 dni?

katarina104
20. dec 2011

@ivuss01 áno stačí nebudeme zbytočne predlžovať LF ak tam je vlastný progesterón, tak musí stačiť 😉

micak
20. dec 2011

@katarina104 AHoj ! chcela by som sa s tebou poradit. Uz som tu pisala, ale nech to je pokope, napisem to este raz. Menzes som 3 mesiace nemala, zaciatkom novembra mi gyneko pichla vyvolavacku, menzes prisiel 20. 11. Zaroven od 16DC do 25DC uzivam duphaston 2x1 tbl. Menzes prisiel ukazkovy, na 28DC. Teplotu si meriam cca od polky toho cyklu, neviem teda ci ovu bola - ale ku koncu sa mi teplota znizovala (moze to byt znak, ze ovu bola) ?

Kedze som sa chcela vybrat aj trochu prirodnou cestou, uzivam gynex - zajtra zacinam po tyzdnovej pauze. Od 1DC pijem alchemilku. Gyneko mi povedala, ze uvidime co spravi duphaston a neskor by mi urobila horm. profil. Chcela som si ho dat ale spravit uz teraz, ordinuje vsak az 9.1. Dozvedela som sa dobre referencie na fytosoju - tak som si ju naordinovala od 3DC (vcera). Zacala som 3tbl (jedna ma 25mg). Dnes som chcela dat 4, lenze dala som si 2 rano a ze vecer si dam dalsie 2. Musia sa uzit naraz? A zaroven sa chcem spytat, ako by som ich mala uzivat dalej?

Moze tento plan byt v takejto zostave? Zrejme je to troska chaoticke, ale dakujem za odpoved a radu !!! 🙂

majkushka
20. dec 2011

@katarina104 no po vyšetreniach mi nasadil clostil , a namiesto duphastonu lebo mi s neho bolo zle mi dal utrogestan , Kati ten utrogestan sa ako uživa ? tak ako duphik ?

katarina104
20. dec 2011

@micak ahoj, no mala ti najprv urobiť HP ak ti išla dávať dufík, ale to už neriešim,,predtým si mala aké cykly, alebo si brala HAK? no ukážkový cyklus, to je ok,to môže byť ale možno bez ovulky, len z vysadenia duphastonu,ťažko ti poviem či si ovu mala, nato mám málo info,,,teplota ti mohla stúpnuť aj z dufíku 😉 ak nevieme prečo máš taký cyklus, tak tu soju by som nedala, ale môžeš vyskúšať ak to rozhádže tak vysaď,,dufík určite po ovulke, meraj celý cyklus a uvidíš kedy bola, poprípade skús ovu testy, s tým dávkovaním sa opýtaj vo fóre
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/sojove-isoflanovoidy-ako-nahrada-clostilbegytu/

katarina104
20. dec 2011

@majkushka áno ako dufík

majkushka
20. dec 2011

@katarina104 a na ktory den lebo mi vravel že na vanasty ale ja som aj mavam ovulku okolo 14-15 ? co mi to spravi s nou ?

lu17
20. dec 2011

Ahojte,kedy treba brat pupalku? Co je ešte dobre na otehu ak beriem vitaminy multivit? Vdaka.

berenik
20. dec 2011

@katarina104 taky jsem si rikala, ze by to mohl byt ten prolaktin. Od 1DC jsem si nasadila 2x denne Agnus Castus. Jen nevim jestli ho mam brat i po ovulaci. Asi ne, ze kdyz mam ten Duphaston? Dik za nazor. 22.12. jedu do CR tak si zajdu do lekarny

zuzkag2
21. dec 2011

@katarina104 Dobre ranko Katuska, tak ja sa stale drzim s teplotou hore, ale obcas mam krce, akoby na ms...☹ mam ju ocakavat, asi, vsak? Inak, chcela som sa spytat, co mam brat za moju dlzku cyklu, to co so mavala bez liekov, 29 dni, alebo to co bolo minuly mesiac s dufikom 32? ide o to, ze kedy mam povazovat ze mi ms meska?
a dalsia otazka, vcera som mala taky hlien, co som este v zivote nevidela...ako vajecny bielok, ciry, ale taky tuhy, skoro ako zmreazeny 🙂 co to moze byt.?dakujeeeem
tu je moj graf http://www.fertilityfriend.com/home/390cd0

annavi
21. dec 2011

@katarina104 ahoj moja..tak ja dnes takto... http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec
je mi sice fajn...uvidime...ako to dopadne..mrcha mi ma dojst na vianoce.. 😖 🙄

katarina104
21. dec 2011

@majkushka utros tak ako dufik po ovulke moja 😉 môže zmeniť hlien a ten nebude ok pre spermijky,alebo zabl.ovulku 😉

katarina104
21. dec 2011

@berenik celý cyklus ho ber 😉

katarina104
21. dec 2011

@zuzkag2 ahoj,dlžku cyklu ak berieš dufík riešiť nemôžeš, lebo tá príde z vysadenia mrška, a tá ani nie je dôležitá , dôležitá je LF bez dufíka 😉 ten hlien je ok, je to pokles hormónov, niekedy sa objaví aj v LF po ovu 😉 mrška môže a nemusí prísť,aj keď sú bolesti, skús ráno testík ešte ak teplota bude hore 🙂

katarina104
21. dec 2011

@annavi držím palce všetky moja, ešte dva dni a môžeš testík 😉

katarina104
21. dec 2011

@matula028 pekne 🙂 🙂 🙂

katarina104
21. dec 2011

idem teraz pa neskôr prídem,pa 🙂

matula028
21. dec 2011

@katarina104 no dufam že to do noveho roku vydrží 🙂 a budu tam dve// a ak nie som zvedava aku LF budem mať tento mesiac 12 alebo 15dni 😉 uvidime teraz musim len čakať... 🙂

katarina104
21. dec 2011

@matula028 dobré by bolo potom testnúť, či nepotrácaš a dať nejaký dufík ak budú // 🙂 pa

zuzkag2
21. dec 2011

@katarina104 Kati, pokles akych hormonov, ved som 12DPO...
tak uvidim rano, aka bude teplota, a otestujem, papa a dakujem

adamkohlusko
21. dec 2011

ahojte babulky,ja beriem prvy mesiac dufik,chcem sa spytat,ak nahodou budu //, ci mam normalne pokracovat v uzivani,moja dokina uz nerobi,tak neviem kde sa ist opytat.dakujem za radu.snazime sa 12.mesiac,sme v poriadku,tak mi to dala ako preventivku,lebo mi dost hapruje cyklus,raz mam 12dnovy,raz aj 38,potom zo dva krat 28 a zas, tak mi to vraj ma upravit,dnes mam 3. den od posledneho lieku,beriem 2x1 od 14.dna cyklu.teraz mam vlastne kedy dostat MS?urcite ste to tu pisali,ale pri malom akosi nestiham moc citat, 😅 dakujem velmi pekne za kazdu radu.pekny den vam zelam

matula028
21. dec 2011

@katarina104 testnuť skusim 24.12 vtedy by som mala byť 12DP pa 🙂

majkushka
21. dec 2011

@katarina104 ok dakujem moja , a mam bazalku dalej merat ? neovplyvni mi ju clostil nejako ?

katarina104
21. dec 2011

@majkushka nie teplotu môžeš merať ďalej 😉