Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
8. máj 2011

@sarafortuna no vymenila by som doktorku v prvom rade 😀 , oni sa snažia upraviť cyklus braním dufíka, čo niekedy aj môže pomôcť, ale dať ho hlava nehlava no 😝 , podľa toho čo píšeš, tak zrejme máš viac estrogénu, alebo testosterónu,,,takto folik rastie, vplyvom FSH a estrogénu, ak je už dozretý mal by prasknúť, tebe nepraskne, zrejme LH stúpne príliš alebo stúpne a klesne, a k ovu nedôjde, a preto to špinenie lebo sliznica je veľká a začne presakovať, to robia estrogény, to sa stáva ak máš napr.pcos. Ale aj pri pcos ovu môže byť občas,tak ako píšeš, zdá sa ti že jeden vaječník to robí,, ak chceš môžeš si pomôcť aj sama, mohla by si skúsiť brať fytoestrogény, napr, sarapis, fytosóju,tie znižujú testosterón, aj podľa mňa je clostil pri pcos, nevhodný, lebo sa ti začne tvoriť veľa folikov a neprasknú a bude to horšie na vaječníky,, ani femi kvapky by som nebrala, tam je alchemilka, tá je na rast sliznice, to ty nepotrebuješ, určite namiesto dufíka papaj B6, najlepšie BEFOLI tam je všetko v dobrom pomere, a to celý cyklus,,
robili ti sono? v najhoršom prípade pomôže laparoskopia,, 😉
môžme cyklus sledovať spolu a zistíme vady 🙂

katarina104
8. máj 2011

@jania023 a m.m. bol na vyšetrenie?

jania023
8. máj 2011

@katarina104 ano vsetko ok ..ja uz 3 mesiac tehu test pozit a dojde mrcha..myn mesiac bol asi biotehu ..dosla ms a k tomu vyapadol zo mna nejaky vajcovy obal ci co to bolo ale bol dost rozrhany na take uz vecsie vlasocnice..u mna neviem kde je problem asi v sliznici alebo boh vie

jania023
8. máj 2011

@katarina104 jezis ja uz neviem pisat slovensky 😀 min mesiac z -y no hanba mi 😅

sarafortuna
8. máj 2011

@katarina104 ,
no táto dr. je už tretia za 4 roky ☹ ☹ ☹ ☹
Prvý lekár mal strašné čakačky v čakárni, robil len do 13h, proste to sa nedalo tam chodiť, nervózna som bola ako pes.
Druhý lekár - mal menej pacientiek, bola som vtedy OK, otehotnela som, ale skončilo to Missed-om - tu doktor na môj "vkus" veľmi podcenil moju trombofíliu - ale to aj samotná hematologička...
Tak som si povedala, že už žiadny chlap - a vybrala som si túto, lebo som aj tu na koníkovi čítala že je fajn... na moju trombofíliu má iný názor - injekcie pri tehu hneď a to ma veľmi potešilo, že ak otehotniem tak hádam sa už nič nepodcení...
No týmto ma teraz úplne dorazila - naťahovala som sa s ňou a ona že ak mi nevyhovuje liečba, tak sa nebude hnevať keď si vezmem kartu, že ona ma nútiť nemôže... ale v kľudne mi to hovorila... ale ja neviem...
počkám ešte tento cyklus, dúfam, že už bude normálny... vôbec nemam teraz brať duphaston, tak uvidíme...
B6 jem aj ostatné béčka...
práveže som mala minulý cyklus fytosóju a možno aj kvôli tomu mi nakoniec ovulka prišla po dobratí duphastonu... 😕 😕 😕 tajne dúfam, že sa prebral ten lenivý vaječník...

šaliem z tých mojich cyklov, ani nie z toho, že nie som ani po 2,5 rokoch tehuľka, ale proste z toho, že to nejako ide dolu vodou...
FEMI kvapky beriem iba do 10.DC - fakt len na štart vaječníkov...
asi si kúpim ešte jedno balenie fytosóje a o mesiac uvidím, že ako s touto doktorkou - či sa dohodneme na niečom, alebo nie...

ďakujem za rady, prídem sa ukázať...pa

duracelka
8. máj 2011

Ahojte, tak uz som z toho magor..Na tom vcerajsom teste s bodkou je nadherne viditelna ruzova testovacia ciarka...len neviem, do akeho limitu nabehla, lebo ked som tam objavila tu bodku, myslela som, ze test je vadny a odlozila som ho. 😕 A ked som isla vcera vecer spat, mrkla som nan este a tam sa na mna usmievala ta krasna ciarocka. A BT stale 36,8. 😀 Tak ja neviem. Mam nadej? Ci si so mnou testy a moje telo robia co chcu? 😕

katarina104
9. máj 2011

@jania023 problém niekde bude, daj si pozrieť štítnu žľazu a cukor, ak je m.m. okej, tak treba hľadať chybu aj inde, nielen v sliznici 😉

katarina104
9. máj 2011

@sarafortuna tak držím palce,, 🙂 viem ťa pochopiť, aj my sme nemali prvé 3 roky, a nakoniec pomohla laparka, tak uvidíš 🙂 a hlavne psychika robí svoje, tak sa pozbieraj hlavu hore, a treba veriť 🙂

katarina104
9. máj 2011

@duracelka kým je teplota hore, a test pozit, tak nádej máš, len ho treba udržať, tak papaj B6 a testy opakuj každé 3 dni, ak bude silnieť, tak potom chytro daj dufík 🙂

jania023
9. máj 2011

@katarina104 Ahoj takze dnes u dokiho fiasko Vraj anovulak,dnes 21dc sliznica 6,1 vraj ako na začiatku cyklu,prolaktin vysoký takze lieky,mám dobrý zoznam čo musím brat najblizzsie dni.Vraj nemám merať Bt lebo to nieje efetivne a vraj sa tou 20rokov nerobí,tá super A aj ovu testy zakázal že sú efektívne iba kedje žena zdravá na 100% tj žiadna infekcia ani zlý HP.Takze sa čaká na výsledky a uvidí sa ale tuhu je v nedohľadne

katarina104
9. máj 2011

@jania023 no neviem či sa nemýli ten doky, verila by som teplote, tá ešte nesklamala 😉 pekná blbosť čo povedal,,meraj si ďalej, a uvidíš, 😉 potom nemal dávať dufík,,nechápem jeho postup

katarina104
9. máj 2011

@jania023 môžeš hodiť aj iný graf? tento cyklus je ešte taký nejasný,,nie je úplný,,a ešte k tomu dufík, ak môžeš hoď iný graf, diky

jania023
9. máj 2011

@katarina104 on mi ho dal este min mesiac lebo testik bol pozit a nakoniec prisla ms..poslem ti este grafiky aj dalsie ale do mailu lebo mam to v inom formate a MK ho nevezme

jania023
9. máj 2011

@katarina104 a zevraj lh bol zly a ten prolaktin co sme pozerali spolu

jania023
9. máj 2011

Asi som to zle napisala hormon LH
@katarina104

jania023
9. máj 2011

@katarina104 nevies nahodou aka ma byt sliznica na 21dc mne povedal doky ze je to mizeria 6,1

katarina104
9. máj 2011

@jania023 no ak je zlý LH tak folik asi nepraskol 😒 sliznica by mala byť aspoň 7mm 😉 zrejme bol zluneizovaný, čiže neprasknutý, tak môže byť vzostup progesterónu na krátky čas a LF krátka............

jania023
9. máj 2011

@katarina104 ved my sme pozeraly LH a bol ok az na ten prolaktin ,Dnes foliky na utz ziadne takze uz asi praskly..a lh mam stale 15-16 dni bez lieku s tym problem nemam aspon nie doteraz 😉 som ti poslala na mail

sarafortuna
10. máj 2011

@katarina104 , áno.. psychika je základ, to viem ale niekedy sa človek štartuje ako pokazené auto... myslím, že ten ZLOM nastal práve vtedy u tej DR. pretože ja som mala v hlave niekde zakódované že CLOSTil JE ZáZRAK ktorý pomôže.... nie nepomôže, bábo príde keď si to ten hore takto zmyslí.... 😉 😉

a ja mám aj tak pocit, že to bude čochvíľa.... 😀 😀 😀 😀 😀

katarina104
10. máj 2011

@jania023 ahojky ešte mi neprišli 😕 ja už doktorom neverím ani m. už toľko báb písalo dokonca mala sliznicu 8mm a za 4 dni bola 6mm, no povedz, nie sú ši,ši,, 😀

sarafortuna
10. máj 2011

@katarina104 , ja už tiež doktorom neverím...
nezaložíme nejaké Združenie amatérskych lekárov?
Mňa v živote už 3krát doktori presvedčili že sú to len ľudia a mala som pravdu JA ako vlastník svojho tela.... a to nehovorím o gynekológii...

katarina104
10. máj 2011

@sarafortuna mňa môžu oblbovať koľko chcú,ale ak sa človek sám nenaučí, tak im naletí, škoda, že je to tak 😝 🙄

gesipa
10. máj 2011

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, beriem druhý mesiac duphaston (na úpravu cyklu), konečne mi mrcha prišla na čas na 29 den, bola som z toho vytešená 😀 , že tabletky zaberajú,.....ale dnes je 13 den a ja mám ešte stále menštruáciu 😝 , alebo ako by som to nazvala, celých 13 dní je to slabé krvácanie, zajtra idem k doktorke pretože doteraz marodila, môže to byť s tych liekov duphaston? Podla Vás by som ich mala užívať aj nadalej? Kedže zajtra je 14 den, kedy by mala byť teoreticky ovulácia, je možné aby som ovulovala ked krvácam? Som úplny lajk, prosím poradte mi, dakujem.

jania023
10. máj 2011

@katarina104 Teraz som v praci a grafy mám doma na pc tak ti ich pošlem o 15hod ešte raz🙂

katarina104
10. máj 2011

@jania023 😉

janine6623
10. máj 2011

Ahojte, baby, čítala som že duphaston zvyšuje teplotu a že kto ho berie tak ani nemusí merať, že to môže značiť aj falošnú ovulku. Ako to riešite vy? Odratávate nejak stupne alebo to len zaznačíte do ff, že to beriete a počítač vám to vypočíta? Ja som len začiatočník a teraz som v pomykove. Robím zatial len prvýkrat graf.

gesipa
10. máj 2011

baby, môžem mať menštruáciu 13 dní, druhý mesiac beriem duphaston, môže to byť z toho?

mon777
10. máj 2011

Baby, aká je pravdepodobnosť, že mi bude meškať MS, aj keď beriem Duphaston? Viem, že meškanie jeden deň nie je nič, no odkedy ho beriem, chodí mi takmer aj na hodinu presne.
@janine6623 ja si BT normálne meriam a nechávam výpočet na PC 😀 😀

janine6623
10. máj 2011

@mon777 a zaznačíš to do ff, že ho berieš a ktoré dni?

mon777
10. máj 2011

@janine6623 Hej. Značím si to tam. Minulý mesiac som to tam nenapísala, ale som si povedala, že odteraz si budem 🙂
Len teraz mi miesto klesnutia pred MS vyšla hore a nechápem prečo 😅