Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
18. máj 2011

@lindt už vieš čo čakáte?

lindt
18. máj 2011

@katarina104 ano, bude to dievcatko 🙂 len sa nevieme zhodnut na mene... chlapcenske by som vedela aj styri, ale tie dievcenske nam nejako nesedia... este mame cas 😉

katarina104
18. máj 2011

@lindt to sa teším, možno ťa napadne na pôrodnici 🙂 tak sa držte, pa 🙂

lindt
18. máj 2011

@katarina104 no veru aj to je mozne 🙂 aj ty sa drz,papa 🙂

jania023
19. máj 2011

@katarina104 ani som ti nepodakovala za vysledky 😉

katum
20. máj 2011

@katarina104 dakujem katuska. dufam, ze to dobre dopadne... ozvem sa 😉

katarina104
20. máj 2011

@jania023 veď som ti ani veľmi nepomohla s tým 🙂
@katum držím palce 🙂

nat28
23. máj 2011

Ahojte. Kocky ked mam dlhe cykly a zacnem brat duphaston pred ovu, tak mi ju zastavi, ale ked ho zacnem brat az po ovu, ma to vobec zmysel, kedze budem cakat napr do 25DC na ovulaciu, potom ho nasadim, ale v tom pripade mi vobec neskrati cyklus, lebo od ovu mi ms pride do 14 dni tak ci tak. Alebo tomu zle rozumiem???

fori
23. máj 2011

@nat28 musíš to hold zkusit no. ten jeden nebo dva měsíce tu ovulaci asi budeš muset jakoby obětovat ale potom se ti cyklus upraví. já ho jím 15 až 24 DC a taky jsem měla delší cykly. takže ovu jsem měla tak 18 DC. Ono se to upraví , neboj.

nat28
23. máj 2011

@fori aha, no vidis toto som nevedela ze ked ozeliem 1-2 ovulky, potom sa mi skrati cyklus a bude aj normalny cyklus aj ovulacia. 🙂 tak dakujem za info 😉

fori
23. máj 2011

@nat28 no aspon si to tak myslím, je to logické...... ale říkám mám to přesně jako ty...... 🙂 ono by se ti to mělo upravit hned ten první měsíc a pak už to bude dobrý... 🙂

nat28
23. máj 2011

@fori a uz ho beries dlho? takze tebe sa upravenim dlzky celkoveho cyklu upravila aj ovu, ale vies isto ze ju - ovulaciu, mavas? Chodis na folikulometriu, alebo robis ovu testy? Tebe to dr predpisal aj ked vedel ze sa snazis otehotniet, alebo si len myslel ze chces mat kratsi cyklus? 😕

fori
24. máj 2011

@nat28 Jím ho zatím jen 2 mesíce. Napsal mi ho na podporu otěhotnění. snažíme se skoro už rok a nic ☹
na 100% nevím že ovu mám, na měření folikulu jsem nebyla ale vždy 12-16Dc me hrozně bolí bčicho a pákrrát jsem byla na gyndě a vždy mi řekl , že mám ovulaci. I ovu testy jsem dělala a podle nich mám ovulaci trochu později. Doktor mi jasně řekl, pokud chcete mimčo, pokud máš cyklus tech 28,29,30 dní tak od 10DC do 20DC mít sex ob den, aby se stihli vytvořit spermijky. tak to děláme a nic nepočítám, to bych se z toho musela zbláznit.

nat28
24. máj 2011

@fori to je super ze ovulaciu vobec mas. Ja som teraz prisla od mojej dr. ktora mi povedala ze mam folikul este len 12mm a to som uz 39.DC. Takze ovulka najskor o 7-10 dni 😖 To zas bude aky nechutne dlhy cyklus...Je super ze beries nejake lieky, aspon vies ze robis maximum pre to 🙂 tak drzim palce aby sa co najskor podarilo 😵

vcielka24
24. máj 2011

ahojte mam otazku ku ktorej som na nete nenasla ziadnu diskusiu: taktiez beriem duphaston na podporu pocatia... uz som raz bola tehotna - missed ab v 8tt, mam pocit ze mam teraz rovnake priznaky : bolestive a tmavsie bradavky, bolseti v podbrusku (pred menzesom tieto symptomy nemam, ani sa necitim nafuknuta ako pred menzesom). mam duphaston vysadit (uzivam ho od 16.-25.dna) alebo pokracovat v jeho uzivani... bojim sa ze ak som tehotna a vysadim ho tak to bude mat nejakeky negat.vplyv....
Vdaka za odpoved

oknosmas
24. máj 2011

@vcielka24 skus si urobit test a podla toho pokracuj... alebo skoc na krv k lekarovi...dovtedy by som ho asi nevysadzala...

vcielka24
24. máj 2011

ibaze mne mnezes este nemeska - mam ho mat az o 5 dni.... ajlekar mi povedalze najspolahlivejsieje robit si test azked aspon den meska menzes (inak ho mam vzdy takmer na hodinu pravidelny)

fori
25. máj 2011

@vcielka24 pokud budeš těhu, tak Duphaston nevysazuj, ber ho dále, vysadí ti ho doktor cca ve 12tt.
Jinak mě je při braní Duphastonu pořád na zvracení a není mi po něm dobře.Nejdřív jsem si myslela , že jsem taky těhu, ale pak jsem to normálně dostala. ☹

janielik87
25. máj 2011

Ahoj baby, mam brat duphaston od 21-26DC. Tento cyklus som to mala posunute od 22-27DC, lebo doktorka povedala, ze tento prvy cyklus s D to mam brat takto. (kedze som k nej prisla az v ten 22DC)... Teraz som 31DC, nemala by mi mrcha uz dojst? Beriem ho na upravu cyklu... Ake mate skusenosti s tym, kedy mrcha dojde po vysadeni?

sarafortuna
25. máj 2011

@vcielka24 , ahoj test si môžeš spraviť cca 10 dní od ovulky, čiže kvázi 4 dni pred meškaním. 10tkový test už by mohol niečo ukázať... podľa mna ak ho vysadíš na 2-3 dni (kým prípadne zistíš že si tehu), tak to by nemalo uškodiť, prípadne po vysadení užívaj B6
ale ako píšem, môžeš kľudne skúsiť testnúť aj skôr, aj keď tam bude náznak druhej čiarky tak je to pozitívne a potom utekaj radšej k dr.

sarafortuna
26. máj 2011

kočky, nevie niekto pomôcť.
Mám už rok každý druhý mesiac anovulák - pravý vaječník nevie "dostať" folik von - proste folikul rastie, ale nepraskne a potom už iba špiním.
Hoci toto je prvý mesiac, ktorý nešpiním a to už som 23.DC.
Už som myslela že bola ovulka ale prd, asi sa chystá mrcha a teplota išla hore a dnes zase dole ☹ ☹

som zúfala, súca ku psychológovi, doktorka mi odmietla dať clostil, iba duphaston - no tento cyklus ho nemám.
tu je môj graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22
nepomohli ani bylinky, ani agnucaston, ani fEMI kvapky - proste vaječník je "vyradený" a neviem ho naštartovať 😒

st2
26. máj 2011

@sarafortuna a preco ti dr odmieta dat clostil preboha, ma na to nejake dovody
ja som podobny pripad ako ty, tiez vajka sa nevedeli predrat takze nepraskali a dr supol clostik a vidis hned som mala ovulku
ale podla vsetkeho by sa mi asi aj ten duphik veru este zisiel teraz

dijanka
26. máj 2011

@katarina104 ahojky 😉 veľmi pekne by som ťa poprosila, keď si taká zbehlá, aby si aj mne poradila, lebo akosi mám z toho všetkého chaos 😖 dufík užívam už 4. cyklus a sledujem si hlien. ako to je s tým sfarbením??? kedy je ovulka a kedy nie???? keď je hlien číry či keď je biely až do žlta??? 😕 snažilkujeme sa už 3 roky a stále sa nám nedarí, absolvovala som aj diagnostickú laparku, tam bolo všetko o.k...a stále nič.už je to 8. mesiac po laparke 😔 ďakujem veeeľmi pekne za skorú odpoveď 😉

katarina104
26. máj 2011

@sarafortuna tak to vyzerá, že folik nepraskol 😒 trochu to skočilo a nič, ja by som skúsila laparku, vyčistia ti to a bude dobre, clostil určite nie,.

katarina104
26. máj 2011

@dijanka najprv by som vysadila duphaston, možno máš len dlhšie cykly, a blokuje ti ovulku 😉 poštuduj
http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/symp...

sarafortuna
26. máj 2011

@katarina104
a čo myslíš , fytosója by nepomohla? brať ju tak ako sa berie clostil, vysoké dávky na začiatku cyklu - 3-7DC 100mg

katarina104
27. máj 2011

@sarafortuna fytosója má fytoestrogény to by ti mohlo pomôcť, alebo si kúp sarapis, neviem aké dávky sa berú, baby vo fóre na to sú oborníčky 🙂

janine6623
27. máj 2011

@sarafortuna Sarapis sa berie prvých 10 dní 3*1, dalších 10 dní 2*1 a posledných 10 dní 1*1. A berie sa to takto aspon 3 mesiace. Ja som teraz v prvom mesiace brania, uvidím či zaberie. Fytosoja sa berie len v dnoch 3-7DC, alebo 5-9DC ale to nájdeš v diskusii v rámci snažiliek. S tým nemám žiadnu skúsenosť.

sarafortuna
27. máj 2011

@janine6623
@katarina104
ja som len hlavne chcela vedieť či odporúčaš fytosóju (kedže clostil NIE)... takže dnes ju hádam kupim - nemajú ju všade.
+ som si objednala extrakty z malinčia či z čoho že vraj na prečistenie od cýst a podobných vecí, ktoré mi tam možno šarapatia... (www.zdravysvet.sk)
takže si dávam 3 mesiace také preliečenie a budem sa VŠEMOŽNE snažiť nemyslieť na snažilkovanie...

ok, vďaka.
pa

katarina104
27. máj 2011

@sarafortuna no fytosóju určite odporúčam, psychika robí svoje,tak veľa síl 🙂