Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

gabinka41
18. okt 2011

@katarina104 no tá,čo ja beriem,je len na predpis.Sú to vyššie dávky až 10mg a píše sa tam,že treba brať 1tbl každý druhý deň...ja beriem jednu denne. A ten ľanový olej kde kúpim? A ako sa užíva? Hormonálny profil som mala v poriadku...ale robila mi ho už dávno.Asi zájdem za endokrinologičkou a dám si urobiť taký hĺbkový rozbor hormónov, lebo neviem kolko mám progesterónu. Doki mi pichla agolutin naposledy minulý mesiac a ms som dostala o týždeň skôr (Ale neviem prečo mi ho pichla 😒 nepýtala som sa ).

katarina104
18. okt 2011

@gabinka41 no to je veľa, ber každý druhý deň, prečo berieš tak veľa, ak sa tak veľa berie je potrebné ho vyvážiť vitamínom C,,,,olej kúpiš v bio obchode, alebo v lekárni, nie všade ho majú, tak sa opýtaj, papa sa 1 lyžica denne, alebo 2 malé lyžičky denne 🙂 ak máš HP v poriadku, mala by si si dať pozrieť štítku, a cukor,,, no čudné,neviem prečo ti to pichla ani ja, čudný postup 😒

gabinka41
18. okt 2011

@katarina104 a ešte sa chcem opýtať na ten olej......v tabletách alebo ako klasický olej za studena lisovaný? 😉

katarina104
18. okt 2011

@gabinka41 ten klasický lisovaný, je ich viac, tak si radšej priplať a kúp si lepší 😉

gabinka41
18. okt 2011

@katarina104 kúpim ho aj v lekárni alebo skôr v obchode so zdravou výživou?

katarina104
18. okt 2011

@gabinka41 skôr v obchode so zdravou výživou ,,,ale majú ho aj v lekárni, nie každej,,uvidíš 😉

gabinka41
18. okt 2011

@katarina104 ja som pozerala aj cez net,ale týmto lekárňam veľmi nedôverujem. Zájdem do bio obchodu. A ako sa užíva? S niečím sa to zmiešava?

katarina104
18. okt 2011

@gabinka41 nie len tak na lyžičku sa papa, nie je veľmi chutný ale dá sa to vydržať 😉

gabinka41
18. okt 2011

@katarina104 tak určite bude príjemnejší ako teraz čo beriem wobenzym 3x10tbl.....už ma z nich ,,naťahuje", lebo sú dosť veľké 😀 A ešte jedna otázočka? Ako dlho ho mám užívať? 😉

katarina104
18. okt 2011

@gabinka41 no kým to nebude lepšie 😉

katarina104
18. okt 2011

tak pa a pekný deň 🙂

ktore
18. okt 2011

bozenko mam stale zvysenu teplotu...nech to uz skonci nech sa to uz nakomplikuje.

gabinka41
18. okt 2011

@katarina104 pa a aj tebe pekný dník 😉 A dakujem za radu 😉

jankohrasko
18. okt 2011

baby, ostal nam duphaston, darujem 2 cele balenia lieku Duphaston, pouzitelne do 12/2015. Je mi to luto to vyhodit, mozno sa niekomu zide. Viac info IP

silvijaa
18. okt 2011

ahojte.potrebujem poradit....uz siedmy mesiac beriem clostilbegyt.a progesteron je stale nizky.posledny krat som mala 6,42. a to je malo. pytala som sa doktora na duphaston. doma mam dva cele balenia, ktore mi predpisal moj lekar este po prefukoch vajecnikov.lenze lekar, ktory sa zaobera mojou sterilitou /jedno dieta uz mam/ mi vravel, ze je to zbytocne, ked ten hormon mam stale nizky. ale mna stale laka ten duphaston, ze ho zacnem brat aj napriek tomu, ved co ked sa po tomto zadari......inac snazilkujeme uz 4 roky..... ☹

ktore
19. okt 2011

@silvijaa ahojko silvia.aj ja breiem duphaston a tu mi poradili vynechat a zacat brat befoli.ma taky isty ucinok a pomohl zenam.su tam vitaminy potrebne k otehotneniu.skus to a duphaston si zatial odloz.sleduj tuto stranku a urcite si prides na svoje,uvidis.

katarina104
19. okt 2011

@silvijaa ahoj, lekár nehovorí pravdu 😉 treba si dať vyšetriť štítnu žľazu, cukor,spermijogram a pod. môžeš mať posunuté ovulky, tým pádom ak ti bral krv na HP mohlo byť, že nebola ešte ovulka 😉 aké dlhé máš cykly bez duphastonu? skús si kúpiť sarapis bez soje, mal by pomôcť ak nemáš alergiu na peľ,,a befoli sú to vitamíny B 😉 dufík neber, skús sa sledovať teplotou, alebo hlienom,,dá sa to naučiť 🙂

ktore
19. okt 2011

pana fera este stale zvysena teplota.juuuuuj.necitim sa dobre.bazalnu som ani nemerala teraz to ani zmysel.

silvijaa
20. okt 2011

@katarina104 ahoj. spermiogram mame v poriadku.aj stitna zlaza je ok. na vysetrenie som bola viac krat,lebo sa im nepozdaval moj krk.... 🙂 ale vysledky su ok.duphaston so po clostile este zatial nebrala.cyklus mam uplne pravidelny, 28 -30 dni.krv mi beru stale na 21 - 22 den cyklu.aj ja si myslim, ze mam ovulku posunutu, ale nejako to moj doktor nerespektuje....on ma svoju teoriu.... ☹ chcela som pauzu, tak mi vravel, ze mam vydrzat....

lu17
20. okt 2011

@katarina104 Dakujem pekne. Musim cakt co to urobi bez Duphastonu.

katarina104
20. okt 2011

@silvijaa ak máš cykus ok, tak by to malo byť dobre ,skús si kúpiť to befoli a papaj celý cyklus 😉

silvijaa
20. okt 2011

@katarina104 zajtra si pojdem kupit. dufam, ze to dostanem u nas v lekarni. dakujem za radu. dufam, ze to pomoze.vyskusali sme uz aj ten lubrikacny gel conceive plus na podporu plodnosti.zatial ucinok ziadny.

ktore
21. okt 2011

ahojte dnes doberiem duphaston a uvidime.len sa stale citim chora.

saskaz
21. okt 2011

babulky snazilky je tu niektora co musi partnera nahanat na snazilkovanie ci to s vami manzelik spolupracuje o 106...uz som z toho zufala☹

sarafortuna
21. okt 2011

@saskaz , mužíka nenaháňaj... ak sa ľubite, tak sa priťahujete a musí mať na teba prirodzenú "chuť" - takže ho radšej zvádzaj a ani mu nespomínaj, že dnes MUSI... to funguje u mužov ako "ručná brzda" ...
hovorím z vlastnej skúsenosti... my sa snažíme už dlho a zo začiatku som to brala tak, že si bábätko robíme, v strede cyklu sa proste "maká" --- teraz už len počúvam svoje telo, v čase ovu je väčšia chuť na sexík a príde to samo...
fakt, hlavne mužovi nehovor, že si v strede cyklu, alebo že máš pozitívny test ...
môj už spolupracuje a ani o tom nevie, a ani v mojej hlave už nie je myšlienka že robíme bábo a že musíme... 🙂 🙂 🙂
chce to čas, aby sa to človek naučil....

sarafortuna
21. okt 2011

@katarina104
Katka, idem sa pochváliť aké pokroky robí so mnou Sarapis
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

tak držte s drobčekom palce... 😉
ako sa máte? všetko OK? držím palce 😵

katarina104
21. okt 2011

@sarafortuna fíha, no super moja, teším sa to si sa trafila, že 14DC perfektne,,,už len nech sa zadarí 🙂 🙂 🙂
zatiaľ sme ok, len mi býva blbo, dnes som videla záchod z blízka 😝

ktore
21. okt 2011

@sarafortuna gratulujem a aj ja cakam kym doberem dufko a zaradim sarapis a befoli.

katarina104
21. okt 2011

@saskaz presne ako vraví sarafortuna, v tedy je najviac chuť, ak sú plodné dni,,,vtedy je mokro a klzko, to na sex stačí,,daj tomu voľný priebeh 😉

saskaz
21. okt 2011

@katarina104 chcela by som tomu dat volny priebeh,ale momentalne mam nasadeni clostyl tak je to take naprogramovane,som si myslela ze muzik bude so mnou spolupracovat rad a vobec to tak nie je☹