Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

effi
22. apr 2008

ivk - tak to je super ze to nema vliv ani na bt ani na ovu, tak jsem fakt zvedava jestli to pomuze..
jak dlouho se snazite a proc beres duphaston??

effi
22. apr 2008

awe-hodne holek, kterym se po duphastonu nerozbehla ms bylo tehotnych 😉
co mas vlastne s cyklem??

awe
22. apr 2008

effi: je nepravidelny, pred rokom som vysadila HAK a od vtedy, sice dostanem mrchu kazdy mesiac, ale niekedy za 26 dni, inokedy za 37 dni, raz za 33 a podobne...kedze sa snazime o babo a neviem, kedy ovulujem, BT sa mi merat nechce, tak som sla k lekarke a povedala som jej o nepravidelnej MS, predpisala mi duphaston a povedala, ze ak sa nam do 3 mesiacov nepodari otehotniet, tak mi spravi folikulometriu...vies, neviem, ci mozem byt tehu, podla mna by som to citila, nemyslis?

effi
22. apr 2008

awe-no ja to mam s cykly podobne, tak jednou tak jednou tak, navic hrozne moc dni pred ms spinim, a tento cyklus mi prislo ze ms ani nebyla, spis jen to spineni, tak v tom mam taky docela zmatek,
jinak ja bt merim, nezabere to moc casu a presne vim jestli ovu byla a kdy, podle toho planuju taky nasadit dup. - jakoze po ovulce. ja jsem nejdrive merit taky nechtela, ale pak jsem si rekla ze to zkusim a je fakt, ze clovek se svem tele hodne dozvi, napriklad vim, ze prvni fazi cyklu mam v pohode a ze ovu probiha, problem je s druhou fazi a doktro to i potvrdil - pravdepodobne mam spatnou funkci zluteho teliska, vsechno ostani je pry v poho..
jinak myslim ze tehu byt muzes, nekdo nema vubec zadne priznaky, moje segra napr.mela jeste v mesici normale ms a ze je tehu zjisitla az v 9tt, kdy ji nedosla jakoby ta druha ms..citila se uplne normalne

byt tebou uz testuju 😉

effi
22. apr 2008

jinak ohledne tohno mereni bt - nechtelo se mi do toho, ale te zjistuju, ze me to i bavi 😀

awe
22. apr 2008

no uvidim effi, pockam do konca tyzdna a ak mrcha nepride, skusim testnut 😉 neviem, fakt som sa na ten duphaston spoliehala, ze ta mrcha dorzi do troch dni od dobratia, ako hovorila lekarka...no mozno este dorazi, ved je len 30DC 😒

awe
22. apr 2008

a vy sa ko dlho snazite?

zdenkabrt
23. apr 2008

ahojte baby, ja som pred mesiacom vysadila duph. a mrcha nikde.dnes mam33DC a nic. predtym som mala 27DC.
snazime sa o tehu a zatial nic. no chaos.

vynechala mrcha po duph. niektorej z vas?

ivk
23. apr 2008

effi - duphaston beriem pre to, ze som mala pred aj po menstruacii niekolkodnove spinenie. Ako ho beriem, prestalo to. Tiez ho uzivam na pripravu tehotenstva, pred pol rokom som totiz mala zamlknuty potrat, asi pre nedostatok progesteronu. Zatial sa o babatko nesnazime, lebo moj gynekolog mi odporucil cakat od potratu pol roka. Ja som ani tak dlho cakat nechcela, ale na poslednej kontrole som mala este nizsiu sliznicu maternice. Doktor hovoril, ze tento cyklus by sa to uz malo dat do poriadku, tak uz zacneme snazilkovat 🙂.

effi
23. apr 2008

awe-tak budu zvedava jak ti to dopadne 😉
my se snazime ted 8cyklus..
jinak vypada to ze ted mi ms ani nedorazim, uz spinim 9 den, tak vubec nevim od kdy mam pocitat 1 den cyklu 😖

zdenkabrt-zatim nemam zkusenost, ale co jsem cetla, tak by mela dorazit do 3 dnu, ale nekomu dorazi do tydne po vysazeni a pry je to jeste v limitu, pokud nedorazi tak je nejpravdepodobneji tehu bo bych doporucovala supajdit k doktorovi

ivk-tak to je super, ze uz zacinate snazilkovat 😉

holky hodne stest ivsem 😵

awe
23. apr 2008

ahojte baby, tak dnes som predsalen mrchu dostala ☹ na siedmy den po vysadeni (31DC), ale ako pisete, ze do tyzdna je to este vlimite, tak potom je asi vsetko ok.V pondelok som rano objednana na horm.profil, tak uvidime, pokracujeme v snazilkovani buduci mesiac, raz sa zadarit musi 😉 vsetkym drzkam palce.

effi
23. apr 2008

awe-me se prave ms taky rozjela..tak to zaciname cyklus spolu 😉 taky doufam ze bude uspesny, i kdyz spokojena budu i kdyz tehu nebude ale zmizi to dlouhe spineni, hodne stesti 🙂

saska1
25. apr 2008

ahojte baby...ked papáte duphaston na podporu luteálnej fázy /mávam pred MS špinenie/, nasadíte si ho automaticky od 14DC, alebo podľa BT počkáte na ovulku, a začnete ho brať až potom?

jarus1
25. apr 2008

ahojte...neporadíte mi? ja mám tiež doma duphaston a mám ho začať brať od 14 dna cyklu...lenže ako to mám počítať...tak 2-3 dni mierne pred mrchou špiním...mám započítavať aj tieto dni alebo až ked sa mi pustí normálny menzes? dakujem

awe
25. apr 2008

ahojte 🙂
jarus1: zaciatok MS pocitaj hned ked zacnes spinit..

annaanna
25. apr 2008

ahoj jaruš, ja som to špinenie nepočítala

jarus1
26. apr 2008

no už dorazila...pomohol vám duphason otehotnieť?

saska1
26. apr 2008

neporadíte??Viď 5 príspevkov nahor.. ☹

tanika.t
26. apr 2008

saska,j by som ho brala od 14.DC

tanika.t
26. apr 2008

saska,napísala som ti do témy norprolac 🙂

effi
27. apr 2008

spineni neni ms, 1dc je prvni den krvaceni, ja jsem napr ted spinila 9 dnu pred ms - prave proto mi dr predepsal duphaston, mam ho brrat od 15dc, ale pockam az budu mit ovu potvrzenou pres bt a pak ho hned nasadim

jvo
28. apr 2008

ahojte kocky ja mam tiez otazku, Duphaston beriem uz 3 mesiac, po prvom som menzes dostala az po vyvolavacke, co lekarka zhodnotila ze som mala anovulacny cyklus preto som nezareagovala na Duph., druhy mesiac som menzes dostala po 3 dnoch od dobratia (uzivam ho 14-25 den 2x tabletku) a tento mesiac som zacala 19 DC troska spinit ale zbadala som to iba na WC (blbo povedane ked som sa utierala) takze min. spinenie, rano troska viac na vecer uz vobec, dufala som ze dnes to uz nebude ale opakuje sa vcerajsok...neviete cim to moze byt?

ivk
28. apr 2008

ahojte, jvo - ja som tiez zacala spinit, ako som zacala uzivat duphaston. Mala som to z neziaducich ucinkov, tento mesiac to uz prestalo.
saska1 - ja uzivam duphaston na podporu lutealnej fazy a aj kvoli spineniu pred MS. Beriem ho presne tak, ako mi povedal lekar. Teda od 10. do 25. dna cyklu a mozem potvrdit, ze lutealna faza sa mi predlzila. Inak duphaston nema vplyv na ovulaciu, ani na bazalnu teplotu.
jarus - spinenie sa nezapocitava do MS, az 1. den krvacania

saska1
28. apr 2008

ivk...dakujem..ja som ho nasadila od 14DC..tak som to našla aj v príbalovom letáku,aj lekárka tak povedala.. ja to mám na neplodnosť spôsobenú nedostatočnosťou žltého telieska.špinenie mávam pred aj po MS.. zatiaľ to nezmenil ani duphaston ☹

tanika.t
29. apr 2008

ja tiež beriem duphaston od 14.DC,špinenie je len 1 deň pred ms..a žiadne iné vedľajšie účinky nemám

ivk
29. apr 2008

saska1 - mozno sa to upravi neskor, nezufaj 🙂, ja som mavala spinenie tiez pred aj po MS a vdaka duphastonu zmizlo. 🙂

prettybaby
29. apr 2008

ahojte kocky, potrebujem pomoct, dnes mi lekarka predpisala duphaston, povedala , ze mam zacat od 17CD 8 dni uzivat dve 2 krat denne. lenze ja si nepamatam co mi povedala, ak pocas tych osmich budem krvacat, je to dobre ci zle? viem, ze po skonceni, ak budem krvacat, mam prist k nej. Pokial nepride, tak do 14 dni od skoncenia tych osmich . no ale uz neviem, co povedala, tak ci tak mam prist, ci krvacat budem alebo nie.Zajtra rano jej idem volat, lebo som z toho jelen.
neviete mi pomoct?

bol tam tkaky zhon, tak sme rychlo riesili veci☹

awe
29. apr 2008

ahoj prettybaby, odporucam fakt radsej lekarke zavolaj, ja som si citala celu tuto diskusiu, ked som zacala s uzivanim Duphastonu a kazda z nas ho berie v podstate ine dni, ja ho beriem 15-25 DC, tak ako mi kazala moja gyn. 😉

prettybaby
29. apr 2008

dakujem awe, to aj planujem, len som predty, ze napisem sem 🙂

prettybaby
30. apr 2008

kocky, tu je teda mrtvo 🙂