Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jania023
6. máj 2011

@katarina104 Dakujem jà mam take vysledky:progesteron 2,85/prolaktin 28,81/FSH 10,87/ LH 47,19/ E2 787,50
Na 11dc..sliznica 6,7 nepohla sa od 8Dc vajucho 16mm
vraj podla neho anobulak asi koli sliznici lebo vysledky HP nemal a u mna 14-15 ovu test pozit..tak neviem

katarina104
6. máj 2011

@duracelka no tá teplota klesla tak by som urobila ešte jeden test a uvidíš, ak bude tak bude ak nie tak to bol potrat, a je možné že sa ti mrcha ešte len pustí,,ak máš problémy máme tu forum sukromne, tak by som ti skúsila pomôcť ak si meriaš,, 😉

katarina104
6. máj 2011

@jania023
to máš dobré, len prolaktín máš vysoký, papaj B6 celý cyklus, ta ho znižuje 😉 sliznicu máš dobrú taká akurát,,folik by ti mal prasknúť, tak na 12-14DC,,meraj si teplotu a zistíš, či máš ovulku 😉

duracelka
6. máj 2011

katarinka, ak sa smiem spytat, ty si od fachu? 😉 😀 fakt sa vyznas..a budem velmi rada, ak mi pomozes..vysvetli mi prosim - duph. mam nasadeny od 16 do 25 DC. ale ak mam ovu neskor, napr. 20 DC, teplota mi kvoli duphastonu stupne uz totho 16, vsak? Ako potom zistim, kedy mam ovulaciu? 😕

jania023
6. máj 2011

@katarina104 Dakujem ovu bola 16dc aj podla testu aj teploty,,B6 môžem uzivaj už teraz keď som 3DPO??beriem utros už 3dni na sliznicu..myslim ze s tym prolaltinom asi nebude velka sanca Na tehu,inad hlien ovu nebol ziaden ani tuk 😒

zuzmor002
6. máj 2011

Skús nasadiť Duphaston až po ovulácii. Ja som ho mala tiež užívať 16-25 DC, ale mávam ovuláciu 17. DC, takže až keď mi stúpla teplota a mala som istotu, že som mala ovulku som si ho nasadila. Užívala som ho potom 18-27 DC. Popritom B6 a druhý mesiac som už bola tehu! 🙂

jania023
6. máj 2011

@katarina104 nevies nahodou naco je ten estrodiol hormon E2 je u mna dost vysoky nie??kolko treba brat vit.B6 mg denne ja mam myslim ze 20mg tablety

duracelka
7. máj 2011

ahojte koceny, tak som si aj dnes odmerala BT a mam 36,8. 😕 😕 Hned som si urobila tehu test a vyzera to tak, ze nic...mozno pri veeeelkej voli by som tam nieco vycumela, ale takych testov tu uz bolo.. 😠 a tehu som nebola..uz som z toho fakt na prasky. Je mozne, ze by mi test este stale neukazoval poz. vysledok? Blbe je, ze neviem, kedy presne som mala ovu, ale predpokladam, ze okolo 19. 4. ( vtedy ma zacali boliet prsia ). Zas na druhej strane, u mna je nezvykle mat taku vysoku teplotu este pred ovulaciu. Tak baby, radte... 😒

duracelka
7. máj 2011

este som zabudla, prsia sice prestali boliet po slabej mrche, ale zacalo mi byt soufl od zaludka a som neskutocne precitlivela a podrazdena...a este jedna vec - test bol Pepino, citlivost 20.

katarina104
7. máj 2011

@jania023 to, že máš nízky estradiol je pre ten prolaktín, ten B6 ber min.25mg, a celý cyklus, odporúčam ti befoli, lebo b by mala byť doplnená aj inými bečkami 🙂

katarina104
7. máj 2011

@duracelka áno teplota stúpa po dufíku, škoda aj merať,,na ďalší cyklus dufík neber, daj si B6 celý cyklus,,,nemali by dávať dufík ak neurobia HP,,,škoda, že ti ten graf nejde hodiť, skús daj si ho na plochu a pridať foto 😉 ešte ma napadlo, že to špinenie mohlo byť zahniezďovanie,,,no meraj ak to bude hore, tak testuj každé 3 dni,,ale 10, ak to klesne tak si po mrche 😉

sarafortuna
7. máj 2011

ahojte kočky,
beriete tu niektorá ten duphaston, iba preto, že neovulujete?
ja mám problém s jedným vaječníkom - pravý proste neovuluje a namiesto toho mám od 15.DC špinenie a slabé krvácanie... tak mi dr. dala duphaston.
Včera som sa trochu s nou pochytila, lebo ja som asi mala ovuláciu PO vysadení duphastonu - čiže počas tej pseudomrchy, ktorú duphaston UMELO navodí... teploty som merala od asi 11.DC a boli absolútne poovulkovské, dokonca posledné dve - typický môj pokles na 36,8 a následne bolesť na mrchu a na 18.DC (3.deň brania duphastonu) som proste dostala silné krámy - ale asi prirodzené - po ovulke...
doktorka sa takmer vykričala prečo som si vysadila duphaston... ja tomu nerozumiem, prečo mám brať duphaston keď som na začiatku cyklu... myslím, že nemá pravdu ONA. Presvedčiala ma že je NORMALNE že mám špinenie a krvácanie kade-tade... no ja bohužiaľ patrím k dlhodobým snažilkám ktkoré merajú teplotu a vnímajú KDE sa v cykle nachádzajú....

máte aj vy takého skúsenosti? brať duphaston "hlava-nehlava" bez ohľadu kde v cykle sa telo nachádza... doktorka mi do kalendára zapísala že ho mám brat od 15.-25.DC a nemám vraj čo riešiť, či krváááácam... mne sa to nepáči!

viete poradiť? väčšinou tu čítam, že mnohým kočkám to cykly rozhádze a ja mám pocit, že už mi to robí (zatiaľ som vybrala 1 balenie a z toho druhého len 4 tabletky a potom som si to proste STOPLA)

sorry, za dlhý príspevok, viac info o mne v mojom albume, článkoch a niekde tam mám aj graf, ak chce mrknúť...
pa

duracelka
7. máj 2011

@sarafortuna ahoj, aj mne nasadil lekar duphaston len tak, bez hormonalneho profilu a bez toho, aby vedel, kedy mam vobec ovu.. 😠 😕 mne ho ale dal len na upravu cyklu a nikdy som pocas cyklu nekrvacala ani nespinila..a podla mna mas pravdu, nie je tov poriadku..vykaslat sa na takych doktorov... 😠

katarinka - aj mna napadlo, ze to mohlo byt zahniezdovanie, ale na to som mala normalnu jasnu cerevnu krv, nie iba hnede spinenie alebo tak... 😅 dnes vecer som si urobila este jeden test 😅 ..mne to proste neda..bol to Rapiclear, citlivost 10 a na mieste, kde sa ma zobrazit testovacia ciarka, mam ja BODKU..proste normalne ruzova bodka, ktora nabehal asi do 2 sekund po urobeni testu...to proste nie je normalne, aby som sa ja nedozvedela, ci som alebo nie som tehulka.. 😔

jania023
8. máj 2011

@katarina104 Ahoj co myslis je sanca ze by sa mohlo podarit tento mesiac ked od vcera beriem sumamed a ofloxin?sumamed koncim dnes ale ofloxin este 5 dni...dnes 5 DPO.Podla mna asi njeje sanca

katarina104
8. máj 2011

@jania023 takto lieky môžu ovplyvniť hlien krčka maternice ,a preto sa nemusí podariť,ale antibiot. veľmi nie, skôr môžeš dostať plieseň,,tak si daj aj probiotiká,, 🙂 otehotnieť môžeš pred ovulkou cca 4-5 dní po ovu do 24 hod.,,,ak by si bola tehu tak pozor na antibiotiká,,kuk link
http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo/...

jania023
8. máj 2011

@katarina104 ja som dnes 5 dpo a antibiotika mam od vcera a mam aj utrogestan kazdy vecer..sumamed koncim dnes a ofloxin este 5 dni tak neviem ci sa moze uhniezdit ked beriem antibiotika

katarina104
8. máj 2011

@jania023 uhniezdiť sa môže, antibiot. môžu predlžiť cylus, ale ty si ovu mala 😉 len ak sú nejaké, čo sa nesmú v tehu alebo pre tehu,lebo také môžu poškodiť plod

katarina104
8. máj 2011

@jania023 môžeš mi ukázať tvoj graf?

jania023
8. máj 2011

@katarina104 jasne nejak som tu nebola az teraz
http://www.fertilityfriend.com/home/34f8cf

sarafortuna
8. máj 2011

@duracelka , ahoj.. mne dr. robila aj HP.. a práveže ani to nerozumiem, že ako si to vysvetlila lebo som na 22DC mala nízky progesterón ale to preto že to bol ANOVULAK 😠 😠 😠 😠 a dokonca som už vtedy mala "novú mrchu" a tá doktorka furt len svoje, že to bol 22.DC - a pri tom podľa mňa už 3.DC - takže progesterón tam nemal čo hľadať... 😔 😔 😔 😔

sarafortuna
8. máj 2011

@katarina104 , ahoj.... skúsim sa opýtať aj teba... písala som už vyšie...
som zúfala z mojej dr.
nasadila mi duphaston vraj na 3-6 mesiacov a mám ho brať tak ako mi to ona "zapíše do kalendárika" na kontrole po mrche... lenže ja som po prvom vybratí asi nejako poplietla telo, totiž je pravdepodobné, že som mala ovuláciu na 4-5.DC... a na 18.DC kedy som už mala 2 dni duphastonu za sebou sa mi spustila mrcha mrchatá... 🙂)
Ale doktorka ma zjazdila, že prečo som ho vysadila... ja som sa jej snažila vysvetliť, že "počúvam" svoje telo ale ona, že sa mám teraz na 3 mesiace vykašľať na to, kedy mám či nemám ovu a mám brať "hlava-nehlava" vtedy ako to mám v kalendári.... ma to dosť nasrrrrdilo, lebo ak viem, že som 3.DC tak načo mám pchať do seba progesterón na začiatku cyklu...

totiž môj prvotný problém nie sú dlhé cykly, ale to že jeden vaječník neovuluje - folik rastie, ovu testy pozitívne, hlien mám ale ovulka nepríde a namiesto toho špiním a slabučko krvácam - moje podozrenie, že je tam bud cystička, alebo si s tým inač telo nevie poradiť...

a moja múdra dr. mi dala iba duphaston a strašila ma že čo všetko môže clostil (pýtala som sa že chcem clostil + duphaston) spôsobiť a či viem o negatívach a bla bla bla... bolo vidno, že jej vadí, že som kus "múdra" - ale ja si za svojim stojím a nedám si dokafrať svoje telo...
beriem opäť FEMI kvapky, keďže dr mi asi nepomôže, pomôžem si sama...
viac o mne v albumoch , mám tam aj graf...
ja s duphastonom nemám skúsenosti, a viem že je na podporu tehu a na úpravu dlhých neovulačných cyklov - no mne to rozhádže aj ten každý druhý ovulačný...

čo vy kočky na to? prosím poraďte či ste sa už stretli s takýmto "resetom" tela, že duphaston hlava-nehlava...

jania023
8. máj 2011

@sarafortuna nevies aky si mala progesteron?

jania023
8. máj 2011

@sarafortuna co ja viem tak ty mas problem z progesteronom je nizky a preto neovulujes..tak preto ten dufaston aby si ovulovala..to si myslim ale ktovie..ja ho beriem po ovu lebo mam nizku sliznicu

sarafortuna
8. máj 2011

@jania023 , áno , ale progesterón je až v druhej fáze - po ovulácii.... takže je prirodzené že ho mám nizky, keď mám anovulák....

jania023
8. máj 2011

@sarafortuna ne robily HP 11dc a progesteron tam bol 2,8myslim takze uz sa vidi ci bude ovu alebo nie no a mam este jeden HP zajtra 21dc ci ozaj prebehla

jania023
8. máj 2011

@sarafortuna hej a ovu bola 15dc tak to asi bude inak ..nikdy som to nestudovala ale progesteron je pocas celeho cyklu..a co ja viem tak pisali kocky ze im daval doky lieky na ovu ale ty vajka mas len nepreskaju koli progesteronu tak si zvys ten hormon a budes ovulovat jedna radost 😀

sarafortuna
8. máj 2011

@jania023 , lenže k ovulácii potrebuješ hormon FSH a LH a nie progesterón - v tom je ten háčik...
logika brania čistého duphastonu je len v tom, že to môže pomôcť "naštartovať" viac ostatné hormóny, resp. celý systém... no mne ho dr. prikázala brať aj napriek menštruácii, ktorá prišla na 18.DC, pretože som mala asi ovulku na 4.DC - čo je dosť "CHORE" brať na začiatku cyklu duphaston... to by som bola 2 týždne v špinení a krámoch... a rozhádzalo by to celé telo... TOTO neviem pochopiť... že či to už niektorá dr. riešila s kočkou takto - že to proste brať hlava- nehlava, pretože na začiatok to s mojim trochu vadnými hormónmi zatriaslo ---- a ktoho vie, možno sa mi prebral práve ten pravý neposlušný vaječník, preto ten chaos...
no nič, dr. budem počúvať tak na pol ucha a spravim, čo mi rozum káže, tak ako teraz... 😀 😀

katarina104
8. máj 2011

@jania023 no pekný vzostup, tak sa len drž hore 😉 toto je prvý cyklus čo meriaš, alebo máš aj iné grafy?

jania023
8. máj 2011

@katarina104 maj aj ine u mna stale ukazkove grafy ale stale pride ms..tento prvy cyklus utrogestan tak sa uvidi

jania023
8. máj 2011

@sarafortuna tak potom naco ho mas vlastne brat?