Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katuskad
25. okt 2010

@petra53 ano, ja ho mám brať každý cyklus od 17 do 27 dňa cyklu, ms ti dorazí až po dobratí, mne napr. do dvoch dní a ak by som zostala tehu, tak mám k nemu okamžite naklusať a nasadí mi ho až do 13 týždňa tehotenstva. a prečo ti ho vlastne predpísal? mala si nejaké problémy? lebo mne kvôli potratom a zlému cyklu

petra53
25. okt 2010

@katuskad nie, nemala som problémy. Vlastne sa snažíme iba druhý cyklus 😵 Ale dala som si urobiť tú folikulometriu, styk sme mali cez ovulku, ale zdala sa mu slabá stielka maternice, tak mi predpísal Duphaston - že na lepšie uhniezdenie vajíčka. Tak ja nieviem... 😕 😀
K tomuto lekárovi som prešla až po pôrode, je to náš známy, tak sa mi snaží čo najviac pomáhať... 😉
Ale ani pri malom som problémy nemala - počali sme ho na druhý krát 😵 😵 😵

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik ja som brala HAK na upravenie cyklu a vraj na to aby som sa zbavila aj ochlpenia, ale tiež nepomohlo, a bolo mi z toho strašne zle 😝 .

katuskad
25. okt 2010

@petra53 tak potom chápem, bude to tak ako si písala, kvôli tomu lepšiemu uhniezdeniu a 30DC ked pojdeš na krv, tak asi chce zistiť, či si zostala tehu a ak bude treba, tak ti nariadi pokračovať v bratí duphastonu a ak tehu nebudeš, tak asi zase až od 17DC tak ako teraz.

petra53
25. okt 2010

@katuskad no veď uvidím 😉 potom dám vedieť 🙂
Práve som volala so sestričkou - mala som mať ešte nejaké výsledky a povedala, že ten duphaston mám brať stále. Vysadíme ho až keď by sa tehu nepotvrdilo... Tak dám potom vedieť 😉
Zatiaľ ďakujem 😵 😵 😵

katuskad
25. okt 2010

@petra53 nemáš za čo, určite daj potom vedieť 😉

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 zle Ti bolo pravdepodobne z dôvodu, že si užívala nesprávnu HAK 😖 ... akú si brala?

chlpacik
25. okt 2010

Ale predpokladám, že na upravenie cyklu pomohla HAK, že? 😉

zuzka1.
25. okt 2010

dievcence viete mi poradit?
duphastom som dobrala. mala som to 11-25 den , dobrala som, mrcha neprisla, dnes je desiaty den a neprisla.
budem zajtra voalt dr v kazdom pripade, len ci s tym nemate skusenosti.

katuskad
25. okt 2010

@zuzka1. no ja s tým skúsenosť nemám ale mne lekár hovoril, že ak by nedorazila do týždňa tak k nemu mám prísť, tak bude najlepšie ak k nemu zajtra zájdeš.

zuzka1.
25. okt 2010

@katuskad zajra ma poradnu pre tehotne, takze normalne pacientky nebere, preto budem volat,
nespomnal ti, ze co bude nasledovat ak mecha aj tak nepride??

katuskad
25. okt 2010

@zuzka1. no mne povedal, že mi spraví ultrazvuk a uvidí čo dalej, veľmi sme to nerozoberali, takže presne neviem, mne dorazila potom dva dni po dobratí.

zuzka1.
25. okt 2010

@katuskad dakujem pekne za odpoved, uvidim co povie.

katuskad
25. okt 2010

@zuzka1. nemáš za čo, daj potom vedieť, čo ti lekár povedal.

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik ja som nikdy HAK nebrala len vtedy a to sa volala vreya tak nejako 😒 , to je jedno akú berieš sú to umelé hormóny a organizmus na to nie je zvyknutý 🙂

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik cyklus som mala dobrý, ale veď vieš asi prečo, keď som brala HAK 😉

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 nemám skúsenosť s HAK, ale viem, že na menstr. a ochlpenie sa predpisuje DIANE 35, YADINE... ale keďže chceme babo, tak sú tieto infošky irelevantné 😀

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik ináč dnes som si kúpila liek z názvom sarapi soja, je tam aj materska kašička aj fytoestrogény zo sóje tak idem skúšať 🙂 , ináč stále sucho teplota dole, tak čakáme nejaký hlien aby sme mohli pokračovať v snažilkovaní 🙂

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 sa normalne rehoceeeem, že aký pokusný králik si 😀 😀 😀

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik čo nám nepomôže to nás posilní 🙂

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 Ty si, ale trubka, nerieš ochlpenie pokiaľ chceš byť tehu, až po tehotenstve, to je rozkaz 😀 😝

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik myslím,že sa tým vyrieši aj tehotenstvo, jedno z druhým súvisí 🙂 , či nie...uvidím a dám ti vedieť 😀

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 MYSLÍŠ, TEDA SI 😀

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik aspoň to je isté že vôbec som 😀 😀 😀 😀

maja3
26. okt 2010

Ahojte kočky, beriem Duphaston už 4 deň na udržanie tehotenstva a býva mi z neho veľmi zle. Teda neviem, či mi nie je zle práve zo samotného tehotenstva, no neviem v sebe nič udržať a mám pocit, že je to z tých liekov. Ja som Dup..dostala kvoli tomu, že aj počas gravidity krvácam a nie je to nič príjemné. Som len v 5 tt a nevyzerá to ružovo. Máte niektorá skúsenosti, že vám býva z týchto liekov dosť zle od žalúdka? A tiež som sa z nich vyhádzala - zapálené vredy na tvári ☹

katuskad
26. okt 2010

@maja3 ahoj, ja som ho tiež užívala počas tehu a aj teraz pri plánovaní dalšieho a nemala som žiadne ťažkosti. v nežiaducich účinkoch som čítala, že sa môžeš vyhádzať z nich, alebo niečo také ale že by ti bolo z nich zle tak to neviem, s tým skúsenosť nemám, možno to bude naozaj len z toho tehu. prípadne zavolaj dokimu a povedz aké máš problémy, možno ti predpíše niečo iné. dúfam že bude všetko v poriadku a bábätko sa ti podarí donosiť

zuzka1.
26. okt 2010

@maja3 aj ja som brala do 16tt pri prvom tehu.

zle mi nebyvalo, plet na hovno bola, odvtedy uz cele tehu. 😖

zuzka1.
26. okt 2010

@katuskad pravdepodobne nepriechodne vajecniky, papiere do gyn.fivu v BA, idem este k dovm gynekologom, nech mam viac nazorov, jeden v NR jeden v BA, potom az gyn.fiv. tak uvidime- 😖

katuskad
26. okt 2010

@zuzka1. no tak to mi je lúto, ale tak nech ta dajú do poriadku, aby si sa mohla snažiť dalej o súrodenca, nech to dobre dopadne, držím palce.

sisinka7
26. okt 2010

ja som brala duphaston prvy mesiac od 16-25 MC a mala som cakat menzes do troch dni a menzes nikde,lekar povedal,ze mi asi nezabral...a mam cakat dalsie dva tyzdne,ak nedostanem menzes ani potom,spravi mi hormonalny profil...aj ked si myslim,ze to mal urobit ako prve,nez mi nasadil duphaston...takze neviem co si o tom mysliet....