Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
14. jan 2011

@azeretka plodný hlien ak je prítomný treba mať styk v tom čase, spermije prežijú aj 4 dni do ovulky si tam počkajú ak je ten hlien plodný, čiže naťahovací, to na koľko už nevadí, ovulka je deň po, styk v deň ovulky aj do 2 dní po ovulke môže viesť k počatiu, no a pravdaže 4-6 dní pred ovulkou 😉 ale to závisí od kvality hlienu 🙂 snáď si to pochopila

azeretka
15. jan 2011

@katarina104 moc děkuji za vysvětlení 😉 Zkusím koupit maliník, četla jsem na dizkuzi, že by měl tvorbě hlenu pomoci, tak třeba ho pak poznám na jistotu 😉

katarina104
15. jan 2011

@azeretka 🙂 🙂 🙂 môže byť že máš ovu možno na 27DC a tým že papaš dufík, tak tá ovu nebude 😉 ak máš nemenný hlien, to znamená, že sliznica nerastie, a tak k ovu nedôjde 😉 tak pa

steffany
15. jan 2011

ahojte, mozem sa pridat ? tiez beriem duf . (od 12-25 dna cyklu) plus agnucaston uz 3 ti mesiac a musim povedat, ze moj prvotny problem (velmi nepravidelny MC) sa zrejme odstranil, lebo mi v uz v druhom mesiaci mrcha prisla na 28 den-prvy krat po rokoch. Uvidim, ako bude tento treti mesiac kedy by mi mala prist na 30 den. ALE, tiez som snazilka a nechcem , aby prisla 🙂 .....Rozmyslam, ci mam PO 3 tom mesiaci duf plus agnuc. vysadit, ked chcem otehotniet ? hmm...

evaav
15. jan 2011

ahoj tak konečně tu zase někdo je no já ber od středy Dubhaston jenže dnes je 18 DC a já to furt mám 😔 takhle dloho jsem to ještě neměla.je možné,že je to po té laparce protože to je pvní mrcha od ní a dávala si doost na čas a vlastně i jí vyvolávali injekcí ale stejně no ale už to ustáva tak snad bude na chvilku klid jenže vlastně p dobrání Dbh. to má zas dorazit takže ani nebylo dlouho ani snaženíčko 😒

katarina104
16. jan 2011

@steffany ahojky, dosť som toho o dufíku popísala tak kuk str. predtým 😕

steffany
16. jan 2011

@katarina104 ahojky, citala som dost Tvojich pripevkov, len ma zaujima, kde beries tu istotu, ze duf. blokuje ovulku ? Ja vlastne zatial ani neviem kedy ju mam, cize nemozem brat duf. po ovulke. Dufik a agnugast. mi predpisal na zaklade HP a vyzera to , ze problem nepravidelnosti MC sa variesil. Len teraz potrebujem vediet ako dalej....DIK

p3tra11
16. jan 2011

@steffany to je asi otazka pre gynekologa...ja som dufaston brala na udrzanie plodu

steffany
16. jan 2011

Dievcata, je tu niektora z vas, ktora brala dufik podla letaku (od 12-25) dna cyklu na upravu MC a bola tehu ? Alebo sa to vylucuje ? Ak ano, preco ? Dik.

lindt
16. jan 2011

asi sa budem opakovat, ale aj tak mi to neda. Na ujasnenie si tohto celeho. Uzivam Duphaston od 15-25 DC a snazime sa o babo a chcem vediet, kedy by som mala mat ovulku. Podla hlienu som mala v jeden mesiac ovu na 14.DC, mrcha prisla na treti den po dobrati Duphastonu, avsak nasledujuci cyklus mi mrcha prisla az na 6 den po dobrati a teraz takisto. Priznam sa, ze hlien som nesledovala, mala som nejake gynekolog. problemy. Ale pre moju istotu, hlien by mal byt podla tohto uzivania na ten 14. DC,vsak? Podla toho, co sa tu popisalo,mam strach, ze ani neotehotniem,ved dr. mi ho predpisala prave preto,aby sa nam to podarilo! Tak ja neviem. Dakujem za kazdu odpoved!

miriam25
17. jan 2011

@steffany nie, nevylucuje sa to. dufik predpisuju lekari z viacerych dovodov, niekomu na udrzanie plodu, niekomu na skratenie ci upravenie cyklu.
@lindt pokial viem, ten hlienik je predzvestou, ze bude ovulka. vacsinou telo vylucuje plodny hlienik 1-2 dni pred ovulkou a ked si takyto hlienik najdes, treba sa vtedy snazit. v tom hlieniku dokazu spermijky prezit aj 3 dni 😉 pokial je u teba vsetko v poriadku a nemas nejake vacsie problemy, mala by si mat ovulku na druhy den po tom, co najdes hlienik 😉 no a ta ovulka to je tazko. nemerias si teplotku? podla nej by si vedela presnejsie urcit, ci ovulka bola a kedy...

lindt
17. jan 2011

@miriam25 ja viem,ze by bolo naj si merat BT,mam aj kupeny teplomer, ale este som sa stale neodhodlala.Ale budem musiet zacat. Ale vcera som citala vela clankov o duphastone a niektore to robia tak, ze ked vidia ten hlien, tak si na druhy den nasadia duphaston na 10 dni. Do riti a ja som si myslela, ze prave duphaston vyvolava ovu, ale to bola klamna predstava ☹ ty uzvivas, resp. uzivala si duphaston?

katuskad
17. jan 2011

@lindt ahoj, ja som napr užívala duphaston až po ovu, merala som si BT a ked som si zvýšením teploty potvrdila že bola ovu, tak až potom som duphaston nasadila na 10 dní, tak to skús aj ty tak, nám to zabralo 😵

lindt
17. jan 2011

@katuskad jeeej, to naozaj zabralo??? blahozelam🙂 asi to tak budem robit aj ja, snad sa postasti 🙂

katarina104
17. jan 2011

@steffany ja som nepovedala že dufík blokuje ovulku, ale že ju môže zablokovať a nemusí, je lepšie ho brať po ovulke, je na skyprenie sliznice maternice, nie na vyvolanie ovulky ani pred ovu nemá progesterón vplyv na ovulku 😉 to že ho berieš a tvoje cykly sú "akože "pravidelné tak to len z poklesu progesterónu a zkyprenej sliznice,dostaneš mršku 😉 ináč ak ovu nebudeš mať pred alebo 12DC, tak neotehotneješ, lebo progesterón mení aj hlien čípka maternice a tie spermošky sa cez neho nedostanú 😉 takže ak berieš dufík pred ovulkou, otehotnenie sa znižuje na minimum ak berieš dufík 😉 veľmi veľa by som musela písať aby ste to pochopili tak aspoň takto to vysvetlím

katarina104
17. jan 2011

@lindt určite je dobré si to sledovať teplotou a potom až nasadiť dufík je na skyprenie sliznice a udržanie plodu 😉 ak si sleduješ hlien ten by sa mal meniť od hustého bieleho, žltého, lepkavého až po menej a stále viac naťahovacieho, môže byť číry biely, hnedý, zafarbený krvou, ale musí byť naťahovací, vyvoláva pocit kzka na rodidlách, a mokra 😉 ak je takýto hlien a na druhý deň sa zmení na hustý alebo menej naťahovací a biely,alebo je sucho v ten deň je ovulácia, styk je dobré mať v čase toho najlepšieho hlienu 😉 ak bude potom sucho alebo lepkavo tak si treba dať dufík, ale toto všetko tomu musí predchádzať, ak nie a ten hlien zmizne znovu sa objaví a len hustý málo naťahovací alebo lepkavý taký ktorý sa nemení to znamená, že folikuly ešte nedozreli a ovu je ďaleko 😉

lindt
17. jan 2011

@katarina104 dakujem velmi pekne za detailne vysvetlenie, zo vsetkych tychto informacii, zacinam byt jelen, ale zacnem si merat BT. A este jedna otazocka, mam si uz zacat merat BT,teraz,ked mam mrchu treti den? Alebo az ked skonci?

ivulla
17. jan 2011

@azeretka a ostatní, co berete duphaston, abyste otěhotněly... Určitě funguje. Nám se to povedlo hned. 😀 První cyklus se mi po duph. náramně upravil a hned po druhém balení se zadařilo... MUDr. potvrdil před Vánocemi gestační váček, tak jsme měli pěkného Ježíška. 😵 A nakázal ještě poslední předepsané balení dobrat, aby se mimísko udrželo. Na další kontrole se po novým roce objevilo na utz ještě o cca 14 dní mladší dvojče = měla jsem v tom cyklu ovulaci 2x!!! Nakolik v tom sehrál roli Duphaston těžko hádat, ale snažili jsme se skoro rok a několikrát jsem i otěhotněla, ale menzes vždy přišla, byť opožděně... 😉 Takž má to cenu, nevěšte hlavu! A všem vám přeju, ať se brzy dočkáte. 😉

azeretka
17. jan 2011

@ivulla tak to je báječná zpráva, děkuji za podporu 🙂 Ještě můžeš prosím dodat, jak jsi měla dávkování tablet? Mně se mudr moc nevěnovala, tak jsem četla různé názory tady na koníkovi, ale raději bych to měla od někoho, kdo má fungovaní již potvrzené 😉
Já řekla mudr, že mívám ovulaci většinou 17 až 19 den, tak mi předepsala brát 2 tabletky najednou každý druhý den, tzn 18DC, 20DC, 22DC, 24DC a 26DC
Ovšem tento měsíc přišla ovulka bohužel už 14DC a manžel v té době byl na horách, tudíž tulení neproběhlo a tím pádem ani nenasazuji Duph.
Ale příští měsíc to snad vyjde, tak shromažďuji informace, abych nebrala tabletky v nevhodný den.
Moc moc děkuju za info 🙂

ivulla
17. jan 2011

@azeretka Já byla u doktorka, když mi to předepisoval 14 DC a na utz mi potvrdil právě probíhající, čí spíše pomalu končící ovu... Nakázal nasadit od druhého dne a i další balení od 15DC. Vždy dvě tabletky denně... My zrovna tehdy byli s manželem taky od sebe a do konce ovu jsme to teda nestihli. Ale jak říkám, brala jsem to i tak a krásně se mi cyklus upravil, tak jak jsem byla zvyklá před prvním těhotenstvím (které přišlo velmi nečekaně a neplánovaně). Možná je lepší, že bereš dvě tabletky jen obden... 😝 Já mám pocit, že se mi tou vysokou dávkou trošku hormony zbláznily, a proto jsem pak ve stejném cyklu otěhotněla podruhé... Malé dvojče už sice zaniká, ale kdyby se udrželo, bylo by to prý hodně riskantní těhotenství pro oba prcky... Kromě toho, tam pořád ten malý váček je, tak je to trošku komplikace. 😔 Věřila bych na Tvém místě doktroce, že ví, co dělá a klidně nasadila duph. vždy až ten 18 DC. 😉 Ono se mimi stejně stěhuje z vejcovodu do dělohy, kde se teprve uhnizďuje (a až tady má duph. svou funkci), až cca do týdne po ovulce. 😉
Že nenasazuješ vůbec, když jste spolu nebyli, chápu. 😉 Tak držím palečky na příští cyklus! 😉 😎

azeretka
17. jan 2011

@ivulla Moc děkuju, tobě přeji zase hodně zdravíčka, ať se Vám daří 😉

katarina104
17. jan 2011

@lindt merať stačí po mrške ale hlien treba sledovať pred mrškou, lebo ovulka môže byť aj cez mršku 😉

lindt
17. jan 2011

@katarina104 a ked som hlien pred mrchou mala taky biely husty, znamena to nieco? Asi nic take,nie?

katarina104
18. jan 2011

@lindt taký hlien je normálny pred mrškou aj po ovulke ak sa objaví a ak sa nemení je neplodný 😉

ema72
18. jan 2011

Ja som pred dvomi mesiacmi brala Duphaston ihned po vynechani ms a pozitivnom tehot. teste. Zacalo to trochu kreslit, tak sme to dali pre zicher. Bohuzial som v 6tt potratila. Takze ani duf. nie je spasny. A mozno to aj urobilo medvediu sluzbu, lebo je zname, ze ked sa do organizmu dostanu latky aditivne, telo samo ma tendenciu tuto latku prestat tvorit - v tomto pripade progesteron. Dokonca som to aj citila. Tyzden predtym som mala velmi citlive prsia a za par dni uz nie.Nemala som ziadne krvacanie a hned to vyletelo ako soplik. Nehovorim, ze to ten duf. priamo sposobil ale co ma odist nezachranil.

simika26
18. jan 2011

@katarina104 ahoj Katka mohla by si mi poradit? Brala som duphaston od 16teho DC do 25...vcera vecer som zobrala poslednu tabletu, ale predvcerom, vcera a dnes som rano mala hnedy vytok, predvcerom aj s kvapkou krvi a dnes tiez... myslis, ze je to kvoli duphastonu alebo by to mohlo byt nieco ine? Ten vytok je len rano po prvom vycikani a po druhom len naozaj svetlohnede na toaletaku...potom uz nic do vecera..O babetko sa snazime, tak som celkom zmatena co to je...Mohlo sa nam zadarit? Test som robila v nedelu rano, samozrejme negativny...dakujem za odpoved 😉

katarina104
18. jan 2011

@ema72 mohlo to byť aj z dufíku, ale ťažko povedať, tak zohráva veľkú rolu aj zlý vývin plodu a iné faktory, je mi to ľúto do 8 týždňa sú vraj ranné potraty bežné 😒

katarina104
18. jan 2011

@simika26 takže mám tomu chápať, že dnes si 26DC? to by si mohla byť ak bola ovu čiste teoreticky 14DC tak 12DPO, mohlo by to byť na mršku ktorú môžeš dostať zachviľu, alebo bola ovulka napr.16DC a teraz si 10DPO a test by trebalo zopakovať, alebo si mala ovulku skôr napr.12DC a dufík ti natiahol cyklus a preto špiníš, naozaj ťažko povedať, ak nedôjde mrška tak za 3 dni skús test, a potom daj vedieť, tak nech to je tehu 😉

ema72
18. jan 2011

@katarina104 ano je to tak, min. do 12tt si priroda este stale vybera, koho pusti dalej. Teraz som zase 6tt ale nic neberiem, nech maleho priroda preveri a ak prejde, tak ideme dalej. Chodim aj do posilovne - len tak lahucko cvicim, bez napinania bruska. Nechem tento cas zit ako bezvahovom stave. Robim same bezne veci - chodim do prace, normalne sa staram o domacnost.

matulka82
18. jan 2011

@simika26 brala som ho tiez tak ako ty,a mne dr.aj povedala ,ze spinenie moze byt,osobne som ho nemala,ale test si treba zopakovat ,niekedy je citlivejsi az par dni po oplodneni,nie je vylucene ,ze nemozes byt tehotna ,skus si zopakovat test po 30dni cyklu...slabe spinenie je normalne v prvych mesiacoch tehotenstva...