Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lia23
7. máj 2010

eninka...no ja som tiez zvykla dostat kramy tak po 2 dnoch od douzivania.a.t erza nic..a to uz je 31 DC

eninka27
7. máj 2010

lia, no tak to je aj pre mna zahada 😕 skus skocit za doktorom, mozno Ti spravi aspon ultrazvuk, ze co sa to tam deje
a nemozes byt tehotna? Teda? 😉

kikusa100
7. máj 2010

baby..chcem sa spytat kolko bereite duphaston po ovulke 1 tabletku..stava sa ze sa z neho predlzi cyklus??ja som mala vzdy pravidelny od 26-28 dc som vvzdy dostala ale minule som dostala az na 30dc..pomaha na rast maternice?a pomohol niektorej proti spineniu??

eninka27
8. máj 2010

kikusa ja zacinam brat na 14 den cyklu a vzdy po poslednej tablete na druhy den sa mi spusti krvacanie, akurat na zaciatku som cakala asi 3 dni , o tom raste sliznice maternice som aj ja pocula, ze Duphaston zvykne pomahat, ale ci su to overene info, to neviem 😉

drndapetka
8. máj 2010

Tak já dobrala Duphaston před 2 dny a zatím nic 😒 Jak dlouho mám max. čekat? Vzhledem k mým předchozím dlouhým cyklům ( 50-70 dní ) mám pocit, že i Duphaston moc nepomůže a neudělá moc velké zázraky. Mám čekat třeba i 14 dní? Díky

nikki23
11. máj 2010

ahojte vsetci......viete mi poradit ?
duphaston som zacala brat na 15 den cyklu to je..20.04.2010 do 29.04.2010...nato som dostala kramy 04.05.2010 trvali 3 dni a potom skoncili.......ale od 10.05.2010 som zacala zas spinit.....neviem preco co to znamena.....

bielalady
12. máj 2010

nikki23, to som mala kedysi aj ja, myslela som si, že som v tom, lebo tehotné vraj krvácajú aj častejšie v mesiaci, alebo teda špinia, ale pravdupovediac, nebola som, ale mala som to, ke´d som začínala s kúrou Duphastonu, potom sa to už upravilo a dostala som vždy každý mesiac presne na deň, dá sa povedať, že aj na hodinu.... je to len reakcia organizumu na niečo nové, ale nie je vylúčené, že môžeš byť aj tehotná....

nikki23
14. máj 2010

bibelalady

fuha, tak niesom sama,ale ma to stve....ved od pondelka stale cosi zo mna ide a dnes je piatok ......zvazovala som,ze si kupim test aspon budem o nieco mudrejsia....alebo zavolam lekarke. I tak mam ist buduci tyzden na hormonalny profil. Vysledky budem mat velmi zaujimave podla mna 🙂 🙂

yvetta
15. máj 2010

holky neviete mi napisat kedy po vysadeni Duphastonu dostanem MS? beriem ho prvy cyklus, ale nejako ho beriem az po ovulacii ktoru mam cca na 22 DC a tak ho beriem 10 dni do 32DC, ale teraz som uz 5 dni po jeho vysadeni t.j. 37 DC a vobec mi nedosla MS...predtym bez Duphastonu som mala MS tak do 40 DC teraz neviem je to divne...neviem ci vobec bol dobry napad brat ho... 😒

medzina
16. máj 2010

ahojte, mne doktor predpisal duphaston 2x denne od 5. - 25. DC kvoli bolestiam....mate niekto skusenosti s takymto uzivanim a ci to pomaha, pripadne ci su neziaduce ucinky?

yvetta
17. máj 2010

medzina no je to divne, ja som brala Duphaston uz druhykrat a stale ho beriem len po ovulacii cize az na konci cyklu t.j. od nejakeho 16 DC alebo az po nom cize po ovulke 🙂 este som nepocula, zeby sa bral uz od 5 DC pripada mi to dost divne... 😲 , ale ja nie som doktor 🙂

reisi
17. máj 2010

ahojte, medzina ja ti tiez neporadim dufik som uzivala od 11. -25. DC... v pribalovom letaku si necitala ako je indikovany ?
Baby mne neviete niektora poradit, tento cyklus mam prvy bez uzivania dufastonu a mrcha nikde , meska uz 8 dni,tehu nie som....neviem dokedy mam cakat ci nejakych 15 dni a potom mam behnut na vyvolavacku ci skor hmm?! Kedze sa snazim detoxikovat takze najradsej by som bola bez vyvolavacky ale zase dokedy cakat...

reisi
17. máj 2010

yvetta, mne mrcha po dobrati dufika prisla do 4 dni

eninka27
17. máj 2010

reisi, Duphaston by Ti mal menzes vyvolat, ale ak nepride, mozno ho treba aj podporit Agolutinom, skoč za doktorom, lebo mne tak ako kedy, raz dosla na 8. den a raz hned na druhy den. Vcera som vzala poslednu a tak cakam a uvidim 😉
inak babulky, kolko sa vlastne Duphaston podla vas moze uzivat, myslim kolko cyklov, ja som teraz dobrala 3 balenia a mam pocit, ze ked ho vysadim, menzes nedostanem uz nikdy ☹ 😠

eninka27
17. máj 2010

a kde je lia? Ako dopadla?

medzina
17. máj 2010

no, aj na letaciku je to tak ako doktor povedal 5-25 DC....ale tiez mi to pride divne...a nikde som tu nenasla zeby to niektora z vas takto brala...tak neviem 😒 ....ale tie bolesti su neznesitelne 😢 , tak sa na to asi dam...

reisi
17. máj 2010

medzina, tak ho tak uzivaj ked je i v letaku uvedene taketo podavanie.
eninka ja som uzivala dufik 6 mesiacov Dr. hovoril ze polroka je take optimalne ale jasne zavisi i od druhu problemu...a tento mesiac som prvy bez dufastonu a asi ma ten agolutin neminie 😠

yvetta
17. máj 2010

medzina ja nemam v navode na pouzivanie Duphastonu nic napisane a ty mas aky letacik? mne davkovanie vzdy hovoril lekar a vzdy to bolo po ovulke nie pred takze neviem 😉
inak ja mam brat Duphaston 6 mesiacov a dufam,ze po dobrati nebudem musiet ist na vyvolavacku, lebo ja to moc nemusim 😒

medzina
17. máj 2010

ako to ze to v tvojom navode nieje? 😨 Ja mam duphaston, 20 tabliet je vnutri....nechapem, ci mozu nejake rozne druhy existovat alebo co...ale normalne dnu co bol letacik tak tam su sposoby uzivania na rozne problemy ,aj ze Dysmenorhea(bolesti počas menštruácie) ....tak nechapem ako to ze ty take nemas... 😉

yvetta
17. máj 2010

mozno preto, ze ja zijem v CR a na CR letaku nemam vobec uvedene sposob davkovania, ale mozno na SR to tam je ak ano tak to asi budes brat dobre 😅 😀

medzina
17. máj 2010

aha, no to mi nenapadlo, ale asi to tak bude 🙂

nikki23
18. máj 2010

ahojte, je mozne, ze pri brani Duphastonu....../beriem ho uz druhy cyklus/ dostala som kramy uz druhy krat za mesiac. Tie prve trvali 3 ni.......potom tyzden nic a hned nato spinenie, ktore trvalo tyzden a potom som dostala kramy zas. Je to divne nie ? 😒

shaarka
18. máj 2010

baby, ked sa chcete vyznat vo vasom cykle, merajte bazalku. vela odpovedi dostanete prave ak uvidite, ako sa sprava teplota, kolko dni ma vasa lutealna faza a kedy bola ovulacia.
takto vam neodpovie niekto, resp. kazdy, ale budu to len dohady.
a mimochodom aj bliziaca sa MS sa da lepsie predpokladat, ak si zena zapisuje bazalku. takze nebudte lenive 😉 😀 😀 😀 a do toho 😵

medzina, ano, existuje aj take davkovanie, ale na dovod sa musis opytat doktora, nie tu na fore. hadam vie, co robi...

reisi
18. máj 2010

tak ja mam baby cakat 14 dni a ked mrcha nepride mam si skocit po vyvolavacku....tak po roku a pol budem mat pos..kany cyklus 😠 Este skusim cervene vino v nadmernom mnozstve a ked nic tak nic 😝

eninka27
19. máj 2010

reisi, ako keby som seba citala v Tvojich prispevkoch sa tam dost nachadzam 😒 a cervene viino nepomoze, to je hlupost podla mna, ja som uz skusala aj cervene vino , a potom mi poradili, ze aj teply kupel je ok, a jedine stastie bolo, ze som nepocuvla, lebo som sa zrezala z vina tak, ze by som v tej vani asik zaspala 😀 😀 😀 😀
joooj a ja tiez cakam na mršku a niiic, och joj a to uz ma aj brucho boliii a dost mam taky divny vytok 😒

cuketacek
22. máj 2010

Ahoj holky, ja Duphaston uz nechci ani videt. Dostala jsem ho na dva mesice, ale druhou krabicku uz nebudu brat. Bylo mi priserne zle, porad na zvraceni, motala se mi hlava, bricho jsem mela nafouknuty a bolelo jeste vic nez pri MS, byla jsem podrazdena, porad unavena, spala jsem hur nez obvykle. Po skonceni brani se to zacalo zlepsovat dost rychle, konecne jsem se poradne vyspala (tak poradne, ze jsem zaspala do prace), prestalo me bolet bricho a vsechno preslo. Pak jsem po dvou dnech od dobrani dva dny spinila a teprve potom se MS rozjela, ale byla to teda sila, dva dny neskutecny bolesti a extremne silna MS. Ackoliv nejsem omdlivaci typ, tak jsem nekolikrat mela problem sebou neseknout. Duphaston uz nikdy vic.

reisi
22. máj 2010

eninka, cuduj sa svete zabral trojboj cervene vino-teply kupel- sex 😀 a mrchu som uz dostala, vyvolavacka ma minula 😉 Na istu dobu budem bez dufika a uvidim co moj cyklus ci bude fungovat...a ty nebudes tehu?

eninka27
23. máj 2010

reisi, no tak vidis, tak mozno aj na tom nieco pravdy bude 🙂 a teho nie som, lebo mrcha prisla hned na druhy den... vo stvrtok ☹ 😒 a dobrala som 3 balenia Duphastonu, a neviem, ci si mam ist po dalsie, alebo pockat na spontaanny menzes, lebo mam dojem, ze bez neho krvacanie absolutne nepride a o ovulke uz ani nevravim ☹ ☹ ☹

reisi
23. máj 2010

aha, ale ovulku on nejak nepodporuje nie?! ci sa mylim? Preco ti ho Dr. nasadil, kvoli mrche?
Ja som ovulku mavala pravidelne aj pred dufikom aj pocas jeho brania este som zvedava ci bude aj teraz, uz ho ale nechcem uzivat ,snad pol roka stacilo...mavala som ovulacne spinenie a krvacanie dlhe -predlhe...Presla som radsej na homeo, no ale uvidim, co bude nasledovat teraz...

drndapetka
23. máj 2010

Tak mě došla MS po 17 dnech po dobrání ( 42DC ). Bolestivá, ale to je u mě normální i když je MS přirozená. Holky, mám to říct doktorce a něco s tím dělat nebo je to o.k., že to tak dlouho trvalo, než jsem to dostala? Rozhodla jsem se, že tento cyklus začnu znovu měřit 😉