Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zvolsiinylogin
26. jún 2012

@mattuliatko30 ahojki, vies ze aj ja som nad uz rozmyslala, ked si o tom tu prvy krat pisala? asi je to to iste, len to ma iny komercny nazov, aj ja berem dufik od 16 DC desat dni...vcera som dobrala...co mi pisali dievcata, tak do 10 dni by mala prist mrcha...ja som avsak mala teraz tri dni spinenie, ktore skoncilo, dnes nic, akurat vcera...tiez ho berem prvy cyklus a vlastne tiez cakam, co sa z toho vyvinie...asi som ti nepomohla

zvolsiinylogin
26. jún 2012

@bamburova ja som sa docitala, ze sex by nemali mat rizikove...ja tam tiez spadam, tak neviem, co budem robit, keby som bola nahodou tehu a neviem o tom...tiez je mi pri tom vselijako..

ktore
26. jún 2012

@zvolsiinylogin krvacanie mas kvoli ms ktora mala byt.teplota po dobrati dufiku ostane hore lebo v tele je stale progesteron.iba prichodom ms teplota klesne v ten den.
@mattuliatko30

ktore
26. jún 2012

@zvolsiinylogin ak si tehotna tak progwesteron sa v tele drzi lebo ho tvori zlte teliesko.ak je test pozitivny treba brat dufik potom zase dalej.

meggy004
26. jún 2012

@katche to ma mrzí... veľmi...ale keď sa vie, kde je chyba, tak to je základ...ja sa chystám začať brať clostil...tak som zvedavá... 😉

zvolsiinylogin
26. jún 2012

@ktore mne klesla vcera na 36,6..a to som mala slabulinke krvacanie po kavicke,ale fakt slabe...zajtra sa objednam k dokimu, tak ze za dva tyzdne pridem, bud zistia, preco spinenie, alebo mi pichnu vyvolavacku, este pockam tych 9 dni...tehu testiky zatial negativ, tvoria sa mi ciarocky, ale nie ruzove, skor sive...treba natocit testik, aby boli vidno, ale velke ako skusobna ciarka, len bezfarebne..testikujem dalej, ved uvidim...aj minule mi to ukazalo az asi za tri tyzdne...kedze MA bol minuly tyzden v utorok, ani neviem, ci by som mohla uz zase byt v tom tak skoro...ta menstruacia je taka asi kvoli MA...niekde som citala, ze by ani nemala byt, ze az za 4 tyzdne...uvidim, co povie doki..ci mam sa tam objavit skor?

ktore
26. jún 2012

@zvolsiinylogin pockaj pekne tych par dni.po dufiku.co je MA?tie sive som mala aj ja.som vykrucala palicku len nech nieco vidim.ale ruzova palicka aj ked slaba je pekna vidno.aj ked slabucko ale je ruzovkava.a kupuj si urcite iba MAMATEST.ja som mala MAMATEST a som dva minula a kupila iny a zevraj do troch dni od oplodnenia ukaze.a velku figu borovu.ciarku bolo ledva vidno som sa len riadne vyplasila.som zohnala mamatest a urobila na druhy den poobede znovu a krasna hruba ciarka.takze spolahlivy je najviac.

zvolsiinylogin
26. jún 2012

@ktore mision abortion = MA, tak sa to oznacuje na konovi..ja neviem, mne v pondelok minuly tyzden ukazali dve ciarky iba pepino z drogerie...ostatne nic...a predtym tak ako teraz...blede, bezfarebne, raz mi myslim vysla aj silno ruzova, ale tam ciarka nemala byt, mala byt posunuta vyssie, tak som to brala ako negativ...a na rapicleare umelohmotnom ruzovom mi vysla iba iba biela ryha, a to som uz bola tehu..tak tie testy su nanic...inac moj doki nebere krv na hcg, takze, kym si nepockam na sono, alebo nebudu fest ruzove ciarky( lebo inac to tam beru ako negativ), tak nemam sancu sa to dozvediet..asi zmenim dokiho, sice odbornik, ale toto sa mi tam nepaci, ten pristup

ktore
26. jún 2012

@zvolsiinylogin neboj nic ani moja doktorka nevere hcg.kupuj iba taske testy co tu odporucia baby .aj mne odporucili.som tu vsade citala o mamatestoch-vacsinou.ostan iba pri jednom teste.jedna baba mala tiez na jednom teste nornalne kriklave ciarky a druhy den uz nic.nie su kvalitne vsetky testy.ja na teasty dala majland.a zistila som ktory je naj.fakt mi ani raz neukazal falosny vysledok

zvolsiinylogin
26. jún 2012

@ktore zas mam take tlaky dole, mala som to dvakrat a vzdy vypadol zo mna plodik, dnes sa asi pomodlim, ked pojdem spat...zacinam byt nervozna...inac na sone boli dva cierne priestory, ale co som sa pytala tu na konovi, tak ze to mali byt folikuly zobrazene...som na prasky a odvoz na psychiatriu...

zvolsiinylogin
26. jún 2012

@ktore ani tvoja doktorka nebere krv na hcg?

zora256
26. jún 2012

@domuska11 Ahoj!Preto som Ti to napísala,aby si vedela,ako to funguje,min.mesiac som ani ja nevedela tu som sa kočiek spítala,a napísala mi jedna,že do 10dní má prísť od doužívania,čo už,nevadí vydržíme nejako 😉

zora256
26. jún 2012

@bamburova Ahoj!
Oto si naše deťúrence viac vážime,že knám ťažšie prídu 😉 A tie čo chodia na kyretu,oni zato ešte budú trpieť dosť,netreba na nich myslieť najmä vtakom krásnom čase,keď očakávate dieťatko,a presne aj umňa tie ťažkosti ustúpili potom ako som dobrala Duphaston asi v 4mesiaci presne neviem,ale čím ste bližšie k 2 trimestru tým je to lepšie,menej bolí.Vydržte a nebojte sa bábo ostane prekne vbrušku veď preto beriete Duphaston,len si vyložte nohy vyšie ak sa dá a odychujte keď vás bolí bruško a pichá,aj si pospite keď sa vám dá,viem je to nanič,ja som ani čítať vkľude nevedela:-/Ale oplatí sa vydržať 😉 Majte sa krásne🙂

riana12
27. jún 2012

babulky, trosku som patrala, uz aj davnejsie, aky je medzi liekmi rozdiel, kedze je ich tolko na trhu s takmer podobnym ucinkom - pracuju na podobnom principe, ale kazdy liek ma inu ucinnu latku a preto kazda z nas uziva nieco ine, podla problemu...
utrogestan - progesteron
duphaston - dydrogesteron/gestagen - ma ucinok ako nas vlastny progesteron
lutenyl - nomogestrol - synteticky progesteron, len je vraj aj 2,5 nasobne ucinnejsi nez prirodny/nas vlastny progesteron...

katche
27. jún 2012

@kvietok228 a teraz tak rozmýšľam...pevne verím, ze, to nebude až taká tragédia ako v pondelok v noci....ale suchý chleba a kola to istia :D aspoň teraz to zaberá...uvidime čo to bude, ked to budú reálne tehu nevoľnosti..s tým ako mi vie byť zle sa mam na čo tešiť :D

katche
27. jún 2012

@meggy004 ved jasne, držím palce, nech vám to vyjde na prvy krát. Ja sa chystam na druhy pokus

veonka
27. jún 2012

@katche ahoj, ja sa tiež chystám na druhý pokus s duphastonom. prvý pokus nevyšiel, mrcha došla po 8 dňoch od dobratia duphastonu. Inak mi bolo pri ňom dosť nevolno, bolelo ma brucho a prsia ako dva kamene. A okrem toho keĎže som migrenička, tak migréna pri nasadení, pri vysadení a pri nástupe mrchy. Dúfam, že druhý pokus bude mať lepší výsledok. Držím palce aj tebe. 😵

katche
27. jún 2012

@veonka mne duphaston vysadili, keďže som neovulovala a nasadili clostilbegyt...tak uvidime každopádne držím palce

veonka
27. jún 2012

@katche aha, tak ten by mal pomôcť na ovu, tak držím palce. ja dufík beriem kvôli dlhým cyklom. ale počula som aj o kombinácii clostil + duphaston, že býva úspešná. tak hádam sa dočkáme 😵

katche
27. jún 2012

@veonka tak uvidime, clostil zatiaľ nezabralnezabral, tak som zvedava, a potom budeme múdrejší. Dr vie asi čo robía povedala, že nie je dôvod na dufik, ked nie je ovulka...

zora256
27. jún 2012

@katche Ahoj!
Zaujímavé,ale tak každý je jedinečný a každému iné zaberie.Ja som clostilbegyt brala pred Duphastonom a to som mala folikuli aj 20mm nie raz ale ovuláciu som nemala ani raz a brala som ho 2roky a riadne ma vaječníky boleli,a každý mesiac folikulometria a vajíčka aj na oboch vaječníkoch boli dominantné,a neotehotnela som až z Duphastonom,ale tak možno tebe zaberú,držím palčkey 😉

ivka147
27. jún 2012

Ahojte dievcata,
ja mam osobnu skusenost aj s duphastonom, aj s clostilbegom a naozaj VELMI POZITIVNU. Snazili sme sa o babo 3 roky, bolo to uz na zblaznenie. Nasadili mi lieky, dost som sa tomu branila, citala som rozne diskusie o negativnych ucinkoch. Ja sa snazim fungovat BIO a na bylinkach, toto bol poriadny zasah do tela....aaaaale po troch mesiacoch som otehotnela, sama som tomu neverila, nakolko prognozy lekarov neboli lichotive. Mame krasneho a zdraveho chlapceka . Duphaston som brala aj pocas tehotenstva na udrzanie. Vedlajsie ucinky, ktore sami prejavili bolo, ze som trochu pribrala cca 2-3 kg, co ma velmi netesilo, ale cert to ber. Po porode som vsetko (takmer 🙂) zhodila. Drzte sa

zora256
27. jún 2012

@ivka147 Ahoj!
Tak mne sa z Duphastonom podaril tiež chlapček🙂A veru po pôrode som poriadne schudla,pred tehu som mala 72kg a teraz 62kg,a k pôrodu som mala 76kg.A druhé neplánujete?

ivka147
27. jún 2012

Super 🙂, takze si teraz sexi mamina s krasnym drobcom 🙂, pekna kombinacia. Este by sme minimalne jedno radi 🙂

meggy004
27. jún 2012

@katche moja...tak držím päste riadne aj ja tebe :o)))

meggy004
27. jún 2012

taaaaaakže dnes som zobrala prvú tabletku clostilu...no tak si držíme päste... V pondelok bude prvá kontrola - sama som zvedavá... 😉

katche
27. jún 2012

@zora256 tak mne dnes dr na moje celke prekvapenie oznamila, ovu predsa len bola...na folikulometrii totižto to bolo take vselijake raz dačo bolo vidno, potom tam, kde bol folik ne oko nic ale taky istý bol na druhej strane a podľa krvi ovu už vôbec nebola...a tu zrazu...medzi 18-25 DC mala prebehnúť...ja uz nechapem. Ani raz na utz nebolo nic vidno. Ale podľa mojich záznamov, bolesti a ovu hlienu bola okolo 17 DC, to ale krv nepotvrdila...ze až neskor...ja už neviem, som z toho jelen a riadne veľký....takze clostil zabral, ale podľa všetkého bez //...mrcha sice stale nikde, ale to nic neznamena..ja som mala cykly aj 90 dnove....moje telo si robí čo chce...úplná anarchia...ale aj tak ma dr vyplasila..že ak do augusta nic, žiadne mimi, tak laparka...

ktore
27. jún 2012

@zvolsiinylogin nebud taka stresova z celeho.,nevsimaj si natolko veci okolo toho.ja som niekedy radsej ani nezapla pocitac aby som vypla.nie doktorka tiez neberie hcg.a tie cierne bodky su naozaj folikuli ale nevsimaj si tak detaili,nerobi to dobre.pockaj co ti povie lekar.

ktore
27. jún 2012

@zvolsiinylogin ty si si uz neznacila dnes teplotku?

zvolsiinylogin
27. jún 2012

@ktore prestala som sa merat, zacalo mi to pripadat hrozne stresujuce, rano presne vstavat, robit testy z ranneho mocu a teplotky su aj tak skreslene z toho dufiku...pockam na mrchu a potom znova zacnem...rano som merala, ale pol hodinku po vstani a kavu v sebe , tak 37 v ustach, ale to len tak, este posobi dufik..