Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zuzka1.
29. mar 2012

@anlady ja som zivy priklad ze nie, dostala som ho na upravu cyklu, anovulaky som mavala a podobne, no beriem ho dva roky, posledny polrok mrcha jak hodinky, ovulka presne v strede cyklu, uz len nech sa podari😀
ked je indikovany spravne, urcite pomaha.

lienka1980
29. mar 2012

@meggy004 no ja som brala teraz prvý cyklus a MS prišla presne na 28 dní , mam to na upravenie cyklu, ale svojej mudr som vravela že sa aj snažíme o babo tak vravela že toto je dobre riešenie aj pre jedno aj druhé. Tak fakt dufam že ovluka bude skor než ten dufik... 🙂

anlady
29. mar 2012

@lienka1980 moja aj ja mám dufík na upravenie cyklu,ale ešte pred ovu 😨

anlady
29. mar 2012

BAby aj Vám sa zvýšila BT keď ste brali dufík?

lienka1980
29. mar 2012

@zuzka1. a ty si ho brala v ktoré dni cyklu?

lienka1980
29. mar 2012

@anlady no ja zatial neviem kedy mam ovu, BT meriam ešte len 3dni čo mi skončila mrcha, doteraz som to nerobila tak uvidim čo sa bude diať

anlady
29. mar 2012

@lienka1980 držím palečky 🙂

zuzka1.
29. mar 2012

@lienka1980 od 15-25DC, ovulku som nemala 2 roky, ovulka je poslednych 6 mesiacov, je to hormonalna liecba a nie homronalny zazrak, na kazdu ucinkuje inak, niektorej pomoze hned, niektorej to trva ako mne. je to aj na liecbu anovulakov, aj na upravu cyklu, brala som ho aj v prvom tehu pri hrozbe potratu, taky multiliek, je to inak pisane aj v letaku pribalovom.

lienka1980
29. mar 2012

@zuzka1. no hej je tam toho popísané habadej ale kto z toho všetkého vyjde, ja ho beriem od 11.-25. tak to asi budem musieť mudr navrhnuť zmenu lebo to bude asi ešte skoro od 11 dmc . a prave že v letaku bolo že od15-25DMC ak chceš otehotnieť.

zuzka1.
29. mar 2012

@lienka1980 ja som ho na zaciatku brala 11-25DC, potom po vysledkoch mi to zmenil

kvietok228
29. mar 2012

@meggy004 mohlo by sa podarit som bola dnes u doktora a povedal mi kedze mam dobry hormonalyn profil tak musim ist s chlapom na spermiogram a ak bude vsetko ok tak pojdem ja do nemocnice kde mi budu zistovat priechodnost vajecnikov

lienka1980
29. mar 2012

@zuzka1. jaj tak možno aj u mna sa to zmeni idem zajtra na kontrolu tak ak uvidi mudr že MS dobre tak zmeni aj mne ... dakujem za info

meggy004
31. mar 2012

@kvietok228 ja mám ísť na kontrolu cca za mesiac - ešte mám jedno balenie dufíku...a ak dovtedy nebudeme teho, tak mám prísť a prehodnotí sa všetko...hádam sa to spraví dovtedy.. 😉 a kedy ideš s drahým na vyšetrenie?

kvietok228
31. mar 2012

@meggy004 sme sa tak dohodli ze tento cyklus nebudem brat dufik a ak bez neho dostanem menzes tak ho nebudem uz brat a ak nie tak ho nasadim a potom sa dame na dr.jonasa a ked sa nepodari tak potom pojdeme on by siel aj hned ale sme sa rozpravali otom a este skusime takto lebo moc nechcem ist na tu priechdnost vajecnikov.drzim palceky dufam ze sa podari 😀

meggy004
31. mar 2012

@kvietok228 môj mm povedal, že s tým nemá problém, len musím ísť s ním 😉 ja bez dufiho nedostávam...takže už to neriskujem - ale dúfam, že sa bez neho obídeš 🙂 držím päste...ja som dnes 26DC, takže mrcha sa blíži - alebo nie? 😀 dúúúúúfam, že sa nedostaví...ale nechcem byť sklamaná, keby hej... 😒 ty si ako na tom?

kvietok228
1. apr 2012

@meggy004 ja som dostala vcera rano 😢 ale pocitala som s tym radsej aj moj chlap nema s tym problem ale este vyskusame bez dufiku lebo som za 6 mesiacov sneho pribrala 8 kg a stale sa ma to drzi ale uz som 4 kg zhodila tak uvidem ja uz ani neiem co mam robit ci je jedno dobre alebo druhe to je strane co si musime vytrpiet ked chceme babenko 😅

meggy004
1. apr 2012

ja som pribrala 4 doteraz... 😒 neviem, či sa tešiť alebo nie... 27DC za nami - robila som testík (neodolala som) a bol negatívny. Tak uvidíme, či sa mrcha dostaví...
Babatká si dáko teraz dávajú načas 😉 ale nevadí - kto sa nevzdáva, ten sa dočká 🙂

micak
2. apr 2012

Ahojte, prosim vas o radu. Mozno sa to tu uz niekde pisalo, ale: ake by malo byt davkovanie duphastonu, ak beriem fytosoju od 3DC 5-5-6-6-7 ?

Dakujem pekne !

st2
2. apr 2012

@micak najlepsie duphaston nasadit az ked prebehne ovu

micak
2. apr 2012

@st2 no to viem, ale ake je davkovanie? 2x1 pocas 10dni, alebo 2x1 pocas 5 dni ?

st2
2. apr 2012

@micak jaaaaj zle som si precitala 😀 tak potom 2x1 pocas 10 dni

micak
2. apr 2012

@st2 dakujem 🙂 a vies mi povedat, pri akej "diagnoze". alebo ked je mozne uzivat 2x1 pocas 5dni ?

st2
2. apr 2012

@micak tak s tym som sa nestretla 😕 myslim ze kocky to tu uzivaju vzdy po dobu 10 dni

oknosmas
2. apr 2012

@st2 myslim, ze tych 10 dni sa uziva....o piatich som este nepocula

anlady
3. apr 2012

Ahojte kočky, prosím Vás ktorá z Vás brala dufík na skrátenie cyklu a po koľkých cykloch sa Vám upravil? Po jednom sa asi neupraví,že?

meggy004
3. apr 2012

@anlady no mne sa to upravilo hneď - keď to berieš poriadne a načas - tak mrcha šlape ako hodinky.. 🙂 teda aspoň mne... 😉

anlady
3. apr 2012

@meggy004 načas znamená,že vždy v určitú hodinu?

meggy004
3. apr 2012

fúúúú...keď sa nad tým zamyslím - cca aj hej približne medzi 7-9 ráno, podľa toho, ktorý cyklus 🙂 ja som brala ale tie tabletky o 10ráno a o 10večer..tak možno preto - asi záleží aj na tom, kedy si ich nasadíš. Ale to si len myslím 😉

morosie
3. apr 2012

Ahojte, chcem sa opýtať dostala som od lekára duphaston a tiež mám pokračovať v užívaní femibionu 800, kvôli tomu,že som mala dvakrát biochemické tehotenstvo, pozitívne testy, meškanie ms a nakoniec nič z toho.
Mám ho užívať 2x1 od 15 DC, čiže po ovulke (cykly mávam pravidelné 27-28-dňové),ale teraz si nie som istá tým, čo mi povedal. Dal mi 2x20 tabletkové balenie, povedal,že si mám urobiť test na 29 DC,ak bude pozitívny mám pokračovať a prísť, ak bude negatívny, tak nič. Budem robiť to isté znova v novom cykle.
Ja len chcem vedieť,či mám po tých 10 dňoch prestať brať,ak by prišla prípadná ms, ak by som bola tehu dajme tomu,tak potom ho mám užívať naďalej alebo znova.

Prepáčte ale nejako tomu nerozumiem 😅

zasha
3. apr 2012

@vianocnystromcek dakujem za odpoved, no mne ani hormonalny profil dokina nerobila, a hned ze dufik. o tych capikoch som ani nepocula, stretla som sa len s liekmi. uvidim, ako dalej, tento mesiac som este pockala. bojim sa ze aj priberiem, aj sa nejak hormonalne rozladim tym branim hormonov.. chcem to skusit este bez neho. plus som tu citala ze sa berie po ovulke , mne ho kazala brat od 14dc ale tento mesiac som si merala bt a zistila som ze ovulku som mala 17dc. takze popravde ani neviem kedy brat, ci od 17dc ci ako mi povedala dokina....