Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kvietok228
18. júl 2012

@zora256 Ahoj asi to bude v tom že na každú ženu majú iný vplyv ja som mala pred braním duphastonu 71kg a po 5mesiacoch braní 80 a teraz mam 76 takže to ide pomaly dolu ale sakramensky si musím dávať pozor čo zjem a vy ste sa dlho snažili?

zora256
18. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
Veru dlho,pred Duphastonom som brala clostilbegyt takmer 2roky a mala som dosť všade som čítala,že treba najskôr na spermiogram a potom sa lieči žena,nuž a lekár nikam neposielal,a stále na folikulometriu ma nebavilo z nočných chodiť,a otec mi radil zmeniť lekára tak som zmanila v 2010 januári a po spermiograme mi nasadil Duphaston a v októbri som otehotnela,takmer 3 roky trvalo kým som otehotnela a na 4 rok sa narodilo naše vytúžené a dlho očakávané bábo a teraz o 2 ráno bude mať rok🙂A po pôrode mi lekár povedal,že mám polycystické vaječníky,že nevidí žiadnu šancu na druhé bábo☹ a teraz po Hak,lebo vraj to zastaví tvorbu cýst vo vaječníkoch som mu navrhlaže či by som nemohla brať Duphaston ke´d sa mi snimi podarilo otehotnieť,vieš mám už starého gyndoša zabúda na diagnózy ktoré povedal,a tak beriem 3 mesiac Duphaston s tým,že v septembri na mňa čaká preventívka,tak mám aj strach čo mi povie 😖

kvietok228
19. júl 2012

@zora256 ja ho beriem asi rok a pol a stale nic robil mi aj hormonálny profim a mam vsetko ok musime ist este na spermiogram a potom podla toho mna bude liecit ale robila som si ovu testi a skoro nic na nich nukazalo az na 1test kde bola uplne slaba ciarka tak si myslim ze nemam ovulku este to mu skusim povedat a som zvedava co mi povie aj ja mam starsieho gynekologa tak hadam zabudne.Ale uz aj na tom som rozmyslala ze bi som zmenila gyn.alebo ist k pan Kropackovej do Vrbveho.tak super ze aj tak sa vam nakoniec podarilo aj ja strasne chcem ale uz nadtym tolko nerozmýšľam lebo nie je dobré 😔

zora256
19. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!Presne nie je dobré stále myslieť na plodenie a tehotnosť:-/,lebo práve preto sa nedarí.A mňa necchel liečiť,len až potom ako sa spravil spermiogram,lebo,že ženy oni neliečia,lebo ženy sú komlikovanejšie,najskôr chlapov dajú vyšetriť a až potom hľadajú príčinu u ženy,lebo ten môj prvý gyndoš ma napchával hormonálnymi liekmi,a nedarilo sa cez 2rokov a tak som ho zmenila lenže muž mal len 50% živých spermií,a ja nepravidelnú ms,tak mi nasadil Duphaston a po polročnom braní som otehotnela,a to nás na umelé oplodnenie posielal,a my sme sa rozhodli radšej adoptovať si opustené dieťa ako platiť na umelé nehorázne peniaze popri pôžičke,to by sme nemali z čoho☹A práve vtedy sa podaril,náš anjelik presne pred rokom som ho porodila🙂

zvolsiinylogin
20. júl 2012

@zora256 ahojki, berem zas dufaston a je mi z neho zle, mam bolesti brucha a stvrdnute brucho, ku gyndosovi sa nemozem dovalat, ma to brat dalej? testiky sa mi zdaju ducha..ale ako som zacala brat, tak sa mi zda, ze to slabne

basulienka2
20. júl 2012

zora256
ahojky taak beriem dve denne mam ho na 3 mesiace na upravu MS a mam mi dopomoct k otehotneniu ....Uz som si narobila tolko testov ze uz mi z toho sibe booo nic ine len / aa to tocenie hlavy, zvracanie a absolutne nechutenstvo do jedla uz trva mesiac a stale mam len / tak ja uz neviem.... Ideme s pratelom na dovolenku taak hadam sa nieco prebojuje 🙂 a vy ste sa ako dlho snazili o miminko??

basulienka2
20. júl 2012

@zora256 ahojky taak beriem dve denne mam ho na 3 mesiace na upravu MS a mam mi dopomoct k otehotneniu ....Uz som si narobila tolko testov ze uz mi z toho sibe booo nic ine len / aa to tocenie hlavy, zvracanie a absolutne nechutenstvo do jedla uz trva mesiac a stale mam len / tak ja uz neviem.... Ideme s pratelom na dovolenku taak hadam sa nieco prebojuje a vy ste sa ako dlho snazili o miminko??

zora256
21. júl 2012

@zvolsiinylogin Ahoj!
A koľko dní berieš?Mne nebolo zneho ešte zle,len ms mávam bolestivejšie a pred ím ma lievajú psrníky a bradavky a vaječníky,tak ja neviem čo máš robiť,ja som ho brala v roku 2010 a teraz od apríla.Ja beriem od 14dc do 25dc.A ty?
@basulienka2 Ahoj!
Vkuse sa berie až v tehotenstve 3 mesiace,ja beriem 2 denne len od 14dc do 25dc,tak zato ty nemáš ani ovulku,lebo to je na udržanie tehu a vtedy sa neuvolnia vajíčka ale je pozastavená ovulácia.To nechápem,prečo ho tak berieš keď sa snažíš otehotnieť??? 😕 Ja sa snažím od marca.

basulienka2
21. júl 2012

@zora256ahoj!
booze to myslíš važne?beriem ho od 16dc a 10 dni to znamena že neovulujem???brala som ho tri mesiace aa potom mesiac pauza vtedy som bola u doktorky povedala som jej ze ma pocas toho mesiaca ako som nebrala dufik bolelo strasne na pravej strane a povedala mi že to bola ovulacia a potom mi ynovu nasadila dufík tak to že by mi hned zastavil ovulaciu???jaaaj no teraz si ma nepotesila ☹

valika_val
21. júl 2012

ahojte baby, prosim ktora kosicanka by mi mohla dnes vecer, alebo zajtra rano podarovat zvysny duphaston?
moja doktorka ma dovolenku az do 1.8. 😖

ematko29
21. júl 2012

dievčatá potrebujem radu,beriem duphaston na upravu cyklu av poslednom čase sa mi stalo ,že som zabudla zobrať pár krát tabletku raz rano potom som večer zobrala aasi 3dni som zabudala ,že som zobrala len večer,dnes je 22den cyklu asom dostala menzes.bude to z toho,že som brala nepravidelne tabletky?v podstate by som ho mala brat do 25dna,mám ho už prestať brať?ked som dostala menzes?

maximka33
21. júl 2012

@ematko29 ahoj, to je fakt divné.. já taky párkrát zapomněla vzít. ale nijak mě to neovlivnilo. po pár měsících se mi cyklus trochu zkrátil z 35 na 32 dní, to byl záměr. 22 dní cyklus je sakra málo..

ematko29
21. júl 2012

@maximka33 mn ja som vvzala tabletku aj teraz večr,menzes sa spúšťa asi už neberiem zajtra,lebo ked zoberiem zajtra aj v pondelok aj vv utorok ktory den mám začať považovať za prvy den ked v utorok bude 25den?aja mam zasa na 11den začat zase brat tabletky.aspon som sa poučila ,že si mám dať pripomienku na mobil alebo niečo aby som už nezabudla.

zora256
21. júl 2012

@basulienka2 Ahoj!
Tak to je vporiadku,ja že vkuse berieš Duphaston bez prestávky 3 mesiace.Ale keď od 16dc tak by si mala mať do toho 16dc ovulku ak si si testy robila kedy ktoré dni si robila?lebo Duphaston sa má brať po ovulke,aby sa oplodnené vajíčko zahniezdilo a nedošlo k mimovoľnému potratu hneď na začiatku,keˇdsa o nej nevie.Ja si robím testy do 16dc,hoc ja beriem od 14dc,tak asi si budem musieť posunúť Duphaston budúci mesiac na 16dc aspoň,ke´dže som teraz nemala ovu☹A to min.mesiac som mala na 15dc a predca som neotehotnela,to nechápem,asi to treba užívať tak ako lekár nakázala a nezaoberať sa tou ovu,či vypnúť na nejaký čas,držkám palčky aby sa vám podarilo mimčo čoskoro🙂

maximka33
22. júl 2012

@ematko29 a nemůže to být ovulační krvácení? pokud jo, tak můžeš pokračovat dál. pokud ne, tak počítej den č. 1. no a já taky čekala s duphastonem až po ovulaci, mívám ji později. a taky jsem měla připomínku na mobile, hlavně večer. ráno jsem měla připravenou tabletku na stole, to jsem nezapomněla.

ematko29
22. júl 2012

@maximka33 asi nie,už sa to rozbieha 😒 tak neviem či dobrať do toho 25dna normalne.och som písala do ginekologickej poradny atam ma doktor zdrbal,že ked neviem brat pravidelne tak mam isť na injekčnu formu 😒 och jak male decko som sa cítila.som sa poučila nie som male decko,aj bez neho viem ,že som spravila chybu ,ja potrebujem radu čo dalej...aon mi nič neporadil.

basulienka2
22. júl 2012

@zora256 ja si myslim, že doktorka vedela preco mi takto nasadila duphaston a vedela aj to, že chcem otehotniet preto jej verim. Tiež so sa docitala, že dophaston neože pozastavit ovulaciu!Bud mesiac idem na vyšetrenie hormonov taak uvidime co bude a chciem sa dat vyšetrit aj na všetko ostatne aby som vedela na čom som a aby sa to riešilo čim skor aby mi roky len tak neuteklai 😉 Teraz som sa aj docitala,že sliny spomaluju spermie a my sme ich občas požili ako lubrikant taak miesto nich som objednala gel na podporu počatia taak som zvedava 🙂 Dakujem ti krasne hadam sa z dovolenky vratime traja 😉

basulienka2
22. júl 2012

@ematko29 Ahoj ja ked som brala duphaston prvý krat tiey som ho obcas zabudla zobrat a aj som ho nebrala pravidelne kazdých 12 hodim aa to mi narobilo veela problemov ms si prisla kedy chcela.... taak asi je velmi dolezite ho brat pravidelne a snazit sa nezabudut boo teraz mam druhy pokus s duphastonom a davam si velmi zalezat na to ako ho beriem a MS sa pekne upravila tak asi tak...

kvietok228
22. júl 2012

@zora256 ja ho beriem na 21 den cyklu a 5dni rano 1 tabletku a vecer 1 tabletku myslis ze by to bolo aj tym ze sa nam nedari?

ematko29
22. júl 2012

@basulienka2 šak to,ja ho beriem už pol roka acely čas som mala presne na28den cyklu.sem tam sa aj vtedy stalo ,že som nejaku zabudla ale menzes presne jak hodinky.až teraz sa mi to vypomstilo ked som viac nevzala.hm budem vedieť ,že ho už nemožem zabudnuť zobrať.ja ho beriem od 11do 25dna cyklu lebo ked neberiem nič tak menzes nemam skoro nikdy neda sa hovoriť ani o nejakom cykle.ešťe ho mám brať dalši polrok auvidi sa či mi pomohol.len neviem že ked som už dostala menzes ci ho mam prestať brať hoci je len 22den alebo brat dalej do 25dna aj ked mam menzes?

basulienka2
22. júl 2012

@ematko29 nuz to ti ja presne neviem poradit aale ja by som ho brala dalej ako mam alebo radsej asi zavolaj svojej doktorke budes to mat istejsie!

ematko29
22. júl 2012

@basulienka2 ok aj tak vdaka za čas 🙂

zora256
22. júl 2012

@basulienka2 Ahoj!
Tak držkám moc palce aby to tak bolo,my nepoužívame nič,len po pôrode kým som kojila sme lubrikant používali,ináč nič🙂Ale tak my máme asi tak raz týždene sexík,aj to ak je ten výkend ms tak ani toľko,asi tak 3-4x za mesiac,čo je málo,ale čo už,niekomu sa zadarí aj z jedného letného sexíku,a niekomu nie😀Ale tak hore vedie najlepšie kedy sa má bábo narodiť,neovplivníme to,preto si treba užívať každú príležitosť,ako sa dá a nemyslieť na to,že by sme mohli otehotneiť,vtedy sa skôr zadarí🙂

zora256
22. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
A potom na koľký deň cyklu Ti chodí ms?To sa mi zdá akosi pozdejšie ten 21dc väčšinou tu berú žienky od 11dc ja až od 14dc do 25dc a tiež ráno a večer,ja neviem a lekár Ti to dal na ovuláciu či úpravu ms?Lebo ja mám na úpravu ms čím má byť aj ovu,ale tak ovu testy si nerobíš?lebot ak ovu má byť pred braním Duphastonu ako sa tu písalo,hoc ja sa vtom nevyznám a nemala som teraz ovu ani pred braním a ani dnes ani včera beriem už 3deň.Tak asi anovulačný cyklus budem mať teraz aelbo neviem,ako mi majd príde ms tentokrát:-/Min,na 30deň prišlo a mala som ovu na 15dc,presne vstrede.A pred tým som si nesledovala ovu,a prišla na 32dc s Duphastonom.Beriem ich len od apríla.

basulienka2
22. júl 2012

@zora256 nooo presne to ma rozčuluj,že niekomu sa to podari na prvý krát a ani nechcu miminko aa niekto sa trápi aj par rokov... nooo mi mame sexík dost často 😀snažíme sa na to nemysliet nooo len keby to bolo take jednoduche no nie???

veonka
22. júl 2012

Ahojte dievčence, dobrala som dufík v stredu(na nepravidelnú ms) a zistila som, že som tehu 😵 , prosím neviete, či by som ho nemala užívať aj v začiatkoch tehu? A kedy sa tak cca má ísť k dokymu na potvrdenie tehu? Ďakujem moc za rady a držím palce... 🙂

kvietok228
22. júl 2012

@zora256 na 28 den dostanem beriem ho 5 dni a po vysadenu na 3 den dostanem ms a dal mi ho na upravu cyklu a robievam si ovu testi ale tam len strasne slabe // ciarky

maximka33
22. júl 2012

@ematko29 ´pokud se ti to už rozběhlo, tak to neber. tedy pokud to máš brát v období ovulace, tak to teď nemá cenu. tedy já to brala 10 dní v měsíci.

zora256
22. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
Tak to máš dobre🙂Až na tie čiarky na teste tento cyklus aj ja mám len veľmi slabé čiaročky☹Ale tak iste sa upravý len treba tomu čas,koľký mesiac berieš?Ja len 3cyklus,takže tomu treba min.asi ten pol rok,ako mi lekár vravel,ke´d som pred tehu brala v roku 2010.A tak aj bolo po polroku som otehotnela,tak zrejme tomu treba čas.Držkám vám palčeky aby ste čoskoro otehotnela🙂

zvolsiinylogin
23. júl 2012

@zora256 ahojki, co je pravda na tom, ze pri tehu na zastavenie krvacania sa dava 3x denne dufaston a 2 ascorutiny? nevies mi povedat? mna na tehu vysiel pred dvoma dnami kvalitny dusik, taka slabulinka ciarocka, ale vcera som dostala velke spinenie( dufik som uzila normalne rano a vecer) a dnes som mala aj kvapku krvi...tak som dnes uzila rano ako obvykle a dala som aj na obed s jednym ascorutinom...vecer si tiez dam dufik...tak pred tymto obednajsim uzitim sa mi uplne stratila ciarka, po uziti dufiku s ascorutinom sa zas objavila, ale omnoho slabsia , takze na svetle sa ciarka uplne stratila , ale v tieni tam je( pred dvoma dnami testik bola slabunka ciarka aj na svetle aj v tieni)...som zufala.. 😢 😢