Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kvietok228
27. júl 2012

@katche tak tak a ty sa ako mas?

meggy004
27. júl 2012

jáááj baby, držte päste, zajtra letíme na svadobnú cestu do Turecka...tak hádam bude všetko oukej keď sa vrátime... Držím všetkým snažilkám päste 😉

meggy004
27. júl 2012

@kvietok228 no mne bez spermiogramu nechcela nasadiť ten clostil...potom som ho brala 3.-7.DC a na kontrolách som bola 8.,10. a 11.DC. (najradšej dievčatko 😵 ale keď aj chalanisko, je to jedno - hlavne,nech je v pohodke a zdravé 😉

kvietok228
27. júl 2012

@meggy004 ja som ze kazdy den lebo to by ma s prace asi nepustily a uzite si to 😀 a mnea vies?

katche
27. júl 2012

@kvietok228 no, už sa to lepší. Pomaly to cele prechádza, takze sá dostávam do pohody, čo má tesi, lebo to už bolo hrozne. Ty sa pochval ;)

katche
27. júl 2012

@meggy004 tak sa drz a uzivaj. Ja budem ticho závidieť :-P

kvietok228
27. júl 2012

@katche ja nic nove lezie namna nadcha astrasne ma boli prsia ako keby som mala dostat ale to je akosi skoro mam dostat az 7.8 tak sa bajim aby nedosla mrcha skor.tak to je super ze uz ti je lepsie uz si to bude len uzivat 😀

zora256
27. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
Tak to môže byť aj z ovulky🙂Alebo sa uhniezďuje oplodnené vajko,moc držkám palčeky 😉
@meggy004 To je super,ke´d sa vám tak hneď podarilo,moc držkám palčeky aby svadobná cesta dopadla super,a potom sa nám tu pochváľ,ako bolo.🙂

meggy004
28. júl 2012

@kvietok228 každý druhý deň, tak to by ťa mali... je to len sono - cca 10min aj s obliekaním. Mňa objednala na 7:30ráno. Takže ak, tak možno ani nič nevymeškáš z práce...alebo len minimum 😉
Ak ťa bolia prsia..tak fakt to môže byť ovula alebo uhniezdenie... poistite to s mužíkom 😉 veľmi držím päste 🙂
@katche ja len dúfam,že mi tam nezačne byť grcno...to by nebolo bohviečo... 😉
@zora256 Ďakujem 😀

katche
28. júl 2012

@kvietok228 baby maju pravxu, jedno, abo druhé 🙂
@meggy004 tak tam ti gecko môže prist kedykoľvek :D nie len z tehu, ale aj z jedla či vody...môj prípad pred pár rokmi

Obcas mam take podivné.pulzovanie v podbrussku...zacinam mať haluze, že čo to je

zora256
28. júl 2012

@katche Ahoj!
Na sone Ti lekár nevravel,že máš tenkú brušnú stenu?Neboj sa to je proste že nemáš tuk na bruchu,vtedy dobre vidno všetko v maternici,ak máš,tak lepšie cítiš všetko čo sa deje v brušku,a aj pohyby drobčeka budeš cítiť skôr ako v 20tt,ja som tak mala,a tiež som akoby tep cítila,a je možné,že to srdiečko cítiš drobca ak sa tam viac pritúli,ke´dže malinkým drobčekom rýchlejšie bije srdiečko aj 155krát za min.chlapčekom a dievčatkám menej asi o 5úderov za min.touvidíš ak Ti bude zaznamenávať do tehu knižočky koľko úderov srdiečka má bábo aj podľa toho sa dá zistiť,či čakáš chlapčeka alebo dievčatko🙂Alebo možno že pupočník je tam a ten tiež akoby pulzoval,pri výmene výživy,ja som mala placentu na prednej strane maternice,ale tak to časom Ti lekár povie,mne preto do 32tt nevedel zistiť pohlavie,lebo placenta bola rovnako veľká ako bábo,a kryla ho.A neboj aj na svadobnej ceste budeš ok,budeš aspoň oto viac naň spomínať,ak Ti sem-tam bude zle,to je vtehu normálne,vezmi si sáčok vždy so sebou a na vodu nezabúdaj,v teple treba veľa piť,vraj ak viac piješ tekutín,tak Ti bude menej zle ako ke´d budeš o smäde,prajem všetko len to najlepšie,a kedy cestujete?A svadbu ste už mali,či len bude?

zora256
28. júl 2012

@meggy004 Prepáč tak vyzerá,že som sa pítala
@katche namiesto teba,za svadobnú cestu od teba @meggy004.ak prosím prečítaj si meggy004 predošlú správu čo som písala katche,díky.

meggy004
28. júl 2012

@zora256 svadbu sme mali 23.júna a cestujeme teraz cca za 2 hodiny musíme na letisko. Idem ešte pribaliť tie sáčky... Stále ma pobolieva podbruško - sem tam pichne a cikám každú chvíľku...no bude to srandovná cesta 😀 idem ešte pobaliť aj dáku vodu na letisko..
Posielam pusy, ozvem sa budúcu nedeľu 😉

katche
28. júl 2012

@zora256 presne, ako by take rychle pulzovanie. Ale po chvíli to zmizne. Utz mam o týždeň v stredu. A je pravda, že tým rumom na bruchu príliš neoplyvam 😀.

kvietok228
28. júl 2012

@zora256 myslis ja si myslim ze asi nie

kvietok228
28. júl 2012

@meggy004 myslis ze na poistenie nie je uz neskoro? ked ka mam doktora v pb a ja byvam od pb asi tak 30-40 min cesty ale sak sa mi musia prisposobit coze mne je babo prednejsie

zora256
28. júl 2012

@meggy004 Ahoj!
Tak prajem šťastnú cestu a krásnu dovolenku a neboj to cikanie ktomu patrí,to prejde v druhom trimestri🙂Držkaj sa,to pichanie je len že sa Ti rozťahuje maternica to bude až po pôrod,len občas menej budeš pociťovať a inokedy viac.Vtedy si radšej ľahni ak sa Ti dá alebo se´d,pri tom pichaní a hladkaj si bruško to prejde a ak myslíš môže si dať Magnézium to pomáha je dobré na svaly ako aj na sval maternice,posilňuje ho🙂proti kŕčom a bolesti.
@katche Ahoj!
Tak áno zmizne,lebo sa mihá drobuliatko stále keď nespinká,tak sa aj premiestni.A tým rumom to nechápem 😕 čo si chcela povedať.
@kvietok228 Tak ovulka môže byť,a ak si už po nej,tak uhniezďovanie,a nezvykli ťa pred ms bolievať do teraz?Lebo men pri malom boleli len na začiatku až do 2 trimestra,a teraz pri Duphastone ma už druhý cyklus bolia zas 1týždeň pred ms☹A ovu som nezaznamenala od 12dc,iba ak nebola pred tým,tak sa uvidí,ale ja si myslím,že ja nie som vtom,minule som tomu hrozne verila nebola som,tak teraz už neverím.Ale ak teba nezvyknú bolieť tak môže byť,prečo nie?A Duphaston od kedy berieš?Ja 3cyklus.

kvietok228
29. júl 2012

@zora256 ja beriem duphaston v decemri budu 2 roky ked som nebrala duphaston som mala antikoncepsiu som ani neveela ze mama menzes nic mi nebolo ani pred nou ani pocas nej a teraz je to divne lebo ma vzdy boleli ked mi mrcha prisla skor napr. o 2 tyzdne a tak ovulacne testi som si robila a najsilenejsie 2// boli 13-14 den cyklu a teraz uz netestujem tak ja fakt uz neviem ale tie prsia ma strasne bolia a hlavne bradavky sa ich ani dotkut nemozem a najlepsie mi je ked mama podprsenku tak v nej aj spavam 😀 ale ja si myslim ze dostanem nacas a mozeme sa snazit zase 😖

katche
29. júl 2012

@zora256 :D prepáč, ale mam nový telefón a neviem na nom písať.myslela som tukom na bruchu, že ho tam vela nie je. Uf. Pardon :-O

meggy004
29. júl 2012

@kvietok228 počuj...mne to tak dáko začalo...prsia ani dotknúť...(ešte to neprestalo) - tak držím päste...a určite sa prispôsobia - objednáš sa dopredu 😉

ivcacko
30. júl 2012

Ahojte babky, mne doktorka predpísala dufík na upravenie cyklu. Mavam to 14 dní krvácanie 14 dní voľno ;). Nakázala mi ho brať na 16ty deň od prvého dňa krvácania, po dobu 10 dní. Teraz to ešte len začnem brať, len mi nepovedala ako to mám spraviť ďalší cyklus, či mám zasa k prvému dňu pripočítať 16 dní a potom začať 10 dní brať duphaston? Len keď ja mám už po 14tych dňoch znovu krvácanie..??? Alebo hneď ako 10ty deň doberiem tabletku mám zasa začať počítať ttých 16 dní???? Ďakujem...

zora256
30. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
A od kedy ťa tie prsia bolievajú,tak pri Duphastone,už od začiatku?Ja užívam 3cyklus a aj min.mesiac ma tak boleli tiež 2týždne pred ms a aj teraz ale min,mesiac som mala na 15dc najsilnešjie // na ovu teste a tento cyklus som od 12dc nezaznamenala do 19dc a už mám 23dc dnes.a testy sa mi minuli na 19dc tak neviem.Hoc mňa v roku 2010 ke´d som ho užívala 6mes.ma nebolievali prsia tak že ledva sa ich dotknúť nemôžem:-/ až keď som otehotnela ma tak boleli vtedy,ale teraz aj testy sú negatívne,hóc je skoro testovať,ale čo ak zmin,mesiaca či nie,ale tak nič,som si zvedavosť uspokojila z výsledkom🙂Tak časom uvidíme obe že či,alebo len syndróm psm.Držkám palčeky aby ste mali krásne// na tehu testíkoch 😉
@katche Ahoj!
To nič,ja som len nepochopila🙂To je dobre,že nemáš veľa tuku tak Ti bude drobátko dobre vidieť na sone,a aj pohyby budeš lepšie cítiť rukov,a aj partner 😉

zora256
30. júl 2012

@meggy004 Ahoj!
Mne to tiež tak začalo stými,prsiami,len to neznamená,že je tehu,keďže min.mesiac som tak bola tiež a aj teraz ,a tehu som nebola min.mesiac zatiaľ ani neukazujú testy,tak uvidí časom netreba sa unáhliť s lekárom,lebo okrem krvi nič iné neukáže že je tehu,hoc moc držkám palčeky aby sa podarilo@kvietok228 byť tehu po takom dlhom čase,mne napríklad pri Duphastone až po mesiaci meškania ukázali testa //.Tak nezúfaj,ak nepríde ms tak počkaj zo 2týždne a testuj a až potom sa objednaj,lebo skôr ako budeš v 5tt neukáže sono a dvakrát ísť aj na krv aj na sono osobitne,ak máte na objednávanie sa tak prejde aj viac času kým budeš na sone vidieť fazuľku,preto je najlepšie naraz ísť na obe,proste ke´d bude nejaký čas meškať min. 3tt ms tak už vpohode bude vidno na ultrazvuku až nato,že srdiečko až od 7alebo 8tt počuť a vieť biť🙂Moc držkám palčeky🙂

zora256
30. júl 2012

@ivcacko Ahoj!
To je zložité,keď na 14dc Ti príde ms a ty máš brať až od 16dc čo vlastne už máš 2dc tak ja by som na tvojom mieste brala tento cyklus už od 10dc´alebo 11dc a ďalší cyklus ak Ti ms príde po tých tabletkách ažna dlhšie doberieš dajme tomu na 21dc a príde Ti asi tak na 25dc ms,tak ďalší cyklus sa Ti posunie a keď budeš ten 16dc tak potom ho ber od vtedy,len teraz si takto sprav sú baby ktoré berú od 11dc takteraz skús tak aby sa Ti predĺžil cyklus aby si mala aj 16dc,držím palčeky🙂

ivcacko
30. júl 2012

@zora256 Ahojky,
ďakujem ti za radu, volala som ešte aj so svojou gyn-lekárkou a tá mi tiež povedala, že to budeme riešiť za jazdy 🙂, tj kebyže to príde skôr tak budeme posúvať . Ja si síce moc neviem predstaviť ako posúvať, lebo keď budem jesť tabl a príde menst. tak prestanem jesť tie tabl a napočítam abo dojem a počkám na ďalšie krvácanie....no ale uvidíme, nejdem si pripúšťať tie najhoršie scenáre... 🙂 Ja som totižto nikdy nevedela s tými liekmi narábať 🙂 aj keď som brala HAK, niektoré baby si predlžovali, že jedli tabl. dlhšie...ale ja som HAK kôli zdravotným problémom brala...tak som predlžovanie a vymýšlanie s "jahodami" neriešila. Som bola rada keď vobec došli a boli max 5 dní a ja som nemala krce...Teraz asi aj banujem ze som ich mala, mozno koli tomu sa mi cely cyklus pokazil.....

kvietok228
30. júl 2012

@meggy004 ja uz tomu neverim ze som tehu sa nejdem ani tesit neham to tak bud budem alebo nie lebo to je uz na palicu toto a tebe predtým nebolievali?
@zora256 mna bolievali hlavne vtedy ked mi mrch prisla o 2 tyzdne skor a to sa mi stalo 2x ale minuly mesiac ma tiez boleli a to som si myslela ze som tehu tak preto si aj teraz myslim ze s toho nic nebude ale vcera sme to s chclapom poistily tak sa uvidi strasne chcem ist na ten spermiograf ale stale neni akosi kedy vies az ja sa zbytocne netrapim ak bude mat on nieco zle 😢

zora256
30. júl 2012

@ivcacko Ahoj!
Tak stými Hak som podobne☹Ale mňa mama nútila brať od 17rokov,lebo ináč by mi nedovolila chodiť z mojím terajším mužom.a Ja som i tak mala cyklus na nič chodili mi na 56dní a na 72dní,tak aj preto mi ich lekár odporučil už v 11rokoch mojej mame vravel aby sommou šla ke´d budem mať okolo 17rokov,aby som brala Hak na úpravu cyklu,lenže som brala takmer 4roky a nemám ovuláciu bez Duphastonu ,ak raz za rok:-/Neboj,bude ok,lieky ťa dajú do poriadku,a lekár Ti pomôže neboj 😉

zora256
30. júl 2012

@kvietok228 Ahoj,!To vyšetrenie ja tak viem že sa volá spermiogram,to cez lupu pozerajú,ako sa hýbu spermie,my sme na ňom boli a viac muž nechcel ísť lebo aj prostatu vyšetria,aj obličky proste aj sonom brucho,všetko čo súvisí,s pohlavnými orgánmi aj semenníky.Neboj sú i taký u ktorých nič nenájdu a i tak sa im nedarí,len umelo,a sú ako my,že muž mal len 50% zdravých spermií,a ja len sem-tam ovu a na 4rok som otehotnela 😉 Príde to keď príde správny čas.Držkám moc palčeky,aby bolo všetko bolo ok 😉

meggy004
31. júl 2012

@kvietok228 mňa predtým prsia neboleli...až teraz...aleže brutálne. Ani chytiť - bradavkyako keby modriny...kebysa dalo spať v podprde, tak v nej spím 😀 čím vystuženejšia - tým lepšia 😀 kedy máš dostať mrchaňu?

ivcacko
31. júl 2012

@zora256 ahojky, Ďakujem za povzbudzujúce slova 🙂 si milá. Inak dnes som volala ohľadne výsledkov, lebo mi robila hromon. obraz a testy na štítnu žľazu a že je všetko v poriadku, tak ja potom nerozumiem tomu, čo mi ten cyklus tak rozhádzalo. Žeby to boli potom fakt už iba tie stresy z práce alebo ako???