Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
1. sep 2009

cau ramp,
tak to je naozaj nezvykle... ovulacia po vysadeni D? ale zas - nie je to nemozne.
len je to zvlastne, lebo progesteron je vo folikularnej faze vo velmi malom mnozstve, takze vyssie davky vdaka duphastonu tam pred ovulkou nemali co robit... naozaj divne. 😒 este nemas graf?

shaarka
3. sep 2009

ak si merias teplotu, naozaj si na to sadni a urobi si graf na FF alebo WK s pomocou tejto skvelej webky:
www.merenibt.xf.cz
a potom sa na to da komplexne pozriet. ty si v tvojom cykle doma, ale pre mna je to totalny chaos. potrebujem to vidiet ako celok 😉

if.v
3. sep 2009

ahoj holky, možná mi poradíte: beru třetí cyklus Duphaston od 17DC po dobu 10 dnů (neroste mi sliznice)...snáším ho dobře, až na tu bolest prsou, ale to se zeptat nechci...Je to teď už druhý cyklus po sobě, kdy mám posunutou ovulaci o cca 4 dny dopředu....může to být tím Duphastonem? délka cyklu se nezměnila, zůstává 29 dní

shaarka
3. sep 2009

kedy mas ovulaciu? v ktory DC? a ako si to zistila?

if.v
4. sep 2009

vždy jsem ji měla 13-14 DC, teď ji mám 10DC - tudíž se mi tím prodloužila ta luteální fáze. Teplotu neměřím, zjišťuji pohmatem na čípku

shaarka
4. sep 2009

hm, nechcem spochybnovat tvoju istotu, ale skus jeden cyklus merat bazalku.
mne sa totiz nezda, ze by sa skorsou ovulaciou predlzila lutealna faza. skor to vidim na skratenie cyklu... 😒

ak si mala predtym lutealnu fazu 15-16 dni, tak neexistuje, aby si ju mala plus 3-4, cize 18-20 dni... 😒

if.v
4. sep 2009

ahoj shaarko, to je druhá možnost - že se zkrátil cyklus a tím, že beru Duphaston od 17DC po dobu 10ti dnů, tak se jen uměle zachovává cyklus 29 dní. Jen mě to prostě zajímalo...do bazální teploty se mi nechce, čípku věřím (za ten skoro rok, co ho pohmatem kontroluji už vím, jestli je změněný nebo ne) a doprovodné bolesti břicha ovulaci zatím potvrzují (minulý cyklus potvrzeno i u doktora UZV). Jinak blahopřeju k //

shaarka
5. sep 2009

no ako myslis, ale opakujem, ze pri skorsej ovulacii nie je mozne mat rovnako dlhy cyklus. lutealna faza musi byt zachovana a jej trvanie je maximalne 16 dni.

lauritka
5. sep 2009

Fáze mezi ovulací a menstruací se nazývá luteální. Důležité na ní je to, že ačkoli délka folikulární může kolísat, délka fáze luteální bývá u jedné a té samé ženy +- konstantní. Délka luteální fáze by neměla být kratší než 10 dní a většinou nebývá delší než 16 dní. Je velice užitečné znát svoji délku luteální fáze. Obzvlášť u nepravidelných cyklů ve chvíli, kdy zjistíte, že proběhla ovulace, jste schopná poměrně přesně určit i to, kdy můžete očekávat menstruaci. 😉

shaarka
5. sep 2009

dik, lauri 🙂

pajass
8. sep 2009

Ahojte děcka, mám vysoký testosteron a prolaktin, jaká je léčba a jak je úspěšná??

monzak
18. sep 2009

Ahojte dievcata - beriem duphaston a je mi neskutocne zle - nechut do jedla /a to som predtym zjedla vsetko co nezjedlo mna/, k tomu pocit na zvracanie, prestala mi chutit kava, sladke - len podotykam, ze cokolada u mna vydrzala tak asi 5 min, teraz sa mi prevrati zaludok ked na cokoladu pozriem. Mate niekto podobne skusenosti z duphastonu?

shaarka
21. sep 2009

to su tehotenske priznaky, nie duphaston 😀 😀 😀

mireag
21. sep 2009

monzak, tak mne z duph nic nie je... Ako vravi Shaarka, to je skor na tehu... 😀

czloko
21. sep 2009

Ahoj holky, myslím, že ty nevolnosti jsou způsobeny zvýšenou hladinou progesteronu, který v těhotenství způsobuje nevolnosti, vadí pachy a tak. 🙂

mireag
21. sep 2009

Brala by som take nevolnosti... Aj hned. 😀

shaarka
21. sep 2009

nevolnosti z duphastonu?
hm, hm, no neviem, nesuhlasim, neverim. ved to je telu prirodzeny progesteron, je to to, co si telo vytvara po ovulke samo. teda zlte teliesko. a nie je nam v lutealke predsa zle, nie? 😉
ja teraz beriem 3 duph. denne a nie je mi nic, tak zacinam mat podozrenie, ze u mna nefunguje 😀 😀 😀 ???

a v neziaducich ucinkoch su spomenute akurat ojedinele (!!!) pripady:
poruchy krvi a lymf. syst.,
hemolyticka anemia
poruchy imunit. systemu, nervoveho syst., migrena,
poruchy pecene, velmi zriedkavo edem,
poruchy koze a podkoz. tkaniva,
zriedkavo alergie - svrbenie napr.

ale nevolnosti? 😀 😀 😀

orchidea1980
23. sep 2009

ahojte, Shaarka, gratulujem ti, že sa Vám to podarilo!
čítam, že aj ty berieš Duphaston 3-denne. Ak si tehu berieš asi čípky, ako ja. Ja beriem 2 denne, v nežiad.účinkoch som tiež nenašla nič podobné, neviem či to môže byť z duph., ale mám problém 😒 Ak pokúšame o sex, tak mi to nejako neide, lebo som taká suchá dole, že až. (sorry, za podrobnosti). Môže to byť z duphast. alebo z tehu?

aspasia77
23. sep 2009

Monzak, beriem duphaston treti mesiac a mám presne tie iste " nevolnosti " ako pises Ty....Tiež tých desat dni co ho uzivam nepijem kávu,lebo mi je znej spatne..Pritom kávu zboznujem...Ani sladké mi nechutí a jem menej..Bude to asi tak ako pise czloko 🙂

cesam
23. sep 2009

ahojte som tu nová,aj ja začínam brat duphaston tak dufam že mi to pomoze,lebo velmi tuzim po bábätku.ja ho budem brat od 11 dňa do 25 dňa menštruačného cyklu 2xdenne 1 tabletka.jedna otázočka kedy viete že mate ovuláciu a v ktorý den ked berete duphaston?bola som dnes v lekárni, lebo som si chcela kupit ovulačné testy a stoja 15 eur,nikde som lacnejšie nedostala tak som sa na to vykaslala

korenka
23. sep 2009

jéj,sharka,ty si tehu,tak blahoželám!!! 🙂
ako sa ti to podarilo,len tak,prirodzene? 😨

shaarka
23. sep 2009

orchid, korenka, diks! precitajte si celu storku v mojom albume, je to nadlho 😀 😀 😀

orchid, ty potvora! preco nemas tt pri nicku??? 😅 to sucho bude z tehu (progesteron), sliznica je prekrvena a suska trosku napuchnuta. a hlien vies aky je. tiez velmi nepomaha... 😒

cesam, duph. sa berie rozne, zalezi preco ho beries.
ovulku si najspolahlivejsie detekujes (spätne) meranim bazalnej teploty a potom, po takych dvoch cykloch, uz budes vediet, kedy testovat ovulacnymi testami, aby si ich neminula vela. a najlacnejsie kupis na ebay.com 😉

shaarka
23. sep 2009

orchid, som sa este chcela opytat - duphaston ma aj cipky?????? to som teda nevedela 😀
ja beriem tabletky, pekne papam o 8, 14 a 20 hod 😀

korenka
24. sep 2009

sharka,krásny príbeh fakt...dojímavý,držkaj sa a opatruj 🙂

orchidea1980
25. sep 2009

Shaarka, tt mám pri nicku, aspoň ja vidím 😅 Sorry, teraz pripadám ako šiši, ale ja beriem utrogestan cipky, nie duphaston. 😉 Zle som to pamätala, lebo píšem z roboty ale som to pozrela doma.

shaarka
25. sep 2009

dakujem 😵
orchid, teraz uz vidim, ale predtym si nemala! 😀
drzim vam palce, piskotky! 😎 😵

gubik
25. sep 2009

Ahoj, dievčatá,
mám taký problém,mám prvý cyklus po užívaní progesteronu po IUI /neúspešné ☹ / a 14DC som začala krvácať, normálne ako MS bez koagúl. Mali ste to niektorá? Normálne mi je z toho nanič. Díky za odpoveď. Ja som teda brala Utrogestan, ale progesterón ako progesterón, nie? 🙂

kommando
12. okt 2009

ahojte, chcem sa spytat, ja som pred par dnami dobrala druhe balenie duphaston tabl.
chceli by sme miminko ale nejako sa nedari. Je mozne, ze mi to dala Mudr. len na upravu cyklu? alebo je mozne otehotniet pocas brania tychto liekov a mavat este aj kramosky?

ponny
21. okt 2009

ahojte ženičky,poprosila by som Vás o radu,som po laparoskop.operácii-endometriózy,vykonanej min.roku v lete,toto leto bola vykonaná druhá kontrolná,dopadla dobre,vaječníky čisté,bez zrastov.Moja obv.gynekologička mi poradila otehotnieť,začať čím skôr, s priateľom sa snažíme už tretí mesiac,ale márne,preto mi druhý dr.predpísal Duphaston,2tabl.denne od 16dnaMC a potom dobrať celé bal.-20x10mg.Neviem,či ho brať takto alebo do 25.dna.Poradí mi niekto?kto má z Vás skúsenosti s endometriózou?podstatné je,ako je ho najlepšie užívať ak chcem otehotnieť:Krásna vďaka.

kraskanz1
21. okt 2009

ahojte mozem pridat skusenot s duphastonom..ja ho berem len prvy meisac a teraz od 14teho dna cyklu do vtedys om brala clostyl 2x1 pat dni...ale nezabral.ale po tomto duphastone ma strasne bolia vajecniky teda pichaju a podobne veci je to normalne pri tomto lieku lebo doteraz ma nic nebolelo 😖