Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
17. okt 2008

lenok, a to precoooooooooooo?
kanavit je na zrazanie krvi. ascorutin je tiez na krv -
Liek sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc rôzneho pôvodu, najmä pri nedostatku vitamínu C (kyseliny askorbovej) v organizme, pri chorobnej krvácavosti na cievnom podklade, na ovplyvnenie miestnych príznakov krvácania pri diabetickej retinopatii (zmeny na sietnici pri cukrovke), pri zvýšenom počte červených krviniek, pri zápale čreva s tvorbou vredov.
Ascorutin je zložený liek, ktorého obe liečivá - rutosid a kyselina askorbová - upravujú zvýšenú lámavosť a priepustnosť krvných vlásočníc.

vlastne su to vitaminy secko. akoze.

lenok
17. okt 2008

shaarka: tak, teda som od dnes PN. krvacanie ustupuje, ale mam bolesti, budem sa doma nudit 2 tyzdne, ale verim, ze to pomoze. krvne vysledky nemam, stratila sa moja banka krvi 😖 😠
neviem,ci je na vine duphaston, alebo som prechlladla,netusim. liekov uzivam viac, nez moja babka 😀

evina0
19. okt 2008

awoj Shaarka dnes som si dala do grafu teploty a co nevidim mam tam prerusovany kriz,to je akoze ovulacia?? tomu sa mi nechce verit to je podla mna blbost takto neskoro..aj podla hlienu to tak nemoze byt a tie podla slin to tak neni...a co prosim ta znamenaju tie cisla hned po tom ako sa mi spravil ten kriz?? prosim ak vies mi poradit napis.Dakujeeem. 🙂

evina0
19. okt 2008
shaarka
20. okt 2008

vzhladom na to, ze ja to mozem urcite len podla teplot, tak suhlasim s FF grafom. vsetko bude jasne, ked dostanes menzes.
lutealna, poovulacna faza je 12-16 dni, takze: ak si mala ovu uz skor (neviem na ktory datum myslis), tak uz by si mala mat menzes. ale este ho nemas, takze ovu bola az neskor.
ja by som sa slin velmi nedrzala, nepride mi to smerodatne. hlien je mozno dobry ukazovatel, ale tiez moze mylit - pokial nie si idealny pripad - ja to podla hlienu neviem zistit, zalezi od spodneho pradla a od aktivity pocas dna. cize pre mna je spolahliva len teplota (a to aj tak nemusi znamenat ze ovu prebehla a uz vobec to nemusi znamenat, ze vajko je oplodneniaschopne, spermie zdrave a hlien neposobi ako jed)...
takze - mnoho ukazovatelov znizuje sance na tehotenstvo. to je moj zaver.
a tie cisla na FF pisu, ze ktory den po ovulacii si. (DPO) - a tym ti prave pocita lutealnu fazu.
pa
toto je moj graf -
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11 a priznaky ovu ocakavam tiez okolo 25. - 26. dna (ako je to na spodnom starsom grafe).

evina0
20. okt 2008

shaarka ja si myslim ze ak bola ovulacia tak asi 18 den cyklu.nezda sa mi takto neskoro .dnes ma aj pobolieva brusko a tak do 2 az 4 dni cakam menzes.ale keby nedosiel tak by som bola stastnaaa 😀 .no telo vravi cosi ine.Ja sudim veci aj podla slin tato metoda je vraj veelmi spolahliva aby zena urcila plodne a nelpodne dni podla ich struhtukry slin.Dam vediet ako som dopalda a co sa udialo az vieme ake su tie grafy spolahlive.A po menzese sa idem objednat k lekari a konzultovat co dajel nakolko som dobrala dupik 3 balenie a uz nemam nic.

shaarka
20. okt 2008

evina0
musim ta sklamat, teda - moj nazor je taky, ze neprebehla vobec. nemas takmer ziadny roziel v teplotach, takze si myslim, ze nebola. pokial teda merias presne, splahlivo, v rovnaku hodinu, atd...
a drzim ti palce - u doktora. som zvedava, co povie 🙂
ja som este duphaston nezacala brat, stale cakam na vzostup teploty.

evina0
20. okt 2008

shaarka ja si tiez myslim ze tento mesiac nebola ☹ ,preto aby som bola opet mudrejsia mam ten mikroskop pre dalsi mesiac.tento som pravdepodobne dni ovulacie nezastila.kupila som ho az neskor.Pockam na tu mrchu 😠 😠 a potom sa objednam k lekarovi.ty budes brat dupik az ked ti teplota stupne? neberies ako lekar povedal?to som zvedava co a ako aj ty pochodis.Inak aspon jedna dobra sprava asi sme sa dnes rozhodli s priatelom ze sa buduci rok vezmeme.A dietatku nehame volny priebeh,uz ma nebavi meraie teploty znacenie,stresovanie co sa toho tyka sem tam kuknem mikroskop a hotovo ale neviem ci za par dni rozhodnutie nezmenim. 😀 papa

lenok
20. okt 2008

😀 😀 😀
aj my sa chceme zobrat asi buduci rok, najlepsie niekedy v maji, zaciatkom juna... 😀 len sa nam do toho nejak nechce... asi ten papier ani nepotrebujeme, ale aby babatko malo rodinu 😉

evina0
20. okt 2008

lenok...tak sme sa rozhodli koncom januara ak sa vsetko vybavi..vies my sme spolu 9 rokov..sme tiez zastancami ze papier ku stastiu nam netreba a k babenku uz vobec nie.ale roky su roky,uz by sa aj patrilo.pre mna bude svadba asi formalita mam vsetko v malicku kedze robim v svadobnom salone viac nez 5 rokov.takze kontakty mam a fajne,a vraj sa nam bude brat lepsie aj hypoteka na domcek ktori ideme buduci rok stavat,a nech ma babenko az sa zadari rovnake priezvisko..to ma naviac trapi ze ostat tehotna pre zenu je uz akysi velky dar od Boha.Cim viac citam a studujem tym maju vecsie zeny ostat tehotne a ja som neni akasi vynimka.. 😢

lenok
21. okt 2008

ahoj evina.
tak to mi snad aj poradis so satickami, ja som totiz male-chude-jedovate 😀
v akom meste pracujes?
my sme s drahym 5apol roka, tiez dost, ani verit sa mi nechce. chcem mat jeho priezvisko aj s malym cervickom, velmi sa na to tesim, asi preto sa nam nedari. ale ja stale verim a dufam. hej, aj ja vsade citam o kadejakych problemoch, a viem, ze nie som sama.je to ale smutne, co vsetko musime podstupit pre to, aby sme mohli dat niekomu teplo domova, ked este nedavno to bola samozrejmost, a kopa mladych dievcat otehotnela a ani poriadne nevedeli kde a s kym... a my sa musime trapit a makat... 😲

shaarka
21. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
ahojte kocky, tak ja dufam, ze zajtra uz spapam prvy duphaston.

evina, rozhodla som sa neuposluchnut doktorku, lebo som sa radila s kockami na fore a vela som citala, - takze som si povedala, ze uvidim, aky mam cyklus - nechcela som donho svojvolne zasahovat - a duphaston len tak od 14. dna (preco od 14., a preco nie od pravdepodobnej ovu?) som nechcela brat, ani ked mi to doktorka tak nariadila... je to moje rozhodnutie, moja zodpovednost, moje nasledky. dufam, ze dobre rozhodnutie. 😀

evina, lenok, drzijm vam palce a gratulujem k svadbicke - je to prijemne obdobie a pripravy ma velmi bavili.
aj ked sme mali mierne netradicku svadbu, bolo to skvele!! tu je album:
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

evina0
21. okt 2008

Lenok mas pravdu ked som v januari vysadila HAK netusila som ze budem zrovna ja ta co ma problem ostat tehotna.A mat taketo same problemy.obliekam casto mlade zabky okolo 18-19 do svadobnych siat a vecsinou su uz tehiotne a snad neveia ani ako.. 😒 A my co mame rozum a berieme zivot tak inak aspon ja ano tak mame problemy.Svadbicka bude zorganizovana raz dva mam to v malicku a prax rokov.som s Puchova.Sice sme sa zobudili o 5 minut dvanast a za tri mesiace vybavit vsetko tak sa to da zvladnut.A najlepsie je na tom to ze mam naozaj super a kvalitne kontakty.ked svadba tak poriadna nie hocijaka,je to raz za zivot.ak budem vidiet tvoju postavu tak rada poradim so satami.
Shaarka nevadi ze ste mali netradicnu svadbu ale fotecky vravia ze bola kraasna a ste stastni.nezalezi natom kolko svadba stoji a ake najexkluzivnejsie saty ma nevesta a akej znacky.Zalezi na tom aby si manzelia rozumeli a boli spolu stastni.Na stalo.Nejeden krat nevesta zacvaka za saty 15 000 za pozicanie a rok dva a su rozvedeny..taky je zivot... 😉 Teraz o inom vcera ma brusko uplne prestalo boliet a menzes zatial nikde..som zvedava co sa deje 😅 a kedy vsatne bola a ci vobec ovulka mam uz toho po krk .. 😝 Aj tak mam toho nad hlavu svadba v januari a ked sa povybavuju postupne papiere stavba domceka..hor sa do tohoooo a snad sa babenko ukuchti pri tolkom zhone.

uk.ok
22. okt 2008

Ahojte. Duprason jsem brala 10 dní 2x do 26.DC. Menstruaci jsem měla vždy pravidelnou 28 dní (před mí dlouhé špinění). Teď jsem 29. DC a menstruace nikde, jen trošku růžoví papír po wc. Je možné. že bych mohla být těhu po 1. užívání a nebo to duprason dělá, že se ms zpozdí?

evina0
22. okt 2008

ahoj uk.ok ja som po prvom baleni duphastonu mala menzes az na 39 den po druhpom baleni na 31 den a teraz je cyklus uz 32 dni a zatial sa nic nedeje.takze tazko posudit ci si tehotna.ale drzim peste ak ano pa 🙂

evina0
22. okt 2008

shaarka zacinam si naozaj myslet ze fakt ta ovulka bola az takto neskoro.ale vsetko sa uvidi ked dojde menzes. http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed

lenok
22. okt 2008

shaarka... taku krasnu svadbicku ste mali... uplne nadherne foto aj organizacia... WAW... uplne som sa zazrala do fotopribehu...

evina - mam asi 160cm a 44kg - male, chude - prsia lentilky - kratke hnede vlasy - mam rada jednoduchost ale jedinecnost. chrbat by som mala rada zakryty, nemam ho pekny -nejaka jemna cipka by tam mohla byt, navrchu by mohli byt ramienka a vobec nechcem ziadnu neprakticku 3metrovu vlecku. ak by si mala cas, poslem ti do mejlu par mojich fotiek, nechcem nic drahe, nieco do voza aj do koca, aby som sa netrapila cely obrad a aby som zaujala, a urcite snehobiele... ak nebudes mat cas, nevadi, myslim, ze nieco vyberiem, ale budem musiet mat pri sebe obrneneho nevynervovaneho transportera 😀

evina0
22. okt 2008

Lenok kludne posli svoju predstavu.my tuna mame rozne modely ved si kuk www.salon-carmen.sk.zaoberame skor takymi inymni modelmi nez obycajnymi kuk na saty Dione ti budem mat ja su uuuzasne na postave maju vlecku ale taku decentnu a po vypnuti su bez prpoblemov a mnaterial lahulinky je to inteligentny nekrcivy taft,novinka .. 🙂

evina0
22. okt 2008

Lenok tie saty su 7 rad od vrchu a tretie zlava .s exkluzivnou cipkou tam su smotanove ale ja budem mat bielucicke

lenok
22. okt 2008

WAW tie su super.mne este padli do oka aj Bianca, aj ked su kombinovane s kremovou.

evina0
22. okt 2008

tie su tiez nadherne ale az moc nobl a ja sa kcem zabavit.a tie tu nemame zatial.kludne mozme popisat ale ak by si chcela tak skor na meli napr na azete a pod.tuna sme tuto temu uz netahajme az sa ktosi na nas nenahneva.toto je forum skor na duphaston.ale naozaj ak mas zaujem kludne popiseme .ved daj vediet

lenok
22. okt 2008

ano, ano - mas pravdu
- prepacte kamosky - budeme tu riesit len nase duphastonacke zalezitosti - OKI?

evina0
23. okt 2008

tak kuk na moj graf,coze sa to deje? 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed
INAK PRAJEM VSETKYM PEKNY DNIK.

shaarka
23. okt 2008

evina, vyzera to nadejne...
este par dni vydrzat 😀

lenok
23. okt 2008

ahojte micky...
od vcera sa citim cudne... mam pocit nafuknutej maternice alebo vajecnikov... ako pred "vecami"... moze to byt dufikom? aaaaaaalebo cooooo?

evina0
23. okt 2008

shaarka nemyslim ze by som bola tehotna,skor prechladnutie alebo mensi zapal ☹ ziadne priznaky su neni iba priserna bolest hlavy a to je tym pocasim.Test pred dvoma dnami bol negativny 😒 no co uz zivot ide dalej 🙂

shaarka
23. okt 2008

lenok
ja neviem, D som este nepapala.
ale zas mam pocit sackov s ladovou vodou na brusku... ble :(

lenok
23. okt 2008

a to je aky pocit? ze ti ako zaludok plaaaavaaaa?
fu, aj mna boli hlava, asi nizkym tlakom... eeee

shaarka
24. okt 2008

no jaky rym .)

mirka93
24. okt 2008

Caute baby, tak ja mam za sebou folikulometriu a bola negativna! ☹
V podstate ma to ani velmi neprekvapilo. pri mojo stresujucom zamestnani, asi by som sa cudovala, keby tam nejake dozrievajuce vajicko bolo!!!!
Dostala som Clostilbegyt, pocula som o nom vela. Len nech pomoze!!!!!