Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katkamarek
31. jan 2010

shaarka ja D mam, ale ja meriam prvy cyklus,tak som chcela byt bez a zistit ako pracujem bez podpory 🙂 Moj dr. mi ho nasadil na 15 DC, ale ja som ho nechcela lebo ani neviem ako moj cyklus vlastne funguje, a ak by som ho nasadila, tak az po ovu. Okrem toho som bola este pri jednej doktorke a ona sa vyjadrila asi v zmysle, ze ked ho nechcem tak ho nemam brat (moj dr. mi ho nasadil na zaklade HP, usudil ze mam PCO, ale UTZ mi nerobil, lebo som este brala HAK) No a ta dr. mi robila UTZ a povedala, ze vajecniky su ok, ze ona nic nevidi, ked som jej dala spravu od endokrinologicky, tak potvrdila podozrenie na PCO, ale povedala, ze sa nemam sledovat a nechat to na prirodu. S tym ja nesuhlasim, ved co je zle na tom ze meriam teplotu. A ked som sa pytala na D, ze ci ho mam brat, lebo som netusila preco mi ho dr. nasadil, tak povedala,ze mi neublizi, ale ze ked ho nechcem tak ho nemam brat. Tak dakujem, uvidim ako tento cyklus skonci, vo februari idem na preventivku, tak sa spytam na to testovanie progesteronu.
A moze ta nedostatocnost sposobit, ze ked aj doslo k oplodneniu, tak sa nuhniezdi, alebo co je dosledkom nedostatocnosti?

fazulka1512
31. jan 2010

ahoj shaarka, aj ja by som chcela vediet tvoj nazor na moj graf, dost ma znepokojuju moje nizske teploty, ale beriem duphaton tak by to malo byt ok co sa tyka progesteronu
bud klesam ze ide mrcha alebo moze byt ze este mi to supne a vystreli motyka
ostavaju mi do mrcha cca 3 dni, takze stat sa moze vselico, ale ja mam blby pocit z tych mojich teplot
http://www.fertilityfriend.com/home/29c558

fazulka1512
31. jan 2010

ahoj katka, aj ja som znepokojena, este dobre ze mame toho konika a ma nam kto poradit a pomoct

katkamarek
31. jan 2010

shaark tak uz som si to nasla na nete, teraz uz chapem, zlte telisko je dolezite pre uhniezdenie, takze je to problem ked nepracuje ako ma. Meternicu som mala den po ovu 7.5 cm, co povedala dr, ze je pekna, vysoka.

Fazulka, ja praveze mam podla mna dost vysoko polozene teploty a mam maly rozdiel medzi poovulacnymi a predovulacnymi teplotami.

shaarka
31. jan 2010

fazul, no ja neviem, fakt... tak ako som pisala katke na predoslej strane 😒
uvidis dalsi cyklus...

beatab369
31. jan 2010

shaarka...zajtra mam nasadit duphaston /16 den/ ....tak uvidime, lebo uz som sa potešila, ze ovulka prebehla a som si ista, ze ano, lebo som mala bolesti v podbrusku, hlien... aj teplotka isla hore...najnizsi (1O den) 36,3 a potom 36,4, 36,4, 36, 6, 36,7 ale dnes ma to trosku zarazoli, lebo mi klesla opat na 36, 6 čo sa mi este ani raz nestalo, co meriam...tak ma to trosku vystrasilo, ze co sa deje?! Pred ovulaciou som mala najvyssiu teplitu 36, 5 takze aj tak som vyssie, ale neviem, nevie..........
dufam, ze zajtra bude vyssia, zvyknem pekne vystupit az na 37,0 - 37, 1
takze, dufam, ze ovulka uz bola, co si ty myslis? nevies mi poradit?

shaarka
31. jan 2010

kati, jasne, progesteron je zivotne dolezity pre embryo. preto duphaston a napr. ja som brala 3x denne cely prvy trimester. a su baby, co mali este vyssie davkovanie.

shaarka
31. jan 2010

bea, ten graf by fakt pomohol... 😒
nejde o nemarane hodnoty, ako pises, ale o krivku, o jej celkovy vzhlad a porovnanie s inymi "priznakmi" ovulacie. fakt skoda, ze sa na to neda pozriet ako na celok.

okrem toho sa velmi zaoberas desatinami stupna 😒 treba si uvedomit, aky je to malilinky rozdiel, ako to moze kolisat, co vsetko to moze ovplyvnovat. niektore zeny maju prudky poovulacny vzostup, inym to sutpa len po desatinach, alebo po este mensich kuskoch... v takom pripade je tazke vyhodnotit ovulaciu.

viem, ze tebe ide o nasadenie D v pravy cas a o vypocitanie, ze kolko ho mas brat. prosim, daj si tu namahu a urob si na FF graf, kde zadas naozaj vsetko, co potrebujes - a potom ho spolu mozme vyhodnocovat a hadam sa nezmylime. takto je to naozaj len dohadovanie.

beatab369
31. jan 2010

shaarka...mne to s tym FF garfom nefunguje, neviem co robim zle ☹
a vies ja uz mam odsledovane cykly a este asi ani raz sa mi nestalo, ze by klesla...lebo teraz by uz mala iba pomalicky stupat... predpokladala som, ze bude minimalne taka ako vcera alebo vyssia....
no nic skusim to s tym FF grafom este ...i ked ja po anglicky nerozumiem ani prd...skusim podla toho postupu...no zatial mi to nefunguje...tak uvidim...

shaarka
31. jan 2010

bea, napis mi do IP vsetky udaje o menzes, hliene, teplotach, proste vsetko vsetucko, co vies
a este tvoju mailovu adresu.
poprosim kamosku, aby ti poslala pozvanku.
ty mi potom posles prihlasovacie udaje a ja ti FF na zaciatok vyplnim, ok?

beatab369
31. jan 2010

shaarka asi som blba ale IP adresa? nemozes mi dat e-mailovu adresu a tam ti vsetko napisem prosim...dakujem ti si zlata.

shaarka
31. jan 2010

nieeee, ved tu hore, IP - interna posta 😅

beatab369
31. jan 2010

shaarka uz som ti to poslala, dufam, ze ok 🙂

shaarka
31. jan 2010

hej hej, ocakavaj hore cervenou oznam, ze mas novu IP 😀

makovicka53
8. feb 2010

shaarka prosim ta o radu...ja som tu z pisala par x...uzivala som prvy MC duphaston a meska mi asi cca 3 dni..ale bolia ma prsia na dotyk a vajecniky ked som v klude pr. pod dekou.....robila som si test vcera ale vysiel negativny...moze mi meskat z dovodu uzivania liekov?dakujem za odpoved

shaarka
8. feb 2010

makovicka,
musis mi napisat, preco beries D a ake si mala cykly predty...
MS ti moze meskat z roznych dovodov, mozme len hadat.

makovicka53
8. feb 2010

shaarka beriem ho na podporu otehotnenia a cykly mavam vcelku pravidelne dakedy 28 a niekedy mi meskavaju ale viac ako 3-4 dni mi este nemeskali.

kraskanz1
8. feb 2010

dobry vecer...chcem sa spytat ci moze nastat ovulka aj pocas toho ako berem duphaston..teda niekedy po 16DC (vtedy ho zacinam brat) 😨

lia23
8. feb 2010

Ahojte kocky..mne Dr nasadil duphaston koli tomu ze som nemala MS..asi preto aby sa mi to rozbehlo..no uz ho berem tzdne a stale nic...nemam ani ovulku vobec..neviete mi povedatze do ktoreho dna by som mala dostat tu MS..??

shaarka
8. feb 2010

makovicka, tak moznosti je zial niekolko, ale naozaj neviem povedat, co sa mohlo stat. najprvadepodobnejsie je, ze sa ti oneskorila ovulka a tym padom aj menzes. ta horsia moznost je ta, ze ovulka ani nebola.
ale menzes by mal po dobrati duphastonu prist tak do 4 dni... alebo sa tvoje telo riadi svojim prirodzenym progesteronom a MS ne/pride ked klesne ten tvoj... skus testovat o dva dni 😉

kraska, ano, moze. ak mas pravidelne cykly, tak moze. a ak mas nepravidelne cykly (alebo problem s ovulaciou), tak moze tiez, ale len vynimocne.

lia, trosku nechapem, co si napisala.
ak beries D na nastartovanie cyklu - tak ho beries len preto, aby ti chodila menzes. ak si myslis (spolu s tvojim doktorom), ze vdaka duphastonu budes mat ovulku, tak si na omyle, to uz vedia hadam vsetky baby tu na koniku 😉 ovulaciu treba stimulovat uplne inymi liekmi.

estrozinka
9. feb 2010

Holky mám takový dotaz, mám předepsaný duphaston2x1 po 10 dnů, chci se zeptat co by se dělo, kdybych užívala jen 1tabletu denně po 10 dnů,(mělo by to účinek? dostala bych menstruaci?) abych další 10 prášků měla na další měsíc, Dr. mi bohužel předepsal jen na 1 měsíc.Pak prý uvidíme.. Ale já vim, že bez duphastonu jinak nedostanu MS, tento měsíc začínám užívat poprvé, už jsem ho ale kdysi užívala. Ted mam nepravidelný cyklus po vysazení HA proto mi byl předepsán.

makovicka53
9. feb 2010

shaarka... ja som zacala brat duphaston na 16 den MC a mala hrozne bolesti cca na 18 den cyklu...takze tipujem ze ovulka bola prave vtedy...no a kedy ma prist menstruacia po ovulacii kolky den?...dnes som si rano robla test ved je to uz 4 den a nic vysiel mi zas negativny...dnes mam bolesti akoby na menstruaciu ,bolest vajecnikov raz jeden potom druhy a akoby som citila maternicu...pocit akoby mi mala vypadnut take blbe od spodu...tak ja neviem...uvidim nejdem robit nic...a ak nepride do piatku tak skusim znova test

shaarka
9. feb 2010

makovicka,
tak po ovulacii menzes pride max. na 17. den (lebo max. dlzka LF je 16 dni). cize este mas par dni.
ak bola ovu 18.DC, tak menzes musi prist najneskor 35.DC, alebo budes mat pozit. tehu test.
po dobrati duphastonu menzes pride sice na taky 3-5.den, ale pokial ti prebehla ovulka, telo sa bude riadit tvojim prirodzenym progesteronom, nie duphastonom. tak este pockaj.

estrozinka,
nemam skusenost, ako funguje 1 tabletka denne po dobu 10 dni na vyvolanie menzesu.
ale viem, ze ja som raz mala zobrat 3 duphastony jeden den a 3 na druhy a potom mi o 14 dni dosiel menzes. ako namiesto agolutinu - vyvolavacky.
otazka je, naco ti je menzes po duphastone. ak menzes nemas, je to preto, ze nemas ovulaciu. a tym, ze nasadis duphaston, sa jej teda nedockas... pokial sa snazis otehotniet, tak ti je menzes bez ovulky nanic.

estrozinka
9. feb 2010

shaarka díky za odpoved, kdyz sem se Dr. ptala na ovulaci, tak mi řekl, že nevadi, že duphaston zabere a bude brzy mimi, ... proč mi to tvrdil, sem na nej pekne nastvana, teda je to muj druhy doktor ale vypada to tedy ze nevi co dela ☹

blondynka400
9. feb 2010

estrozinka, tak ono za určitých okolností může duphaston cyklus nahodit... Ale osobně bych dřív než se začneš cpát zbytečně syntetickými hormony, zjistila, proč nemáš MS a tím pádem i s nějvětší pravděpodobností ovu...
Jinak menší dávnkování než 2 denně nedoporučuji
😉

estrozinka
9. feb 2010

tento měsíc uvidím co se mnou udělá, po ms začnu měřit BT a pokud MS nepříde a nebudu těhu, znovu dr. navštívím, co můžu všechno po Dr. tedy chtít? nejraději bych mu řekla at mi nasadí ten clostil+ duphaston!! Ale zdá se mi to takové divné mu diktovat co má a co nemá ne? 😀

blondynka400
9. feb 2010

estrozinka, já tedy osobně než bych do sebe cpala prášky, bych se nechala udělat hormonální profil. A podle toho se uvidí, kde je chyba. Ona stačí někdy maličkost, zvýšená nebo snžená hladina jednoho hormonu a už to nejde. Nebo můžeš mít špatnou štítnou žlázu.... Clostík není všemocný a nehodí se na všechno...
Tak můžeš si říct co chceš, ale ne každý doktor na to reaguje 😀

estrozinka
9. feb 2010

Blondy díkas, tohle je muj druhý doktor, řikal mi že je vše ok, dělal mi UTZ a ani mi k tomu nic neřekl, zeptal se jen, jestli si tedy přeju těhotnět tak jsem řekla ře ANO! a on mi předepsal ten Duphaston že prý conevidět budu těhu. To se mu asi řekne co.. Tak nevim jeslti mu mám u příští návštěvy říct že bych chtěla hormo.profil.

blondynka400
9. feb 2010

estrzinka, já osobně bych si na něm trvala.... Já si tedy na duphaston nemůžu stěžovat, ale já ho brala z jiného důvodu, dvakrát jsem potratila, tak mi ho dala jako podporu těhu. Nevím, jestli to bylo jím nebo ne, ale hned první cyklus, co jsem ho brala to vyšlo a mimi se udrželo a teď už mi hajá v postýlce 😵
Každopádně já jsem počkala do potvrzené ovu a pak až jsem ho začala brát... 😉

makovicka53
9. feb 2010

blondynka400 a ake si mala priznaky tehu...po kolkych dnoch si si robila test🙂...dakujem