Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katkamarek
24. feb 2010

makovicka ja pouzivam ovu testy aj meriam. Kombinujem. Teplota pred ovu ma klesnut a potom po ovu sa ma prudsie zvysit, a vtedy vies,ze prebehla, ale je tazke to zovseobecnovat, lebo ja napr. nemam ovu pri najnizsej teplote, ale az trosku zvysenej a potom idem este vyssie. Poznas pravidla merania BT?

kopa
24. feb 2010

Ahoj holky,
díky všem za gratulace 😵 😵

Já brala duphík 14-25DC a ms jsem dostala až za 7dní 😖 Mimo jiné mě po něm strašně narostli chloupky v obličeji,naštěstí světlé!!!není to tolik vidět,ale jsem ženská co kouká do zrcadla že 😀 😀 říkala jsem to na gyndě,ale doktorka,říkala,že je to normální 😖 Tedko jak ho beru dvakrát denně,tak plet je celkem v pohodě.

katkamarek
24. feb 2010

kopa tak to si ma nepotesila. A ms ti prisla za 7 dni preto, lebo si mala ovulku asi neskor, a este sa ti drzal v tele tvoj progesteron, cize mrcha dosla az vtedy ked ti klesol tvoj 😉

makovicka53
24. feb 2010

nic vyskusam to tymi testami a moznaze aj zmeram teplotku ranko...vcelku poznam meranie ale v tych teplotach som este nie doma
🙂

kopa
24. feb 2010

No já právě nevím jaky byla ovulka s duphíkem.Ale když jsem ho vysadila(2 cykly,jsem ho nebrala) a čárky jsem měla vidět už kolem 25,tak tipuji asi ovuli kolem 12-14DC 😅

katkamarek
24. feb 2010

kopa, no neviem, a bez duphastonu si ake dlhe cykly mavala?

hexe3
25. feb 2010

katkamarek, makovička53,............sama neviem ako som to tie 4 roky vydržala,nechcem ani lutovat stratený čas, bo ked sa to prepojí s totálnou lútostou a zistením, ž som doverovla blbcovi, ktorý by spravil najlepšie keby vrátil diplom ................ aaaale škoda rečí, mám inú lekárku, všetko sa začína pomaly vyjasnovat a hlavné je to, že sa vyjasnilo mne :0))) držím aj vám palčeky, nech sa čoskoro zadarí :0))

shaarka
25. feb 2010

cau hexe,
tak jasne, ze ladovanie dupahstonom nema ziadny vyznam, pokial neovulujes. to mal pan doktor zistit a dokonca si si to ty mohla overit meranim bazalnej teploty. sa cudujem, ze ta to za 4 roky ani nenapadlo. prave tento sposob tu preferuje strasne vela zien, doktor-nedoktor.
ty si to nazvala "ladovanie hormonmi" - tu sa chcem Dr. zastat, lebo duphaston nie je nic strasne, je to len hormon, ktory ti urcite chybal, kedze si neovulovala a vdaka jeho poklesu si menstruovala. takze ublizit ti neublizil, ale ako vidno, tak nepomohol. i ked niekedy sa to stava, ze pomoze...
a napisala si este: no ale je to snád za mnou a bude už len lepšie, som po stimulácii clostilbegydom,vytvorili sa mi 2 ovária na lavom vaječníku, a to si myslím že je úspech, ked som 4 roky neovulovala :0)))
tak neviem, asi je to preklep, lebo ovarium je vajecnik 😀 😀 cize ak mas 2 ovaria, tak je to super, lebo mas dva vajecniky 😀 😀 skor si asi myslela 2 folikuly? dva dominantne folikuly? 😉
drzim palce, nech sa vajicka podarili a nech sa spermijkam pacia 😉

lu.lu.
25. feb 2010

ahojte 🙂

chcela by som sa s vami poradit. lekar mi predpisal duphaston na 16-24DC. dnes je 16DC, ale meriam si aj BT a podla nej este ovulacia neprebehla...ma vyznam brat duphik aj pred nou alebo treba pockat, kym prebehne ovulacia?? a nemoze jeho uzivanie ovulku zablokovat alebo zvysit BT? dakujem ...pekny den 😉

kopa
25. feb 2010

Katkamarek: bez Duphastonu jsem měla cykly 26-28 😉

makovicka53
25. feb 2010

hexe dakujem velmi pekne 😉

shaarka
25. feb 2010

lu.lu,
na to sa nazory roznia, kazdy ti povie inak, ale myslim, ze vacsina zien ti odporuci pockat, kym ti teplota nestupne, teda kym nebudes mat potvrdenu ovulaciu merani BT.
ak si doteraz nemala problem s ovulkou ani s cyklom, tak by ti ju D nemal zablokovat, ale nikdy nevies.
asi najlepsie by bolo skusit to raz tak a potom inak.
ze teraz si nasadis tak, ako Dr. nakazal, a ak ovula nebude, povies mu to a na dalsi cyklus nasadis az po nej. 😉

hexe3
25. feb 2010

shaarka...... dakujem za opravenie za preklep, ale myslím, že každý to pochopil aj bez rýpania..... mýlit sa je ludské 🙂 🙂 🙂 alebo žeby nie ???

shaarka
25. feb 2010

hexe, nezda sa mi, ze by som poopravenim rypala, ale ak si mala ten pocit, tak prepac.
ale neverila by si, kolko je tu dievcat/zien, ktore tvrdia, ze ovulacia trva 5 dni alebo ze im nepraskaju vajicka alebo rozne ine somariny... 😒

hadassah
26. feb 2010

ahoj shaarka, chcem sa ťa spýtať takú vec, že beriem duph. druhý cyklus, nakoľko LF bola vždy len 10 dní, potom prišla menštruácia a aj tých 10 dní som vždy špinila. Meriam si BT, takže viem, kedy je ovulácia a či vôbec je, no ale ani druhý cyklus s duphastonom nebadám žiadne výsledky. LF je stále iba 10 dní, preto by som chcela vedieť, či tabletky majú zaúčinkovať ihneď- telu sa predsa ten progesterón dostane, alebo treba počkať viac mesiacov. V návode lieku je písané, že liečba má trvať 6 mesiacov. Vďaka za odpoveď.

shaarka
26. feb 2010

hadassah,
pokial viem, tak duphaston by mal ucinkovat hned - na to bol vyrobeny. na tvojom mieste by som to povedala Dr. a mozno by ti nasadila nieco podobne - utrogestan, lutenyl - ci sa to nezlepsi.
ake davkovanie mas?

hadassah
26. feb 2010

shaarka - mám balenie 20 tabliet, beriem po ovulácii 10 dní, 2x denne 1 tabletka. Dávam si ráno a večer. Budem musieť zbehnúť k doktorke, len ma štve, že si musím všetko u nej vydrankať. Nezobrala mi ani len krv. A to som bola na ročnej preventívke. Iba mrkla ultrazvukom, že vaječníky sú plné a máme sa snažiť. A spomenula som tú krátku LF, tak mi predpísala Duphaston. A tiež ma napálilo, že povedala, aby som brala od 15. dňa. Ani ju nezaujímalo, či ovuláciu mám 12. alebo 16. deň. Ešte že si meriam BT a podľa toho viem. Neviem prečo niektorí doktori všetko berú na jedno kopyto - akože cyklus je 28 dní, ovulácia 14. deň a dovi dopo nemáme sa o čom baviť. A podľa toho všetko nastavujú.

elisabet
26. feb 2010

ahojte hoklky, chtěla jsem se zeptat, beru duphaston od pondělka 14dc do 25dc, na začátku cyklu jsem brala clostil, ale teď mě neustále bolí podbříšek, až moc, někdy je to bolest podobná u Ms a někdy píchlavá a někdy menší křeče, myslela jsem že to přejde ale už je to několik dnů a připadá mi že je to čím dál horší, dá se to vydržet, to zas jo, jen se ptám jestli máte taky takovou zkušenost, taky mi připadá že mě bolí když spím na břichu a když si dřepnu nebo přitlačím tak je o dost citlivější, 😖 Přikládám dnešní graf 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/2d2eaa

shaarka
26. feb 2010

hadassah, no neviem ani ja, preco su niektori Dr. taki neochotni... s nasadenim po ovu suhlasim, ale o to teraz nejde. bolo by dobre, keby ti vzala krv na progesteron prave v tej LF, ked beries duphaston. ze ci mas dostatok progesteronu, alebo ani s duphastonom ho dostatok nemas.
a urcite to spomenut doktorke, ze D nezabral. 😒 skoda.

elisabet, bolesti mozu byt aj z clostilu, z ovulacie, ale aj z poovulacnej fazy... ktovie. ale z duphastonu ako takeho ani nie. podla grafu ale nie je este jasne, ci ovulacia prebehla. ja by som aj povedala, ze ano, ale teploty mas dost rozhadzane a nemas zaznaceny hlien. ten nesledujes?

reisi
26. feb 2010

hadassah, mne duphaston zabral az pocas druheho mesiaca uzivania. Mala som po ovulacii spinenie az krvacanie az do zaciatku menstruacii.

elisabet
26. feb 2010

shaarka, možná ho tam mám špatně zaznačený, hleník mám jen krémovitý, bílý a mám ho od 12do 14 jako C, a dnes se mi zdá že mi začíná zase, bílý krém. a taky podle čípku si myslím že 14dc byla ovulka, jestli teda byla, čípek byl měkký a otevřený oproti 16dc to už byl na omak tvrdý a uzavřený, moc v tom neumím chodit, ale šlo to alespoň poznat, jestli jsem to hmatala správně. já jsem byla po ms nemocná, možná ty teploty jsou proto tak rozházené, nevím, měřím teprve první měsíc.

shaarka
26. feb 2010

eli, s krckom neporadim, v tom sa vyznam len teoreticky 🙂
a co sa tyka hlienu, tak pokial je biely a kremovy, tak to nema nic spolocne s ovu.
biely a husty a kremovy treba urcite vylucit. nemusis spozorovat hlien ako bielok, ale mal by byt priesvitny, vodoy, alebo teda ziadny (rychlo vsiakne do nohaviciek), ale urcite nie biely a kremovy... 😒

elisabet
26. feb 2010

hm ☹

shaarka
26. feb 2010

ale existuju aj vynimky! 😉 teda skor sa jedna o zle vyhodnotenie druhu hlienu 😅
len nechapem, preco ti FF nevyznacil ovulu... nezvycajne.

elisabet
26. feb 2010

shaarka, zkusila jsem si nahodit zítra teplotu kolem 37 a už mi jí tam vyznačil, na 16DC, ale to jsem měla už čípek tvrdý, tak nevím, uvidíme, no a i zítra až se změřím a dám teplotu tak se taky uvidí.

shaarka
27. feb 2010

eli, tak si tam zaznac aj cipok, mozno to FF pomoze. a ty myslis, ze si mala ovu? a ak ano, tak kedy?

elisabet
27. feb 2010

sharka, já myslím že14DC, už podle čípku který se mi jevil otevřený a měkký, a ten 169DC byl už oproti tomu14Dc dosti tvrdší a uzavřený, kukni na graf.
http://www.fertilityfriend.com/home/2d2eaa

shaarka
27. feb 2010

vlastne je to uz aj tak jedno... 😵 FF by ti to vyznacil asi na 15.DC alebo 16.DC, keby si dala prec tu teplotu z 13.DC (alebo ju dala prazdnym kruzkom. bolo to klasicke meranie? nepila si vecer predtym?)
vsetko sa uvidi casom 😎 😉

elisabet
27. feb 2010

shaarka, alkohol jsem před tím určitě nepila a běžné tekutiny? je pravda že piju celkem dost a ráno se mi chce řádně na záchod, možná že jsem byla i v noci, to si ale už nepamatuju, trochu jsem ten graf upravila jak mi radily holky na jiné diskuzi. A snažím se měřit pokaždé stejně, hlavně ve stejný čas a i ležím ve stejné pozici 😀 Přesně jak píšeš, uvidí se časem, já měřím první měsíc tak se se vším teprve seznamuji 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/2d2eaa

l.c.
27. feb 2010

Ahoj Holky, já jsem tu jak Alenka v říši divů. Nevím kam tu svou otázku mám zapsat, tak to zkusím zde. Už od února 2009 se snažíme o mimčo. Doktor mi před měsícem napsal Duphaston, abych ho brala od 17-24 dne cyklu. Jenže já jsem na to nějak zapomněla a brala jsem ho pořád dál, takže asi až do 30 dne. Hned jak jsem to zjistila, tak už jsem si ho nevzala. Teď v úterý jsem dostala měsíčky, no spíš jen pidi špinění a pořád mě bolí břicho ještě teď když už špinění nemám. Tak jsem se chtěla zeptat jestli je to u tohohle léku normální příznak, protože do té doby jsem měla M pravidelnou sice málo, ale pravidelně. No a teď mám skoro žádnou. Tak nevím. A ještě jedna otázečka. Je možné aby těhu test ukázal //, přestože budu mít MS? Od hodně lidí jsem slyšela, že měli MS ještě 2 měsíce, když byly těhotné, jen by mě to zajímalo. Moc děkuji 🙂