Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

petruna
21. okt 2009

kommando : já jsem taky brala duphaston na úpravu cyklu (s MS jsem měla velké problémy - kolikrát jsem jí 3 měsíce neměla atd) s tím, že mi to právě mělo pomoci otěhotnět.
Otěhotněla jsem druhý cyklus od doby, co jsme se s manželem nechránili. 🙂
Dr. mi pak Duphaston ještě chvíli nechal, protože prý pomáhá i na udržení těhotenství.

martinaf.
22. okt 2009

ahojte taktiez ma gynekolog nastavil na Duphaston, na upravu cyklu a na to aby mi pomohol otehotniet
snazime sa s manzelom uz 2 roky...chodim aj k endokrinologicke a beriem Euthyrox a Parlodel tbl...no moj hormonalny profil vzdy vykazuje ze nemam ovu alebo ze je nedostatocná ☹
chcem sa opytat beriem Duphaston od 17 do 23 dna MC a teraz posledne dva dni mam pocit akokeby mi mala prist menstruacia take pobolievanie v podbrusku..je to normalne / ak s tym ma niekto podobnu skusenost/
dakujem

nany123
23. okt 2009

martinaf: ja ho ted brala prvni cyklus (17-27DC, 1-0-1) a pobolivani v podbrisku mam taky..posledni prasek jsem vzala v nedeli, tak snad dnes nebo zitra MS dorazi

simib
23. okt 2009

Ahojte.Ja mám Duphaston drufý deň.Nemáme žiadne problémy.MS vždy presná a ukážková,všetky výsledky OK,ale aj tak sa nedarí už 10 mesiacov.A tak nám lekár dal Duphaston,že snáď pomôže.V stredu už nevidel na UTZ vajko,takže v utorok folik praskol a tak mi povedal že od štvrtka mám brať 10dní a 1xráno a 1x večer.Pomohol takto niekomu?

shaarka
23. okt 2009

martinaf,
ak nemas ovulaciu, zbytocne beries duphaston (17-23).
treba ti stimulovat ovulku a az po preukazanej ovulacii (folikulometria + meranie mazalnej teploty) nasadit duphaston.
duphaston je progesteron a sam ako taky k otehotneniu nepomoze. pomoze ale posilnit sliznicu a pomoze udrzat oplodnene vajicko, napriklad. ale na to, aby duphaston zabral, urcite treba ovulaciu.

gerdusha
26. okt 2009

ahojte baby, moj lekar stale a stale tvrdi, ze duphaston nebrani ovulacii a ja mu stale menej a menej verim. chcem sa ale predsalen spytat, ci je tu aj nejaka taka kocka, ktora brala duphaston pred ovulaciou a napriek tomu mavala ovulaciu.

alebo mate vsetky len skusenost s tym, ze duphaston mate nasadeny az PO ovulacii?

lucialen
26. okt 2009

Gerdus, ja som prvykrat zacala v sept s duph na 14DC a prvykrat mi folikul nepraskol 😲 Tak som sa nasrala a minuly mesiac som pockala na ovulku a az potom zacala s duph 🙂 Skus cakat na ovulku a az potom dat duphaston, ved doki o tom nemusi vediet 😉

nany123
26. okt 2009

gerdusha: mne ho Dr. nasadil na upravu cyklu (mela jsem pres prazdniny dlouhy vykyv) od 17DC-26DC a moje prvni otazka byla, jestli to neovlivni OVU a prej ne.. min. mesic jsem to brala poprve - OVU vysla prave na ten 17DC (merim BT, ale hlavne to na sobe bezpecne poznam dle bolesti).. uvidim, jak to vyjde ted, ale jsem rozhodnuta to brat az po ovu

gerdusha
26. okt 2009

caute baby, ste zlate, ze ste sa ozvali...NECHAPEM, preco to ti lekari tvrdia, ked ini zase tvrdia uplny opak...tak teda kde je pravda? na koho ineho sa mam spolahnut ak nie na osetrujuceho lekara??

shaarka
27. okt 2009

gerdusha,
pokial s ovulaciu problem nemavas, pokial ovulujes kazdy cyklus a nemas problemy s menzesom, proste pokial je vsetko u teba v poriadku, tak sa D moze nasadit aj 11.DC (sice neviem naco, ale predpokladam, ze na pripravu sliznice).
ak ale mas problem s ovulkou, resp. nemas cyklus, tak ten duphaston nasadeny skor ako praskne folikul, je uplne na hovno. duphaston doda telu progesteron a po jeho vysadeni, poklese, ma prist menzes.
ak sa telo takto umelo dostane do lutealnej fazy, teda poovulacnej fazy, ked ma mat vela progesteronu, tak ovulacia uz nepride, proste telo je umelo stimulovane na tu druhu fazu a vykasle sa na prvu.

na stranke FF existuje len zopar grafov, kde vidno, ze ovulacia prebehla pocas brania D alebo dokonca po jeho vysadeni. malo znamena asi tak 5 😀

takze ak vies, ze ovulujes 25.DC, tak by som D nasadila az 26.DC... radsej takto, ako zmagorit telo.
ale to je len moj nazor.

mireag
27. okt 2009

Ahojte baby, ja som brala najprv duph 11-25 a nic. Len pekny 28 dnovy cyklus samozrejme bez ovu. 🙄

Dalsie dva cykly som brala clostil, ale raz prisla ovu 15dc a potom 18dc. Pekne som si pockala a nasadila duph. az po nej - 10dni 2tab. denne.
Moj dr. si samozrejme asi mysli, ze som ho aj nadalej brala 11-25... 😀
Esteze som zacala konikovat, lebo ktovie, ako dlho by som este bola bez ovu... 🙄

simib
27. okt 2009

Ahojte.Ja beriem Duphaston ako pomoc pri otehu.Dnes ho beriem už 6deň a strááášne ma bolí brucho ako pred mrchou len ovela silnejšie.Mala ste to niektorá s Duphastonu?

mireag
27. okt 2009

simib, mna pocas cyklu vzdy pobolievalo podbrusko od niecoho. Raz clostil, potom ovu... Teraz ma boli tiez, ale ja som si vycikala //. 🙂 A mozno ty tie bolesti neprejdu a tiez najdes //. 😉
Zo samotneho duph. ma brucho nebolelo.

simib
27. okt 2009

Mňa vždy bolí a hrozne pri OVU,takže ju vždy cítim a potom tak deň pred mrchou trochu.Tak teraz neviem,ale pripisovala som to Duphastonu.Beriem ho len prvý krát,tak preto sa pýtam.Tak gratulujem.

kefalinek
27. okt 2009

Ahoj ja somz duphaston iuž veľa krát a nnikdy ma nebelelo brucho a nemala som s ním žiaden problém, lenže každý organizmus reaguje na lieky ináč.

simib
27. okt 2009

No ja okrem tých bolestí brucha nemám tiež nič.A chcem len zistiť,či môžu byť z toho Duphastonu,alebo je príčina inde.

baru7
27. okt 2009

simib: taky beru Duphaston 17.-24. DC a první cyklus mě bolelo břicho úplně stejně jako popisuješ. Dokonce jsem přemýšlela, jsetli to není slepák nebo zánět vaječníků....a teď, při druhém cyklu už je to v pořádku. Asi si tělíčko musí zvyknout 🙂

simib
27. okt 2009

OK baru ďakujem.No on mi to dal len na 10dní a potom mám prijsť až začiatkom roka.Tak sme sa dohodli,že ďalšie vyšetrenia potom na začiatku roka.Teda možno.

gerdusha
27. okt 2009

nechapem, preco sa ti lekari nejako "nedohodnu" na tom, ci duphaston pred abo po ovulacii. dokonca som citala na pribalovom letaku, ze NEBRANI ovulacii, cize mnohi lekari sa riadia podla toho.

ale zda sa, ze skutocny zivot je iny...smutne je to, ze zeny, ktore nemaju cas, skusenosti a mozno ani naladu si vsetko vyhladavat na internete mozu brat duphaston dlhe roky,a zbytocne, pokial nenatrafia na ineho doktora, ktory im povie, ze ho treba brat PO ovulacii...

...strasne ma to stve...

januliatko1985
4. nov 2009

ahojte...tak aj mne dr predpisal duphaston a mam ho brat od 15dc-25dc.a mam k tomu este aj zvyseny prolaktin a beriem nan norprolac.po vysadeni hak sa snazime uz od aprila a stale nic.mala som nepravidelnu ms a v auguste ked ms neprisla skoro dva mesiace som sla k dr, zistil mi malu cystu a dal vyvolavacku a odvtedy chodim na folikulometriu a horm . profil. teraz po dlhom case som sama od seba dostala ms uz na 25dc!!to bolo ale prekvapenie. na 8dc som sla k dr a povedal, ze vsetko je v poriadku a nasadil duphaston, ale hacik je v tom , ze kvoli tomu prolaktinu zvysenemu nemam stale ovulaciu. meriam si aj bt, takze podla nej by som mala vedeit ze ovu bola.mam aj napriek tomu brat duph. na 15dc, ked mozno este nebude po ovu? pytam sa preto, ze tu pisete, ze mal by sa zacat brat az PO ovu.dakujem

katkaajurko
4. nov 2009

ja som brala teraz duphaston 17-27 a ja mam mrchu normalnejsiu ako predtym..menej bolelo brucho a bola taka jemnejsia - cakala som presny opak..silnu mrchu 😨

a to som mala stastie ze ovula dosla na 14den...tento cyklus to mam tiez tak brat - lenze sa bojim ze ovula neprebehne.(mavam dlhe cykly)..podla BT - lenze ked ho nenasadim 17ty den ale budem cakat na ovulu - ako to vysvetlim dr.? po mrche mam dojst k nej ..

michaela80
4. nov 2009

januliatko ale ty ked mas zvyseny prolaktin tak ovu ani nebude...
ja som brala lieky na znizenie prolaktinu vtedy sme mali aj zakazane snazit sa o mimi a ked sa prolaktin dostal do normy vtedy zacala aj ovulka a tiez beriem duphaston.. aleod 16 dna...

januliatko1985
5. nov 2009

michaela, ved to , ze neviem, ci vobec bude, ale v kazdom pripade ho brat budem, lebo dr povedal, ze neni az tak strasne vysoky, ale zeby bol radsej keby bol nizsi a ovu by prisla sama, ktovie, mozno aj tento cyklus 😵 a nemusel mi ju vyvolavat.tak snad sa moje telo spamata a pride ovu sama, meriam bt tak to zistim, ci bola.

simib
5. nov 2009

Mozem sa spytat,do kolkych dni od vysadenia Duphastonu by mama dojst MS

slavulilienka
5. nov 2009

ahojte...trošku sa pridám ak môžem..Vám nie je z Duphastonu zle? Mne hrozne, búši mi srdce, mám návaly v noci, bolia ma prsia z neho, nervná som.....asi som divná nie? 😒

anikka
5. nov 2009

ahojte kocky, mozem vam vstupit do temy? 🙂 Chcem sa spytat ci sa vam stalo ze by ste mali pocas uzivania Duph. spinenie? Ja to beriem uz dost dlho vzdy 11-25 den, a na 28.den mi pride MS. Vcera bol 23.den a mam spinenie, dnes takisto. Nechapem to, nikdy predtym sa mi to nestalo. Neviem ci to mam uz pokladat za MS. Od druheho dna MS mam brat injekcie, tak to nechcem prepast.

katkaajurko
5. nov 2009

ja som nespinila z neho

a zle mi nebolo vobec - par dni ma sice bolela hlava ale neviem ci z neho alebo z niecoho ineho...

aj mrcha prisla taka lepsia ako predtym

kopa
5. nov 2009

Ahoj holky 🙂
Já beru Duphaston ted první cyklus od 14DC do 25DC a dneska jsem 21DC a žádné potíže po něm nemám,cítím se fajn.Mám trošku po něm spíš nechut k jídlu 😅

slavulilienka:Být tebou došlo bych si ihned k lékaři,bušení srdce není normální
🤐 máš to i v příbalovém letáku.Zkus zavolat na gyndu a zeptat se.

simib
5. nov 2009

Neporadite mi teda ze do kolkych dni by mala dojst MS

katkaajurko
5. nov 2009

simib - na pribalovom letaku to nie je?

lebo mala by asi prist mozno do 5 dni
ale ak si ho nasadila -a ovula bola az potom - tak ms pride az ked ti klesne aj vlastny progesteron