Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lucinecka
21. okt 2007

Ahoj Verusv, já jsem tento měsíc taky dostala Duphaston, podle dr jsem ho měla začít brát 15DC, ale rozhodla jsem se počkat až budu mít ovu "potvrzenou" měřením BT. Prostě pro jistotu. Názory lékařů z reprodukčních center beru vážněji než názor své gyndařky, která nás podle mě všechny až příliš zařazuje do škatulky a nebere ohledy na to, že jsme každá jiná.

Mrkni na graf, málem jsem nevydržela, protože ovulka si dávala na čas a už jsem myslela že mám anovulák. Řekla jsem si že by pak stejně nemělo smysl se rvát duphastonem, ale naštěstí si to ovu rozmyslela a já se jí dočkala 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/hrubik

verusv
21. okt 2007

Luci, to vypadá nadějně.... Akorát si teda ta ovulka fakt dala na čas!!!

Takže myslíš že je to rozumné, papat Clostylbegyt a pak počkat s tím Duphastonem? Můj cyklus je takový... ☹ http://www.fertilityfriend.com/home/1d0e85

safiah
21. okt 2007

ahoj verusv ja som brala tiez clostyl a aj duphaston myslim ze ten duph je aj na to aby si dostala menzes ja som tiez nedostavala menzes a nemohla otehotniet.zabralo na druhy krat a dvojnasobne. 😉

lucinecka
21. okt 2007

Veru, já bych počkala. Zatím to vypadá jako klasický anovulák, ale třeba se to zvedne jako mně. Sice pozdě, ale přece 🙂 Držím palce 😉

verusv
21. okt 2007

Luci, díky za konzultaci. Asi to tenhle cyklus zkusím.

Safiah: napodruhé dvojčátka!!! Fíhá, tak to moooc gratuluju! Ať dětičky prospívají a dělají jen samou radost.

simulin
21. okt 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se jen zeptat, jak je to s tím duphastonem? Když ho začnu brát, tak za jak dlouho bych měla dostat menstruaci? Zítra ho budu brát osmý den a menstruace nikde. Doktor mi ho předepsal(2x denně 10 dnů) na úpravu cyklu spolu s estrofemem(1x denně každý den), protože jsem vždycky před menstruací špinila tak 5-7 dní. O mimi, se snažíme cca 1 rok a zatím se nedaří.
BT si měřím teprve první měsíc, abych věděla, jestli mám ovulku. Teplotky se drží zatím nahoře, tak jsem si dnes zkoušela těh. test-nevydržela jsem ☹ , ale byl negativní. Tak nevím co si o tom mám myslet.
Mrknětě na něj, co na to říkáte. 😨
Nevím jeslti se mi to povede.
Jinak všem snažilkám přeju co nejdříve radost z mimíska. 🙂 🙂 🙂

simulin
21. okt 2007

http://www.fertilityfriend.com/home/1cf2d3 Tak to je můj grafík, doufám že se mi to podařilo správně.Je trošku hektický, měli jsme tento měsíc hodně oslav, tak že po alkoholu to trošku skákalo, no a pak jsem měla nějakou střevní virózu. ☹

macadi
22. okt 2007

Ahojte kočky, budem vyzerať asi nenormálne, ale môže mi niekto vysvetliť čo znamenajú plné a prázdne body na grafoch s BT? 😨 Ďakujem.

simulin
22. okt 2007

Mám takový pocit, že prázdné body znamenají měření BT v jinou dobu, než jsi zvyklá. 🙂 Protože BT by se měla měřit vždy ve stejnou dobu.

annili
22. okt 2007

simulin:Menstruaciu dostanes az po dobrati tych 20(2xdenne pocas 10 dni) tabletiek, tak na 3- 5 den. Este ma cas potvorka jedna. Maj sa 😉

simulin
22. okt 2007

Tak tomu teda nerozumím, doktor mi dal duphaston na úpravu cyklu a s takovou to mužu dostat až 38DC, tak to mi to moc neupraví. Ale mám takový pocit, že mi říkal, že bych to měla dostat během těch 10 dní. Tak teď fak nevím. ☹
Tak že mám tomu rozumět, že menstruaci zbrzďuje, když jsem to před tím měla cca po 30 dnech?

dzonya
22. okt 2007

Ahojky, chcem sa opytat, ci mala niektora z vas bolesti prsnikov pri uzivani Duphastonu. Ja som ho uzivala prvy mesiac (16 az 25 den) a uz pocas neho aj potom po vysadeni mam bolesti, tlaky a v podprde neviem vydrzat. Tesim sa na akukolvek odpoved. Pa

annili
22. okt 2007

simulin:A v ktory den cyklu si ho zacala brat? Ja ho mam tiez na upravu cyklu, beriem ho od 11 - 25DC a na treti den po dobrati to dostanem.Potom 10 dni nic neberiem na 11. to ide odznovu.28-dnovy cyklus ako vysiti.Ale u teba asi rozhoduje den, v ktory si ho zacala brat,pa 🙂

macadi
22. okt 2007

to simulin: ďakujem, už rozumiem. 😀
to dzonya: Aj ja mávam bolestivé prsníky. 😖 Ale nie je to až také bolestivé ako uvádzaš ty. Zajtra idem k doky a poviem jej to, lebo som si čítala príbalový leták a tam bolo písané, že pri užívaní Duph. je nutné pozorovať či nenastali zmeny v prsníkoch. 😒 Myslia tým asi cysty. Ja mám troška z toho obavy.

sampo
23. okt 2007

ja mam tiez duphaston na upravu cyklu, ale akosi to nefunguje, tiez obycajne cakam, ze na treti den po dobrati to dostanem, ale cakam niekedy aj dva tyzdne a tak ma bolia prsia, ze fakt ani dotknut 😖

helik3
23. okt 2007

ahoj,
tento první měsíc jsem užívala Duphaston (na srovnání cyklu) od 17-26 dne, ve čtvrtek jsem brala poslední tabletky a mrška přišla včera večer, naplno dnes. Takže 5. den od dobrání. Tlak v prsou se nedá ani popsat, čekám jestli odezní. Jestli to bude stejné i příští měsíc, jdu se poradit k doktorovi. Ale jak vidím, tlak v prsou s duphastonem nás trápí skoro všechny, tak třeba to k tomu patří. Dejte vědět jak jste na tom dál a co na to vaši lékaři. 😉

sah
23. okt 2007

Ahoj, tak na vás koukám jak blázen, že vás bolí prsa. Já ho tedy brala jen první měsíc a nic. Je pravda, že to mám takové zamotanější. Začala jsem ho brát 17 DC a už ten den jsem začala špinit a 20 DC se mrška rozjela naplno. Takže na radu doktora jsem ho vysadila a teď ho začnu brát 15-24 DC. Tak doufám, že se mrška zase nerozjede tak brzy. No kéž by se nerozjela už vůbec 😀 . Taky ho beru na srovnání cyklu, bez HA to prostě nedostávám.

sampo
23. okt 2007

no mna vzdy bolievali prsia pred mrchou, ale nie az tak, ako pri tomto duphastone 😒 no aspon mi dopomohol, aby praskli cysty... 😅 no ja fakt bez talbetiek alebo vyvolavaciek ziadnu mrchu nemam... 😅

sah
23. okt 2007

No Sampo, máme to hodně podobné 😒 . Taky bys ráda mimi? No mě se dnes podařilo se ráno probudit s ručníkem mezi nožkama 😀 . Jsem prostě usla 😅

sampo
23. okt 2007

sah asi ano 😅 neviem, ci ma vplyv na to, ze som asi 7 rokov stale brala HA 😕 No ty uz jedno mimi mas 🙂 takze hadam sa aj mne podari raz.. jasne, chcela by som, ale nie hned, lebo mam paniku z porodu 🤐

sah
23. okt 2007

No taky to trvalo, než jsem se Honzíka dočkala. O první mimi jsme přišli, a Honzík nám trval skoro rok, než se zadařilo. Ale já si myslím, že jsem měla psychický blok, páč jsem chtěla odejít z práce. A pak se naskytla práce nová, skvělá a šup, byla jsem v tom. HA jsem brala taky dlouho, tak snad to bude ok. A porodu se neboj. Sice to bolí, ale až budeš mít mimi u sebe, budeš si jistá tím, že to je nejkrásnější věc na světě, přivést toho drobečka na svět. Já to aspoň tak vnímám a to mi porod trval 27 hodin 😝

sampo
23. okt 2007

uf! 27 hodin 😨! mne mama stale hovori, ze to hned zabudnem... lenze ja som hrozna, bojim sa odberu krvi, zubarov, injekcii 😠 ale nie, ze by som to robila nejako narocky, proste tak podvedome.. Aj si tolkokrat poviem, aby som nerobila "kino", ze som uz dost velka, no nepomaha 😅 som hrozna 🤐 Mozno sa potom v tom tehu spamatam 😀

sah
23. okt 2007

Určitě jo. Až zjistíš, že jsi těhulka, všechno to bude takové automatické. A až budeš na konci těhu a budeš jak sud, tak se na ten porod budeš pak i těšit. Já už pak chodila jak tučňák, kolíbala jsem se ze strany na stranu, takže pak už člověk počítá dny do porodu. Bude to ok, aspoň ti to moc přeju 😅

sampo
23. okt 2007

dakujem sah 😵
ved to - ze ako sud, vobec si to neviem predstavit 😉 no deticky su skvele, hlavne take co este nechodia do skoly, ked mam cas, bola by som schopna sa s nimi aj cely den hrat 😀

sah
23. okt 2007

Ha, no ono tě to přejde. Já si užívám každé minutky, kdy je Honzík buď s manžou venku nebo u babičky. A to beze srandy. Chvilka odpočinku je vždy slast. 😀

verusv
23. okt 2007

Ahoj holky, prosím o info - za jak dlouho po dobrání Duphastonu by měla přijít menstruace?

sah
23. okt 2007

Jak komu, mě Dr. říkal do pěti dní. Někomu chodí i dýl. Je to myslím si individuální. Ale těch pět dní je myslím takový standart.

sampo
23. okt 2007

sah tiez si myslim, ze ma to "hranie" prejde 🙂 hlavne, ked budem mat aj kopu inych veci na starosti 🙂 to ja len preto, ze to nie su moje deti a mam na ne cas, potom som taka "zabavna oblubena teta" 😀

no verusv asi podla toho, v ktore dni to beries, ja od 14-24 DC a akoze by mala prist do 3-4 dni, ale cakam na nu uz 15-ty den 😅

sah
23. okt 2007

Sampo, co testík???????? 😉

sampo
23. okt 2007

sah to nieee, mam sice jeden kupeny, ale o tom pochybujem, to by bola fakt totalna nahoda 😀 takym dvom // by som velmi tazko uverila, asi by som skor zacala verit na zazraky.. taka hyperplodna asi nie som 🙂 😉