Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

eninka27
29. máj 2010

reisi, ake homeo beries? Podla mna aj to dost pomoze.
A kočky chcem sa opytat, ako zistim, ci ovu prebehla teda okrem vytoku a tak... 😒 😲 😉

yvetta
29. máj 2010

eninka ja si robim ovu testy a plus ked mam ovu tak mam vyrazky proste pred ovu a po nej nic a okolo nej mam na tvari aj chrbte - fujjjj ale aspon viem kedy mam 😀

flamenga
29. máj 2010

eninka meraním bazálnej teploty 🙂

eninka27
29. máj 2010

flamenga , jasneeee 😉 ze mi to nenapadlo 😉 😉 😉
a inak kočky, čo máte nove? Kolko novych tehuliek mame v teme Duphaston? 😉

yvetta
29. máj 2010

ja si bazalku nemeriam, lebo neviem vstat na rovnaku hodinu a to je problem 😲 😲 proste ja a bazalka neeee 😔

bielalady
30. máj 2010

Eninka27, teda dobrá otázka, kto po Duphastone otehotnel????

eninka27
31. máj 2010

yvett a budik nic? Aspon zmerat a sup spinkat 🙂
bielalady dodavam si optimizmus 🙂

yvetta
31. máj 2010

no eninka ja mam problem s tym, ze ak si aj dam budik napr. na 6:00 kazdy den tak niekedy sa zobudim uz o 5:00 a potrebujem ist na WC a ono sa pise, ze by si to mala merat v rovnaku hodinu cize uz mi to nevychadza...ja som vo vstavani taky neporiadnik 😀

reisi
31. máj 2010

eninka, beriem viac druhov homeopatik na celkovu harmonizaciu organizmu.
Ja tiez nemeriam BT, viem kedy mam ovulaciu podla hlienu a to mi bohate staci.

eninka27
1. jún 2010

yvettka, poznam , poznam 😉 no tak to posun na normalnejsiu hodinu , aby si to zvladla vstavat v rovnaky cas
reisi , skusim to aj tak , aj merat, j sledovat a podobne 😉

reisi
1. jún 2010

eninka, ved to je len dobre sledovat BT, budes si do detailov poznat cyklus.
Ale u mna je to uz nerealne, snazime sa pomalinky dva roky a jednoducho posledne mesiace sa mi to uz nechce riesit a sledovat. Takze to nechavam na prirodu.

stanikad
1. jún 2010

ahojte ... ja som v 6 tt a asi v 5tt mi ho doktor predpisal, lebo som spinila a bali sme sa potratu ... zajtra idem na kontrolu ... ale mam trochu strach, lebo mi je fakt mizerne ... tazko na zaludok, bolesti v bruchu ci dokonca mam pocit i na chrbte alebo oblickach ... fuj ... podla mna to mam z tych hormonov. Prve tehu som nic vobec necitila/ ale ani som nic nebrala/ a toto druhe je otras. Ma niekto takeho skusenosti? Do kedy ho budem musiet brat? Pokusim sa zajtra dohodnut s doki, ci sa neda vysadit. Potratu sa sice bojim viac ako bolesti, ale je mi fakt dost zle.

marsi28
1. jún 2010

ahoj zienky! este som medzi vami nebola, aj ked sem tam mrknem a precitam... chodim do Gyncare v Ke, a chystam sa na Ket...no teraz potrebujem poradit. som velmi nestastna, lebo som poplietla davkovanie liekov ...beriem DUPHASTON a estrimax ... nejako som prepocula dokiho, ze to len 10 dni a potom mam prerusit a cakat na mrchu. ja som ich brala v kuse (5 dni navyse), mrcha dosla ale neviem, ci to nebude mat nejaky zly vplyv uz mi 3x zlyhala priprava, stale nejaky problem, raz som ochorela a zacala brat antibiotika, potom mi nerastla sliznica.... a teraz toto. som nestastnaaaaaaaa... co mam robit??? mozno len zbytocne stresujem ale ...
😒

ak mozete, tak dajte nejake rady....

tak zatial pa

reisi
1. jún 2010

stanikad, ja som brala dufaston do 20 tt. Neviem , ci mozes mat z neho take pocity, skor si myslim, ze su to tvoje prirodzene hormony kedze si tehu...
Marsi, no prepocula si, stava sa ... nemusi ti to pokazit pripravu. Stresujeme obcas vsetky a hlavne tie co sa snazia dlhsiu dobu.Vela stastia!

eninka27
2. jún 2010

marsi, joooj, moja, ale stane sa , ze v zaplave informacii a vsetkych rad a odporuceni som aj ja isla od doktorka z taaakou velkou hlavou a aj som doplietla vela veci, no myslim, ze by bolo najlepsie mu zavolat alebo sa s nim nejako poradit, Hlavne ale pozitiivne mysli , to bude ok.
A v Gyncare Ti spravili komplex vsetky vysetrenia ?

luciya83
2. jún 2010

nikki23 - ja mam ten isty problem ze som akoby krvacala aj mimo kramy, lekarka povedala ze je vsetko v poriadku, ze sa mi to upravuje (predtym som mala 48 dnovy cyklus a snazime sa o babo). Ja zacnem po kramoch krvacat ked mi zacne ovulacia, cize na nejaky 14ty den...dost ma to stve lebo ked sa chceme snazilkovat tak to sa moc vtedy neda....

janulienka1
2. jún 2010

Ja som brala duphaston od 5 tt.pre opakované potraty.Brala som do 16tt,dokedy nezačne pracovať placenta.V 7tt.som krvácala bola som 3 dni vnemocnici.Vdaka bohu už mám 2,5 mes.dcérku.Držím prsty, nech to dopadne dobré každej.

pepsyna
2. jún 2010

mne predpisal duphaston doki tiez asi v 5tt-ale nikdy som potrat ani nic podobne neprekonala..povedal, ze pre istotu...a dobre urobil, pretoze v 8tt som koli krvacaniu bola skoro tyzden v nemocnici..tiez som ho brala pokial sa poriadne nevytvorila placenta a potom uz len vitaminy pregnium...aj v 20tt som bola koli krvacaniu v nemocnici ale nastastie zistili, ze mimi je v poriadku. len sa mi vytvoril polyp, ktory, ked sa prekrvi, tak krvaca-ale babatku nijako neublizi-tak dufam, ze najblizsie sa v nemocnici objavim az pri porode 🙂 prajem vsetkym snazilkam aj tehulkam vela stastia 😵

romcag
2. jún 2010

Ahojte 🙂 aj mne predpísal doktor pred mesiacom (v 7tt) duphaston, nakoľko som tiež začala krvácať, a bola som týždeň v nemocnici. Teraz ho mám užívať do 20tt, aby sme predišli krvácaniu. Aby som neporiekla, zatiaľ slúži tak ako má a dúfam, že aj bude. Veľmi som sa zľakla, som prvý krát tehotná a nerada by som o bábo prišla.. ale to určite každá budúca mamina. Tak dúfam, že všetko dobre dopadne, nie len mne, ale aj vám všetkým.. držím palčeky 😉

marsi28
3. jún 2010

diky zienky za prispevky 🙂 uz som v podstate pokojnejsia tak zacinam verit tomu, ze to bude OK a nejako to zvladnem 😉

vsetkym tehulkam drzim silno palceky, aby ste boli v klude cele to krasne obdobie a mali krasne a hlavne zdrave babetka 🙂

nikushka2
6. jún 2010

awalancha3 - neskutočne si ma povzbudila.
Mávala krámy tak 3-4 x do roka. dostala som vyvolávačku a doktor mi predpísal duphaston. Tiež na 16 den cyklu.
tak som zvedavá ako do dopadne. Mala som z toho celeho hrozny strach, všetky tie vedlajšie ucinky a podobne. ale pozerám že ty už cakas babo, takže to ide. 🙂 inak gratulujem.
Mám ešte jednu otázočku. Mám brať duphaston od 16. dna cyklu 2 tabletky. Je jedno kedy si dám tabletku. Baby ako to beriete? ráno, vecer, pred/po jedle, či to je jedno? Mne len doktor kázal 2 x 1 tabletku, a proste ma vôbec nenapadlo spýtat sa či je jedno kedy.

eninka27
6. jún 2010

nukushka, ja beriem Duphaston rano, vecer, vzdy po prebudeni a pre tym ako si lahnem do postele... nezavisle od toho, ci som najedena alebo nie, to myslim nema ziaden vplyv...

nikki23
7. jún 2010

luciya83

Tak vitaj v klube 🙂 ja som mala 2x do mesiaca kramy. Bola som na hormonalnom profile, lenze vysledky skreslilo bratie Duphastonu, cize asi tak. Zatial mam pauzu od tabletiek beriem akurat kyselinu listovu. 🙂 a najblizia kontrola zase az ked mi skoncia kramy, ktore by som uz ani nechcela dostat ,,,,,,uz aby to konecne vyslo. 😉

nikushka2
8. jún 2010

ešte otázka, ked beriem ten duphaston aké sú príznaky tehotenstva? Tiež nedostanem krámy? Nechcem si každú chvílu robiť test.

eninka27
8. jún 2010

nikki23, drziiiiiim Ti palce teeda 😉
nikushka, no myslim, ze normalne klasika priznaky tehotenstva, myslim, nic mimoriadne 😉 ja by som si asi tiez robila kazdu chvilu ale test 😉

wrtulka
22. jún 2010

Ahojky holky mám dotaz krvácela jste po Duphastonou některá? Beru to od 15 dne jednu tabletu 10 dní zítra sem měla vzít poslední a krvácím jak z vola 😔 😔 😔 😔

mercymay
22. jún 2010

Zienky sorry ak sa spytam to co uz tu je napisane, ale potrebujem poradit. Beriem duphaston od 14-dna cyklu, a mala som 29 dnovy cyklus ale teraz mi mala dojst mrcha a nic, tak mam brat duphaston az kym nepride mrcha?

valentynkaa07
22. jún 2010

ahoj holky, mě Duphaston taky udělal pěknou paseku, brala jsem ho 21-25 DC asi 3 cykly a ten poslední ted co jsem ho měla brát jsem se rozkrvácela už 20DC aniž bych ho brala. Jsem zvědavá, co na to doktor..... 😒

mrnous1
22. jún 2010

Ahojte babenky 🙂
Čo sa týka bratia duphastonu tak by sa mal brať 10 dní a po jeho dobratí by sa mala do 10 dní dostaviť mrška, ale býva normálne aj keď mrška príde počas užívania duphastonu. Chcela by som sa Vás opýtať nemáte niektorá skúsenosti s užívaním Clostilbegytu? 🙂 🙂

camelco
22. jún 2010

ahoj @mrnous1
........... brala som clostil a lekar mi ho napisal na 5.-9.DC 2x1