Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

silvuska85
24. okt 2012

@darazv ahoj ber jednu ráno a jednu večer.. a to máš brať každý druhý den? správne som to pochopila?

silvuska85
24. okt 2012

@zvolsiinylogin ahoj mne sa nepredlžil mala som ho stále 28-29dc len po vysadení sa mi postupne vracalo špinenie..tak ti neviem povedať jednoducho uvidíš 🙂

darazv
24. okt 2012

@silvuska85 dakujem za odpoved 🙂 ano pisala obden od 18DC do 26DC ale bojim sa ze to bude počas ovulky lebo cyklus mam 32DC a niekedy ovulujem aj 20DC 😒 nevadí že začinam už 18dc s liekom?

silvuska85
25. okt 2012

@darazv aj ja mávam ovulku tak neskor niekedy a dr mi povedal že to nevadí že ju to nezastaví i ked tu som sa niekde dočítala že ju može zastaviť tak neviem komu veriť.. posluchla som dr.. ja som brala od 15dc ale každý den a 10 dní..ešte som sa nestretla že každý druhý den 😕

drnduliak
25. okt 2012

@adria101 mne to prave strasne zneprijemnuje zivot, ze musim stale nosit tie vlozky, mam pocit, ze som na ne alergicka, doslova mi vadia a zle sa v nich citim, beeee 😠 no asi len vydrzat, ja neviem, preco toto vznika ale je to hrozne, hovorim, mne to uplne ubera z kvality zivota, som z toho podrazdena, boli ma cele podbrusko aj krize, na sex ani pomysliet, lebo sa mi to hnusi vtedy...ja sa len modlim, nech rychlo otehotniem a hadam po porode sa to da do poriadku 😝 😝

darazv
25. okt 2012

@silvuska85 Tak dnes som volala radsej doktorke jak to vlastne je a mam ho brat 18-20-22-24-26 DC takze obden 2tabletky naraz,,pytala som sa ci nevadí ze mam cyklus 32dnovy a niekedy mam ovulku aj 20dc povedala nevadí ze ho mam brat od 18dc 😒 a čo tak čítam tu tak ten liek vie narobit šarapatu tak som zvedava jak bude reagovat na mne 😒

zora256
25. okt 2012

@darazv Ahoj!
Duphaston sa berie od 11dc-25dc alebo od 14dc-25dc a to nie naraz dve ale jednu ráno a druhú večer,ale tak tvoja doktroka vie podľa tvojej príčiny,ako máš brať ale väčšinou sa tak berie ako som písala,pri nepravidelnej ms a pri snažení o bábätko.Tak,šarapatu,viac menej tie hormóny robia,keďže stimulujú,k tvorbe sliznice maternice aby sa malo kde uložiť oplodnené vajíčko.Tak držkám palčeky aby si do pol roka bola tehu🙂

murano
25. okt 2012

chcela by som sa opytať za aku dlhu dobu brania duphastonu sa vam upravil ciklus?

silvuska85
25. okt 2012

@darazv tak asi vie prečo ti to tak naordinovala ale ešte som to nepočula žeby sa to tak bralo..ja dnes 2dc a krvácam jak najatkách hroza a to idem na nočnu porazí ma..takže maternica bola prekrvená až až..tak potom daj vedieť či už si tehu veľa šťastia 😎

silvuska85
25. okt 2012

@zora256 ahoj aj ty berieš duphaston?a nedarí sa? veľa šťastia prajem 😉

milka1978
25. okt 2012

ahojte baby .... aj ja som brala Duphaston pri prvom aj teraz pri druhom tehu ..... pr prvom tehu som ho brala 2 x 1 tabletku denne od 11. - 25. dňa MC ... cyklus sa mi upravil do 2 mesiacov .... brala som ho v kuse 4 mesiace .... a po vysadení som hneď prvý mesiac otehotnela ... a to isté aj pri druhom tehu ..... no najskôr sme s manželom skúšali rok bez tabletiek a až potom som dostala do gynek. Duphaston a ako pri prvom tak aj teraz pri druhom nám to pomohlo

darazv
25. okt 2012

@silvuska85 fuuuha to ti nezavidim 😖 dakujem hádam sa už konečne dočkam miminka tá cesta je velmi dlhá ☹ čo mám ja všetko za sebou sa cudujem že som neskončila na psychiatrii ale som silná ženska a mna len tak nič nezlomí a idem dalej!!!

darazv
25. okt 2012

@zora256 Ahojky ja mam menstruacia pravidelnu 31-32 DC u mna nieje ziadny problem ani s ovulkou ale doktorka mi niečo tvrdila že može to byt pričina nedostatečné funkce žlutého tělíska preto mi asi dala duphaston 😒

darazv
25. okt 2012

@milka1978 Tak to je super gratulujem dufam že ta budeme čo chvila nasledovat 🙂

jane_s
25. okt 2012

Ahojky holky, můžu se přidat do diskuze? Nemáte někdo zkušenost s kombinací Duphaston + Estrofem? Dělaly se mi cysty, nemám OVU a tak mi doktor teď dva cykly po sobě předepsal do 15DC 10 dní vkuse jednu tabletu od každého. Tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá🙂))

jane_s
25. okt 2012

@micak Ahojky, taky beru Duphaston a Estrofem, ty to bereš prosím až po OVU?😉 Jsem z toho zmatená..

jane_s
25. okt 2012

@lucypuky Ahojky Beru, taky jsem začala brát Duphaston..jak Ti po něm je? Proč ho předepsal doktor Tobě?

darazv
25. okt 2012

@jane_s Ahojky ja som raz brala estrimax to je to isté čo estrofem ,doktor mi ho predpisal pred ivf -transferom na rúst sliznice ale bráni ovulacii 😒

jane_s
25. okt 2012

@darazv Faktr brání OVU? Tak to je teda výborný, takže lepší testovat OVU a pak nasadit? No já se právě teda divím, proč mi to dal když u mě spíš jako nedochází k OVU, hm super!

milka1978
25. okt 2012

@darazv neboj sa .... budeš 😉 .... ja som si tiež myslela, že je to beznádejné ale keď sa zadarilo tak som tomu neverila

lucypuky
25. okt 2012

@jane_s ahooj Janulko 🙂 noo mne ho predepsala na upravu cyklu ale spiš na udrženi plodu taky 🙂 tenhle mesic jsem mnela hrozne ale fakt hronze bolestivou OVu nemohla jsem udelat ani krok tak jsme pomalinku na druhy den zkoušeli pred ovu jsme sexovali dva dny poctive 🙂 do 5 dni od vysazeni Duphaston bych mnela dostat mrchu zatim jsem 3 den po vysazeni a nic tak SE MODDLIIIIM !!!!! 🙂))))))) a proč tobe predepsal?

darazv
25. okt 2012

@jane_s od ktoreho DC máš brat ten estrofem?ale ja si myslim že dr vie čo robí asi ta chce najprv preliečit a až potom šup na to,,,ja sa možno mylim ale čo viem doktor mi to CARU povedal že bráni ovulaci 😒

jane_s
25. okt 2012

@darazv No mě se už půl roku dělají cysty, tak mi udělal HP a zjistil že mi chybí hormon, proto u mě nedochází k OVU a dělají se cysty, takže to beru od 15DC - 10 dní vkuse po jedné tabletě denně🙂 tak Ti nevím, jsem z toho fakt zmatená, každý o tom říká něco jiného😀

darazv
25. okt 2012

@lucypuky držím palčeky aby si čo chvila napisala že si tehulka // 😉

jane_s
25. okt 2012

@lucypuky Tak to je super zprávička kočko, jaký DC Jsi? Držím Ti pěstičky😉 hrozně moc, dej pak vědět ano?🙂 tak to jsem zvědavá co to udělá se mnou😀 Já nemám prej asi OVU, dělal mi HP a chybí mi hormon, proto mám ty cysty, tak mi dal duphaston a estrofem, tak jsem zvědavá jak to dopadne-)

darazv
25. okt 2012

@jane_s ale ak to berieš od 15DC a máš cykly normalne tak tym padom lieky berieš po ovulke 😉 takže ti to neuškodí skor naopak len pomože ,,

jane_s
25. okt 2012

@darazv Takže myslíš že příští cyklus by bylo lepší testovat poctivě OVU a kdyby dorazila třeba až 16DC dát si ty léky o den později?

lucypuky
25. okt 2012

@darazv Dakujeeeem nič si neprajem viac 🙂

lucypuky
25. okt 2012

@jane_s tak budu držet palce !!! Hlavne ber Duphaston až po ovulaci .. teda když ovu nemaš tak je to vlastne jedno... mne doktorka dala Duphaston od 11 DC do 25 ale brala jsem to od 17DC do 25DC protože ovu jsem mnela 15DC presne 🙂 uričte ti to pomuže upravit mne prišla ovu ted presne v pulce a byla paradne silna takže doufejme že i kvalitni :D :D :D jasneee hned napišu ..🙂

jane_s
25. okt 2012

@lucypuky No mě teď asi potřebujou nadopovat tělo hormonama, aby k OVU vůbec došlo a pak už to snad bude v pohodě🙂 teď čekám mrchu a pak třeba už bude nějaká ta šance,už bych si to moc přála a Tobě to neskutečně přeju teď beru😉 určitě si měla fááákt suprovou OVU a klapne to😉