Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

milacik3
10. sep 2013

@romina21 tak si sa pytala je to normalne moze meskat do tych 14 dni od vysadenia..pravdaze mozes byt aj tehotna to zase je tiez jedna z pricin...uvidis ci ti nepride ak nie tak chod doktorovi

romina21
10. sep 2013

@milacik3 vysadit ho mám az o mesiac ..no uvidíme dík za odpoved 🙂držím palce aby sa ti podarilo bábo🙂

romina21
11. sep 2013

@gabca84 prečo by mal zastavit ms??? mne došla ms aj počas užívania....užívam ho 10 dní a ms prišla na 7 den....podla mna je to individuálne...záleži od organizmu.....ty si to tak mala??

romina21
12. sep 2013

Ahojte baby tak ja sa chcem tiež niečo opýtat..tak ja mám D na 3 mesiace v auguste som dobrala D 29.8...a odvtedy nemám ms....len strašné bolesti v podbrušju akoby mala dojst mrcha....mám to odvtedy....ako som ho dobrala...chcela by som byt tehu ale nechcem si namýšlat test som si robila...9.9 a vyšiel neg....počkat ešte a urobit další...ku dokimu nemožem ist ma dovolenku:/dakujem za odpovede🙂

romina21
12. sep 2013

@denka28 ahoj chcem sa opýtat a prestala si brat D ked ti prišlo špinenie počas brania???pretože ja ho mám užívat 10 dní a na 8 den užívania mi došlo tiež špinenie ...ale brala som ho dalej...

monkka
28. sep 2013

Ahojte, lekar mi predpisal Duphaston, ale u nas v meste ho nikde nemaju, je dlhodobo vypadnuty. Nemate niektora uz nepotrebny na predaj? Alebo neviete poradit, kde by som to kupila?

makami07
28. sep 2013

@monkka ahoj mam doma jedno cele balenie a v druhom je ešte 5 tabliet takže celkom 25 tabliet.nepametam si presne kolko som zanho doplacala rada ti ho predam

karin1234
7. okt 2013

ahojte najde sa tu niekto kto bral duphaston na upravu priliz castej menstruacie, napr. kazde dva tyzdne? chcem sa opytat ci liečba zabrala a ako dlho ste ho museli brat a ake to bolo po vysadeni. dakujem.

rosalline
8. okt 2013

Ahoj, čistě teoreticky...Duphaston beru nyní 9. den...na testu už bych mohla vidět, zda jsem v tom? Nemyslíte?

tamarar
8. okt 2013

@monkka vypadok je celoplosny. ze ho nikde nemaju...☹

rosalline
8. okt 2013

Jihlava - v pohodě....k dostání

luho2012
12. okt 2013

Tak moje zkušenost s Duphastonem. Před ním nepravidelná menstruace trvající 5-6 dní. Po 3 měsících co jsem ho brala: nepravidelná menstruace trvající 3 dny. Těhotná 100% nejsem, i když bych ráda. Takže končím s tímto driákem. 😉

rosalline
12. okt 2013

@luho2012 ☹ ......jak nepravidelná...má nepravidelnost začala být tak 50 až 60 denní

luho2012
12. okt 2013

U mne to je od 33 do 45 a je úplně jedno jestli jsem baštila duphaston nebo ne. Před ním jsem to alespoň měla jasný, že mne týden před začala bolet prsa, nafoukla jsem se jak balón, pak 5 dní a konec. S Duphastonem jsem nateklá 14 dní a prsa mne bolí polovinu cyklu a dlouho před a po jen špiním.

gossa
24. okt 2013

@ematko29 Neviem, ci moja odpoved bude pre teba este aktualna, kedze som tu dlhsi cas nebola. Co sa tyka nepravidelnosti cyklu, mala som ho predlzeny, trval mi cca 35-40 dni. Mozno u niekoho to je bezny cyklus, no ja som predtym bezne mavala 26-28 dnovy a tiez sme sa snazili vyse pol roka o dietatko. Takze lekar mi predpisal Duphaston a ocividne pomohol 🙂

aelia
26. okt 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se taky pozeptat a podělit o zkušenosti... Mám 20ti měsíčkího krásného kluka a to po 8mi měsících snažení a jedním měsícem duphastonu- zabral mi hned... 🙂 Teď už se od Vánoc snažíme o druhé a nic, tak jsem si u doktora duphaston vydupala, protože jsem měsíc před tím, než jsem k němu šla byla pravděpodobně těhu... (říkám pravděpodobně, protože jsem si ze strachu nedělala test, ale příznaky - nateklá prsa, bolest v podbřišku, ranní nevolnost, točení hlavy...) Ale pak jsem to dostala a šla na tu kontrolu. Ted běru duphaston 3ti měsíc a mám o dvě čísla větší prsa a teče mi z nich žlutá čirá tekutina, nemohu ani spát na břiše a bolí mě pořád v podbřišku... Nevím, co s tím a doktor mi na to odpovídá tou samou větou..(Co já s tím...) Mám to dostat až za týden, tak si říkám, že na rozpoznání těhu je brzo... Ale stalo se Vám to někomu s tím duphastonem? Nechci si dělat planné naděje a být pak zase zklamaná, když by měl někdo stejné problémy....
Děkuji za odpověď...

ined77
29. okt 2013

Dobrý večer milé snažilky a maminky 🙂 .

Ráda bych Vás požádala o podělení se se zkušenostmi s lékem Duphaston pod novým článkem v naši vznikající Wiki knihovničce Modrého koníka
https://www.modrykonik.cz/duphaston/.

Vaše zkušenosti a rady jistě pomůžou ostatním snažilkám a maminkám, pro které je zatím toto téma nové.
Své postřehy můžete psát pod článek v okně Má osobní zkušenost s Duphastonem.

Moc děkuji a přeji všem krásný večer 🙂 .

Denisa

michala33
7. nov 2013

ahojte prosim vas chcem sa opytat ,od vcera beriem duphaston ,lebo som mala neaky hnedy ster na poradni ale na wc som nic nespozorovala,a dnes som si dala iba druhu tabletku a uz mam na toaletnom taky mierne hnedasty vitok ,...je to normalne ci mama radsej informovat lekara? ☹

nevesta83
7. nov 2013

Ahoj ja beriem duphaston od pondelka na 5 dní lebo od 30. 10. špiním tmavý výtok mám a testíky mi ukázali duchov. Menzes mám 9.11 dostať. Užívam ho od pondelka výtok je stále a dosť hustý :( a dnes sa ukázala aj krv 2 krát. Doktor povedal že ak po vysadení dostanem menzes tehu nie som ak nedostanem som ale ako to môže vedieť? so mu dnes volala že mám už aj krv...že ak len maličko je to ok ak by sa to zhoršilo treba zajtra psísť. Už ám z toho strach test mi dnes neukázal nič :(

ruzicka308
18. nov 2013

Ahojte má niekto skúsenosti s duphastonom a cistami? Mne ho lekár predpísal keď mi zistil simplexnú cictu na vaječníku (cca 4 cm) . Predtým som nikdy nemala problém. ďakujem za vaše odpovede.

lenushka058
19. nov 2013

Ahojte, po piatych rokoch užívania hak, mi 2 mesiace meškala mrcha a tak mi doktorka nasadila duphaston avšak mi povedala, že už ho budem musieť brať stále aby som mala pravidelnú mrchu. Po troch mesiacoch mi kázala prísť po recept na ďalšie balenia, len rozmýšlam nad tým, že by som vyskúšala mesiac bez, či náhodou cyklus nenabehe sám, mám totiž po duphíku strašné akné a nielen na tvari ale aj na chrbte, prsiach a rukách 😒 čo si o tom myslíte? dosť ma odráža to akné ale zase ak mi mrcha nepríde a zase behať na vyvolávaciu injekciu a podobne...

viluska
28. nov 2013

@madeleine Ja som ho užívala 5 mesiacov a všetky nežiadúce účinky som mala a aj som pribrala. Teraz vyskúšam inofolic a uvidím... Ale každé telo je iné...

nikus28
3. dec 2013

ahojte, ja som dobrala v oktobri 6 balenie duphastonu. Menstruacia prisla normalne, duphaston uz neberiem. lekarka mi ho vysadila. Menstruacia mi meska, nemate s tym niekto skusenosti?
Nechcem si robit nadej, ze by som bola tehotna..aby neprislo sklamanie.... 😢

karlovac
3. dec 2013

Jaký je doplatek?

zvolsiinylogin
2. jan 2014

ahojte, da sa niekde neoficialne zohnat dufaston? pochybujem, ze moj gyndos mi ho este predpise..dik

ajcak
3. jan 2014

Ahoj holky, prosím o radu. Brala jsem duphaston od září od 15 - 25 DC 2* denně, po telefonické poradě mě MUDr. snížila dávku od 16-25 DC na 1 tabletu denně, ale asi 20 den jsem začla normálně krvácet. Těhotná nejsem. Máte někdo podobnou zkušenost? To mi asi zase dávku navýší, že? Děkuji moc za odpovědi, na gyndu jsem nevolala- nikdo tam ještě není, mají dovolenou...

empathia
3. jan 2014

@ajcak urcite maju zastupujuceho lekara... ak ti neurobili riadny hormonalny profil z krvy tak by som nebrala zatial ziadne hormony, hovorim z vlastnych skusenosti...

ajcak
3. jan 2014

Já chodím do reprofitu v brně a fakt jsem se tam nemohla vůbec dovolat. Hormonalní profil mam hotový a mám nizkou hladinu progesteronu a měla jsem cykly hodně dlouhé cca 40 dní. Já dost trpím na cysty, moc nevím co na to brát... Ted mám saraphis a předtím jsem měla gynex a pořad stejné...

luciferik9
24. jan 2014

žienky je normálne že po užití poslednej tabletky duphastonu nemám ms? je to 7 dní. Beriem ho prvý mesiac a mám isť na 3. deň ms na hormonálny profil a čakááááááááám ☹

zabka88
24. jan 2014

@luciferik9 ahoj, ja som mala minulý cyklus prvý s duphastonom a tiež mi ms meškala , dobrala som 27 DC a ms prišla až 35 DC, pričom normálne mám 30-32 DC 😲 takže asi normal..