Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

andrea52
4. feb 2008

ahoj ivana, podla grafu a podla ovu by ti mala prist mrcha tak na 14 DPO a dnes iba 10 😉 takze podla mna ak pride mrcha tak asi najskor o 4 dni alebo vobec 😉
a neviem ci ti to moze ovplyvnit teplotu, lebo D sa ma zacat brat az po ovu a po vysadeni by mala prist do 5 dni, tak som pocula tak teda este vyckaj, podla mna to zalezi od ovu 😉

tanika.t
5. feb 2008

sluninka,moc je mi to ľúto:(...nabudúce to bude ok,neboj 🙂

maahuliena
8. feb 2008

stalo sa Vám, že Vám po duphastone nabehla ovulka?

maahuliena
8. feb 2008

ale myslím, že ked ste ho dobrali a potom.. ešte v tom cykle...pretože ja mám asi nejaký divný cyklus... po duphastone mi vôbec neprišla...je tomu už 2týždne...

maahuliena
8. feb 2008

žiadna nemáte takéto skúsenosti ☹

pata401
9. feb 2008

som rada ze niekttorym dup pomohol aj mne ale co sa tyka mrsky tak prisla az o 13 dni potesi a tie bolesti tak to je ako ked vas rezu take bolesti a stavi ako ked berem tieto lieky som este nemala chcem sa spytat,mavate ju v poho alebo tiez bolesti brutalne

sanuska
10. feb 2008

ahoj holky prosím vás, dorazila vám mrcha včas po vysazení Duphastonu?
Mě dr říkala do 3 dnů a vysazovala jsem ho minulou neděli a mrcha pořád nikde ☹
Díky

czafikaja
10. feb 2008

sanuska, mne prisla az 11 dni po vysadeni 🙂

sanuska
10. feb 2008

czfikajko díkes moc za info 😉

mima286
11. feb 2008

Ahoj maahuliiena.Ja mám s duphastonom tiež skúsenosti a to také,že som ho brala tiež v septembri 2x1tabl. a neprišla mi ani o 2 týždne,ani o tri.Je február a ja som stále bez mršky.Po duphast.som vybrala aj tri injekcie na rozbehnutie a stále nič.Kedže by sme chceli ešte jedno bábo,tak som ho začala znovu brať od dnes/1 balenie mi ostalo/a uvidím ako to dopadne,ak by som nedostala som rozhodnutá ísť k doktorkovi.

czafikaja
11. feb 2008

Mne Dr. povedal, ze mi duphaston pomohol a po roku som mala prvy krat ovulku. 🙂 http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php?d=...

jana.cb
11. feb 2008

Ahojky holky i ja se k vam pripojim s mym nazorem na DUphaston. PO vysazeni mi MS nechodila vubec takze mi ho v Caru nasadili od 15DC a vzdy jsem to do 3 dnu po dobrani dostala tudiz zitra bych mela ale dneska vubec nemam zadny priznaky dostani jako boleni briska např. tak nevim co si mam o tom myslet kdyz to vzdy bylo pravidelny ...navic jsem byla 2x za sebou na2 IUI a vzdy jsem byla preklinicky tehotna tzn,spozdeni skoro mesic, hcg 370 ale UTZ nic neprokazal az pak prisla vzdy velmi bolestiva ms tak ted nevim zda to mam tim rozhozeny a Ms mi dorazi se spozdenim nekolika dni nebo co se deje 😒 Vzdy jsem ji mela presne 😒 ale jinak zadny vedlesji ucinky jsem nidky nepocitovala spis naopak.

guiri
14. feb 2008

Ahojky a pekneho Valentina prajem 🙂
Chcela som sa vas babenky, co mate problemy so spinenim v 2.faze cyklu a byvate na Slovensku na testy, ktore vam vasi gyn.robili.
Ja zijem v Spanielsku, uz 3.rok mavam v druhej faze cyklu spinenie, gynekolog mi predpisal prirodny progesteron, avsak ten jednoducho neucinkuje a spinenie pride, ako sa mu zachce. Takze menim doktora a idem v piatok k novej gyekologicke a tej chcem navrhnut, aby mi dala urobit nejake vysetrenia, lebo takto dalej uz nemozem. Povedali by ste mi, ake, ako a kedy a na co vam robili vysetrenia???
To aby som bola mudrejsia a bola pripravena, ak by ma chcela odpinkat.
Dik moc a prajem pekny den 😉

gregy
14. feb 2008

ahoj guiri ja mám ten istý problém po vysadín HAK sa mi rozhádzal cyklus a špiním v 2. fáze cyklu ako kedy niedky od 18 DC inokey už od 13 DC ja už pol roka užívam Duphaston a vôbec mi nezaberá. Žiadne vyšetrenie priamo zamerané na príčiny špinenia mi nerobili a ked som povedala že D nezabral chceli ma naspäť nasadiť na HAK čo som absolútne odmietla. Ale už sa s tým netrápim kedže nás čaká IVF a idem aj na laparku predpokladám že sa tam už hádam zistí príčina. A mám aj urea a mykoplazmy tak aj tie môžu byť príčinou takže počkám čo urobí s tým liečba na mykoplazmy a laparka. Ale určite si daj urobiť okrem cytológie aj akultiváciu - ster z krcka ... 🙂 Držím palce a potom daj vedieť že čo s tebou robili ... 😉

jasie
17. feb 2008

Ahoj holky, věřím, že jste si užily valentýna a vaši miláčkové si udělali čas na vás a potěšili vás jakýmkoliv způsobem.

tu guiri, gregy a ostatní...já jsem taky špinila, bylo to většinou 16.-18. den po první menses (dle slov lékaře, nejpravděpodobněji v době ovulace) viz. příspěvek předtím

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Trochu ještě rozepsání, co mám zdravotně za sebou. 3x laparo (3x cysty). Při třetí laparo v roce 2006 objevena endometrioza. Ložisko malé 1x1 cm, hned po zregenerování nastala příprava na IVF, proběhlo IVF, jen tři vajíčka, vyvíjející se byly 2 embrya, ale neúspěšně. Od té doby žádná laparoskopie.

Už od mládí při menses pořád první 2 dny křeče, ikdyž krvácení není příliš silné. To už je pravidlem a beru to jako součást svého života.

Po prohlídce v lednu, výsledky stěrů posledních, že na čípku jsou stopy zánětlivých změn :( Duphaston jsem začala dalších 10 tbl, 16-25. den, 1x denně. Další prohlídka byla minulý týden a ukazovala jsem mu i krupičku a vyrážky na zádech a změní mi DUPHASTON na UTROGESTAN. Že prý utrogestan je čistější a že reaguji na složku v duphastonu (nejspíše na progesteron)

Bohužel jsme domluveni, že po menses se vidíme na prohlídce znovu :( Budou výsledky dalších stěrů a objevena navíc cysta 3 cm. Holky měly jste některá po nasazení D. zase cysty?

Díky moc za odpověď.

to guiri: věřím, že tě pořádně prohlédl lékař, než Ti začal něco předepisovat a zeptal se Tě na Tvoje potíže a zdravotní stav předtím. V mládí jsem si nechala hodně měnit hormonální antikoncepce, a taky jsem prošla několika gynekology a gynekoložky a vím, jak je to blbé a vybrat někoho dobrého těžké.

Vždy když jsem krvácela mimo cyklu, tak mi ještě brali krev na testy, zda to není mimodělní těhotenství. U mě s krvácením mimo cyklus byla a je hrozba, že mi odchází z těla železo, což plno žen podceňuje a pokud jim nedělali krevní testy na složení krve, tak to taky může být důvod.... To vím, že mě můj gynekolog poslal před x lety na hematologii, neboť se mi začaly i více tvořit modřiny... i při sportování a pravidelně chodím na odběry.
V případě těhotenství budu asi železo brát ještě častěji.

Holky je to šílené a zároveň úžasné jak je vše v těle propojeno, ale dávejte pozor a přemýšlejte o tom, co chtějí s vámi dr. dělat a hlavně se pořád ptejte, když vám není něco jasné .

😲

Holky co jste dle výsledků u dr. relativně v pořádku a čekáte nebo se rozhodujete do svého 1. ivf, zkoušely jste případně i vyšetření a prohlídku u fyzioterapeuta????
Já od lázní cvičím navíc ještě cvičení dle Metody Mojžíšové a chodí na rehabilitace k fyzioterpeutovi. Vím, že zrovna moje indikace a problémy sice směřují přímo k dalšímu pokusu IVF, jak samožřejmě mi tvrdí i dr. z CARu, ale nezamítá ani poslední možnost přirozeného otěhotnění. Což oceňuji... a uvidíme, poslední varianta je u mě 2. IVF, ale moc se mi do něho nechce, abych řekla pravdu.

sannyya
20. feb 2008

Ahojte vsetky...baby poplietla som uzivanie Duphastonu...mala som ho uzivat 2x1 pocas 10 dni ale ja som uzivala 2x1 ale len pocas 5 dni,neviem preco som to tak doplietla a teraz neviem co dalej?ci ich mam este tych 5 dojest (ale meskam s tym uz potom 3 den) alebo pockat kedy mi pride MS?ale co ak mi vobec nepride?lieky mi lekar predpisal lebo som 3 mes. nedostala,tak na upravu,a ja to hned takto dopletiem...co mam teraz robit?

monika05
20. feb 2008

Ahojte, Ja som brala Duphaston 2 cykle a potom mi dali Clostil, mala som hrozostrasne krce v podbrusku, az na zem ma to dostalo, liecili ma na PCO a som 3 tyzdne po laparo 🙂 tiez som nemala ovulaciu a tvorili sa mi cysty na ovoch vajecnikoch, stale som mala spinenie a krvacanie. nedalo sa rozoznat ktore je cyklus. Som rada ze som isla na laparo, citim sa zasadne lepsie i ked princezna to este nie je 😉
ale hlavne dufam ze do konca roka budeme aspon o jedneho clena/nku viac... 😀

majkes
20. feb 2008

ahojm Monika.Ja ta v žiadnom prípade nechcem vystrašit,ani neviem či píšem o tom istom Clostile.Ja som užívala Clostil begyt asi pred dvoma rokmi.Zareagovala som nanho tak,že som takmer prišla o vaječníky.Začalo to po par dnoch silnými bolestami v podbrušku,potom mi podbruško nafúklo ako balon,a ked som zašla za lekarom,že mam asi zase nejaky zapal,skončila som okamžite na operačnom stole.Ale nie som si ista,či v mojom pripade nebol problem v tom,že mi moja lekarka zle určila davkovanie.aA okrem toho,každý organizmus je iny...Zatial ahoj

monika05
20. feb 2008

Ahoj Majkes, ti poviem ze upne to iste som prezivala asi 6 mesiacov, stale som bola nafuknuta, a priberala som...asi na to reaguje kazdy inac..a ked som hovorila lekarovi, ze mi to neprospieva a je mi zle....tak na mna pozeral ci som neaky hypochonder.....a ze tym ze mam hrozne nepravidelny cyklus sa to inymi liekmi neda upravit len dupha alebo Clostil......nikdy viac.....
Pa 😒

andyika
26. feb 2008

ahojte, chcela by som vediet, ci niektra z vas nemala podobny problem.
Snazime sa 3 mesiace, a odkedys a snazime, mam nepravidelne cykly. Prvy cyklus mal 32dni, druhy 23. Lekar mi na to predpisal duphaston, ale mala som ho len brat od 21 - 25DC 2x1.spinenie mi uz zacalo na 23 den, a uz spinim 5 dni. a mS este nikde. Tehu asi nie som, pretoze BT, mi klesli, no ale prikladam graf: http://www.fertilityfriend.com/home/1e6584

viete mi poradit????

andrea52
26. feb 2008

andy podla grafu pride mrcha 😉

jvo
29. feb 2008

ahojte kocky chcela by som vas poprosit o radu. S manzelom sa snazime par mesiacov o babo ale ved ako vy vsetky. Ked sme sa rozhodli ze uz by sme to mohli skusit, bola som u lekarky na preventivke, spravila vsetky vysetrenia a povedala ze ked chcem moze mi spravit aj folikulometriu co som odmietla ze ved netreba ze najskor skusime a ked tak pridem. Kedze sa nam par mesiacov nedari tak som si povedala ze ked mi to uz na zaciatku navrhla tak to skusim. Isla som teda za nou sa dohodnut bolo to 22DC povedala ze v pohode, dala mi Duphaston ze taky skratene uzivanie do 25 DC po 2 tabletky a ze do 3 dni by som mala dostat menzes a ak nahodou do tyzdna nic tak mam prist. No a konecne sa dostavam k problemu, dnes uz je to 8 den a nic, samozrejme pojdem v pondelok k lekarke len som sa chcela opytat ci ste nemali aj vy taky problem. Este som rozmyslala ze to moze byt tym ze som od 05.02 bola chora uzivalal antibiotika tak ze sa mi koli tomu mohol cely cyklus posunut a neviem ci je Duphaston taky uciinny ze aj ked som mala posunutu ovulaciu tak mi menzes pride na 3 den od dobratia. (posledne mesiace som mala cyklus cca 31 dni , dosatavala som to vzdy 28-ho) Snad sa to da z toho co som pisala pochopit. Dakujem za kazdy nazor.

beli
29. feb 2008

Ahojte baby prosim vas poradite mi aj ja uzivam duphaston prvy krat a strasne ma zacala boliet hlava a som strasne unavena neviem ci to moze mat nieco spolocne prosim nemate s tym nejake skusanosti dakujem

jvo
3. mar 2008

ahojte kocky to som znova ja, sice sa mi nikto nevyjadril 😀 ale nevadi, chcela by som sa opytat, niekde som citala ze ak sa nasadi Duphaston pred ovulaciou tak potom uz nenastane, mohlo sa stat ze mi choroba a anitibiotika posunuli ovulaciu a este kym prebehla tak som uzivala Duphaston tak uz potom nebola, lebo dnes mi lekarka pichla vyvolavacku kedze po Duphastone som nedostala menzes a povedala ze som nemala ovulaciu...dakujem

dadunka
3. mar 2008

Jvo. Ano, je to možné, jak píšeš. Když MS nepřichází jedná se většinou o anovulační cyklus. Pár v roce jich je ok. Duphaston se opravdu musí nasadit až po ovulaci. 😉

nikka_
3. mar 2008

je tu niekto kto je tehu a lekar mupredpisal duphaston. mne tak urobil v piatok, aby vraj poistil tehu.

beli
4. mar 2008

Ahoj jvo ja som tu tiez novacik ale nasla som perfektnu stranku kde som sa dozvedela vela potrebnych veci takze ju posielam a dufam ze aj ty si tam najdes svoje odpovede http://www.babetko.sk/poradne/ su tam lekari z roznych oblasti a odpovedaju na otazky mam to odskusane odpovedali mi do druheho dne takze super.Drzim palce

franziska
4. mar 2008

ja osobne som brala duphaston v tehu lebo som mala zrazeninu, ktora vznikla pri uhniezdeni vajicka a aby nedoslo k vyluceniu co by mohlo vyvolat potrat,alebo k utlaceniu embrya tak mi ho nasadila aby sa zrazenina lepsie vstrebala.

viem ze ak niekto uziva duphaston pred otehotnenim moze sa stat ze bude tehotenstvo viacplodove. 😉

beli
4. mar 2008

Ahoj franziska tvoja sprava o viecplodovom tehotenstve pri dubhastone ma dost zarazila 😲 ja ho uzivam kvoli problemom z ovulaciou a snazime sa otehotniet no jedno dieta uz mam tak som zostala uplne v soku 😅 tri deticky pre boha dufam ze to tak celkom pravda nieje a ze je to len nejaky druh povery alebo to mas aj overene??? 🙂 🙂 🙂

lulu77
4. mar 2008

to o viacplodovm tehu je pisane v pribalovom letaku