Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

taja27
13. mar 2013

@lucka2405 prosim ta a oč znamená že si nemala ovu ako kolko cyklov???? ja si teraz meriam 1 krat a vyzerá to nie bohvieako

lumiro
13. mar 2013

ahojte beriem duphaston druhy cyklus. 1 CYKLUS som brala od 12dc - 21 dc, ale menstruacia dosla na uz na 24dc. citala som tu, ze blokuje ovulku. zasla som za dr. a pytala sa ako to vlastne je. vravel, ze nema az take silne ucinky, ze by blokoval ovu...ale povedal, ze mozme posunut duphaston az na 14dc (kedze som dostala ms skor 4 dni). takze 2 CYKLUS som brala od 14dc - 23dc (2tbl denne) a mensturacia prichadza uz na 27dc. len som nepocitila ci prebehla tento druhy cyklus ovulka (myslim, ze nie)...myslite, ze je v poho, ked mam ms na 27dc?

taja27
14. mar 2013

@lumiro ahoj mne včera písala kamoška.... vysvetlim to takto...
ja som mala 40-42 dnový cyklus..doktor mi nasadil Duph... na 15 den....ok brala som ho 2 mesiace menzes mi prišiel na 30 dc meriam si BT dnes mam 20DC ovu nebola!!!!
.. teraz na 2 mes som si začala merat ovulku lebo sa snažime o bábtko a s tým som prišla za doktorom...
tá kamoška sa opýtala čo sa stane ked sa žene dá na 15 DC ked má 40 DC...povedal že ovulacia nepride pretože su to hromony -progesteron -ktorý sa tvori v 2.polovici cyklu po OVULACII
v mojom pripade teda ked som dostala MS na 30 den tak mi to srtailo ale? vajičko nestihlo dozret lebo som mala DC 40 dni! takže mi blokol OVU a je to tak podla BT nemala som ju tak som nahnevanáá a idem ho hned vysadit ako ho doberem ešte týžden aby mi to nerozhadzalo cyklus !!!ved 40 dni nie je tak vela otehotneli aj s 60 dnovým!!! takže tak a aj ina baba mi písala že mala až 94 dnové cykly a veru doktor jej povedal že nebude mat prve mesiace OVU lebo sa skracuje cyklus ale ked potom ovu budem mat??o pol roka???ach....

lumiro
14. mar 2013

@taja27 ja som mala veeeelmi nepravidelne cykly raz 32, inokedy 60 atd. a v tomto pripade by to bolo veru tazko odsledovat. dr. mi predpisal ten duphaston - ms sa upravila a prvy cyklus ovulka prebehla, no tento cyklus som nijako nemerala, testovala som - pravdepodobne neskoro, lebo na teste bola slabulinka ciarka. lenze ovu som nepocitila. a praveze duphaston beriem teraz v tej druhej polovici cyklu. tak uvidime dalsi cyklus 😒

taja27
14. mar 2013

@lumiro aha..no tak len meraj.....ja som merala a veru... neprišla ved aj ja ho berem od 15 dna ale proste ovu som možno mala mať na 15-17 den a nebola podla BT nejdem ho brat skusim to bez liekov a hormonov....tebe drim palce

lumiro
14. mar 2013

@taja27 no uvidime, mozno treba cas, kym sa telo prisposobi ....ak nie, vysadime 🙂. nech sa dari 😉

lucka2405
14. mar 2013

@taja27 zacala som ho brat v oktobri a ovu bola az v cykle v januari, lebo ak som mala bez liekov ovu az na 66 resp. 78 den tak nemohla byt hned 14 vies ako to myslim?? To by sa telo muselo zblaznit aby hned nabehlo na ovu ale postupne sa ten cyklus posuval a bola ovu a ked bola tak cyklus som mala 30 dni.
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
pozri moje grafy🙂

lucka2405
14. mar 2013

@taja27 davala som tam vsetky, ale ukazuje iba posledne dva neviem preco:(

taja27
14. mar 2013

@lucka2405 no ved ano nenabehne hned to chápem no neviem čo robit či ich brat či nie ani sama.....hmm ale ty si mala dlhe cykly ked 60 dni...
ja sa v tých grafoch moc nevyznam.....

lucka2405
14. mar 2013

@taja27 zalezi aky dlhy je cyklus a ci ta to velmi neobtazuje, ja ked som mala take strasne dlhe tak som s tym musela nieco robit no na prvu ovu s duphastonom som si troska pockala ale ta druha uz teraz nabehla na 14DC bez problemov. urob ako uznas za vhodne ale vraj s duphastonom otehotneli aj holky ktore vobec nemali MS a ten im to vsetko upravil.

taja27
14. mar 2013

@lucka2405 ano to chápem jasne ked simala dlhé cykly ved to že ja ani sama neviem čo mam robit len ma hnevá to že so ju nemala....ty si na nu čakala kolko? 3 mesiace?hm neviem ani sama ked to vysadim že čo bude a tak...ja mam tých 40 dni aj moja sestra mala 35 a mala pokoj a otehotnela.-))

lucka2405
15. mar 2013

@taja27 no tych 40 nie je az tak vela, ja som predtym nez som ho zacala brat mala fakt cyklus o nicom, a predtym som skoro 12 r brala HAK vraj na upravu, kebyze viem, ze to nicomu nepomohlo, tak to v zivote neberiem, ale ja som aj predtym mala problemy mala som menzes raz za pol roka a to bol fakt velky problem. Ak mas ovu nejako okolo 25 DC tak ja by som asi este pockala a nedavala si hormony, zalezi ako sa ty rozhodnes, aby ti to prave naopak neurobilo problem a co povedal Dr.??

boniqa
15. mar 2013

ja tiež beriem duphaston na 15 den .ovu som prvy mesiac nemala ale potom už hej robila som si ovu testy ale zatial sa mi nepodarilo otehotnieť .brala som ho od septembra do decembra v decembri som zabudla zobrať tak som čakala do februara kedy mi vobec pride menzes prišiel až kym mi doktor nedal vyvolavačku a zprdol ma že už si mam dať na to pozor a brať pravidelne lebo on potrebuje docieliť aby som mala približne 35 dc s ovu a nebude problem potom otehotnieť .tento mesiac som začala aj piť alchemilkovy čaj ten ževraj tiež pomaha no uvidime držim palčeky nech sa nam splnia sny.

taja27
16. mar 2013

@lucka2405 no mne doktor povedal že neblokuje ovulaciu a že ho mam brat od 14 dna!!!lenže ja som mala cyklus 40 dnový vždy...no a on tvrdi že to nebolkuje aže vela čitam a potvrdilo sa mi že som nemala zatim ovu a osm 21 DC!!!! ale duphatson už berem od 15 dna tak ako mám dosť no...možno ešte prebehne možno už nie.-(((( som z toho naprášky

taja27
16. mar 2013

@boniqa a ty máš aké dlhé cykly?, ked ho ebreš tiež na 15 den??

boniqa
16. mar 2013

@taja27 ked som ho nebrala tAK mi ms chodil kedy chcel raz za 3 mesiace a tak.ked som začala brať tak som ho mavala 39 dnovi

stankasamkova
16. mar 2013

Ahoj tak ja som uzivala duphaston a brala som ho 9 mesiacov mala som z neho depky, ale menstruacia bola pravidelna teda niekedy tam Bol dvoj az trojdnovy rozdiel ale vsetko ok. Po Tom som ho prestala uzivat to bol december v january som dostala menstruaciu normalne 13 a vo February som uz nedostala lebo som bola tehotna 🙂
Bala som sa ze ci to teraz nemoze uskodit ked vela zien berie duphaston prave v prvych mesiacoch ale nie vsetko je ok a beriem iba kyselinu listovu.

taja27
16. mar 2013

@stankasamkova ahoj no ja berem duphaston len 2 cyklus ...mavala osm 40 dnové cykly a doktor mi ho nasadil nepovedal prečo asi na skratenei cyklu..berem ho od 14 dna kým nedostanem menzes potom mam vysadit...
menzes mi po nom prišiel na 30 den...dnes je 21 a meriam BT a ovulacie zatim nikde....iný doktor poevdal že ked je 40 dnový cyklus a dá sa na 15 den duph...ovu neprebehne.-ň...som z toho mimo a chcem ho vysadit a je mi jedno čo povie doktor ani mu to nepoviem lebo ma z neho bolia vajčeniky!!!!

stankasamkova
16. mar 2013

No duphaston nemoze uskodit ja som mala strasne cyk. Stale nepravidelne a ten dup. mi to upravil takze brala som ho v 16 den od prveho dna mens. a ovulacia bola 10-15 den od prveho dna menstruacie.

stankasamkova
16. mar 2013

@taja27 ano a este ja som tu ovulaciu nijako nemerala ale uz od toho 10 dna som videla ze vytok sa menil taky tahavy a priesvitny ale ked chces babo tak bezohladu na to vzdy sa pokusaj od 10-15 dna od zaciatku mns.

taja27
16. mar 2013

@stankasamkova no neveim čitam že veru može zablokovat ovulaciu aj jedne doktor topovedal ak sa dá skor ako je ovu.....
no lenže ja som nemavala ovulaciu vtedy....lebo som mala 40 dnové cykly....takže sommala možno na 20 alebo 25 den

stankasamkova
16. mar 2013

@taja27 aha no asi to ma kazdy inac tak sa musis pokusaj stale a raz sa to podari. Nemyslim ze blokuje skor to bude tak ze jednoducho Len u niekoho vajicko nedozreje kazdy mesiac alebo cyklus pred otehotnenim som dost skumala ze ako to funguje a a nasla som aj clanok kde pisali ze niektore zeny nemali ovu aj 8 mes.neviem teda.

taja27
16. mar 2013

@stankasamkova ano u každje je inak ovu inak by sme boli každá poldona.-))) hned na 1 šup hehe
ano može byt aj anovulačný cyklus no takže tk ale dakujem aj tak.)

fachy
20. mar 2013

Ahoj všem, prosím o radu. V listopadu jsem vysazovala HA, od té doby mi MS chodí jak se jí zachce - no spíš nechodí. Měla jsem jednu MS - ta souvisela ještě s HA, pak 50 dní nic, tak jsem šla na vyvolávačku. Po té jsem akorát špinila. A teď po dalších 56 dnech přišla MS. Byla jsem na gyn a tam mi bylo řečeno, že to vypadá, že mám hyperandrogenní syndrom. Podstoupila jsem ještě nějaká vyšetření, aby se to potvrdilo. Byl mi nasazen Duphaston, ale 11 DC - 25 DC. Všude jsem ale četla, že by se měl brát až tak 15, 16 DC po ovu. Tu já ale pravděpodobně nemám. Předem díky za odpovědi

lucka2405
21. mar 2013

@stankasamkova super gratulujem, takze tebe pomohol iba duphaston nic ine si nebrala??

1miruska2
21. mar 2013

Ahojte.Mala som nepravidelny cyklus tak mi doktor nasadil duphaston.Beriem ho na 16 den cyklu kazdy den dve tablety rano a večer.Uzivam ho 10 dni a do troch dnipo vysadeni mam menzes.Teraz ho beriem druhy mesiac a zacala som krvacat pocas uzivania duphastonu 21 den cyklu.Neviete co to znamena ? Stalo sa to uz niekomu?Za odpovede dakujem.

leeena_4
21. mar 2013

@fachy Duphaston by se opravdu měl brát až po ovulaci, jinak jí zabrání, protože obsahuje hormon progesteron, který se přirozeně v těle vytváří až po prasknutí folikulu (ten obsahuje vajíčko) a rozpadem toho folikulu vzniká žluté tělísko, které produkuje progesteron, až vyprcá, dostaneš MS. Takže když žena nemenstruuje, nasazuje se Duphaston, většinou teda až po 15DC, u většiny se po pár cyklech nastartuje i ovulace. Pokud ne, je třeba podpořit ovulaci dalším lékem - Clostylbegyt. Máš domluvenou nějakou kontrolu na utz měření folikulů, aby se ukázalo jestli ovuluješ?

fachy
21. mar 2013

@leeena_4 ne to nemám, mám přijít na kontrolu za 14 dní

leeena_4
21. mar 2013

@fachy to by určitě chtělo domluvit se na kontrolu utz na dobu než začneš brát duhpaston. Jinak je zbytečné jíst hormony, když není prokázáno, že máš ovulaci. Ach jo, chceš přeci otěhotnět, ne? Ti doktoři snad nepřemýšlí.

fachy
21. mar 2013

ale já jsem to doktorce říkala, že chci otěhotnět a ona mi řekla, že tím se ta ovulace může spustit