Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

janeisha
26. okt 2010

@zuzka1. a nepremyslala si ze zajdes k inemu lekarovi aky ma nazor na to on?rok je dost dlha doba..
a dakujem za informaciu🙂 je to dost dlho ale co nevydrzime pre babo,,

katarina104
26. okt 2010

@janeisha nie každý berie dufík tak dlho, záleží od lekára a či máš dosť progesterónu 😉 možno ti ho tak dlho brať nebudeš 😀

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 nerobili, moj nerobil, co mal predpokladam, ale pravdepodobne sa spolahol, ze to pomoze. nuz nepomohlo.

podla mna to suvisi s hormonami, ktore sa nejak nevedia rozbehnut v spravnu chvilu, hormo profil robi klasika z krvi predpokladam, potom budeme vediet viac. ono tie vajecniky mi hovori, ze mam lenive, za lavym som mala v 17.tich kilovu cystu, mrcha mi hapruje stale, dlhodobo uz niekolko rokov.

prvy raz ostala tehotna tak, ze 3 meisace mrcha nebola, potom 10 hormony, potom zastavenie mrchy nejakym liekom, zabudla som nazov a sup ho zrazu tehu

zuzka1.
26. okt 2010

@janeisha ved idem, svokor vybavi BA, suseda vybavila nitru.

janeisha
26. okt 2010

@katarina104 najradsej by som ho nebrala vobec😅 😀 ale ja som stale mala malo hormonov cize to asi nemozem ocakavat..

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. ja teraz beriem na úpravu cyklu také prírodné lieky, volá a to sarapis sója, dúfam že mi cyklus upravia,určite už nechcem umelé hormóny, skús zmeniť toho lekára no uvidíš každý je iný a ten profil by ti mal zobrať ahoj zajtra 🙂

katarina104
26. okt 2010

@janeisha určite ti pomôže držte sa už dvaja ahoj zajtra 🙂

zuzka1.
26. okt 2010

co si myslite o alchemilke a hluchavke bielej na upravu cyklu?pomaha to?

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. to neviem zuzi možno hej sú to bylinky na ženské veci ale skúsenosti s tým nemám 🙂

janeisha
26. okt 2010

@katarina104 dufam ze pomoze🙂ahoj🙂

@zuzka1. ja tiez s bylinkami skusenosti nemam..kedze sme sa ani o babo poriadne snazit nezacali🙂 ale skus popozerat tu na mk to mozno najdes niekde🙂

katarina104
27. okt 2010

@chlpacik rada ťa privítam v tomto fóre je tu kľudnejšie 🙂

erickaa
27. okt 2010

Ak si dobre spomínam katarína..tak aj v tejto téme si nedávno vyvolala "zlú atmosféru". Stačí si pozrieť príspevky z 15. októbra.

maja3
27. okt 2010

@katuskad Dakujem, no dnes mi je uz lepsie, len tie vyrazky☹ Drzim vam tu vsetkym palceky, nech ste stastne 😉

katarina104
27. okt 2010

@erickaa prosím ťa nevyťahuj to dobre budem rada, názor si môže povedať každý 😉 ,ja nikoho posudzovať nebudem 🙂

katarina104
27. okt 2010

@sse ahoj ako sa máš? 🙂

zuzullik3
27. okt 2010

Ahojte ja som tu nová a chcela by som sa tiež s vami podeliť o trápenie sa zo snažilkovaním. Som po dvoch potratoch a ten druhý už bol na konci 24. týždňa takže vlastne to bol porod niečo hrozné, nebudem opisovať. Už je od vtedy dva roky a je to za mnou. Nemohla som otehotnieť prirodzenou cestou a tak som brala Duphaston a následne Clostyl 5DC a potom mi bol pichnutý pregnyl. A nejakým zázrakom som vtedy otehotnela. A odvtedy je to zakliate. Ale v júni som sa rozhodla ísť do CAR Piešťany (ktoré už mimochodom skončilo) a tam mi začal pán doktor robiť rôzne vyšetrenia bola som na hysteroalpingografii (to je rôntgen maternice) veľmi bolestivá záležitosť, genetika, endokrinológia. Samozrejme tam mi zistili že mám problémy so štítnou žľazou mám zníženú činnosť a pán doktor mi povedal ešte jednu diagnózu ktorá ale nebola potvrdená, lebo bohužial CAR skončilo a to je syndróm polycistických vaječníkov a príznaky sú zvýšené ochlpenie, dá sa povedať že aj obezita, ja len chcem tým povedať že tie príznaky mám ale snažím sa momentálne chudnúť a aj sa mi to trochu darí ale čítala som to tu že niektoré z vás majú tiež také príznaky, tak len či ste o tom počuli a samozrejme nemám ovuláciu pravidelne a aj menzes nemám pravidelný, ale chcem znova nasadiť Duphaston keďže mám teraz aj tabletky na štítnu žľazu možno to pôjde ľahšie.

katarina104
27. okt 2010

@zuzullik3 nebuď smutná verím že sa ti to podarí 🙂 ,tá štítna žľaza s tým súvisí a určite aj tá hmotnosť, možno ak sa ti podarí schudnúť tak to pôjde a vyrieši sa tým aj PCO 😉 ,nezúfaj a hlavu hore 🙂 možno sa ti liekmi cyklus upraví 🙂

zuzullik3
27. okt 2010

@chlpacik ahoj, chcem sa len opýtať tiež mám zvýšené ochlpenie ale mne povedal doktor že mám dosť veľké príznaky polycistic, vaječníkov a ked som si to čítala na nete tak tie príznaky sú tam, ani ovulka nebýva a mrcha samozrejme meškáva ... tie tabletky o ktorých si písala sú bezpečné keďže chceme otehotnieť??? alebo je to len v rámci krásy???

zuzullik3
27. okt 2010

@katarina104 ďakujem, veď váha už ide pomaly dole ale neviem a stým syndrómom ma doktor naľakal ale uvidíme. Najhoršie na tom je, že tá mrcha mi stále meškáva a potom neviem ani či ovulka bola alebo nie, už som z toho jeleň. Zajtra pojdem na gyn. nech ma prezrie a nech mi keď tak znova predpíše duphaston pri ňom to bolo aspoň pravidelné.

chlpacik
27. okt 2010

@zuzullik3 ahoj Zuzka, keďže chodievam na inú disk.stránku, tak neviem ktoré myslíš, asi ten metformin =Glucophage som spomínala 🙂. Tie beriem prvý mesiac, no sú určené pre baby s touto diagnózou,ktoré sa nebránia otehotnieť. Mal by dopomôcť, ale či sa to podarí, to neviem. Užívam ich len prvý mesiac...
. . .vraj pomáha ak človek schudne, treba skúsiť, zvysi sa tým sanca.

zuzullik3
27. okt 2010

@chlpacik no to mi bolo povedané aj od môjho gyn. aj od lekára z centra CAR, váha ide dole pomaly ale isto, neviem aj teraz si nahováram že by už niečo mohlo byť ale v podvdomí viem že to tak nebude zajtra chcem isť na prehliadku tak uvdidíme na štítnu sa liečim mesiac tak neviem. Ale nechápem to poznám toľko žien ktoré sú obézne a otehotneli bez problémov, je to nespravodlivé.

katarina104
27. okt 2010

@zuzullik3 aj pri nepravidelných cykloch môžeš otehotnieť 🙂 , ovulka sa dá zistiť meraním teploty alebo poznávaním hlienu krčka maternice, vyšetrením krčka a pod. 🙂 ak budeš chcieť tak poradím, ja som nemohla mať prvé 3 roky a vidíš už mám 2 🙂

zuzullik3
27. okt 2010

@katarina104 no ja viem že môžem otehotnieť, aj bazálnu teplotu si meriam aj teraz som mala mrchu dostať 8 a už je 27 a stále nič, akože u mňa je to normálne ale teraz som si merala teplotu od pondelka a moc sa nemení je to tých 36,7 včera tiež a dneska to bolo 36,8 takže nič moc

katarina104
27. okt 2010

@zuzullik3 ja mám také teploty pred ovulkou, aké máš pred ovulkou ty? máš aj graf? 🙂

chlpacik
27. okt 2010

@zuzullik3 obéznu sú, ale ak nemajú PCO, ty aj štitnu žľazu, tak to ide s problémami 😖 ... ja viem, niektoré to nemáme ľahké... 😒

sse
27. okt 2010

@katarina104 ahoj, momentálne som chorá mám ATB tak ani nemeriam BT,inak všetko ok. A tebe sa ako darí?

hameeda
27. okt 2010

ja som ho brala na udrzanie tehotenstva medzi 3 az 14 tyzdnom, a udrzalo sa, uz je na svete

katarina104
28. okt 2010

@hameeda aj ja som ho brala na udržanie tehotenstva,a tiež sa podarilo, blahoželám 🙂

katarina104
28. okt 2010

@sse snažilkujme, včera bol trochu hlien, tak skúšame, ešte ovulka nebola, tak čakáme,ale vyzerá to tak že možno zajtra už bude po,ináč fajn, ďakujem a prajem skoré uzdravenie 🙂

manika77
28. okt 2010

ja som ho tiez brala na udrzanie a poklad uz bude mat dva rocky 🙂