Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ivuss01
12. dec 2011

@katarina104 @ktore @zuzkag2 ahoj, tak mi doktorka predpisala dufik, mam ho brat od 15 dc 10 dni, na ovulku to este nevidno, a podstielku mam len 3mm, co je este velmi malo na uchytenie plodu, tak ak by aj nieco bolo, tak sa to nema kde uchytit.....a dufik mi k tomu co vlasne pomoze?
@zuzkag2

ktore
12. dec 2011

@zuzkag2 no pred tym som sa bala ze budem nebodaj podchladena.keby som kusok klesla tak uz som na 36
ale ked pozeram grafy tam je vela tak nizko.no teraz ta teplota mi isla dole tak neviem,aj sa potichu tesim ze by to mohlo byt uhniezdovanie ale sa bojim ze to teraz tak ostane dole ako aj minuli mesiac

ktore
12. dec 2011

@ivuss01 ahojko.dufik pomoze pri uchyteni.tak radsej pockaj na ovulku to ti doktorka nepovedala ze po iba po ovu?sice ani mne nevstepila do hlavy ale povedala ze dajte si ho asi tak od toho 15 dna lebo by malo byt po ovu.nehovorila ze musim pockat na ovu ci urcite budem mat ovu.to bola skoda.az tu som sa dozvedela ako to je vlastne a lutujem ze som ho dvakrat brala myslim tak ze som ani nevedela ci som mala ovu ci nie.radsej pockaj podla teploty nasadis.ja sa teraz riadim podla katariny.berem miesto dufiku vitaminy.

zuzkag2
12. dec 2011

@ktore este stale si hore oproti BT pred ms, tak sa neboj. vyzera to naozaj ok, ved uz len par dni, a budes vediet na com si.

zuzkag2
12. dec 2011

@ivuss01 ahoj Ivka, dufik je upravu cyklu, na to aby podporil rast vystelky maternice, a zabezpecil aby sa oplodnene vajicko uhniezdilo, a udrzalo. Ale aj ja zdielam ten nazor, ze ho treba nasadit az po ovulacii, inak moze ovu zastavit. ale to je len moj nazor.

majkushka
12. dec 2011

@zuzkag2 takže ja meriam rano tiež o 6 tej mala som cca 14 den cyklu 36,4 aj 15 36,4 a potom šup na 36,8 tam sa držala 6 dni tak isto , potom stupla na 36,9 tam tak 4 dni a od včera 26 a 27 DC mam 37 v stredu mam dostat mrchu , inak som mala aj folikulometriu robenu 10 den mal folik 18 mm a 14 den mal 24 mm tak mi od 15 dna kazal nasadit Duphik tak ja neviem - a že brat až kym nedostanem mrchu žiadne že desat dni tak ja tomu nechapem 😢 poradte

ivuss01
12. dec 2011

@ivuss01
@zuzkag2 no so zvedava, ci vobec budem mat ovulku, a dr nehovorila o cakani na ovu, len ze od 15dc brat, a zasa prist na dalsi cyklus okolo 11-12 dna, ci ovu bude, ak nie, tak mi nieco da na vyvolanie ovulky....
ako vitamin berien befoli a multivitamin v sumivej tablete, tak ten dufik bude aj na upravucyklu, lebo je som mala dlhe, aj 42dni....

zuzkag2
12. dec 2011

@majkushka nie som lekar, ale ja to vidim takto:
ovulacia bola 15dc ( na druhy den po ovu je vzostup teploty )
ten dufik na 15 dc je podla mna ok, to uz ti tu ovulku nemohol zastavit, ked si mala folik 24mm, tak pohodka.
akurat, co teda nechapem, je dufik az do ms, idem skusit nieco vygooglit, ked najdem, napisem

zuzkag2
12. dec 2011

@ivuss01 aj moj doki mi to takto naordinoval, a prvy mesiac ani ovu podla neho nebola, a ani foliky nenarastli...ale asi to dostatocne stimulovalo organizmus, lebo tento dalsi cyklus uz bola ovu super, aj foliky 22 mm. tak vydrz par cyklov, ako ti dufik pomoze skratit cyklus, potom sa da uz aj ovulacia stimulovat lepsie, ked je prehlat, ako ti funguju fazy.

majkushka
12. dec 2011

@zuzkag2 to inak mam celkom fajn doktora ma pred deviatimi rokmi s endometrioze dostal ja neviem vtedy sme sa snažily dva roky , juj teraz pol roka som po laparke tak snad , to vinde a neovplyvnuje duphik teplotu ?

zuzkag2
12. dec 2011

@majkushka dufik moze ovpluvnovat teplotu, ale nesposobi jej naraz, ak ovu nebola. moze sposobit len ze ten narast teploty je vyssi ako by bol bez neho...

ivuss01
12. dec 2011

@zuzkag2 tiez si mala brat az 10 dni?

zuzkag2
12. dec 2011

@ivuss01 ano presne, a mala som nervy, lebo mi to predlzilo cyklus az na 32 dni, ale stalo to za to,lebo teraz som mala dva nadherne foliky, 22mm, a strasne som sa z toho tesila, a doki robil ze "yes,yes"ked ma vysetroval, takze aj on sa tesil. asi to bol velky pokrok. tak sa neboj, a vydzr, abud trpezliva, nie ako ja, ze sa budes cely mesiac nervovat, ze ti doki dal na prd lieky 🙂

zuzkag2
12. dec 2011

@majkushka no nikde som veru nenasla, o tom dufiku az do ms...tak skus zavolat dokimu, ze ci fakt to tak je, ako povedal, a ze preco

ktore
12. dec 2011

@ivuss01 joj tak teraz reagujem na tych desat dni.no nie,to urcite tak neber.to je nemozne.nemohol tak napisat to je hlupost.na upravu cyklu to urcite nie.

ktore
12. dec 2011

@zuzkag2 joj no to uz len je brat desat dni....to co to za lekara.

ktore
12. dec 2011

@zuzkag2 minuli mesiac som brala dufik a nezda sa mi rozdiel bez neho.sice este neni koniec cyklu.mozno prave teraz bude ten rozdiel ze teplota klesla a ostane tak.ale pri dufiku to tak bolo.

katarina104
12. dec 2011

@ivuss01 ahoj, určite by som počkala na ovulku, aj sliznica by mala dorásť, duphaston, je len na skyprenie sliznice,,,ak ho dáš skoro môžeš ovu zablokovať, počkáme, sleduj si hlienik 😉

ivuss01
12. dec 2011

@katarina104 tak ho este nemam brat? 15 budem vo stvrtok
graf: http://www.womenzone.cz/uzivatelka/ivuss01/graf...

ivuss01
12. dec 2011

@ktore
@katarina104 a kolko ho mam potom brat?

ktore
12. dec 2011

@ivuss01 normalne 5 dni po dve tabletky ale az po ovulke

ktore
12. dec 2011

@ivuss01 dovtedy aj ovu bude ovu do stvrtku

merryn
12. dec 2011

@zuzkag2 nebrala som clostyl....minule som brala lutenyl ale neurobil mi dobre lebo mrcha meškala...takze teraz idem na dufik...uvidime kedy sa urači...kazdopadne dakujem za rady...

ivuss01
12. dec 2011

@ktore hmmm, 5 dni, a nebude to malo, lebo po vysadeni pride mrcha do 5 dni 😕

zuzkag2
13. dec 2011

@ivuss01 Ivka, ja by som pockala do ovulky, podla teploty, a potom by som nasadila dufik.Ale na 10 dni, nie na 5, to sa mi zda kratko. Aj ked je mozne ze ti to predlzi cyklus, ak by bola ovulka trochu neskor, ale aspon si ju nebloknes, a budes mat aj dost dlhu LF, aby sa mohlo vajko uhniezdit.

zuzkag2
13. dec 2011

@ktore a podla mna sa dufik ma brat min. 10, lebo po nom o 4 dni (cca) pride ms....a spolu je to 14 dni, co je super dlzka LF. o to ide, podla mna, aby sa aj dlzka LF zabezpecila, aby sa stihlo vajo uhniezdit, a udrzat.

zuzkag2
13. dec 2011

@merryn nie je zac. 🙂

ktore
13. dec 2011

@ivuss01
@zuzkag2 jaj pardon pomylila som sa,nechcela som

ktore
13. dec 2011

ja som sa tu uplne poplietla vcera z toho.ale totalne sa ospravedlnujem baby.

fifitko25
13. dec 2011

ahojte, prosím vás o radu: beriem duphaston už druhý mesiac, začínam 17. dňom do 25. dňa..... prvý mesiac mi z neho nič nebolo, tento mesiac cítim veľmi vaječníky - pobolievajú ma ako keby už mala príjsť mrška, a mám tiež veľmi bolestivé prsia.... momentálne som 23. deň, brala som aj clostyl.... máte skúsenosti s vedľajšími účinkami? alebo to môžu byť tehu príznaky? ďakujem 😕