Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mirka93
13. dec 2008

Caute baby, dlhsie som sa neohlasila. Tento mesiac som bez liekov, tak uvidime! Draheho spermiogram ok, ja ovulaciu mam, tak pevne dufam, ze je to len otazka casu. Moj graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/22b50c

shaarka
13. dec 2008

ahoj mirka, pekny grafik. ukaz snazenie.
pridam tvoj graf ku nam, na tuto stranku:
http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

mirka93
13. dec 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22b50c
V den O a aj to predtym nebolo uplne, lebo drahy sa setril na spermiogram, napriek tomu som to zaznacila a kto vie, mozno tie "kvapky lasky". . . 😀

lorry
13. dec 2008

dakujem shaarka.....brala som ho uz davno a nerobil mi dobre len mesiac....kolko tabletiek si brala? ja 3-4 za den

korenka
13. dec 2008

sharka,veľmi ti ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď,hneď som pokojnejšia.Aj som si myslela ,že agulutin je to isté ako D,v apríli ma operovali laparoskopicky,odstraňovali mi cisty,vzrast a priefuk vaječníkov,takže dúfam,že nebudem mať tak týchlo ďalšie cisty.
Ovuláciu som asi mala len v septembri,podľa hlienu,ale neviem to isto,potom už asi nie.Stále ale nevieme s Dr.,prečo mi takto začali blbnúť,ja si neodborne myslím,že je to z bratia Norephisteronu v kúpeloch,tam som nemohla mať MS,tak na posunutie mi naordinoval pimár N,brala som ich takmer 3 týždne 😠
je dobré vedieť,že mi to neublíži,ani prípadne mimi.
a ešte,čiže pri braní D budem mať aj isto ovuláciu?

eba
15. dec 2008

Ahojte babuľky, ja som prvý mesiac bez Duphíka 🙂 Viete mi poradiť, ako sa dá zistiť, či mám ovu? Skúšala som ovu testy, čo predávajú v lekárni, ale ja som z toho jeleň. Nebolo to také jednoznačné. Tiež sa mi zdá, že ten ovu test Lady Q nie je 100%. Lekár to vie zistiť?

shaarka
15. dec 2008

eba,
lekar ti moze zistit akurat to, ci dozrievaju folikuly, z ktorych vypadne vajko. kedy folikul prasne, to nevidi, ale nasledne vidi, ci je prasknuty (ze tam proste ten velky nie je) a ze sa namiesto neho vytvoril vacok s tekutinou - tzv. zlte teliesko.
vajicko ale nemusi byt oplodneniaschopne, alebo vajecniky nemusia byt priechodne, alebo nemas potrebnu vystelku maternice na zahniezdenie, alebo... je toho este dost, co brani v pocati.
mikrosopy na sliny nie su spolahlive, - to viem zo skusenosti ludi okolo. ovu testy (LH na moc) su spolahlive celkom dost. ale su drahe, treba sa testovat asi tak kazdy druhy den a po pozitivnom teste (testovacia ciarka musi byt aspon taka ista silna ako kontrolna) pride ovu tak do 24 - 36 hodin.
ovulaciu (teoreticky) si vies zistit aj meranim bazalnej teploty, plus sledovanim krcka a sledovanim hlienu. vsetko o tomto sa docitas, ked si zadas klucove slova do googlu a na stranke nasej ceskej kamosky len:
www.merenibt.xf.cz
pa ***

shaarka
15. dec 2008

korenka,
D upravuje cyklus vseobecne. v niektorych pripadoch nastartuje ovulaciu, ale priamo na jej vyvolani sa nepodiela, je to hormon vlastne z poovulacnej fazy cyklu. ublizit neublizi, skor pomaha, niekedy ani zenska nevie ako, ale pomoze, lebo jej zabrani "potratit" uhniezdene vajicko este s prvou poovulacnou menzes.
o norethisterone vela neviem, ale ak si ho brala takto dlho, tak vplyv na cyklus urcite mal. I ked nsi nie som ista, ci az taky dramaticky, ako pises... Duphaston pomoze a ovulaciu si najlepsie skontrolujes meranim BT. ak by sa nezadarilo napriek dopúhastonu a krasnym grafom nameranej bazalnej teploty, tak potom je treba sa dat vysetrit odborne. *** pa 😉

eba
15. dec 2008

shaarka, ďakujem za radu. No ovu testy som mala len 2 - to je asi málo, že? 🙂 Fúúúúúha, ale je toho veľ, čo môže zabrániť počatiu....

korenka
15. dec 2008

shaarka,ešte raz ďakujem za odpovede,je vidieť,že sa vyznáš,to je fajn,bazálku zatiaľ nemeriam,prvé 2 tehu som mala prirodzene,do 4 mes.,ale samozrejme,kebyže sa nedarí do cca apríla,tak sme s Dr. dohodnuté,že podnikneme nejaké ďalšie kroky.Môže byť dôvodom aj to,že som prestala aktívne cvičiť aerobick?Cvičím len mojžišové každé ráno a popri tom si dám zopár brušákov.Od januára asi znovu začnem chodiť na aerobick,ako aj pred tým 3x do týždňa 😝

hawajcanka
15. dec 2008

ahojte je tu niekto 🙂

shaarka
16. dec 2008

korenka,
cvicenie prospieva, to je fakt. prospieva na vsetko. ale otehotneli aj tucne baby, neotehotneli aj tie s dokonalymi postavami a treningom 3x do tyzdna... nic nie je pravidlom.
teraz vela citam o zvysenej zrazanlivosti krvi a este aj o nejakej obrannej reakcii vlastneho tela... to su vacsinou pripady nie najbeznejsie, ale prave preto sa testy na toto nerobia a castokrat sa zenska snazi aj par rokov, kym ju navela neposlu na tieto testy, tam sa pride na chybu a uz je v tom.
nikdy nevies, co ti vlastne je. a kym na to doktori pridu, tak prejdes jednu straaaasne dlhu streku, pekne postupne, najprv od "len tak" snazenia, cez duphaston, prirodne lieky k tomu, pripadne cvicenie, dokonca chudnutie, mozno aj potravinovej diety, cez jonasovu metodu, liecitelov a vestice, cez hormonalny profil, ultrazvuk, spermiogram a laparku... a tak dalej... a nakoniec este rozne ine vysoko odborne testy a IUI a IVF... 🙂))))) je toho plno. fakt. 😀

korenka
17. dec 2008

shaarka,ano,aj ja som už prešla všeličím.......2 potraty,laparka,liečenie,mojžišové cviky........ 😝
ano,aj mne na hematológii zistili ,že keď otehotniem,tak mi zhustne krv,čiže tehotenská trombóza,takže teraz to už vieme,len mi treba otehotnieť a šupky do nemocnice ležať...... 😒

kallimer
17. dec 2008

Ahoj holky,

tak druhý cyklus beru Duphaston. Dr mi ho napsala na srovnání cyklu a výsledek - ještě delší cykly než když sem byla bez něj, ovu až 24 DC, nízké teploty (max. 36,6) a cysta. Tak nevim, asi se musí brát delší dobu a snad moje Dr. ví co dělá, ale moje tělo mi po D přijde ještě víc rozhozený než předtím. Máte některá podobnou zkušenost ?

Mějte se krásně 😎

korenka
17. dec 2008

ahoj kalimer,no,nestraž ma,aj cystu máš?
ja ho ešte len idem brať,tak hádam mi ešte nedoblbne viac cyklus???????????? 😨

kallimer
18. dec 2008

Korenka: nechtěla sem Tě vystrašit - třeba to vůbec s braním D nesouvisí a nebo sem jenom vyjímka. Znám spoustu holčin co D berou a sou s nim spokojený a nemůžou si ho vynachválit. Někomu to holt sedne a někomu ne 😉

katulikzlatulik
19. dec 2008

Ahojte snazilky, este pred pol rokom som tuto temu navstevovala aj ja, kedze som brala Duphaston, vdaka ktoremu som dnes v 8. mesiaci... takze ho pekne berte a hlavne POZITIVNE MYSLITE, yo?!
Mam na vas taku PROSBICKU, poslite mi HLAS (mozete aj 3 z jedneho compu rozne email adresy)
http://www.mamimo.sk/fotosutaz.php?sid=1
som cislo 18 s nazvom: Buduca mamina
DAKUJEM VAM VELMI PEKNE A DRZIM PRSTEKY!!! 😉

prettybaby
21. dec 2008

katulik, poslala som ti 🙂

rychnov3
29. dec 2008

Holčiny, poraďte prosím: beru Duphaston od 6. tt preventivně, protože jsem měla jedno biochemické těhotenství (zkrátka odešlo v 5. tt). Teď začínám 14. tt a budu tento lék dobírat. Zajímá mě, zda se vysazuje postupně nebo naráz, beru dvě tablety denně, jednu ráno, jednu večer, mám to vysadit naráz nebo brát třeba 4 dny jen tu ranní? Co Vy na to, Vy, které jste těhulky a byly jste ve stejné situaci?? Dík. 😉

evina0
1. jan 2009

rychnov skus dat tuto otazku na beranie BT tam nas je viacej a tiez tam beru aj duphaston ja ti neporadim nakolko ja ho beriem k podpore k otehoteniu e zatial nic ☹

eba
2. jan 2009

Ahojte kočky, ja som po pol roku prestala brať Duphík a menzes mi neprišiel. Mysela som,že som tehu,ale test ukázal,že neee ☹ Podľa mňa je somarina,že Duphík je na podporu otehotnenia. 6 mesiacov je dosť dlhá doba na to, aby sa upravil cyklus alebo aby som otehotnela. A ani jedno ani druhé. Baby, nebude blbé,ak pojdem po pol roku snaženia za gyndou, aby ma vyšetrila? Či ešte mám počkať ten ďalší pol rok?

bay
2. jan 2009

Eba, pokial vynechava ms, tak necakaj!!!! A urcite za opytanie nic nedas 😉
Rychnov, netusim, ale co chvila budem riesit rovnaku otazku 😅 tak by ma potom odpoved zaujimala 😉 Ja teraz idem prechadzat z 3 na 2 tab...

evina0
3. jan 2009

eba duphston je k podpore a k uprave cyklu..ale zalezi natom aky je problem preco nemozes ostat tehotna..ja som v januari minuleho roka vysadila HAk a kedze menzes chodil po 60 dnoch al.55 dnoch alebo len po vyvolavacke tak mi lekar dal duphaston po prvom baleni som mala cyklu 39 dni po druhom 31 a po tretiom 37 dni mne ho skratil ako tak v pohode lenze lekarovi sa aj tak zdal dlhy tak mi jeden mesiac dal lutenyl ale ten mi dobre nerobil takze mam opet duphaston.mas pravidelnu ovulaciu??? lebo ak ma mat duphaston ten spravny uuuurinok a ma ti pomoct k otehotneniu treba ho brat po ovulacii aby pomohol k uhniezdeniu a podporu zlteho telieska.ja som ho vzdy bravala na 17 den ale po merani BT som zistila ze ja mam ovulaciu jeden den na 19 den a druhy cyklus na 25 den..treba v prvom rade zistil ovulaciu a dozrievanie folikov mna tiez lekar dupavale len hormoni a az so si dupla spravil folikumetriu no bola zbytocna .lebo moj lekar je dilino a robil mi ju na 11 den cyklu a ja som prave tento cyklus mala ovulaciu na 25 den takze je jasne ze na sone nemohol nic vidiet.a zacala som strajkovat a neposluchla som ho a duphaston som zacala brat az po ovulacii cizial nastastie to rok neniobit aj ine podrobne vyseternia a posle ma do centra ale zate tento cyklus az na 26 den.za skusku nic nedam a pokial ma splnit v mojom tele ten spravny ucinok a pomoct mi k otehotneniu tak preto som ho az tak neskoro zacala brat.Aj my sa snazime od jula a uuuplne naplno ze sa na 100 % trafime aj do ovulacie kedze si meravam asi uz 5 cyklus bazalnu telotu asi 3 cykly a zatial nic teda neviem tento cyklus mam 10 dni po ovulacii tak buduci tyzden cakame s drahym aku bude vysledok.ak by si sa potrebovala cosui spytat tak kludne poradim.aj mne lekar povedal ze az po roku plneho snazenia sa mozu r 😒

evina0
3. jan 2009

eba kolko uz beries ten duphaston a v ake dni???

korenka
3. jan 2009

ahoj,ja beriem D od 11-25 dňa prvý krát.Do koľkých dní mi máprísť MS?

bay
3. jan 2009

do 14 😉

korenka
3. jan 2009

dík,tak dúfam,že mi napraví cyklus.......

evina0
3. jan 2009

korenka no ako kedy mne prisla..ja som ako som uz pisala brala vzdy na 17 den 10 dni vkuse a mrcha dosla raz na 39,den raz na 37 den a raz na 31 den tak si vyber..ale ja som nazoru ze u mna je dolezite kedy som mala ovulaciu, a lutearna faza bola vzdy bud 14 dni alebo 12 dni .zalezi ododna ovulacie 😕

korenka
3. jan 2009

no,ja som nikdy pred tým nemala problémy s cyklom,ani ovu,ale teraz mám s cyklom,a ovu ani neviem,či vôbec mám,asi to začnem aj ja sledovať,najprv ovu testami...

mariettka27
4. jan 2009

Ahojte kočky 🙂
eba,ja som brala duphaston skoro dva roky a po jeho vysadení som tiež nedostala mrchu.Zmenila som gynekologičku a tá krútila hlavou,že načo som tak dlho mala ten duphík...Tehotenstvo neprišlo a akurát mi z neho bolo zle.Teraz mi nasadila lutenyl a mrcha došla do 6dní od dobratia...Nebolo mi zle pri užívaní,akurát som sa vyhádzala po dobratí malými vyrážkami na brušku,ktoré ma svrbeli.Ale ked došla mrcha,zmizli... 😉
Teraz sa chystám na folikulometriu,tak uvidíme či to bude niečo platné.... 😠