Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mariettka27
27. aug 2008

ahojte babenky 🙂
tak ja som rozhodnutá duphík už konečne v septembri vysadit...Nič mi nepomohol,len mi je z neho veeeelmi zle,tak načo to do seba pchat?Ideme v septembri s drahým do caru,tak uvidíme čo nám povie doki....A sú aj kadejaké prírodné prípravky,tak možno skúsime to.... 😉

mariettka27
27. aug 2008

bodik,ty si tak super optimisticky naladený človek 😀

didusa.risulo
27. aug 2008

ahojte natrafila som na vas tak pridam skusenost, nakolko som svoje prve dietatko potratila, pri druhom som ho mala predpisany ako liek na udrzanie plodu a pomohlo, takze ja zatial len pozitivne,

mirka93
27. aug 2008

Ahoj Diduska, jeeeeee..., ty si ma potesila. Ja som na tom podobne, teda zatial, bohuzial, iba s tym prvym dietatkom. Ale aj vdaka takymto prispevkom neklesam na duchu a snazim sa mysliet pozitivne!!!!!

bocianka
28. aug 2008

ahojte dufacky 🙂 pretty, ja uz tiez ficim od nedele 🙂 presne bodik je nas velky optimista, tak treba 😀 marietka, to fakt ti D nerobi dobre? mne doktor povedal, ze ak chcem mozem vysadit, zistit, ci mi dojde ms aj bez neho a ked nie, tak znovu nasadim. dobre co? povodne mi ho dal na cyklus, zabudol, ze aj na podporu. ale prekvapilo ma to. diduska super, ze pomohol, snad aj nam pomoze. neboj mirka, dockame sa 😎

eba
28. aug 2008

Ahojte, no ja Duphason papám už tretí mesiac. Dostala som ho na úpravu cyklu. Momentálne sa znažíme o bábo. Krámy mi chodia pravidelne, len som vyhádzaná ako malá puberťáčka. Máte skúsenosti, že by dopomohol k rýchlemu otehotneniu?

enusik
28. aug 2008

ahojte tak ja som si prave duphason vyzdvihla z lekarne a pri citani letaku som sa nikde nedocitala ze je na podporu otehotnenia:( dufam ze nemam mat strach?

ajajanku
28. aug 2008

Ahoj holky já nikdy s otehotnenim problemy nemela ale 3 krát jse potratila a mám 2 deti a chteli bysme ještě jedno od podzimu jsem brala prednison anopyrin a kys, listovou aby se předešlo potratum a v lednu jsem otehotnela a v unoru jsem potratila po práškách jsem přibrala 12 kg vše jsem vysadila a začala jsem hubnout pak jsem šla k doktorce a vše mi napsala znovu a ještě přidala duphaston,beru ho první měsíc od 16 dne jeden ráno a jeden večer po dobu 10 dnů a 5 den jsem začala špinit tak čekám jestli to přejde nebo se to rozjede nebo co

ajajanku
28. aug 2008

na přibalovém letáku jsem četla že je jak na úpravu tak po potratech a na udržení těhotenství

mariettka27
28. aug 2008

ahojte babulky.. 😉
ajajanku,ked špiníš treba ho vysadit a normálne odkrvácat,mne sa to stalo pri duphastone už 3krát.Ovplyvnuje to vela faktorov,stres,choroba....

bocianka,no mne je po nom strašne zle.Najhoršie to je 2,3 a 4 den užívania,je mi na odpadnutie,na vracanie,ani neviem... 😖 A po takom dlhom užívaní sa u mna vo velkom rozbehol premenštruačný syndrom,a to som ho nikdy predtým nemala,teda určite nie v takomtorozsahu... 😖
inak duphík mi dal tiež pôvodne na úpravu cyklu a po pol roku mi medzi rečou povedal,že to je na podporu otehotnenia..To jediné ma brzdí v tom,aby som ho vysadila..Poviem si,že čo ak... ☹

ajajanku
28. aug 2008

Ahoj marietka27 já už ho mam jen na dva dny tak ho asi normalně doberu a pak uvidim co se bude dít

mariettka27
28. aug 2008

ajajanku,ved uvidíš teda.Ak ti nie je zle ani nič podobné,tak ho dober.Mne ked sa to stalo,tak už 3-4 den užívania,tak som ho po konzultácii s lekárom vysadila.Stalo sa mi to 3cykly za sebou,lebo som mala angínu a pokial sa telo spamätalo z antibiotík,tak to asi tak dlho trvalo.Teraz už snád v pohode..
Ty ako dlho berieš duphaston? 🙂

ajajanku
28. aug 2008

mariettka 27 me nic neni a nic me neboli beru ho teprve od minulyho tydne dřív jsem ho nikdy nemela

bodzlomu
29. aug 2008

mariettka...hm je pravda,ze niektore dievcata ho vysadili,lebo im nerobil dobre a lekar im nasadil nejaky clostil,alebo nieco podobne, zrejme ma podobne ucinky ako D... 😒

ajajanku.... hm tak budem drzat palceky aby D zabral a dalsie babätko si donosila....ako som uz aj skor pisala,kamoska ho ma uzivat do 5mesiaca tehotenstva na udrzanie mimi 😉 a dari sa im dobre....

bocianka....si zlata babula, drzim palceky, aby ti to vyslo.....
ja tento mesiac nic ☹ takze budeme snazilkovat dalsi mesiac 😉 😠

ajajanku
29. aug 2008

bodzlomu dekuji za držení palců me doktorka řikala že až otěhotnim tak že ho budu brat do konce 12 týdne,u obou deti jsem brala do konce 12 tydne utrogestan u obou jsem špinila a byla měsíc v nemocnici tak doufam že to vše vyjde a že se vyhnu i té nemocnici a tobe taky držím palce aby ti to taky brzy vyšlo

sima.summer
29. aug 2008

ja beriem dufaston 12 deň a som v 5-6 týždni tehotenstva a dnes mi nieje moc dobre, mám bolesti hlavy a brucha a natože som tenká mi za tých 12 dní riadne narástlo bruško a prsia, mám 34 rokov a už mám 13 ročného syna, pri jeho čakaní som takéto problémy nemala. V decembri som mala potrat, tak sa veľmi bolím, na poradňu mám ísť 19.9 vie mi niekto poradiť, či mám čakať na poradňu, alebo mám ísť na gyndu radšej hneď, či je všetko v poriadku???? Ďakujem

prettybaby
30. aug 2008

caute holky, tak ja papam uz 4 ty den opat 🙂

bodzlomu
30. aug 2008

sima summer.... nooo kedze si uz vekom dost zrela mamina, ja by som necakala a radsej si dokimu aspon zavolala co a ako! takze drzim palceky 😉

pretty...no ahojky moje.....tak to vyzera,ze ja tento mesiac budem brat tiez a nie kvoli udrzaniu ☹ ☹ ☹ snad sa uz aj ja dockam 😠

evina0
31. aug 2008

ahojte.asi uz mesiac citam vase prispevky,ja beriem duphaston od 17 dna .brala som skoro 7 rokov antikoncepciu a vzdy bolo vsetko ok.no uz od januara neberiem a mrcha mi chodila ako sa jej chcelo.dakedy po 60 dnoch a tam som uz musela na injekciu potom zase po 45 dnoch tam bola zase injekcia a teraz som dobrala to prve balenie a tam dosla po 39 dnoch.snad sa to upravi.bola by som rada chceli by sme s priatelom uz babenko a ja dufam ze uz sa nam to podari kedze ten dupik je aj na podporu.Ako som tak citala vase prispevky tak som aj usudila ci mam vobec ovulku?ci mrcha necodila vdy ked musela po liekoch.potom po injekcia a teraz po dupiku,som aksai s toho nanic.len tak som ju zatial nedostala.preto ta zmetenost.inak ja znasam celkom dobre dupik len mi moc chuti a pri nom priberam.a ked som mala dostat mrchu bolo mi skoro tyzden priserne bolelo ma brucho.a ked dosla bola slaba a len tak 4 dni.pre mna nezvycajne.bola som zvyknuta inak.ale asi je to vsetko tym dupikom..
.

mariettka27
31. aug 2008

ahojky 😉
evina,vítame ta u nás duphastonáčiek 😀 na každú z nás má D iný vplyv,ale snád každej čo sme tu to prinesie krásny malinký uzlíček a to čím skôr... 😵

mimo27
31. aug 2008

ahojte aj ja som brala duphaston bolo mi to slabe 🙂

dunda80
31. aug 2008

Ahojte babenky 🙂 Tak ja som už dobrala 5 balenie a dnes po 4 dňoch prišla mrcha ☹ Takže zase nič.budeme dúfať dalej,že možno nabudúce sa to podarí.Ja verím,že každá z nás bude čoskoro tehulka 😉

mimo27
31. aug 2008

mala som ist na umele ale sme sa nato nedali

mariettka27
31. aug 2008

dundi,vieš čo som počula?Že niektoré baby otehotneli hned prvý cyklus po vysadení... 😉
ja idem brat dalšie balenie od štvrtka,už sa teším 😒 😒 😒 bléééé 😒 😒 😒
potom ideme asi v polovici mesiaca do care,chcela by som ho už vysadit,lebo mi už lezie krkoooom.. 😖

evina0
31. aug 2008

eahoj mariettka dakujem za uvitanie.aj ja v to dufam no nejdem silou mocou to chciet.psychika vela spravy a cim viac sa budem s tym zaoberat tym mam so vsetkeho vecsi strach.ale robim pre to asi vsetko zacala som si merat aj bazalnu telpotu ak tuna niekto radil a ked ani to nepomoze tak si kupim tem maly mikroskop buduci mesiac mam ho uz najduty tuna na nete,musim zistit ci mam ovulku ci nie a kedy vlastne. takto to dalej nejde.dost ma to nici.Co som sa dozvedela a aj ma strasili ze som zle urobila ked som tak dlho brala HAk asi aj 7 rokov .vraj ta zato asi moze ale uz radsej nato nemyslim a verim ze sa vsetko da do poriadku.vies sme s priatelom uz skoro 9 rokov ale vziat sa chceme az nas potesi aspon pozitivny testik ci lekar.nejak nam uz na tom papieri nezalezi no vzali by sme sa ked budeme cakat babenko az sme uplna rodinka.

mariettka27
31. aug 2008

evik,to máš pravdu,psychika je základom neúspechu...A možno aj preto sme tu všetky tak málo úspešné.. 😀
aaale nie,nie je to také zlé,sem tam niektorá výjde z radu a otehulkuje,a potom dodá odvahu do dalšieho boja aj ostatným... 😉
ja som skúšala merat bazalku,ale som to nechala,aj lekár mi povedal,že nech nemerám,že to zbytočne zatažuje psychiku.Kúpila som si aj mikroskop,ale bohužial mi neukazuje správne,ukazuje mi plodné dni stále... 😕

a ako dlho si po vysadení HA?Vraj to nejaký čas trvá,pokým sa telo dá do poriadku.Ale neboj,budeš tehulka coby dup a my postupne všetky tiež...

mimo27
31. aug 2008

ano to mate pravdu mne doktor povedal ze mam mysliet chvalabohu ze nemam dieta ze mozem ist kde cem a robit si co chcem 😉 aj ked sa to velmi neda ale sa oto pokusam

mariettka27
31. aug 2008

inak ahoj mimo 😉
prečo ste do toho nešli?

mariettka27
31. aug 2008

mimo,ak sa smiem opýtat,ako dlho sa snažíte? 🙂

mimo27
31. aug 2008

vydata som uz4 roky a snazime sa 6 🙂