Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

fifitko25
10. jan 2012

@majkushka počkaj ešte do štvrtku Majuš a skús znova. Zožeň si dovtedy mamatest 😉

majkushka
10. jan 2012

@fifitko25 boli ma aj bruško tak neviem 🙂

matula028
10. jan 2012

@katarina104 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... dnes takto nechapem ten pokles ☹ ale je pravda že som zle spala drobec v noci vystrajal........

katarina104
10. jan 2012

@majkushka jejej super, blahoželám moja, to sa tešííííímmmmm superrrr 🙂 🙂 🙂

katarina104
10. jan 2012

@ktore ahoj, krčok sa pomaličky vracia do pôvodnej polohy a pred mrškou sa zase dvíha hore 😉

katarina104
10. jan 2012

@matula028 nevadí, že si trochu klesla, ešte to nie je na úrovni predovulk. teplôt, ak to zajtra pôjde hore je to ok 😉

ktore
10. jan 2012

@katarina104 tak preco je hore stale mozno zle pozeram okolo je mam mekke a krcok ledva dociahnem ale nebudem uz dnes pozerat dnes som isla zase hore to je dobre.

katarina104
10. jan 2012

@majkushka tie testy nie sú niekedy spoľahlivé ale ak raz ukážu, že si tehu, tak si to si nevymyslia 😉 ,bruško môže bolieť, teraz vysaď befoli, papaj utros a kúp si calibrum baby plan, alebo daj E,C, zinok,magne 😉

katarina104
10. jan 2012

@ktore netráp sa tým krčkom,,, 😉

lu17
10. jan 2012

@katarina104 Ahoj. Prosím potrebujem poradit. Co si mysliš mozem byt tehu, ak mam pozit tehot test a lekar este nic nevidel? jedine vysoku sliznicu maternice? Test mi vysiel 3+ clear blue, takže okolo 5 tt? Cakam na hcg do piatka, strassneee dlho . Dakujem.

katarina104
10. jan 2012

@lu17 môžeš byť tehu a lekár nič vidieť nemusí, ale môže to byť aj mimomaternicové, nechcem strašiť, počkaj si na hcg alebo sa niečo zle vyvíja , ale ak test ukázal takto tak by som sa veľmi nebála, a robil ti sono aj zo spodu? v 5 týždni už by mala byť machuľka, ak je ovu správne určená

ktore
10. jan 2012

@katarina104 pozerala som ho trikrat ale kaslem nan...myslim ze to vobec neni dvolezite pozerat ho.to nech pozrie doktorka.zatial sa riadim podla teploty.to staci.

ktore
10. jan 2012

@lu17 niekedy naozaj neni vidno.na prve sono sa oplati ist najskvor cca vSIESTOM tyzdni.

lu17
10. jan 2012

@katarina104 Dakujem pekne, ano robila sono zospodu no okrem vysokej sliznice endometria tam nic nevidela.Bola dosť odmerana. Palpačne tiez vsetko ok. Testy som si robila s odstupom dní celkovo 5 a vštky pozit a silnejšie. Ten digitalny dnes rano. Na ovu si však nepamatam... kedy bola. Ale dúfam ze to nebude nič zle.

lu17
10. jan 2012

@ktore Ano to si tiež myslím.Dufam ,že to tak bude. Ja som bola kvoli praci, aby som vedela čo ako. Nehcem riskovat.

ktore
10. jan 2012

@lu17 na pisem ti moju skusenost.ja som nemohla roky otehotniet.test mi ukazal po vyse siestich rokoch pzit.mala som bolesti tak som isla k dokt.kedze nic tak skoro nevideli tak si mysleli ze je to mimo maternice a hned ma supli na vyskrab a laparku.vysledok bol taky ze maternica bola gravidna.tolko o tom bola som znicena.ten lekar v nemocnici mi neurobil ziadne vysetrenia a hned na salu somar.potom som z toho bola hotova.potom som isla po pol roku ale az v skoro siestom tydni lebo som spinila nevedela som ze som tehotna.pichla mi dokt injekciu a o tyzden mi urobila ultrazvuk a bolo to tam.takze vydrz a nechod skvor.niektory robia uzaveri skoro a hned konaju

lu17
10. jan 2012

@ktore To je smutne, niektori lekari ani neviem ako vystudovali,ked su taki. Hlavne ze ine co pridu neskoro do poradne nemaju problem s nicim..... Ja tiež dufam, že to konečne vyslo skoro po roku a pol. Minuly mesiac som sa tešila mala som pozit test, ale slabo a nakoniec som dostala. Je pravda, že som mala pred skoro rokom problemy, musela som prejst atb liečbou kvoli nalezu-a teraz to možno vyšlo. Tiež sa mi nechcelo verit, minuly mesiac som nestihla ist k lekarovi a dostala som to....Preto som sla dnes, ale dufam ze po 5 testoch to bude tehu ale v piatok budem vediet viac. No uvidim co ako, aj ked som sa rano tesila z testu, ta lekarka ma nepotesila.

ktore
10. jan 2012

@lu17 nemozes mat vysledky po tych liekoch take,?co keby si skusila len duphaston.ak vies kedy mas ovulku.

lu17
10. jan 2012

@ktore Nie , lieky som brala ešte v septembri. Potom som brala do konca oktobra Duphaston, iba 2 cykly. Čiže už od novembra žiadne lieky, pila som čajiky a vitaminy. Ovulku som viem že mala v decembri, ale nemeriam si, len podla hlienu som vedela ze bola no neviem približne kedy...

ktore
10. jan 2012

@lu17 skus si zacat merat ja podla toho zistujem ovulku a podla toho dam duphaston ale az o dva dni potom som zacala brat asi.keby nahodou mi o den skvor ukazal graf.hlin je priblizne den dva pred ovu.ja ho bohuzial nezistujem nemam taky ako bilok.tento mesiac sme vela sexikovali tak som ani nemala sancu zistit ale teplota mi ukazala

lu17
10. jan 2012

@ktore No v tom je problem,kedze sa to ma merat v rovnaku hodinu, pracujem na smeny. Držím palce, nech Ti to konečne vyjde. Viem čo to je čakat kazdy mesiac a nič....

majkushka
10. jan 2012

@katarina104
@katarina104 ja neviem ano berem vsetko tak ako si my kazala ae cim dalej sa viiac na mrchu citim uz aj krize bolia

mattuliatko30
10. jan 2012

@katarina104 ahoj...prosím ťa vysvetli mi to ako je to s tým krčkom.....aký má byť pred ms..a aký keď si tehu...díky 🙂

mattuliatko30
10. jan 2012

@ktore moja ako si ten krčok dočiahneš?...cítiš ho vždy?...

katarina104
10. jan 2012

@majkushka magnezium si daj ak neberieš

katarina104
10. jan 2012

@mattuliatko30 krčok ak je ovulka alebo mrška je hore, ťažko ho dosiahnuť je otvorený, mäkký a je v ňom jamka na dotyk, ak je pred a po ovulke krčkok sa pomaly zatvára, je tvrdší a klesá dole, tak je až do mršky,tesne pred sa zase otvára, v tehot. je dole, tvrdý a zatvorený 😉

majkushka
10. jan 2012

@katarina104 mam 250 mg kolko krat denne ?

katarina104
10. jan 2012

@majkushka môžeš raz denne ak ti nebude dobre- zníž dávku, alebo ak stále budú krče tak pridaj ešte jednu, befoli vysaď ok?

majkushka
10. jan 2012

@katarina104 dakujem inak teplota sa drzi staale na 37 a meram o siestej rano j tomu nerozumiem :'(

katarina104
10. jan 2012

@majkushka to je dobre, len nech sa drží, berieš utros tak aj preto, máš ešte testy doma?