Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zora256
18. aug 2012

@lucien Áno,berte,ich a aj výsledky by mali byť ok,možno,že hneď prvý cyklus ani poriadne nezaberú,mne napríklad ja ich beriem od apríla a len teraz mi praskajú cystičky na vaječníkoch a to je už 5cyklus,takže to potrvá kým pomaličky postupne zaberú aj z malým som na 6mesiac užívania otehotnela,tak snáď budúci mesiac budem zas tehu.A preto radšej ich len ber,a uvidíš čo povie lekár na výsledky,držím palčeky aby aj vám čoskoro zabral🙂

zora256
18. aug 2012

@zuzuza Ahoj!
Nesmúť,to Ti len cystička praskla presne to sa mi teraz tiež stalo dnes je 3 deň čo krvácam,ale len špinenie,a dnes to akosi končí,a to som pred včerom mala len 13dc a dnes 15dc avčera som začala len brať Duphaston,a ináč Duphaston zastavuje krvácanie aj počas tehu,tak len pekne dober🙂Aj ja beriem ďalej a prechádza to a aj sa cítim ako počas ms,ale toto ms nie je,a aj sa teším,že praskajú tie cystička,aspoň sa aj vajko uvolní 😉 A snáď budúci cyklus aj otehotnieme 😵

zuzuza
18. aug 2012

@zora256 myslíš? že by to mohla být nějaká prasklá cysta?Ale že mě ty teploty tak poklesly, tak jsem si myslela, že přichází právě regulérní ms🙂

zora256
18. aug 2012

@zuzuza Ahoj!
Tak ten pokles môže byť aj z tých prasknutých cističiek,tak ja som otom presvedčená,keďže ovu som nemala ani min,cyklus podľa testou ovulačných a ani teraz,tak zrejme len tie mohli zapríčiniť terajšie krvácanie,a pomaly mi to prechádza dúfam,že zajtra už nebudem vôbec,ale tak boleli ma vaječníky a pichali,a ovu som nemla tak som si tým už istá. 😉 Neboj ak máš slabšie krvácanie než počas ms a skončí skôr ako ms,tak iste to tak bude,a potom keď už nebudeš krvácať tak zájdi ku gyndošovi ak si chceš byť istá čo to bolo,moc držkám palčeky,ja pôjdem o mesiac ajtak na preventívku,tak ak pekne prejde do 2dní,tak mi stačí vtedy zájsť🙂

elisskah
18. aug 2012

som prekvapena, ze duphaston sa dava na upravu menzesu. mne ho doktor predpisal v prvom trimestri tehotenstva na podporu tehotenstva, a taktiez pri hroziacom potrate sa uzije väcsia davka. a popritom som sa tiez predtym stale stazovala na nepravidelnost a aj mi ju liecil ale teda duphastonom nie.

zuzuza
19. aug 2012

holky tak nevim co to teda je ale jsem dnes 21. dc a vcera jsem dostala fakt ms, uz jsou to opravdu kusy sliznice, takze uz ten duphaston ani nedoberu volala jsem mudr, ale co to jako je od 10. dc mam teplotu az do 18. dc 37, pak klesne a za dva dny i pri brani duphastonu to dostanu.....nemela jsem tu ovulaci po tom clostilu fakt pred tim 10. dc??

mirka6789
19. aug 2012

Ja som brala duphaston aj keď som nebola tehotná a mala som nepravidelný menzes, potom som ho brala ešte 3 mesiace aby som náhodou nepotratila.Pomohol mi aj po jednej aj po druhej strane, a fakt bol dobrý.Ani menzes som nemala bolestivý, lepšie ako si chodiť dávať pichať Agolutin do zadku 🙂 🙂 🙂

soni1
19. aug 2012

@elisskah Ahoj, ja tiež beriem Duphaston, som v 10 tt, ako často si ho brala a do ktorého týždňa? Ďakujem.

elisskah
19. aug 2012

@soni1 no do konca 3 mesiaca cize do 12tt a uz si ani nepametam ako casto, asi 3x denne jednu tabletku.

lucka2405
19. aug 2012

@zuzuza Ahoj, ak je ovu tak v prvej casti cyklu je nizka teplota, posledny den nizkej teploty je ovu, potom stupne a je vysoka az do menstruacie kedy dva dni pred klesne alebo ak si tehotna tak je vysoka stale.

adria101
19. aug 2012

@zora256 ahoj ty sa tak dobre vyznas v tom duphastone 🙂 porad mi prosim, dnes som 17.dc a zaroven 1.den beriem duphaston no a mala som hned z toho aj take slabucke spinenie.. Moze to nieco znamenat alebo sa len moc sledujem?

zuzuza
19. aug 2012

@lucka2405 jj Luci, jenže já jsem právě neměřila od začátku cyklu, ani od 5. dne až tak ten 10. dc jsem zkusila změřit a měřila dál, 37 jsem měla asi 8 dní fakt 37, 37,1 ..., pak to kleslo na 36,8, 36,8 a 36,7 a to už jsem to dostala, takže nechápu, teď zase od čtvrtka začnu s clostilem, tak zase budu měřit už od 5. dc a uvidíme, ne?

zora256
19. aug 2012

@adria101 Ahoj!
Až príliž sa vtom nevyznám,ak máš pco syndróm,tak to môže byť prasknutie cystičky,a ak nie tak možno,máš ovu,nemáš miešané aj z prihľadným naťahujúcim výtokom?Ten je ovulačný výtok.Ja mám totiž Pco syndróm,tak preto som si istá,že kvôli tomu som krvácala,slabo.A koľký mesiac berieš Duphaston?A kvôli čomu?Ja kvôli nepravidelnej ms.Za ktorým je syndróm polycstických vaječníkov,umňa.A keďže som pred 2rokmi ptehotnela z Duphastonom preto ho beriem aj teraz.A to krvácanie,u teba je zrejme len trošičku,alebo nie?Mne trvalo 3dni.Ale nie z ovu ale z tých praskajúcich cystičiek.

zora256
19. aug 2012

@soni1 Ahoj!
Ja som brala v tehu ráno a večer jednu do 16tt každý deň.

lucka2405
20. aug 2012

@zuzuza no tak to pravdepodobne bola ovu, lebo ak nie je tak teploty bud velmi skacu hore - dole alebo su stale nizke, pozri moj graf ja budem mat ovu asi teraz no uvidime http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
mam dost poblazeny dlhy cykus ale uz to riesim prirodne🙂

lucka2405
20. aug 2012

@zuzuza ovu bola 40-41 asi zajtra mi to uz asi oznaci teda ak este stupnem trosicka.

adria101
20. aug 2012

@zora256 ja beriem duphaston 2.mesiac a kvoli tomu ze mam nizky progesteron a zvyknem spinit pred ms. Prave preto ma zarazilo ze som teraz zacala uz na 17.den, to sa mi este nestalo. Ale to bolo uplne malicko, len take hnede.. A ziadny hlien ani nic, tak neviem ci to mohla byt ovu alebo nie...

zora256
20. aug 2012

@adria101 Ahoj!
Tak možné,to je alebo už uhniezdenie,ale tak uvidíš,ak ms nedorazí 😉 ,tak držím palčeky🙂

kvietok228
20. aug 2012

tak od 17 nasadená kyselina listova uz len dufat ze to nebude zbytocne 😀

kvietok228
20. aug 2012

Ahojte babenky mam otazocku ked si robievate ovu tstiky hned vam ukaze // ciarocky?mne to nejde dohlavy vecer si spravim test a je na nom len / ciarocka a rano ked vstanem su tam // ciarky a len vtedy ked mi vychadza ovulka ako napr.dnes aj strasna chut na sex aj hlien presny ako bielok a test ze / ciarka pomoooc co je uz toto 😀

meggy004
21. aug 2012

@kvietok228 no ahoj,
ako sa darí? S tými testami mi to dodnes moc nie je jasné, takže s tým ti veľmi asi neporadím. My sme boli na kontrole u mojej gyn. Všetko je v poriadku, môžeme sa snažiť ďalej. Nič mi teraz nenasadila, tak uvidím, kedy mi vôbec dôjde mrchaňa ale na budúci cyklus fičíme zasa s clostilom a dufíkom... takže už len dočkať sa mrchy...a druhé kolo nastáva 😉

kvietok228
21. aug 2012

@meggy004 ahoj tak to je faj ne mas vsetko ok aspon rychlo mozete snazilkovat 🙂 ja mam teraz dylemu ci mame ist na ten spermiogram ci este pockat neviem mam take tusenie ze sa coskoro zadari :D tak este mozno 2 cykli pockame beriem kyselinu listovu mi poradili v lekarni tak uvidim

diska
22. aug 2012

ahojte dievcata
viete mi niektora poradit prosim?do kolkych dni po vysadeni duphastonu mam dostat ms?v nedelu vecer som zobrala poslednu tabletku,takze dnes je to 3Dc co ho neberiem.
Popripade ak by som bola tehu nebude to problem ze som ho vysadila?
A dost ma bolia prsia moze to byt z duphastonu?
dakujem za rady 🙂

maximka33
22. aug 2012

@diska ahoj, to je otázka, od kterého dne to bereš. já to brala od 18. dne 10 dní a pak do 4 dnů ms přišla. cca 14 dní po ovulaci.

meggy004
22. aug 2012

@kvietok228 no tak to budem teda držať päste 😉 zadarí sa - neboj 😀 dáme to všetky 😀

isabellaa
22. aug 2012

@diska u mna to byva do troch dni, ale niektore do 5dni, max. do 10dni by mala urcite dojst mrchana, ak nedojde,sprav test, ak pozitivny, ber dalej. A ano, prsia aj ja citim a mam ich aj vacsie 😀

yeliel
22. aug 2012

@maximka33
ahoj,dakujem za odpoved , ja som ho zacala brat tiez na 18Dc a brala som ho 13dni.
ale uz ma dost pobolieva brucho tak asi sa uz hlasi ms 😠

maximka33
22. aug 2012

@yeliel to už asi bude ono..

claudibaby
23. aug 2012

@elisskah Ahoj ak sa smiem opýtať, čím ti teda doktor liečil nepravidelnosť keď nie duphastonom? Lebo aj mne ho predpísal ešte vlani no zase mám problémy. ☹

claudibaby
23. aug 2012

Babenky inak neviete či je dostať duphaston aj bez receptu? Resp. koľko je platný recept ak som ho mala predpísaný?