Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
10. mar 2010

pridavam sa - ak planujete babatko az o rok, tak si z toho nic nerob - papaj duphaston, pripade meraj bazalku. aspon budes mat vedomosti o svojom cykle a pravidelne menenu sliznicu.
PCO sa vyliecit neda (bud je alebo nie je, pride, odide...), cize neexistuje system "dam sa doporiadku a potom sa budem snazit otehotniet". pri PCO sa snazi otehotniet roznymi sposobmi, a tym sa davas do poriadku. cize snaha o babatko je vlastne liecbou. 😉

reisi
10. mar 2010

sharaka ,no som na draka, zacala som poobede normalne krvacat a do zaciatku mrchy mam tyzden ...dufaston- nedufaston mne tusim nic nezabera... 😠 S dufastonom som mala az 3 mesiace kludu a teraz uz tusim nezabera. Je to mozne?! Diagnozu som mala nedostatok progesteronu ,nedostatocna cinnost zleteho telieska..... Chyta ma depka zas som tam kde som bola v novembri...

shaarka
10. mar 2010

reisi,
ak by si merala bazalnu teplotu, mozno by sme nasli pricinu. mozno si ovulovala omnoho skor... a teraz mas menzes. hm? to neprichadza do uvahy?

reisi
10. mar 2010

nie, nemerala som si BT...ovulaciu som mala na 10 den, viem to urcit podla hlienu a bola som i na folikulometrii. Mrcha to este nebude. Dva posledne mesiace pred zacatim brania dufastonu som mavala silne krvacanie od ovulacie a do mrchy, takze asi to bude i teraz tak i s dufastonom....ach jaj akurat som vyguglila na zvysenie progesteronu sarapi, zajtra kupim a utekam k Dr. Ja asi otehu na bibika ☹
Mas krasne meno pre mimi🙂 Aj u mna vedie.

shaarka
10. mar 2010

reisi, a teraz si ktory den cyklu?? teda ktory DC ti zacalo krvacanie?

reisi
11. mar 2010

Shaarka dnes som 22, spinenie mi zacalo 12DC. Bolo minimalne ale vcera zacalo krvacanie, dnes doobeda zase klud a na obed zacalo. Co som carodejnica ci co 🙄, 😝

eninka27
11. mar 2010

reisi a stale bereš Duphaston? Nie je to tym? 😒

reisi
11. mar 2010

hej beriem duphaston, a mam ho nasadeni kvoli spineniu a krvacaniu po ovulke.

shaarka
11. mar 2010

hm... tak toto je uz zahada pre doktora... 😒

reisi
11. mar 2010

shaarka vdaka 🙂 Aspon som sa postazovala. Dr. mi kazal prist az po mrche, rovno aj na folikulometriu, tak som zvedava co vypatra. Ale zacala som s tym sarapisom, snad ma nieco to bude... Este mam aj byliny od pani Kopacovej na to krvacanie a ono ma to predsa takto sundalo 😝
Ale nic nejdem sa uz deptat, otehotniem aj ked budu motyky padat a veruze si aj pockam 😝 😀

shaarka
11. mar 2010

reisi, tak tak. spravny pristup 😀 😉
ale keby sa nasla pricina spinenia, tak to by bolo fajn. 😉

mozno este vymenit D za utrogestan... neviem. ale asi tam bude ina pricina ako nedostatok progesteronu.

duratlicka__2
12. mar 2010

Babulky, mala niektora z vas z dufika hnacky? Mna to drzi uz niekolko dni a dost neprijemna vec.

mimuska77
12. mar 2010

Cau duratlička,ja som nemala hnačky,ale beriem ho len druhý mesiac takže Ti neviem poradit,ale ja sa po nom cítim naopak nejak vyrovnane,klop,klop.... 😉

reisi
12. mar 2010

duratlicka, mna sice vselico z neho obchadza ale hnacky som este nemala 😀 Nemas nahodou crevnu virozu, je toho teraz hodne.

shaarka
12. mar 2010

zvysenim progesteronu skor dochadza k zapcham, nie k hnackam. a aj to az po dlhodobom uzivani v 1. trimestri, nie pocas 10 dni v LF 😉

miki.mikulasova
14. mar 2010

ahojte dievcata,
moj problem je o cosi zlozitejsi, noak mate niektora podobnu skusenost, velmi prosim o radu... Mam polycysticke vajecniky, tzn. neovulujem, folikuly su pokryte cystickami a vajicka sa nemozu uvolnit. Lekar mi,pred tym, ako ma posle do centra asist. reprodukcie, predpisal duphaston, na upravu cyklu, mam velmi velmi nizky progesteron... a luteiniz. hormon ako zena v prechode...Ale pytam sa,ako mozem otehotniet, resp. ako mozem ovulovat hoci po hormonalnych liekoch, ked tomu brani mechanicka prekazka, tie cysticky, ked sa aj zvysi hladina progesteronu,...som z toho zufala, uz to dlho trva strasne...a ja uz... priserny pocit, zena nie je zenou, ked nemoze mat deti... nechcem byt pesymista,ale doktor sa tiez tvaril tak smutno, vraj dufal, ze to bude lepsie, ale ani naznak ovulky, a tie cysty...☹ prosim podelte sa o skusenost. Miki

jancos
14. mar 2010

miki, tu je pre teba tema, aj ked mozes pisat aj do tejto, ale je tu aj zvlast tema, kde su baby s pco a maju super vysledky /ja som jedna z nich🙂/, nemaj stresy, skopiruj to a tam ti baby poradia🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jancos
14. mar 2010

miki, inak su na to rozne nazory, niekto tvrdi, ze liekmi sa to da upravit /a je kopec bab, ktorym sa to podarilo/, niekto hovori,, ze je to lepsie odstranit mechanicky laparoskopiou. pozri tu temu, tam su baby aj z toho a aj z druheho tabora.

jancos
14. mar 2010

este som zabudla, ze aj ked je duph hormon, ovulovat po nom isto nebudes. na to su ine lieky a pripadne ine sposoby.

shaarka
14. mar 2010

miki, je tu tema aj o PCO -
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

to, ze mas na vajecnikov vela cyst, nie je taky problem. mechanicky sa to da odstranit pri laparoskopii - vajecniky sa orezu a nadierkuju. tak sa ulahci praskanie dozretych folikulov.
ak by nechceli dozrievat alebo praskat, pretoze mas problem s FSH a LH, tak na to su stimulacne lieky - clostilbegyt, pripaden injekcie pregnyl a choragon.

to, ze ti doktor nasadil duphaston, komentovat nebudem, nie si jedina, je vas mnoho a zakazdym ja a baby s podobnymi skusenostami radia, aby si okamzite vymenila doktora. ja by som mu vzala titul 😠
ak by nevedel, ze mas PCO, tak pochopim - predpisal duphaston a nechal tak.
ale kedze vie, kde je problem, tak ti vobec nepomohol, co je strasna skoda.

patris do inej temy, tak sa stretneme tam 😉 a ked sa ti chce, precitaj si moj pribeh v albume - bola som minimalne taky pripad ako ty, ak nie horsi. 😉

medulinka666
17. mar 2010

ahoj holky,
tak jak si ctu s duphastonem to asi taky nebude upne jednoduche ☹
Od ledna neberu HAK, muj prvni cyklus byl 56 dni - po vyvolavacce, ted jsem 16.DC, od tohoto cyklu merim BT - ovu zatim nikde, a ja mam od 17. dne brat duphaston 2xd po 10 dni. Na to mi Dr. rekl, ze jsou 3 moznosti - bud normalne dostanu menses, nebo budu tehu a menses nebude, nebo tehu nebudu a MS nebude taky. Podle toho se uvidi co dal. No tak nevim, asi jeste par dni pockam a budu se modlit, aby nejaka ovu prisla a pak zacnu brat duphik. Je to divocina a zjistuju, ze nas takovych je, co mame cykly naprosto silene... Ach jo, tak me to desi 😖

awalancha3
17. mar 2010

mam 39 rokov a otehotnela som tak nadivoko ako 21 rocna...mam skveleho 17 rocneho syna, potom som sa po 17 rokoch rozviedla a mam noveho partnera a nastal pred 4 mesiacmi problem.....ako otehotniet v mojom veku... ked som odjakziva mala cyklus raz za pol roka alebo raz za 4 mesiace, proste absolutne divne, ale vtedy ma to netrapilo..... tak som pred 4 mesiacmi zbehla za doki a ta po vyšetreniach, povedala že, bude to zazrak a sa natrapime, cyklus uplne rozhadzany, kopa cyst, obezita, vysoky tlak, cholesterol, zla funkcnost zlteho telieska a hodnota cohosi co malo byt 80 som mala 3; vzdychla si a predpisala mi duphaston, že najskor na 3 mesiace a že sa uvidi čo mi to urobi s cyklom, a že je možnosť vždy CAR. Prave vtedy som mala asi pred 3 tyzdnami menzes tak ma lahla pod UTZ a vypocitala, že mam brat duphaston od 16 dna cyklu po 10 dni a pichla mi injekciu na vyvolanie menzesu.......... a teraz ten zázrak....... odvtedy ZRAZU na stare kolena cyklus ako svajciarske hodinky, vzdy 30 dnovy, ovu na 15 den....som len zírala....prvy pravidelny cyklus som brala antibiotika tak sme sa nesnazili, potom dva cykli sa rovnalo dva neuspesne pokusy..... a treti som si povedala, že ked to ide ako dobre namazany presny stroj, tak proste v den ovu a den pred nou sa na to ide... ovu bola ukážková, potvrdena testami aj teplotou a lup..... na treti pokus.... sa cosi zadarilo- výsledok je v mojom albume..... aj keby z toho nič nebolo, uz viem, že MOZE byt....... dakujem doki, ze vedela presne odhadnut kedy duphaston brat a samotnemu duphastonu za to, že ako 39 rocná som sa dočkala totalne učebnicovo skvelemu cyklu..........

symi
22. mar 2010

Ahojte babulky, aj ja by som potrebovala poradiť a počuť Váš názor. Snažíme sa s manželom o bábo už 1,5 roka, mám za sebou jeden potrat a teraz sa opäť snažíme, zatiaľ však neúspešne. Mávam pravidelný 30-31 dňový cyklus. Minulý mesiac som bola u dokiho a mala som ovuláciu okolo 17 DC. Tento mesiac som bola 11 a 14 den na folikulometrii a žiaden folikul nedorástol, tak mi nasadil od 15 DC- do 24 DC duphaston. Po MS by som začala brať clostilbegyt. Ale dnes je už 32 DC a zatiaľ som mrchu nedostala. Dnes som si robila aj tehu test, ale žial negatívny ☹ . Tak sa chcem spýtať čo si o tom myslíte a aký bude ďaľší postup. Ďakujem

shaarka
22. mar 2010

symi,
s najvacsou pravdepodobnostou si mala oneskorenu ovulaciu, ktora prisla pravdepodobne pocas brania duphastonu. takze este vyckaj, menzes alebo // by tu mali byt kazdu chvilku... 😉

nesuhlasim s doktormi - tvoj nevidel na 14.DC ziadny dominantny folik a preto odpisal cyklus ako anovulacny a nasadil duphaston. skoda. ale ja ti strasne prajem, aby si mu neocakavanymi // z toho "anovulacneho cyklus" vytrela zrak! 😀

ak menzes ani pozit. tehu test nebude ani 14 dni po vysadeni duphastonu, potom je cas navstivit lekara, vylucit cystu a pichnut agolutin.

hencidlo
23. mar 2010

ahojte baby mozem sa vam vtret do temy? je som tiez zacala brat duphaston a na druhy den som dostala strasne krce do brucha mam ich aj dnes, ale to neni take strasne ako vcera, je to normalne pri nom? dik za info. 😉

pierra
28. mar 2010

ahojte zienky, mozem sa aj ja votriet? 😅
zacala som uzivat duphaston v novembri,kvoli spineniu, robili mi horm. profil s vysledkom-malo progesteronu.. 4 cykly som uzivala po 2 tabletky, spinenie bolo napriek tomu, teraz posledny cyklus mi dr. zvysila davku na 3 tablety denne, vysledok sa dostavil, nespinila som, zato menstruacia veelmi silna, prvy den som nevedela vstat z postele, zhorsili sa mi krcove zily a ani nehovorim aka som podrazdena 😖 o babatko sa najblizsi rok-dva nesnazime,preto by som sa chcela spytat,ci existuje nejaka prirodna alternativa duphastonu.. mate niektora skusenosti?
este som zabudla napisat,ze okrem duphastonu uzivam euthyrox kvoli stitnej zlaze .. 😒

reisi
29. mar 2010

ahoj,pierra ja hladam tiez prirodnu nahradu dufika, ale zatial nemam nic okrem sarapisu, ten uzivam par tyzdnov tak neviem posudit ale mam stale i dufaston. A ten kedze sa snazim budem ho mat nasadeny zrejme do aleluja. 😖
Shaarka je taka mudra hlavicka, mozno ti daco poradi,zvedava som tiez.

shaarka
29. mar 2010

baby,
neviem, co vam mam poradit - ak chcete prirodnu alternativu duphastonu, musite patrat dalej, ja o nicom neviem.
k duphastonu mam asi prilis kladny vztah na to, aby som vam radila, ako ho vymenit a za co ho vymenit. dokonca mi nikdy po nom nic nebolo, ani krce, ani silna menzes, ani podrazdenost. verim v jeho dobre ucinky (pokial je spravne nasadeny - po ovulacii), a teda neviem, co poradit. dokonca sa mi nezda, ze by sarapis obsahoval progesteron 😉 😎

pierra, verim, ze spinenie je dost otravne, ale podpora zlteho telieska je najbeznejsim sposobom, ako sa ho zbavit. ak sa o babatko nesnazis, tak upravu cyklu by si dosiahla aj HAK...

estrozinka
2. apr 2010

ahoj Shaarka, chtěla bych se tě zeptat na radu, myslim že mě docela zklamal můj doktor, takže je to asi tak, v říjnu vysazena HA návštěva doktora, řekl mi ,že necháme tělu volný průběh zda bude pravidelná menstruace, do unora se od řijna ms vubec neobjevila, tak sem v unoru přišla na prohlídku, udělal UTZ řekl že je vše v pořádku, dal mi duphaston na 1 měsíc, po něm se dostavila dost silná a bolestivá, včera jsem ho navštívila znovu protože tento měsíc zase nepřišla (bohužel bez prášku to nedostanu) chtěla jsem po něm hormonální profil, málem mi vynadal, co to po něm chci že je to naprostá blbost že sem mladá je mi 25 let, ví že se snažíme o mimi, prý mi už ani nedá žádné jiné hormony, duphaston už mi taky nenapíše, ani se na mě nepodíval nic, jen mi napsal listovku a šla sem. Tak já nevim jestli je normální když 6 měsíců nemenstruuju, měla sem podezření na PCO, prej je to blbost (to mi řekl když mi dělal UTZ naposled v tom unoru) řekl mi, že řeší závažnější problémy holčinu co měla srůsty.. že jsem naprosto v pořádku a prý otěhotnět můžu i když MS nemám, tak teda já opravdu nevim co si o jeho postupu myslet.???? bez duphastonu se u mě nic neděje, ovulační testy jsou stále lehce pozitivní - tzn. pořád lehce zvýšený LH, hormon.profil mi prý dělat nebude. Chci se zeptat na váš názor, připadá mi že tohle není přece normální.... 😒 Nebo jestli je to opravdu jen mnou a mám pořád čekat až příde moje vlastní ms a tolik si to nebrat??? už nevim 😖

iskra08
2. apr 2010

ahojte. Ja som tak isto brala niekoľko rokov Duphaston. Bez neho mi menštrácia vôbec neprišla. Potom som prešla na HAK. teraz asi po 6tich rokoch som ju vysadlila, chcema mať bábatko 😉 o 2 dni by mi mala prísť prvá menštruácia bez HAK, tak to som veľmi zvedavá, či mi príde.