Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katika26
18. apr 2012

@kvietok228 neviem ale uz to ustupilo 😉 dnes som dostala dost rychlo vyvolavacku mi dal pondelok ale mam len take spinenie...

meggy004
19. apr 2012

@kvietok228 no testíky stále rovnako ☹ nič krát nič... 😖 už som z toho dáka smutná... a ešte som aj chorá zostala. Takto krepo mi ešte nebolo. Hrdlo v jednom ohni a keď zakašlem, tak by som ti to hrdlo radšej vytrhla. V noci sa mi nedá spať, lebo sa dusím ☹ no keď sa darí, tak sa darí... čo ti poviem. Napriek všetkému sme to včera vyskúšali (len tak pre istotu) 🙂 a čo ty?

lucka2405
19. apr 2012

Pomohol niekomu z vas z dlhymi cyklami k otehotneniu??

morosie
19. apr 2012

Baby, keď som 27 DC a mám už viditeľnú slabú druhú čiarku na teste ... dufík som doužívala tento cyklus 16.4. (čo bol 24DC) večer a doktor mi kázal si urobiť test až 29 DC a ak bude pozitívny užívať ďalšie balenie pre lepšie podmienky na udržanie. No kto by vydržal ešte 2 dni netestovať 😅 ... začať skôr brať má zmysel alebo nie?
Strašne sa bojím, už som mala mikropotrat - viac nechcem.

Beriem aj femibion 800 stále, cyklus mávam pravidelný 27-28 dňový.

afrika
19. apr 2012

@morosie kľudne začni užívať duphaston. a potichu gratulujem

morosie
19. apr 2012

myslíš,že tým nič nepokazím...bojím sa,lebo doki mi hovoril,že by som tým mohla bloknúť prípadnú ms,keby sa chystala prísť ... vieš hovorím to s malou dušičkou,lebo toto by sa mi už udialo tretí krát ... a fakt taká nádej a potom nič, je namáhavá na psychiku 😖

kvietok228
19. apr 2012

@katika26 mne kad dal vyvolavacku ja som nikdy spinenie nemala som vzdy dostala 😖 ale kazda to ma asi inak

kvietok228
19. apr 2012

@meggy004 joj chuda si daj nieky liecik 😀 mi skusame skoro kazdy 2 den sem tam 3 tak uvidime mam koncom mesiaca dostat tak duuuuufam ze sa neobjavi len aby to nebolo koli tomu ze neberiem dufik a ozi nevies ako to je s ovulkov a duphastonom ci ju nezastavi alebo co?

meggy004
19. apr 2012

@kvietok228 dala som si kadečo už... fakt 😉 joj držím ti päste riadne, lebo mne po zabudnutí dufa nič neprišlo 😒 ale nevaaaaaaa skúšame a skúšame...aj za chora - nech to porazí 😉 😉 a s tou ovulkou neviem fakt... - dúfam, že to neovplyvňuje - lebo som v keli 😖

meggy004
19. apr 2012

@lucka2405 hádam hej...ja neviem - tiež skúšam teóriu mojej gyn, že bez menzesu nie je cyklus a keď nie je cyklus, tak nie je bábo... 🙂

meggy004
19. apr 2012

@morosie gratulujem a držím päste 😉

morosie
19. apr 2012

@meggy004 ešte nie je k čomu ... myslíš,že už si môžem dať dufík,alebo mám počkať a urobiť si zajtra ďalší test a až potom?

lucka2405
20. apr 2012

@meggy004 drzim palce, ked sa podari tak sa pochval🙂 ja idem v utorok k bylinkarke uvidim co mi povie🙂)

lucka2405
20. apr 2012

@meggy004 No to je troska zvlastna teoria, vsak menzes je aj ked sa uziva antika, tak neviem citala som ze duphaston nema nic spolocne s ovulaciou ved sa pije az po nej, a ak nemas ovulaciu, tak ti je aj tak menzes nanic.

meggy004
20. apr 2012

@morosie asi test...ale potom už treba nasadiť..zas taký odskok asi nebude dobrý.

meggy004
20. apr 2012

@lucka2405 jej teória vychádza z toho, že by som mala mať ovulku v pohodke... ale ak tento mesiac sa nepodarí - tak budúci cyklus frčím na ďalšie vyšetrenia... a uvidí sa.. 😉 musím sa dáko držať v optimizme...nie?

meggy004
20. apr 2012

@lucka2405 ďakujem - si zlatá 🙂 som zvedavá, čo ti povie bylinkárka. S takým niečím ešte nemám skúsenosť...

lucka2405
20. apr 2012

@meggy004 Ani ja nie, ale mam to v meste v ktorom byvam a pomohla strasne moc zenam tak preco nie, aj tu na konikovi je o nej diskusia a tych zien co tu je a ktorym pomohla je naozaj velmi vela🙂 potom napisem co povedala a ci to funguje, no asi ano ked k nej chodia z celeho Slovenska.

lucka2405
20. apr 2012

@meggy004 Jasne optimizmus treba to poznam dost dobre, kebyze nie som optimista tak uz davno skoncim asi na psychiatrii🙂)) , treba zivot brat troska z nadhladom, viem ze kazda z nas tuzi po babatku a nie lahko sa to hovori, ked niekto povie ze to chce cas a podobne, ale stres nam urcite nepomoze takze ako pises optimizmus a hor sa do toho🙂) , viem o com hovorim mam toho v zivote uz za sebou trocha viac🙂

franzziska
20. apr 2012

baby je za duphaston nejaka nahrada???

meggy004
20. apr 2012

@lucka2405 super -a tak sa teším a riadne som zvedavá :o)

morosie
20. apr 2012

takže je 28 DC - 1 deň meškania ms a pociťujem mierne mrchovské bolesti,ktoré raz sú potom nie, mám svetlo hnedé špinenie, obávam sa,že duphaston si asi dať nemusím, až znova od 15 DC ☹
je toto možné, na teste aj dnes duch 😒

fazulka1512
20. apr 2012

ahojte mam otazocku... beriem duphaston, no lepsie povedane tento cyklus som ho nebrala nekoro mi to tuklo ze treba po ovu tak som sa na to vykaslala, teraz mi meska uz 3 den, mrchovske bolesti mam vcera boli vecer poriadne zobrala som aj tabletku od bolesti aj vlozku pre istotu ze mrcha pride a rano sa zobudim a cisto. zmerala som teplotu a 37.mne nikdy nemeskalo az teraz stale mi chodila mrcha presne na 30 den a ked som jeden mesiac nebrala tak mi prisla aj tak presne.tak cakam.ale neviem co s tym duphastonom .asi pockam do pondelka a porozpravam sa s lekarkou co mi ona na to povie.beriem ho pre nizku hladinu progesteronu.dakujem

kacicka30
20. apr 2012

@janetina super...teda lebo aj ja som uz dva krat potratila,,,,,a teraz mi dal ze zacneme duphaston a mozme skusat...od utorka mam brat 10dni 2x denne liek a potom na kontrolu...tak som zvedava teda ci sa to ujme:::::: ☹

meggy004
20. apr 2012

@fazulka1512 moja a čo tak teho test? 😉

meggy004
20. apr 2012

@morosie zmeraj ráno teplotu... a uvidíš 😉

fazulka1512
20. apr 2012

@meggy004 asi skusim tu tepotu a uvidime ale test nemam takze len ta teplota ostava

kvietok228
20. apr 2012

@meggy004 ja som mala uz aj tak ze mi prisla mrcha o 14 dni skor a to som nastihla ani dufik zacat brat tak potom mi doktor nasadil ho tak za som ho uzivala miesto 5dni 12dni

fazulka1512
21. apr 2012

@meggy004 dnes teplota 37 mrcha nikde

morosie
21. apr 2012

@meggy004 tak už nič mám mršinu a tie testy s duchom asi preto,že boli po limite ... keď som predtým mala mikropotrat testy boli okamžite jasné....takže som si asi len namýšľala 😎