Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zvolsiinylogin
29. jún 2012

@ktore
@riana12
ahojte, tak ja mam s dufikom uz prestavku, ale dnes som sa neovladla...otvorim oci,pozrem vedla a co to? teplomer...tak si to viete predstavit co nasledovalo, v ustach sa mi nechcelo, iba tak preventivne som ho strcila do posvy a teplota uz nizka...36,5...dnes odchadzame na chatu, az do nedele, tak prestavam uplne merat, ale budeme sa aspon snazit, aj ked nemam vhodny hlienik ani ovu...vcera som myslela na 100 pro, ze dorazi, ale este nic..ALE, sme s drahym uz pol roka, teda nie je toho snazenia zas az tak vela ( asi 1x do tyzdna), ale stale ziadne babetko...zacinam mat trochu obavy, este chvilu pockam, a zacneme to asi riesit...vcera som mu uz nacrtla, ze IUI pripadne KET..iba zmrstil tvar a nepovedal nic... 🙄

riana12
29. jún 2012

@zvolsiinylogin podľa mňa na iui aj IVF ešte dôvod nie je... máte spraveny u miza spermiogram? u teba HP a folikulometria? ak nemáte styk vo vhodných dňoch, 1x tyzdenne je malo...
ty by si mala vyhradiť 1 cyklus na meranie, ale štýlom iba v posve a neskumat plodné dni, iba merať... nesmieš BT pokladat ako prostriedok na otehotnenie... je to iba pomôcka, ktora ti má ukázať plodne dni (spätne!), nie je dôvod stresovat, že prečo merias BT a ešte.stale nie si tehu alebo že ta BT prilis stresuje... ak ano, niekde v tvojom myslení je chyba, veľmi sa na BT upinas...
ked sa v 1 zmeranom cykle ukáže (za stanovených a presne dodrzanych podmienok), že cyklus nie je ok, treba ísť za gyn, dohodnúť folikulometriu a aspoň 2 odbery krvi na hormonalny... ak je tu chyba, nasadit patričné lieky, ak je to ok, vyšetriť spermiogram a podľa výsledkov si lepšie zorganizovat styky (upraviť okolo ovulky vhodnejší den alebo sa pokusit o zvýšenie počtu stykov... ale pri terajšej situácii, ako merias, aký máš na to pohľad, nevidím dôvod na iui/ivf

zora256
29. jún 2012

@katche Ahoj!
Veľmi vám prajem aby ste sa dočkali vytúženého tehu.Aké máš príznaky?
Mňa bolieva podbruško a pichá na jednom mieste,už je to ťažšie aj zdvíhaním malého,lebo ak na tej strane ho zvyhnem tak ma bodá vtom mieste,tak sa snažím na druhej strane ale je to ťažké,keďže som praváčka,a musím ho nosiť na ľavej strane,keď ho treba preniesť cez schody dolu alebo hore z dola:-/,nemáme ešte na stene pri schodoch,ten,nenapadá mi ako sa to volá,čoho sa treba chytiť,aby nespadli deti a starší ľudia.A zas sa zohýnať a za ruky ho držať nie je malina,najmä zhora dolu.A aj prsia sú zo dňa na deň boľavejšie:-/A ešte 11-12dc do ms:-/A so sonom to bude vidno,až 2 augustový týždeň☹Moc-moc ďaleko...V tedy budem v 6tt ak je to fakt tehu ako to moje srdce našepkáva 😵

katche
29. jún 2012

@zora256 no, tak ja mávam bolesti v podbrusku, niekedy pri prudsom pohybe aj silné pichnutie, ked sa nenajem mi býva fakt zle, ale to hlavne vecer, mm sa živil. Pred ms mam všelijaké stavy ale že až takto nie. Prsia bolia, raz viac, raz menej, ale cítim ich. A hlavne pri predstave kuracieho mäsa sa mi chce vracať...a okrem tých menstruacnych kŕčov nic..ms nikde..zatiaľ

riana12
29. jún 2012

@katche a kedy vlastne ocakavas MS? ci uz zacala meskat?

katche
29. jún 2012

@riana12 podľa všetkého najneskôr počas víkendu, ale zatiaľ nič, ani krcok maternice sa nespráva predmrchovo...možno bola ovu fakt nejak posunuta...ale po liečbe duphastonom sa mi skratili cykly na 35 dni cca adnes je 34....už som z toho magor...ved este týždeň počkám..a podľa mňa dojde

ktore
29. jún 2012

@zvolsiinylogin mojka este pol roka v pohode pockaj.alebo sa podebatuj z doktorom zwe sa ponahlas co ti navrhne.ale by som este pockala sak si brala prvy krat dufik.si netrpezliva.ozasj brala si predtym antikoncepciu?lebo po dlhodobom brani mtrva asi rok kym sa daju hormony do poriadku.ja som vynechala antikoncepciu v novembri a o rok na silvestra bol ten den oplodnenia.ani my sme neskuslai stale lebo mm chodi na tyzdnovky.pravdepodobne z tou teplotou dostanes kramy.to je fajn ber to tak.na prvy krat to vyjde snad jedna ku tisic.takze vydrz a ked ti skonci ms tak priprav teplomer a ides na to a ziadne ze sa ti nechce

zvolsiinylogin
29. jún 2012

@ktore dakujem, s drahym sa az tak neponahlame, avsak priebezne skusame, o rok a pol by sme sa mali zobrat..ak dovtedy nieco bude, bude to fajn, ale pravdebodobne to "vsetko" zacne az po tom..cely ten kolotoc...chcem sa dovtedy uplne vyliecit, urobit folikulometriu a HP a stitku...neviem presne, ake vysetrenia by som mala absolvovat, aby som uz o rok a pol mala vsetko za sebou a iba by sme sa cisto snazili...nevies mi poradit, co by som mala vsetko este absolvovat? alebo sa to bude vsetko riesit, az ked sa vyskytne dajaky problem?

zvolsiinylogin
29. jún 2012

@ktore antiku som chvalaboho nikdy nebrala, ale liecila som sa na jednu chorobu, brala som na to hormony a tam sa rozcakal cely cyklus, menstruaciu som mala aj raz za tri mesiace..zatial chvalabohu sa drzi pol roka, chodi presne, len cykly som mala najskor cca trojtyzdnove, za posledne dva razy asi 26 dnove a potom bola ta operka a 19 dnovy cyklus,..teraz som 31 DC a stale nic...inac volala som dokimu, to spinenie ze nebola este menstruacia, ak sa to nerozbehne, tak mam prist na vyvolavacku...

riana12
29. jún 2012

@zvolsiinylogin bohate ti zatiaľ stačí folikulometria a HP - v HP sa bežne nechava robit aj rozbor na hormony stitnej zlazy - TSH, FT3 a FT4... ale treba sa dokiho spýtať, ci o ne žiada, keď posiela krv do laborky... ak ich v HP nedava vysetrovat, nech ťa odporuci na vyšetrenie...
myslím, že ak sa s nim vklude pozhovaras a povieš, že napriek kratkej dobe snaženia by si to rada pretukla, nech vies ci si ok alebo nie, radsej nech máš vsetky info čím skôr... nemusíš sa do toho vrhat hned, no niektori gyn si davaju nacas a nechávajú domácu snahu o otehotnenie aj v dlzke 2 rokov...
na úvod ti teda HP a folikulometria stačia... podľa výsledkov sa bud budete snazit vklude doma alebo sa to bude riesit cez lekárov...

zvolsiinylogin
29. jún 2012

@riana12 dakujem..

katche
29. jún 2012

@katche a slavnostne hlásim, že ako prisiel večer, zas mi je zle...ale nádeje si nedavam, podľa mňa este pozostatky zo žalúdočnej virózy..no, alee tajne dufam 😝 😀

zora256
29. jún 2012

@katche Ahoj!
Tak stými prudkými pohybmi som tak i ja aj sprsiami,tak a to som minulé cykly takto nemala,ale pri prvom tehu hej.Tak držkám palčeky aby si bola tehu 😉 ,a verím,že som vtom i ja 😔 ,ozaj a to pichanie máš aj ty len na jednom a tom istom mieste?Ja už dlhšie mám na tom istom mieste ale včera už aj na druhom mieste ma občas pichne na druhej strane,no neviem snáď len nie dvojčatá 😕 ,asi by ma aj porazilo:-/ale radšej dve ako ani jedno,čo už stáva sa,tak budú 3 spolu 😅 ,nuž ale smiať sa potom si nebudem...A ešte si neskúsila testnúť?Ja by som už aj testla na tvojom mieste🙂

katche
29. jún 2012

@zora256 väčšinou na pravej strane, ale stáva sa,že aj na druhej. Mňa dr upozornila, že po clostile mozu byť aj dvojičky 🙂 nie, este som netestovala a u nás nemáme lekáreň, a nakoľko som od pondelka nebola v BA, tak ani nebolo kedy kúpiť. Počkám do pondelka, v meste kúpim test a s malou dušičkou testnem...už po toľkých meuspechoch ani neviem...

zora256
29. jún 2012

@katche Ahoj!
Tak to ťa chápem,po toľkých sklamaniach som tak bola aj ja a to som mala aj vtedy negatívny keď už týždeň meškal pri malom,a tak som to tak nahala a takmer mesiac meškal keď som sa odhodlala,pre istotu spraviť druhý test a ten bol už pozitívny😀.A aj teraz v apríli u dokiho bol slabunk pozitívny a mne ostatné vyšli negatívne a to už bolo vyše týždňa po tom a došla aj ms,tak sklamanie a teraz neviem uvidím,ešte mám 11 dní do ms,tak je to moc ďaleko,ale hrozne ma prsia trápia aj teraz akoby pálilo,no neviem čomu to pripisovať ale pri malom som sa šla zblázniť tak boleli,najmä v druhom mesiaci,prvý len svrbeli a občas reagovali bolestivo bradavky,ale teraz v prsníku akoby pálilo,a bradavky sú citlivé,nuž nechám to asi na enjaký čas,tak už som si magnézko úpila,proti kŕčovým bolestiam v lýtkach a na boesti v podbrušku mi zaberali aj pri malom,nuž a to pichanie musíme vydržať kým sa poriadne neuhniezdia drobčatá,nuž aj pri PCo a Duphastone môže dôjsť k dvojčatám,tak uvidím.Ale ak predca,tak čo už nejako bude,a zvládneme ak iný zvládli,no nie?Držkaj sa🙂

katche
29. jún 2012

@zora256 ja prsia pociťujem hlavne na dotyk a ked lezim..dnes som aj trochu kopala na záhrade, takze zajtra svalovica 😀.. ja mam tak tyden čas...tipujem...hm..uvidime ako dopadneme 🙂 Drzme si palce

zora256
30. jún 2012

@katche Ahoj!
Tak pekný výkend Ti prajem🙂.Aj ja väčšinou keď nič nerobím a ani nemyslím si najviac uvedomujem bolesť prsníkov,a na dotak by som asi aj bila okolo seba 😅 .A v podbruškupichá najmä ráno,a večer,alebo ak niečo dvíham,a pri prudšom pohybe,krížov.Tak to je super,ke´d typiješ len na týždeň,ja mám ešte 10dní do ms.Veľmi Ti držím palce 😉 ,a verím,že nám nepríde tentokrát ms až na 9mesiacov 😵

katche
30. jún 2012

@zora256 dakujem, aj tebe pekný vikend 🙂 ja som si povedala, že sa už radšej nebudem priveľmi pozorovať, i ked sa to nie vždy dá, hlavne, ked sa napchavas vianockou, čo ti ostala zo včerajších raňajok a dnes tí z nej prišlo zle 😀 a tie nervy, či ms príde abo nie tiež nepomáhajú...mm už krúti zo mňa hlavou, že take výkyvy u mňa teda este nevidel, ale tak nechcem si namyslat, v piatok pôjdem asi na odber, potom maju na klinike 2 týždne dovolenku,tak snáď zavolajú, že ako som dopadla...Fuuu, iný adrenalín....ale ako sa poznam, v stredu príde mrcha ako na koní

zora256
30. jún 2012

@katche Ahoj!
Ja si zas vravím,teraz u nepôjdem na net,a už sa prichytím,že už sa ho zas neviem dočkať,a tak sa nedá nemyslieť na to či sú to tehu alebo pms príznaky:-/Ešte do ms mám 9dní,ale akosi my je to ďaleko,a ak príde,tak zas blízko☹No asi budem sklamaná,hoc sa snažím myslieť nato,že nie som tehu,čo už snami ženami je ťažko,raz chceme to raz ono😀pekný výkend.A prajem krásne výsledky z krvi.Hoc to máš ešte 6dní,a možno Ti ani nepríde ms 😉 .Držím Ti moc palce 😵

katche
30. jún 2012

@zora256 tak na koňovi si čítam všetko možné, nie len o tehotenstve 🙂 ale jasne, netlacit na pílu. A je to ťažké neistna net, ked ho mas v mobile :D...drz sa a držím palce 🙂 ja dám vediet, ked budem vediet nieco viac

zora256
30. jún 2012

@katche AHoj!
Tak ja nemám v mobile,a tak len dvakrát za deň mám možnosť,keď malý spí na obed a večer,ale tak mala by som aj spať a odychovať,a nie tu sedieť,ale čo narobím...neviem odolať,aby som sem nešla je to lepšie ako na fb😀viac zaujímavostí a všetko možného🙂Ok,potom daj vedieť,aj ja dám vedieť toho 9-10.7.pá

zvolsiinylogin
1. júl 2012

@zora256 ani ja na fb uz moc nechodim, iba tu som... 🙂

meggy004
1. júl 2012

@katche držím päste 😉

zibi
1. júl 2012

baby chcem sa opytat? pribrali ste z duphastonu? ja som podstupila ivf a davali mi sice utrogestan ale pred stimulkou som brala duphaston ... a tak postupne som zacala priberat ze ani neviem ako..... pripisujem to aj stimulke pred ivf..ale zo samotneho duphasotnu som pribrala miniumum 5 kg? aj vy mate take skusenosti? mam pocit ze som sa stsrasne naliala vodou na tvari najma.... tak ma zaujima ci aj vy ste mali take neziaduce ucinnky a ci vam to po vysadeni same islo dole alebo ste museli chudnut dietou 😀

maximka33
1. júl 2012

@zibi ahoj, brala jsem duphaston 4 měsíce, ale žádných výkyvů na váze jsem si nevšimla..

riana12
1. júl 2012

@zibi ani ja som na sebe nič nepozorovala, žiadne vahove prirastky

kika72
1. júl 2012

@zibi užívala som Duphaston cca 4 mesiace, žiadne nadmerné váhové prírastky som nemala... 🙂 dokonca ani som nepočula, aby niektorá tehuľka z neho pribrala...mám kámošky, ktoré ho užívali tiež a žiadna sa nesťažovala... 😉 isto je to z Duphastonu?

katche
2. júl 2012

@meggy004 dakujem 🙂 baby, drzte sa

zora256
2. júl 2012

@zibi Ahoj!
Iste z hormónov ktoré vám dávali na tvorbu folikulov pri umelom oplodnení,z toho ste mohli pribrať,nuž ja som naopak semtam aj schudla,a aj teraz už od kedy ho beriem 2mes.už 2kg mám dolu😀 Z duphasonu sa nepriberá,ono dáva cyklus do normálu a aj hladinu hormónov🙂

zibi
2. júl 2012

dik baby ... no podla mna asi to na kazdeho inak posobi..ja som sa naliala vodou..no ja som brala az 2 x 2 tabletky, a pootm utrogestan to iste a to je asi rozdiel ked beriete len jednu tabletku.... kym spom brala duphaston tak som sa naliala aj v tvari a potom pri stimulke som zasa pribrala asi z tych hormonov..no na kazdeho to asi inak posobi..dik za odpovede