Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

amy25
3. júl 2012

@bambula111 ako spozorovali? Lebo ak teplotou, tak teplotu zvyšovať môže.
Neviem ako to funguje ale prvý krát ked som otehotnela, tak duphaston som si dala 20. DC. Ovuláciu som mala 22. DC. - to bol aj jediný den ked sme s mm tutu mutu, takze bola určitze vtedy a kedze som otehotnela tak určite bola.

riana12
3. júl 2012

@bambula111 @amy25 gynekologovia tvrdia, ze duphik ovulku vobec nezablokuje... ale moze - ak sa nasadi prilis skoro, ked je folikul este maly a prilis skoro zacne posobit progesteron, folikul uz nemusi dorast do potrebnej velkosti a k ovu nedojde... komu ovu dosla aj napriek skorsiemu nasadeniu duphastonu, ta uz mala folikul v dostatocnej velkosti, ze ho uz progesteron nezbrzdil... alebo je davkovanie slabe a potom je jedno, kedy sa duphaston nasadi a k ovu pride...

zora256
3. júl 2012

@riana12 Ahoj!
Tak pred tehu som brala od 11dc do 25dc a na polroka od užívania som otehotnela,tak žeby tak skoro bol folikul rástol 😕 ?No neviem.A teraz beriem od 14dc do 25dc a tak sa cítim,že som asi tehu,ale tak uvidím o 6dní.A nie je možné,že sa cyklus zmení počas brania Duphastonom a aj ovulka sa posunie?Keď ja som mala teraz ovu na 15dc a beriem od 14dc.

riana12
3. júl 2012

@zora256 to je v pohode, den nezavazi... rozdiel by bol napr. vtedy, ak by si mavala ovulku povedzme 25DC, cykly 40dnove ci viac a ty nasadis duphaston na ten 15/16DC... a plus by si mala vyssie davky, vtedy by sa to bloklo... ale ked mas len den po nasadeni ovu, to tolko nezavazi, telo to este nestihne ani zaregistrovat...

zora256
3. júl 2012

@riana12 A tie od 11dc čo som brala a ovu bola asi pred ms,keď mi na 3t meškanie ukázal test pozitívny a u dokiho som po mesačnom meškaní bola len v 5tt?

riana12
3. júl 2012

@zora256 to si zase skor vysadila duphik, ako folikul zacal rast 😉 vtedy sa ti totiz ovulka omeskala cca o tie 4 tyzdne... a mozno to bolo sposobene tym duphikom, ze si ho tak zavcasu zacala uzivat a vsetko sa ti z toho dovodu poposuvalo...

bambula111
4. júl 2012

@riana12 no a mne sa stal zrejme ten prípad, lebo som ho brala na 11deň a ovulku som mávala na 14deň, myslíš že ked sa nasadí neskôr napr. na 16deň tak sa ovulka vráti normálne ako bola?

riana12
4. júl 2012

@bambula111 najlepsie je pockat, az prebehne ovu a az potom ho nasadit... ak pekne prebieha ovu, i ked neskor, ako kazu tabulky, netreba si skracovat cykly tym, ze si nasadis duphaston podla abuliek...

katche
4. júl 2012

Babenky, vyšlo to...robila som pred chviilou a v momente sa tam ukazali dve čiarky hrube a silne. Nedokážem tomu uverit🙂

maximka33
4. júl 2012

@katche gratulace 🙂 a jak dlouho jsi brala duphaston?

katche
4. júl 2012

@maximka33 dva roky a potom mu ho vysadili a dali clostil. Ja som dufik brala bo som vo ex nemaval mrchu

maximka33
4. júl 2012

@katche ty jo a clostil jen tak nebo jsi byla na IUI?mně ho předepsali právě před IUI na začátku cyklu.

zora256
4. júl 2012

@katche Ahoj!Gratulujem moc,no vidíš🙂A koľko Ti meškal,ms?Tak mne ešte len o 5dní má prísť ms,zatiaľ negatív ukazoval pred včerom,ale a som skoro testoval,tak uvidím pozdejšie potom dám vedieť🙂

katche
4. júl 2012

@maximka33 mne ho dr dala na ovulku, lebo som mala anovulacne cykly, ale podarilo sa prirodzene. Do centra by sme šli až v septembri. Tak dufam, že sa.drobec bude vyvíjať ako má 🙂

katche
4. júl 2012

@zora256 noo, podľa výpočtov asi týždeň, dnes.je to 39 DC. Bude to marcové babo 🙂

meggy004
5. júl 2012

@katche veľmi som ti držala päste, joj gratulujem ti maminka 😉

meggy004
5. júl 2012

no po Clostyle a podľa sona, máme dáke vajíčka, čo vyzerajú sľubne 😀

katche
5. júl 2012

@meggy004 dakujem 🙂aj tato sa velmi teší. 🙂 tak ak to vyzera tak sľubne, tak sup sup, nech o pár týždňov môžeme gratulovať aj tebe...drzim päste, moc

meggy004
5. júl 2012

@katche Ďakujem a drž sa, budeme sa aj my snažiť 😀

zora256
5. júl 2012

@katche A podľa kalkulačky na koľkého marca?Mne kalkulačka ukazuje na 15.3.,len dúfam,že nedorazí ms 😔 a na 4tt a tebe?Prajem krásne tehulkovanie🙂

katche
5. júl 2012

6.3. 🙂 čiže by to mal byť 5tt od dátumu poslednej mrchy ale uvidíme, zajtra odber o dva týždne utz

zora256
5. júl 2012

@katche To je super🙂,tak prajem všetko dobré 😉 Potom napíš ako a sono fotku dáš hore,že?

katche
5. júl 2012

@zora256 jasne, nech všetci vedia 🙂

zora256
5. júl 2012

@katche Teším sa moc stebou 😵

kvietok228
5. júl 2012

@katche vidis ja som ti to hovorila strasne moc ti gratulujem si nevies ani predstavit aka som rada 😀 😀

katche
6. júl 2012

@kvietok228 vieš ako velmi sa teším, som tomu nemohla uverit 4 testy som robila. 😀

riana12
6. júl 2012

ahojte, co si myslíte o grafe? 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/120212
napr. v marci som už na 9dpo bola iba tesne nad coverline a vyššie som uz nesla...

riana12
6. júl 2012

doplnim, ze to už som duphik užívala...

zora256
6. júl 2012

@riana12 A koľko dní Ti mešká ms?Tak vyzerá že ste mali ovulku toho 4-5.júna.Už ste si test robila?

riana12
6. júl 2012

@zora256 kludne si mozme tykat, mam 24 😀
este mi nemeska, ovu bola 27.6. 😉