Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sarafortuna
6. feb 2012

@katarina104 . Sarapis už neberiem ani určite "NEZOBNEM" ak bude HP... rozmýšľam ale, že HP si nedám robiť ak tam bude stále cysta... 😒
Idem dnes kúpiť Befoli, chodím aj na injekcie B12 - hematologičke sa nepáčil nízky hemoglobulín a keďže pichám fraxík, tak mi radšej dala B12 - nech sa zbytočne "neopichujem"... mne sa tie Béčka asi niekde tratia... 😒

Mne bývalý gyndoš vravel, že pri tráviacich problém, resp. problémoch v črevách, sa B-čka nevstrebu... 😖 Tak si musím dať asi nejakú očistu.

Ja jem B-čka skoro každý deń, aj Acidofolan, kde je aj železo a mne v krvi vyjde, že mám tieto veci POD normu? 🙄 🙄 NIečo nie je OK.

katarina104
6. feb 2012

@sarafortuna asi áno, inak ak sa berú fytoestrogény mali by byť vyvážené s progesterónom, asi aj ten ti bude chýbať preto tie cysty 😒

sarafortuna
6. feb 2012

@katarina104 , ach jaj, sa cítim ako jalovica jalová.... 😢 😢 😢 😢
buď mi pomôže Maca - alebo už to nechám tak a v lete CAR, prípadne laparka... ale nejako sa toho všetkého bojím.

katarina104
6. feb 2012

@sarafortuna hm, no máš to ťažké, už to bolo dobre, a zase sa to kazí...maca je dobrá snáď pomôže, neboj treba veriť

sarafortuna
6. feb 2012

@katarina104 , verím.... ale vieš, 3 roky niečomu veriť... 😔 😔 človek už upadá psychicky... 😔

sarafortuna
6. feb 2012

@katarina104 , možno stačí iba sa zbaviť tejto cysty a bude to OK, tak asi na to pôjdem krôčik za krôčikom... najbližší cieľ, vyhodiť tú cystu !!! a potom budem riešiť ďalej...

merryn
6. feb 2012

Dievčata dnes druhy den čo neuživam dufik a rano teplota este stupla...držala sa okolo 36,88 maximalne a dnes 36,97....čo to ma byť? može byt? či to ma len moje telo skusa.....mate niektora s tym skusenosti?

matula028
6. feb 2012

@katarina104 🙂 🙂 dakujem 🙂 🙂 🙂

26lenka6
6. feb 2012

Dobrý podvečer prajem 😉 chcela by som vedieť váš názor na moj problém. Mala som nepravidelný cyklus a krátku luteálnu fázu tak mi dr. predpísal dufík. mala som ho brať od 11-25DC,mala som ukážkové 28dňové cykly. takto som to robila 3 mesiace ale potom po ovulke ani stopy tak som si ho posunula a dávam si ho už 2-3 deň po ovulke (meriam BT) a beriem ho až kým neprídu krámuše. prvý cyklus po tom ako som si prehodila bol dlhší, 36DC, 15 dní LF a ovulka na 21 deň, ďalší cyklus som pokračovala ako predošlí, čiže po ovulke a ten vyzeral nasledovne 37DC, 19 dní luteálna, ovulka prišla na 18DC.dnes som začala nový cyklus.už to vyzeralo slubne ale zase len / na teste ☹ chcem preto vedieť názor na to, či by som nemala brať dufíka len určitý počet dní, napr. 14 a vysadiť a nie brať ho až po menzes. ďakujem 😉

twoangels
6. feb 2012

Ahoj, já beru Duphaston na udržení těhotenství.

ktore
7. feb 2012

@katarina104 ahojko katka ako sa mate?ja citam knizky.musim vypnut lebo ked som tu tak cele dni len na teho mylsim.inak uz som vynechala dufik a v pohode vsetko.ale necitim sa este dobre ale uz oproti tomu ako mi bolo je to znesitelnejsie.rano je to parada ale potom predobedom uz sa to zhorsuje.jeden den je to dobre a druhy den uz horsie.z tou zaludocnou sliznicou to tiez neni v poriadku ale s tym uz nic nenarobim.mam nos-tak pri bolesti si musim dat.nemusim ani vela zjest napriklad zjem dve knedle z trochou maska a kapusti,co kapustu len fakt na chut este ani nedojem a uz ma tlaci a potom bolesti.jak kamen.inokedy mozem viac zjest a nic.akokedy.uz by to mohlo prestat.

katarina104
7. feb 2012

@ktore ahoj, no som rada, že ti je lepšie a že tak 😉 menej si dávaj dávky a vyhýbaj sa takým jedlám čo škodia na žlčník, môžeš mať kamene..v tehu sa to zhoršuje,,
my dobre zatiaľ, malé veľmi aktívne mám pocit že chce ujsť z bruška 🙂

katarina104
7. feb 2012

@26lenka6 dufík ber len 10 dní, ak ho nasadíš na 3 deň po ovu, tak LF bude akurát 😉

linka
7. feb 2012

ahojte baby,chcem sa opytat,som po ET,testy z mocu pozitivne,krv vcera negativna,je mozne,ze duphaston blokuje mrchu? este stale ho beriem,lebo krv sa bude opakovat...

kukucg
7. feb 2012

@linka jasne ze dufaston blokuje mrchu, kym ho nevysadis, mrchu nedostanes 😉

katarina104
8. feb 2012

@linka kým berieš duphaston ovulka nepríde

martinka15
8. feb 2012

@katarina104 Ahoj Katka,
prepáč, že sa takto vtieram, ale Tvoja posledná veta ma zarazila.....akože keď žena berie Duphaston, tak nemá ovulku alebo som to len zle pochopila?
Ja totiž Duphaston beriem už druhý rok a mám to nastavené tak, že si ho mám nasadiť vždy 16-ty deň cyklu a brať 2x denne po dobu 10 dní....potom cca na tretí deň príde mrcha.....
Viem si podľa tohto vyrátať, kedy môžem mať ovulku? Lebo o bábo sa snažíme už asi 9 mesiacov a stále nič ☹

katarina104
9. feb 2012

@martinka15 no moja, môžeš mať ovulku aj keď berieš dufík, len ten mení hlienik na neplodný, tak spermijky nemajú dobrú výživu potom ak by si ovu mala neskôr ako na 16DC, alebo môžeš mať ovu ak by si ho brala a vyšší estrogén, alebo prolaktín...ak sa snažíte tak dlho moja rada je sledovať ovulku, buď folikulkou alebo teplotou, a potom nasadiť duphaston, sledovať cyklus bez dufíka,,,ešte ty môžeš dostať mršku a vôbec ovu mať nemusíš ak by si ju normálne mala napr. na 25DC, tebe chodí mrška možno len z poklesu progesteronu tzv.umelá mrška tá príde vždy po vysadení na 3-7 deň, takže tak to je..dať si pozrieť spermijky, štítku, inzulín, HP 3x v cykle a potom to riešiť dufíkom, ten je len na udržanie skyprenie sliznice maternice a udržanie tehu 😉

martinka15
9. feb 2012

@katarina104 No super, ďakujem pekne....i keď neviem, či sa mám podľa tohto radovať alebo skôr plakať 🙂
Asi pôjdem za doktorkou🙂))

katarina104
9. feb 2012

@martinka15 niečo medzi tým rob 🙂

martinka15
9. feb 2012

@katarina104 Ďakujem 🙂

matula028
10. feb 2012

@katarina104 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... ahoj Kati tak ja zatial takto........... uvidime čo niečo ztoho bude 🙂

nativanativa
10. feb 2012

@katarina104 ahoooj , no mne uz zacinaju bolesti .... bude krvava pomsta 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/37feac

ktore
10. feb 2012

@nativanativa ahojko este to vyzera dobre.

ktore
10. feb 2012

@nativanativa ja mam jednu znamu ktora ma stale nejake zapaly furt chodi a skusa.uz sa jej podarilo otehotniet ale bohuzial nedonosila.znasala to velmi zle.bolo jej velmi zle tak mseli ukoncit teho.ale zase oteho len neviem kde sa lieci.

nativanativa
10. feb 2012

@ktore neriesim , ja som sa s tym zmierila , bud to pojde alebo nie 😝 😝 😝 , skusat budem

vvia
10. feb 2012

zeny je to normalne pri duphastone? neuveritelna bolest prs, hrozne citlive prsia, občasne bolesti podbrušia, pripadne ked sa natiahnem akokeby krc v podbrusi, bolesti hlavy.

kukucg
10. feb 2012

@martinka15 Pri dufastone a ovu je to asi tak, ze po ovulacii sa vytvori zlete teliesko ktore zacne produkovat progesteron a tym zdvihne teplotku, ak zacnes braf dufik skor, telo zaregistruje ze uz ma zvysenu hladinu progesteronu a ovulka sa tym zbrzdi... a dalsia vec je, pre uhniezdenie je ziaduca dost dlha lutealna faza na oplodnenie, cize ked po vedze den po ovu zacnem brat dufik, po 10 dnoch vysadis a pride mrcha asi o tri dni je to akurat, ak ale zacnem brat dufik a ovulka pride povedzme az potom, na nejaky treti, stvrty den co ho beries, budes mat kratku lutealnu fazu, co brani uhniezdeniu...
cize si skus merat bazalnu teplotu a dufik nasad az ked teplota stupne, teda az ked bude po ovu 😉 😉

ktore
10. feb 2012

@nativanativa tak to sa mi paci mojka... 😀

katarina104
10. feb 2012

@nativanativa pekný grafík testovala si? nemusí prísť mrška a môžeš mať predmrš.bolesť 😉 teplota je pekná a bez špinenia čo je super