Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
17. dec 2011

@ktore hm, tak hádam sa len na teba niečo nenalepilo,,,

katarina104
17. dec 2011

@michalka007 ahoj, tá cysta má isto 5 cm? nie 5mm? cysty sa zvyknú vstrebať, ale záleží o akú cystu ide, asi ju budú sledovať,,,ten duphaston a thiamin je na mieste, to teraz musíš brať,,,máš graf?

micak
17. dec 2011

Takze dnes prisiel menzes ☹ ale nevadi, aspon mam pekny 28 dnovy cyklus a snazime sa dalej. Mam ale otazku - pocitam si 16DC na 1. tabletku duphastonu a podla womenzone.cz mi to vychadza na posledny den ovulacie. Viem, ze to netreba brat ako iste (kazda mame iny "system" ovulacie, zrovna ak mame aj nejaky problem). Napadlo ma ale, ak budem mat este ovulaciu, mozem si dat duphaston aj tak? Docitala som sa, ze by s tym mohol byt problem. Co na to vravite, vy, skusene mamicky a snazilky ? Dakujem moc pekne 😉

lin123
17. dec 2011

@katarina104 Ahoj Katka..Chcem sa Ta opytat na Tvoj nazor. Bielkovy hlienik, taky typicky tahavy som mala na 16.DC. Len v tento jediny den, potom sa uz neobjavil. A mavam to tak pravidlene, kazdy cyklus. Robim si ovulacne testy od 12.DC a vysiel mi pozitivny na 21.DC. Inak mavam nepravidelne cykly 29-38 dni. Co si myslis, mam sa riadit hlienikom alebo ovulacnymi testami? BT si nemeriam,lebo mam nepravidleny rezim, taham denne a nocne sluzby.

lusssy1
17. dec 2011

ahoj, mám 22 rokov, lekárka mi nasadila duphaston po diagnostikovani polipu alebo cysty na maternici lebo primar neschvalil vyoperovanie, stale sa to zvacsuje uz to ma 1,2 x 1,7 cm... mam ho brat vzdy 16 den cyklu po dobu 10 dni, dvakrat denne... sice neviem naco ale beriem ho... prve dva mesiace prisiel menzes vzdy dva dni po vysadeni ale tento mesiac uz po dvoch tyzdnoch od posledneho... pomylila som si aj davkovanie, zacala som ho uzivat uz asi 10 den cyklu a uz po piatich dnoch prisiel menzes ktory trva uz 5 den a stale je rovnako slaby a divne spinavy co je uplne neobvykle... ked som ho dostala tak som prestala brat aj duphaston a cakam kym sa to skonci a dostanem znova potom si ho znova nasadim teda asi az v januari aby som to dala do poriadku... nemohla som si sama poskodit tym zlym davkovanim alebo sa to stava aj vam? mam ist poradit s lekarkou ci mesiac pockat ci pride normalny menzes?

majkushka
17. dec 2011

@micak takže snažilkujeme tento mesiac ? 😉

ivuss01
17. dec 2011

@katarina104 ahoj, neviem, ako si mam zapisat teplotu, meriam o 6.00. Rano som sa zobudila o 4.30 teplota bola 36,6, potom som este zaspala a zobudila som sa o 7.30, tu som uz mala 36,9 , tak neviem, aku teplotu si mam zapisat, alebo ci vobec ju mam zapisat 😕 D. 😉 a ozaj, mam kremovy vytok 😕

micak
17. dec 2011

@majkushka tak tak. tesim sa a som zvedava, ako nam to pojde 😉

maggiore
17. dec 2011

@micak no, zdá sa, že aj ja som dnes dostala, ibaže je to na 26 DC, čo je o dva dni skôr, zatiaľ ma nič nebolí, čo je divné, ale asi sa to iba rozbieha, je to tmavohnedé ... no dúfam, že sa nám to v novom roku už hneď podarí 😉

katarina104
18. dec 2011

@lin123 ahoj,ja som si nikdy ovu testy nerobila moja, ale tie môžu byť aj dlhšie pozit. ako ovu je,,,LH stúpa a klesá pomaly,,ak píšeš že máš hlienik plodný hlienik teta ten naj a posledný deň 16DC, tak ovu býva do 24 hod. po tom naj hlieniku, teda môže byť do 18DC, ten ovu test robený 21DC ti ešte môže ukázať pozit. ak si dobre určíš hlien,,,ak by bola ovu 18DC a LF 14 dní tak to máš cyklus 32 dní, no treba to odsledovať ten hlien poriadne, po ovu sa mení na lepkavejší hustejší, belší alebo mizne celkom 😉

katarina104
18. dec 2011

@ivuss01 ahoj, ak si merala o 4.30 a máš merať o 06.00, tak si prirátaj cca 0,1°C k tej teplote, čiže budeš mať 36,7 cca, ale ber to z rezervou 😉 ok, poovulkový hlien,,ešte kuknem graf 😉

katarina104
18. dec 2011

@matula028 pekne sa držkáš 😉

katarina104
18. dec 2011

@ktore ahoj, pozerám, čo to za teplota? nemerala si skôr?

katarina104
18. dec 2011

@zuzkag2 ahoj, budeš testíkovať,,?

zuzkag2
18. dec 2011

@katarina104 Ahoj Katuska...ty si poklad, ze si si spomenula 🙂 Nooo, mam test, a asi by som aj zajtra rano otestovala, ale tak strasne sa bojiiim....

katarina104
18. dec 2011

@zuzkag2 😒 no je to na tebe, ak máš tých testov viac, tak skús,,,juj aj ja sa bojím 😵

zuzkag2
18. dec 2011

@katarina104 Kati, preventivne mam len jeden, aby ma to nelakalo testovat ako sisi kazdy den...ty si taka kolegialna ;-D ja som take trdlo, ze sa bojim....😀 tak dam zajtra rano vediet, ako som dopadla, teplota je zatial hore, zas tych mojich vysinach...🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/390cd0

lenkahh
18. dec 2011

ahojte baby, som tu nová. takžiež sa s mm snažíme o bábo. Zarazila ma jedna vec. v piatok som bola na gyn. a lekár mi povedal, že ovulácia u mna neprebehla, že nie vždy ju musí žena mať, ale menzes pritom dostane. Ma z vás niekotá s tym skúsenosti, že nedostala ovu?

katarina104
18. dec 2011

@zuzkag2 no ja neviem ešte počkaj dva dni 😉
@lenkahh áno môžeš mať anovulačný cyklus, kedy sliznica odchádza bez ovulky

zuzkag2
18. dec 2011

@lenkahh ahoj Leni, presne ako pise Katka, to krvacanie sa vtedy nazyva spadove krvacanie, a ja osobne mam s tym skusenost, mavala som aj anovulacne cykly. Nic sa ale nedeje, je to prirodzene.

zuzkag2
18. dec 2011

@katarina104 uvidim kolko odvahy budem mat rano 🙂

katarina104
18. dec 2011

tak pekný večer pa 🙂
@zuzkag2 držím ti palčeky

ktore
18. dec 2011

@katarina104 neviem co sa deje.vcera som nemerala a dnes som merala rano o siedmej.spala som dnes v noci v nocnej koseli ze by som az tak vychladla???neviem.ms neprisla.mylsela som ze pride ked tak klesla teplota.inak ma prist 22.12

ktore
18. dec 2011

@katarina104 podobny s takym klesnutim som nasla aj na fertility tehotensky.ktovie aky bude rano.ak stupne este mam nadej.test je ale negativny zo vcera rana.

lubica28
18. dec 2011

ahojte.prosím Vás,neviete do koľkých dní po vysadení dupfastonu sa má dostaviť menštruácia? ďakujem.

ktore
18. dec 2011

@lubica28 ako komu.moze uz dva dni po vynechani.to je obvykle.ale je na to 5 dni.mne uz prisla po 2 dnoch aj po troch dnoch aj po styroch dnoch

lenkahh
18. dec 2011

@zuzkag2 @katarina104 anovulačny cyklus??? dúfam, že viac takých už nebude :(( našla som si novú prácu, ktorá je dosť fyzicky zaťažujúca, dokonca som aj schudla (a prtom som bola dosť chudá), myslíte, že je to spôsobené tým? Pred dvoma mesiacmi som bola na gyn. a mala som práve ovuláciu, škoda že môj nebol vtedy doma, ale na služobke. to znamená, že doteraz ovu asi bola.... zrejme to bude tou prácou, este k tomu škola....ach jaj :(( Myslíte, že na budúci mesiac sa môže ovu kludne dostaviť? alebo to už bude stále, dokedy to nezačnem niejak liečiť? doktor vravel, že ak chcem bábo, tak mi môže pomôcť, ale budem sa musiť snažilkovať presne vtedy kedy mi povie. nevravel žiadny názov liekov len to, že môžu spôsobiť cysty a preto mi da ultimátum, že ak sa to do februára nepodarí, tak začneme to riešiť viac....

lenkahh
18. dec 2011

@zuzkag2 a čo si robila preto, aby sa ovu dostavila? alebo prišla sama? Som z toho zmätená. idem si tie anovulačné cykly asi vygoogliť.

zuzkag2
18. dec 2011

@lenkahh Leni, nemusis robit paniku, anovulacny cyklus sa cas od casu objavi aj u uplne zdravej zienky, tak sa zatial nestresuj. Urcite k tomu moze prispievat aj nova praca, stres, vycerpanie...to celkovo posobi na organizmus, a ten sa potom sprava inak...prvorade je vtedy pre organizmus "prezit" tu zmenu, vyssie naroky na vydaj energie a podobne...napriklad v tom strese by nebolo pre teba vhodne aby si otehu, tak sa telo podla toho zariadi. Ked sa ti vsekto utrasie, zvyknes si, a vnutorne uz nebudes pocitovat ze ta praca je pre teba nieco nove, a narocne, tak sa telo vrati do normalu. Pockaj, nic negoogli, daj tomu trosku cas, a vsetko bude ok 🙂
Samozrejme, existuju hormonalne poruchy, ktore sposobuju ze zena ma anovulacne cykly, su to nizka hladina estrogenov, slaba funkcia zlteho telieska - teda nizka hladina progesteronu, a podobne...na taketo poruchy existuju lieky, ktore do tela tieto hormony dodavaju v podobe liekov, nimi sa da ovulacia vyvolat, sleduje sa potom pomocou sonografie, tzv.folikulometria, dalej sa vie liekmi zabezpecit aby nastala samotna ovulacia, teda aby folikul praskol, a potom sa liekmi vie dodat do tela tolko progesteronu, ktory vytvori prostredie v maternici, idealne pre zahniezdenie oplodneneho vajicka...
Ja osobne mam hormonalnu poruchu, kedy vajicko sa sice vytvori, ale nevie same dorast do potrebnej velkosti, a na to beriem lieky. Kedze moj organizmu nevie sam spustit ovulaciu, je potom u mna problem aj s progesteronom, takze ho dostavam tiez do tela pomocou liekov...ale, ja osobne by som ti radila k tomuto pristupit az ked nebude inej cesty, po straaaasne dlhom snazeni...kazdy to sice znasa inak, ale na mna tie synteticke hormony nevplyvaju moc dobre, takze nie je to med lizat 🙂

lenkahh
18. dec 2011

@zuzkag2 Trošku robím paniku, lebo som tušila, že ak raz budem chcieť bábo tak to u mna nebude zrejme jednoduché. Od kedy som dostala ms, tak som ju mala vždy nepravidelnú. Myslím, že som mala viac testosteronu. Brala som roky antikoncepciu na úpravu. Asi pred rokom som bola operovaná na cystu na vaj. a potom som mala užívať pol roka antikoncepciu. Vysadila som ju a doteraz t.j asi 5 mesiacov som mala pravidelný cyklus. A este k tomu trpím aj častou mykozou. Preto mam trošku strach z toho všetkého.