Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lulu77
5. mar 2008

som sa pomylila, to je pri clostilbegyte, ospravedlnujem sa

galanta
15. mar 2008

ahoj dievcata,chcela by som sa opytat,do kedy ste v tehotenstve uzivali duphaston a kolko tabliet ste brali.dakujem za odpovede.... 😉

tanika.t
17. mar 2008

ahojte 🙂
stalo sa niektorej pri užívaní duphastonu,že jej meškala ms?

lauritka
17. mar 2008

tanika mne tvrdil lekar, ze duphaston MS nebrzdi. 😨

miriamka
17. mar 2008

Galanta...ja som uzivala Duphaston od 9tt do 17tt 🙂

lauritka
17. mar 2008

teraz mi to vlastne predpisal , aby som dostala MS..lebo od decembra po kyrete som ju este nemala.

tanika.t
17. mar 2008

nebrzdí,práve pomáha-ale potom neviem,čo v tom je 😒

lauritka
17. mar 2008

tanika mozno po tych hormonoch po IVF.

dadunka
17. mar 2008

Ahoj holky, já mám pocit, že bez vysazení Duphastonu MS nebude, i tak mi to říkal doktor, obecně progesteronové léky (Utrogestan a Duphaston) trošku natahují cykly, já sama mám MS 4 dny po vysazení Duphastonu.

lauritka
17. mar 2008

zaujimave dadunka..kazdy tvrdi nieco ine 😖 tak uvidim ..budem brat do MS

tanika.t
17. mar 2008

lauritka,ja som nebola na IVF...minulý mesiac som po duphastone dostala 27.d ms,teraz bude 29.dc a nič...
dnes je to 5.deň po vysadení ..

ivanalysonkova
21. mar 2008

holky, beru druhý měsíc Duphaston. Chci se zeptat: už týden slabě špiním, klasická MS se ještě nerozjela, a meškán 5 dní, test negativní. Myslíte, že to může být způsobeno tím Duphastonem?díky

evamik
21. mar 2008

Ivan, já tomu moc nerozumím, ale mně dr. řek, že s duphastonem se mi MS nerozjede... Takže to tím asi může být.

ivanalysonkova
21. mar 2008

Evamik: díky, minulý měsíc se právě rozjela v pohodě, tento měsíc je to nějaké zaseknuté. ☹

lauritka
21. mar 2008

evamik mne povedal lekar , ze duphastom nebrdzi MS..tak teraz som z toho uz naozaj blazon ! 😨

ivanalysonkova
21. mar 2008

lauritka: myslíš, že vyvolávačka pomůže?

lauritka
21. mar 2008

ivanak to netusim a neskocis za lekarom?? dokedy ti kazal brat duphaston?

evamik
21. mar 2008

No, já jsem z toho taky blázen - tady na diskuzi jsem už několikrát zjistila, že různí lékaři podávají ke stejným lékům lékům zcela rozdílné informace... 😅

lauritka
21. mar 2008

😕 no a potom sa ma clovek vyznat ! 😔

ivanalysonkova
21. mar 2008

lauritka: měla jsem balení na 2 měsíce, toto je poslední. Beru ho vždycky od 21.dne cyklu celkem 5 dní, dvě tablety denně. Chtěla jsem dneska volat dr.,ale nikdo mi to tam nebere. Takže budu muset vydržet. Nejhorší je, že mám teploty nízko a MS nikde ☹ Dneska jsem 41DC

lauritka
21. mar 2008

ano ivanka videla som grafik :( mne dal praveze ten duphaston na to, aby som uz konecne dostala MS.. 😕

ivanalysonkova
21. mar 2008

lauritka: a já ji měla vždycky docela na čas, až teď. A jaký je tvůj názor? díiky 🙂

lauritka
21. mar 2008

ivanak no je to pre mna zahada..tehu azi nebudes, lebo je nizka teplota.. a nebrala si nahodou aj clostylbegyt?

ivanalysonkova
21. mar 2008

lauritka: jo brala, má to taky na to vliv? Zdá se mi to divné, protože minulý měsíc vše proběhlo bez problémů (to jsem brala obojí)

lauritka
21. mar 2008

no vies dakde som citala.. ze sa mozu utvorit aj nejake cysty z clostylu.. ja som to tiez mala este davno a MS preto meska.. a treba vyvolavacku, chod na uzv

ivanalysonkova
21. mar 2008

lauritka: a to špinění? je i když je vytvořená cysta? Já jdu k dr. až příští týden. 😒

lauritka
21. mar 2008

no ja som vtedy nemala..netusim 😨

bodzlomu
23. mar 2008

Ahojte dievcata. D obsahuje male mnozstvo hormonu, ktory podporuje zlte teliesko aby pomohlo vypudit vajicko z vajecnika a "pohnalo" ho vajcovodom. Na MS prakticky nevplyva nijak,lebo mne lekar zase povedal,ze ide vlastne podobne ako pri antikoncepc. tabletkach len o pseudokrvacanie,aby sa precistovala maternica, aby bola pripravena v pripade,ze zena otehotnie. D totiz pomaha zhustovat hlien v maternici,co pomaha lepsiemu usidleniu plodu. Na ovulaciu vraj vplyv nema negativny ale naopak pozitivny....co sa tyka bolesti hlavy je to jeden z vedlajsich ucinkov,ktory by sa mal stratit,ale je pravda,ze kazdy moze reagovat na liek inak....
Dufam,ze aj ja som trosku pomohla informaciami - mam ich od svojho gynekologa 😵
Vsetkym drzim palce 😉

lauritka
23. mar 2008

dakujem za info 🙂

milena26
23. mar 2008

ahojte holky,já duphaston bralapřes rok... nedostávala jsem menstruanci pravidelně....(přeba jednou za 2měsíce se dostavila) tak dr. mi napsal duphaston...ze začátku 11-25 den a potom po 3 měsících 15-25 den a dostávala se M po 30-33den když dělal hormonální profil a zjistil,žew mám maličkou hladini hormonů,tak prý by to mělo srovnat...