Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lilik15
1. júl 2011

@katarina104 jasne moja a kvapky femi uz uzivam asi 2tyzdne 12kvapiek rano a vecer a tiez kyselinu listovu 🙂
dakukjem ti mooc 🙂 budem ta informovat

katarina104
1. júl 2011

@lilik15 pa a pekný deň... 🙂

lilik15
1. júl 2011

@katarina104 dakujem aj tebe 🙂) papa

mirkaza
1. júl 2011

@sasena033
No tak to je naozaj sila, lebo aj ja som bola dnes u Hartela....Mozno sme sa tam aj videli, nie? Hej, mala som malu gulicku - vacok. Posledna mrcha bola 4.6, ale kedze ja mam kratky cyklus, tak to mam vsetko posunute 😉 ty budes mat prve babo?

sasena033
1. júl 2011

@mirkaza no ja som tab bola uz o 7 rano a zobrala ma az z ahodku a pol..cakam 2 babo prveho mam chlapca.... no nepamatam si t avelmi vela lusi bolo rano no j amam 32 dnovy cyklus a ovu neskor takz emoj termin bude zrejme niekedy konmiec februar azaciatok marca

lilik15
2. júl 2011

@katarina104 ahoj katka takze dnes telota takto http://www.fertilityfriend.com/home/33103b
vrrrr ona si asi srandu zo mna robi!vcera som si kupila lanovy olej a befoli som nemohla zohnat :( skusim este v inych lekarnach.Ten lanovy olej mam uz teraz zacat uzivat alebo az cez dalsi cyklus?a kolo?

katarina104
2. júl 2011

@lilik15 ahoj, no ty máš FL 15 dní, tak musíme počkať, ak mrcha dovtedy nepríde, tak na 17DPO, môžeš testnúť,ešte stále môžeš byť tehu,, 😉 ten olej môžeš už papať 🙂 1 lyžicu denne, alebo 2 malá lyžičky 2x denne

lilik15
2. júl 2011

@katarina104 myslis ze by som stale mohla byt tehu aj ked som vcera bola u dokyho a nic nevidel??ja som vcera robila len tak zo srandy ovu test a testovacia ciarka bola taka polovicna 😒 skusim asi aj dnes urobit aka bude...

bacillka
2. júl 2011

ahojte prosím poradte mi
som v 5+2tt vo februári 2011 som mala spont.potrat. Teraz mi lekár dal duphaston a od stredy mám napätie v podbrušku pichá ma v pravom vaječníku a preháňa ma. Je toto normálne? Môže duphaston spôsobiť ak mám znovu prázdnu dutinu potrat?

Prosím je to dosť súrne ako na potvoru idme dnes na dovolneku

annavi
2. júl 2011

@katarina104 ahojky moja...ja dnes takto http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec myslis ze mrcha ide??tie nepríjemne "bolesti" uz nemam..tak trosku ale je to uplne v pohode... 😅 😅

sarafortuna
2. júl 2011

@bacillka
duphaston by mal fazuľke pomôcť - ten zvyšuje činnosť žltého telieska, takže môžu sa ti diať v materničke zmeny, ale to čo opisuješ sa mi nezdá z dufíku... vaječník by ťa mohol bolieť lebo na vaječníku sa utvorí žlté teliesko z prasknutého foliku a tam sa to aj nachádza - čiže teoretický ho dufaston posilní a možno sa zväčšil aby mohol produkovať viac progesterónu

nebude to skôr niečo črevné?

jedine, že ti "vadí" resp. žalúdku samotný liek - tabletka...
ak ideš na dovču, tak si zober pre istotu B6 a listovku... alebo v lekárni Acidum folikum... to by malo pomôcť v prípade že je bol problém v cievnom systému a výžive plodu - tiež som mala prázdny vačok ☹ a zistenú trombofíliu - musím Bčka ako prevenciu... tak ja len pre istotu radím nasadiť B6+listovka prípadne Cvitamíny

sarafortuna
2. júl 2011

@bacillka
nemysli na prázdnu dutinku... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
bude tam fazuľka, neboj a aj srdiečko ako zvon... 😉

len si zober tie B-čka na dovču, dufík ber...
držím palce a nech vám to už výjde... 😉

bacillka
2. júl 2011

@sarafotuna dakujem za radu 🙂 a ukludnenie. listovku beriem už 4 mesiace a Magne B6 som si nasadila až včera ked to začalo byť horšie. Problém je v tom že neviem ako často ho mám brať 🙂.
Budem myslieť na tvoju radu a všetky tlaky pripisovať prehánkam. xixix

bacillka
2. júl 2011

sarafortuna@ ešte ma napadlo nemôžu tie bolesti vaječníka byť z toho že včera som mala mať ovuláciu. (za predpokladu že by som nebola tehu)xixix

katarina104
2. júl 2011

@lilik15 stále je možné,že si tehu, až kým mrcha nepríde, nevidel by nič, je to skoro 😉

katarina104
2. júl 2011

@annavi ťažko povedať, či príde mrcha, je to len jednodňový pokles, musíme čakať, ak to pôjde stále dole tak príde,... 🙂 môže to byť pokles zo zahniezď. ak si len podľa mňa 8-9 DPO

katarina104
2. júl 2011

ok, kočeny, pekný deň 🙂

katarina104
2. júl 2011

@sarafortuna pozerám,že si mala ovu, blahoželám, len sa drž pa 😉

denda29
2. júl 2011

http://www.fertilityfriend.com/home/deni
skusila som test a nic biely 😒
@katarina104

sarafortuna
2. júl 2011

@katarina104 ,
hej, označila som si ju - možna bola o deň neskôr, ale zajtra-pozajtra už by som mala ísť na 37 😕 😕 😕 tak uvidím..
chudák moje telo, 10 dní som ho presviedčala že je po ovu... a teraz je už asi fakt... ale určite je peknučká aspoň sliznica 😵
@bacillka - no B6 môžeš kľudne aj 30-50mg denne, takže pozri koľko je v jednej tabletke. Béčka telo vylučuje močom tak ako vitamín C - takže predávkovanie nehrozí a hlavne zo začiatku ho treba telu dodať.
Peknú dovolenku... 😉

katarina104
2. júl 2011

@denda29 stále je nádej, kým nepríde mrcha, 😉
@sarafortuna 🙂 tak nech sa to podarí, držím palce 🙂

katarina104
2. júl 2011

@denda29 pozerám,že tam bol styk len jeden krát, veľmi málo, podarilo by sa pri dobrom hliene, tak neviem, bol len tam?

mirkaza
2. júl 2011

@sasena033
Tak to sme sa tam urcite videli a este vidat budeme🙂))) Ja som prisla o osmej rano a vybavena som bola az o pol jedenastej...Ja mam dcerku, ma rok a pol. 27.7 som objednana na 9.00 a ty?

denda29
2. júl 2011

@katarina104 ano uz som pisala ze jeden krat lebo drahy potom odisiel na sluzobku ale hlienu bolo velllllllllllaaaaaaaaaaaaaa

katarina104
2. júl 2011

@denda29 ok, tak sa hádam podarilo,,,ak nie tak treba lepšie načasovať styk 😉 ináč všetko máš ok? sono, HP,spermijky?

denda29
2. júl 2011

@katarina104 vobec neviem u mna doki vravel ze vsetko ok a dalej sa somnu nezaoberal ani krv mi nezobral nic iba ma vystril...jeden mesiac sledoval folik a ze aj to je ook a vravel ze sa mame iba snazit to bolo vsetko aj som nato nasrata uz hladam dalsieho gynekologa. Drahy nechce ani pocut o spg tak ho nutit nebudem. nacasovat styk u nas je velmi komplikovane kedze je doma iba vykendy poväcsinou ☹

katarina104
2. júl 2011

@denda29 to nevadí, možno sa raz podarí aj trafiť 🙂 , dostať kúpiť testy na spermije, tak ak sa nebude dariť,tak si kúp, to by mohol skúsiť 😉 ináč, ten graf nie je zlý, tak sa to možno upraví, papaj vitamínky,,

denda29
2. júl 2011

@katarina104 drahy chce tiez mimino ale vzdy vravi ked to ma prist tak to pride tak preto ho nebudem nutit ani to nie je riesenie. rozmyslala som na tom teste uz este pockam a potom sa rozhodneme. ale vitaminy papa aj on tak hadam raz sa zadari a dakujem 😉

katarina104
2. júl 2011

@denda29 🙂 určite bábo príde v pravý čas, už máte jedno pozerám, tak ďakujem za každý dar 🙂 pa

denda29
2. júl 2011

@katarina104 hej mame ale to nie je nase spolecne 😒 preto by sme chceli este jedno ale spolocne a aj bude 😀