Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

korenka
8. mar 2009

ahoj twetinka,no,v prvom rade u tvojho gynekológa,a záleží ako dlho sa snažíte,ak viac ako rok,tak potom by mal dr. odpozorovať či máš ovu,folíky,možno aj genetiku,hematológiu,či nemáte zhodnú krv........

korenka
8. mar 2009

ja som dnes 28DC,čiže 3 dni po dobratí D,ale posledene prišla MS až na 30DC,len tento cyklus som brala od 17DC,pred tým od 11DC,tak hádam sa nič nezmenilo,a samozrejme,nemusela by prísť MS vôbec,už vyše týždňa ma drží ospalosť a vyčerpanosť,ale to môže byť z práce,jarnej únavy.........

kacurienka15
8. mar 2009

Ahojte korenka....Aj ja mam podobny problem ako ty...v stredu vecer som dobrala duphaston a menzes nikde...ale tento mesiac sme si aj tak davali pozor, nesnazili sme sa, lebo cakame na lekara...-to je na dlho 🙂 A zaujimalo ma, kedy tak zvykne chodit menzes...

korenka
8. mar 2009

po dobratí D do 10 dní by mala dojsť MS,záleží,ako berieš D a koľký cyklus.....

kacurienka15
8. mar 2009

Ja som zacala brat duphaston na 17 denn cyklu...brala som ho 10 dni 2 krat 1 tabletku. V stredu vecer dobrala...ty myslis, ze by si mohla byt tehu???

korenka
8. mar 2009

fu,tak to ja veru netuším,či si tehu,ale na test je ešte skoro asi....ja som brala D od 17-25DC a do 30DC nemá význam testovať,celkovo,testovať má význam v deň meškania MS,skôr nie,je to len stres zbytočný,tak držme si palce,vo štvrtok,ak nepríde,budeme testovať spolu,dobre? 🙂

twetinka
9. mar 2009

Ahoj korenka ano snažime viac než rok a v stredu idem ku gynekologovi tak som bola zvedava čo všetko budem absolvovat...Ďakujem že si mi napisala. 🙂 Už som o niečo mudrejšia.A chcela by som sa ta opytat či si absolvovala prefuky vaječnikov,lasparoskopiu či je to bolestive?

lif150
9. mar 2009

chcela by som sa vyjadrit k lieku duphaston, kedže ho užívam už pol roka a bez neho mi ms nepríde...je výborný a má sa užívať na 15 deň cyklu a zaručene sa ms dostaví. 😉

ivulaa
9. mar 2009

Ahojte, ja som ho brala tento mesiac prvy krat, lebo mi menzes chodil tak kazde 2 az 2,5 mesiaca a super...presne na den 28 prisla mrska. Teda ani nemusela - chceme otehotniet...ale konecne sa to upravilo...no je mi nejak divne...tak ako na vracanie ale nie az tak...neviete ci to moze byt s Duphastonu? zacalo to tak den pred menzesom...ale v podstate cele brucho mam take divne...ako nafucane....neviem ci to bude nieco s crevami....nemali ste nejake podobne stavy?

lif150
9. mar 2009

ivulaa, no brucho bolenie je z menzesu...mna niekedy bolia aj križe a chodim zduta ako pavuk , ked mi maju prist dni... 😉 a pri otehotneni pomaha D udrzat plod, aby nedoslo k potratu ...ja ho tiež beriem lebo chceme mat babo 🙂

shaarka
9. mar 2009

lif150
na otehotnenie potrebujes ovulaciu.
duphaston je len progesteron, po poklese jeho hladiny dojde menzes.
lif, mala by si si dat zistit, ci mavas ovulaciu. pretoze amenorea je dosledkom toho, ze ovulku nemas, tym padom ti nestupne progesteron a ani neklesne a menzes nepride.
radim ti: skus si merat bazalnu teplotu.

korenka
9. mar 2009

twetinka,ano mala som laparoskopiu,robili mi priefuk vaječníkov,aj odstraňovali cisty,aj vzrast a nie,nebolelo,len trošku deň po ,ale celkovo nie.a ty ideš na toto?ja som už absolvovala všetky možné vyšetrenia,tak držím palce 🙂

twetinka
10. mar 2009

Ahoj korenka no v stredu mi idu zistovat či mam ovulaciu a v poriadku vajíčka a treba mi dat do poriadku menštruaciu lebo mi meškava...Doktor mi povedal že mam aj malu maternicu a že tam môžem mat nejake zrasty....a tiež ak to nebude dobre že mi budu robit laparoskopiu a prefuky vaječnikov....tak mam z toho strach mam len 22rokov.A tebe sa stale nedari otehotniet?A bola si už na umelom oplodneni?AJ JA TI DRžIM PALCE A NECH SA VAM TO PODARI.papa

ajac
10. mar 2009

Ahojte kočky,
mám problém ... mám vysoký estrogén a predpísala mi duphaston. Mala to už niektorá? Dala mi to na 2 cykly ...
Mám to užiť na 15 deň po dobu 10 dní ...

korenka
10. mar 2009

Nie,na umelom sme neboli,zatiaľ sa nám podarilo 2x otehotnieť prirodzene ,a snažíme sa od septembra,tak ešte chcem počkať,ale ak sa nepodarí do cca júna,tak možno sa pustíme do IVI.
ja som dnes dostala MS,presne na chlp,na 30-ty deň,ako min.cyklus,takže aspoň D zaberá ako má.

ajac
11. mar 2009

Ahoj Korenka,
my už snažilkujeme 2 roky a akosi sa tiež nelepí ... teraz idem prvý krát na duphaston a po 2 mesiacoch mi urobí znova vyšetrenia tak sa uvidí ... a keď nie tak potom neviem čo bude dalej ...ale hádam sa dokopeme k špikuľom 😀

domek
13. mar 2009

Ahoj všici...psala jsem asi před týdnem, že je mi pořád šoufl a mám jakési těhu příznaky, ale nevěděla jsem, jestli mi může být zle po duphastonu několikátý měsíc užívání. Psala jsem, že se ozvu, takže hlásím, že jsem to zatím nedostala, měla jsem to dostat v úterý a příznaky jsou furt stejné. Testík byl ale včera negatidvní 😖
Tady je můj grafík, tak snad už to vyjde 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/24cb33

korenka
20. mar 2009

ahojte,nejak to tu viazne,žeby nikto nebral D ?
ja ho idem brať dryhý cyklus od 17DC,tak uvidíme,čo bude.........

aysha
24. mar 2009

😒 dievcata je mozne,ze den pred dobratim dup.24den ciklu, po seksiku, som krvacala?

evavs
25. mar 2009

Ahoj, někde jsem četla, že to může být buď hormonální nerovnováha před menstruací, to by pak byl Duphaston asi slabý, nebo také přílišné prokrvení a to se může stávat i při časném těhotenství, kdy je děloha právě prokrvená a narušená uhnízďováním. Mívala jsem to z Dufíku taky, mám teď něco jiné a je to v pohodě.

ali8
25. mar 2009

Ahojte deivcence. Som tu dnes 1x a vidim, ze ste toho tolko popisali, ze kym by som si to vsetko precitala ..... Radsej sa teda rovno spytam, ci tu mate niektora skusenosti s bratim Duphastonu nepretrzite 3 mesiace na liecbu endometriozy a potratov? Ak ano, co to pre mna bude znamenat? Mate s tym uz niektora skusenosti? Dockali ste sa uz po liecbe niektora aj spokojneho tehulkovania?

shaarka
26. mar 2009

ali8, o liecbe endometriozy toho vela neviem, ale vobec som nepocula, ze by sa liecila zvysenymi davkami progesteronu. to skor ide o druhu moznost - na udrzanie tehotenstva.

misskka
26. mar 2009

Ahoj, tak jsem dostala duphason. Chtěla jsem se zeptat, přibrali jste po něm, nebo jste na sobě pozorovaly nějaké změny (podání vlasů, zhoršená pleť). Přece jenom je to hormonální léčba, tak mám trochu strach.

misskka
26. mar 2009

pordon: přibraly

veronika297
27. mar 2009

Prajem dobré ránko.
Ja som brala duphaston viac ako rok..ale včera som bola u doktora a dohodli sme sa že ho vysadíme..
Cykluś sa mi zhoršil,bábo nikde...Za 2 mesiace mám prísť aby sme urobili hormon.profil,vraj nech sa telo trošku prečistí aby to nebolo skreslené dufíkom.
Tak budem zase len čakať a čakať...som zvedavá ako tento mesiac príde mrcha..

lenulka1982
27. mar 2009

ahojte,
ja som ho brala 5 mes. a pribrala som skoro 20 kg takže žiadna sláva... tak som musela vysadiť... prevažná časť báb ale nepriberie ... je to individuálne
L.

ramonaa
27. mar 2009

ahoj holky, brala jsem ho rok na srovnání cyklu, krásně mi po něm chodila ms. Nepřibrala jsem, žádné zhoršení vlasů ani pleti jsem nepozorovala

ramonaa
27. mar 2009

ali, brala jsem Duphaston v minulém těhotenství nepřetržitě asi 4 měsíce 3 tbl. denně a bylo to v pohodě

lara75
28. mar 2009

ahojte, potrebujem info ohľadom Duphastonu, tento mesiac som ho brala od 16. DC do 25.DC, teda 10 dní 2x1 tbl., ale ešte stále nemám menzes. Je to normálne? Podľa mojej lekárky po vysadení by som ju mala dostať. Dnes som 31. DC, poradte mi prosím, díky 😒

ramonaa
28. mar 2009

Laro, je to možný, pokud ho nebereš dlouho, ještě se cyklus nesrovnal, ale většinou by měla přijít ms do 10 dnů, tak ještě počkej a pak kdyžtak zajdi k doktorce nebo udělej těhot. test 🙂