Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

effi
7. jún 2008

misule82-jj. mam duphaston predepsany proti spineni, prave proto me do dost prekvapilo, se spinenim pred ms se potykam uz nekolik cyklu, ale ted prislo vazne brzo 17dc - 4dpo

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

😒

misule82
7. jún 2008

effi: tak to nechápu..... zajdeš si k doktorovi? Doufám teda, že se ti to upraví.

effi
7. jún 2008

misul: u dr jsem byla, poslala jsem mu mailem vsechny sve grafy i se zaznacenym spinenim, delal mi komplet prohlidku a rekl, ze vse je v poradku a ze to bude asi nedostatecna funkce zluteho teliska a predepsal mi duphaston na 2 mesice. minuly mesic to bylo takhle:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
no zadna slava, ale spineni bylo podstatne kratsi...tak jsem si rikala, ze se to snad uz upravi... jinak spinivam i 6-10 dnu pred MS, no tento cyklus to bude asi rekord a bude to vice nez 10 dnu, fakt me to stve, jekoze i kvuli nemoznosti otehotneni, ale hlavne mi vadi, ze mam tak 14dni, kdy nemusim nosit intimky/vlozky 😖

saska1
7. jún 2008

effi...a to špinenie mávaš vždy tak skoro???Lebo ja špiním až pred mrchou...dnes je 24DC a pomalinky to prichádza...a na to mi veru ani duphaston nezaberá, tak som z toho dosť smutná ☹

zuzuza
7. jún 2008

Ahojda holky, máte někdo zkušenost s proverou? Můžete mrknout na můj grafík?
http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

effi
7. jún 2008

saska - ted se mi to stalo podruhe, kdy to prislo tak brzy, jinak zacinam spinit tak kolem 8 DPO, vypada to, ze nai mi duphaston nezabira 🤐

effi
7. jún 2008

zuzu-v pohode grafik, pokud teplota neklesne, muzes za par dnu testovat 😉

zuzuza
7. jún 2008

effi : díky za posouzení, jen mám PCO, takže ta ovu zřejmě nebyla:(

misule82
8. jún 2008

effi: no třeba ti ten příští cyklus duphaston konečně zabere, možná že ti ho dokor ještě předepíše. Mně ho doktorka předepsala na 3 měsíce. Jinak s tím špiněním, že tě štve, to fakt chápu. Měla jsem to takhle 2x při braní HA, takže vkuse jsem MS i se špiněním měla necelý tři týdny 😠 Doktorka mi našla vřídek na čípku a udělala mi z něj stěry, prý jsou výsledky v pořádku. Ale ten vřídek mám pořád 😒

zuzuza: myslíš, že ovu nebyla? Mně se zdá, že to je ovulák jak vyšitý 🙂 že by ti takhle teplotu zvedala provera? Měříš první cyklus?

saska1
8. jún 2008

zuzuza...aj podla mna je grafik fajn...ovulka myslím že bola...istotu by si mala keby si chodila na folikulometriu, tak dr by ti povedala, či áno, či nie...nemám skúsenosti čo s BT robia PCO, ale podla mna ked sa ti dvihne teplotka tak je to OK...
ak sa ti chce, kukni na grafy BT III, tam mám graf na prvej strane...síce vyznačil ovulku,ale tá evidentne nebola, dvihnuté je to len kvoli liekom...u teba je to ok.

effi
8. jún 2008

misul-snad mas pravdu a pristi cyklus duphaston zabere, na zacatku pristiho cyklu se zajdu poradit s dr. jen se mi nechce do sebe cpat hormony, kdyz ani nevim jestli to pomuze...

cetla jsem tu na konikovi velkou chvalu an femigard, uvazuju ze ho vyzkousim, da se kombinovat s duphastonem??

milena26
8. jún 2008

zuzza já brala proveru před 15ti lety a když se mi zpoždovala menstruace a chtěla jsem jí napsat,tak mi dr. řekl,že jí nevyráběj 😕 tak asi chtěl raději udat dražší léky... já po proveře taky otěhotněla .. a od té doby nic... (sice se těhotenství nedotáho do konce,ale povedlo se) tak budu držet pěstičky aby grafík pokračoval tak hezky dál.... 🙂

misule82
8. jún 2008

effi: já beru femigard a právě končím s druhou lahvičkou. Četla jsem, že s duphastonem se může. Jak to tak vypadá, tak u mě moc nezabírá, zdá se 🙂 Ale stejně si ještě objednám třetí lahvičku, páč co kdyby náhodou 😀

effi
8. jún 2008

misu-dikes 😉 asi si ho taky objednám 🙂

drobcek21
8. jún 2008

ahojte baby ja duphaston berem uz 3mesiac velmi mi pomaha.........chcela by som sa opitat ci tu niekto nie je po operacii cysty a ci nevie volakto poradit v dobrom ludovom liecitelovy lebo mam velke problemy kazdy mesiac mam vzdy cystu ktora sa mi nerozpuci samo a tak mi poradil moj gynekolog aby som cim skor otehotnela ale ja este nie som pripravena na dietatko lebo mam len 21.....dakujem vopred za rady

prettybaby
8. jún 2008

ahojte moje🙂 ja zajtra koncim s duphastonom ak som zvedava, kedy dorazi, alebo ci 🙂to by bol ten lepsie pripada, keby to vyslo🙂

zuzuza
8. jún 2008

Nazdárek holky, heleďtě po tom duphastonu kdy jste MS tedy dostaly? Já mám dnes 4. den po dobrání provery a stále nic, břicho mi pobolívá, ale jen občas, teplota se drží na 37 a děložní čípek jue stále tvrdý a před MS má změknout:(Tak já vážne teda nevím, jinak k tomu mému grafíku, u mě je ta teplota zvýšená práve tou proverou, tak si myslím, že ovu není, PCO je syndrom polycystických vaječníků, při němž ovulace může proběhnout tak jednou do roka heh, teprve začínám s léčbou, ale zaráží mě, že ta MS nikde, furt to sleduju, ale furt nic 😕

prettybaby
8. jún 2008

ahoj zuzuzi 🙂 ja som pri prvom cykle co som brala, dostala na 1O den po dobrati ale od 5teho po dobrati som slabulinko spinila, ale to nestalo za spinenie.nic to nebolo

zuzuza
8. jún 2008

Takže až 10: den? tedy to bych měla ale opravdu dlouhý cyklus takže 26 plus 10 to bych teda měla cyklus 36 dní, to je tedy opravdu mazec, hlavne při tom, když 10 dní z toho nemůžu otěhotnět, pač provera brání ovulce 😖

prettybaby
8. jún 2008

no vies, ale kazde telo je ine, ja som zatial s babami tu diskutovala a vsetky to dostali o dost skor ako ja, max. tak na 4 den po dobrati. teraz zajtra koncim s uzivanim, mozno prideskor.uvidime

zuzuza
8. jún 2008

A také tě tak dlouho před tím než jsi to dostala bolelo břicho? Mě už 4 dny, tak si říkám, jestli už třeba nejsem v to heh to víš ten červík hlodá, ale vím, že ta mrcha stejně pozdejc dorazí 😔

prettybaby
8. jún 2008

vies, ze trosku aj ano? ale nie moc, len som cakala, ze dokelu kedy pride , ta neistota je najhorsia

zuzuza
8. jún 2008

Jojo přesně tak, pokud mě nepomůže ta provera tak už asi nic, pač min. měsíc jsem měla dvojitý agolutin a ms jsem měla jako 1 den, sliznice 6mm, takže do tý provery vkládám hodně, je to ale svinstvo, vůbec se po to m necítím:( mám strašný návaly zlosti, jsem lítostivá, taková se neznám a narostly mě prsa 😎 a to to beru teprve první měsíc.

prettybaby
8. jún 2008

no, ja Ti velmi drzim palce

zuzuza
8. jún 2008

ještě posílám pro zhodnocení ten graf:

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

prettybaby
8. jún 2008

no celkom sa drzis, pockaj este chvilocku a uvidis 😉

zuzuza
8. jún 2008

JJ jen škoda, že ty teploty vysoký jsou tou proverou, jinak by to byl úplně ukázkovej grafík, že? 😀

prettybaby
8. jún 2008

to veru ano, mozno aj je, nehovor dopredu ,ze by mohol, mozno je 🙂

zuzuza
8. jún 2008

😉 Uvidíme, ale moc v to nedoufám při mé plodnisti s pco by to byl zázrak a musel by mě osvítit duch svatý 😀

prettybaby
8. jún 2008

moja, ako tu kazda hadam pise, pride to aj k nam 🙂