Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evina0
13. okt 2008

shaarka mna sa tiez priatel vypytoval ked som zase sedela na nete a zhanala veci o ovulacii ale ja som len povedala ze nic v pohode je zatial vsetko nechcem mu robit vrasky na cele ze mam problemy s niecim neni som ten typ ale ked sa bude dlhsie nedarit tak mu poviem co sa asi deje.zatial nie.
a Pamele konkuranciu nie az tak hrozne to neni a take silikony ani nechcem.ale je priatel rad ze mam take ako on vravi velke dudy 😀 A co sa tyka mojho lekara ako som uz pisala az tento mesiac nic idem ku nemu na dalsie radi a budem ziadat aspon hormonalny profil

shaarka
14. okt 2008

dobrééé rááánko duphastoňáčky 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

shaarka
14. okt 2008

inak od zajtra by som mala brat duphaston, ale ako som sa tu poradila s niekolkymi kockami (dik baby), tak si to este odlozim a uvidim podla bazalky, kedy mi trosku stupne. tak. 😵

evina0
14. okt 2008

dobre ranko shaarka ty zacnes brat Dupik a ja za 3 dni koncim 🙂 pocakam na mrchu co a ako a objednam sa k lekarovi na vysetrenie a daku konzultaciu co mi aspon ten hormonalny profil nespravi. 😠

evina0
14. okt 2008

shaarka tebe ten graf kedy urobi ten cerveny kriz??? ked uz mas menzes ci este skor cez cyklus?? mne nie a nie sa zjavit 😒

shaarka
14. okt 2008

tak mne sam urobil az som pridala nejaku tu teplotu, sama som bola prekvapena. ale aj tak je len ciarkovany, takze je len pravdepodobny. baby mavaju aj modry kriz, to je tusim vtedy, ked sa kresli sam. ale nie som si ista. tu je tema o FF:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a neobjednavaj sa hned k doktorovi, lebo mozno budes mat || 😀 😀 hm? 😉

shaarka
14. okt 2008

a ako tak pozeram na ten tvoj predosly graf, z 21.8. - tak skus vymazat teplotu z 29.8. (9. den cyklu) a mozno ti spravi kriz. lebo je jasne, ze ovu bola ten 17. alebo 18. den.

a preco mas tento cyklus take divne teploty?

evina0
14. okt 2008

shaarka skusala som zmazat tu teplotu na 9 den ale ziaden kriz 😒 .K lekarovi musim aj tak ist uz nemam balenie dupika takze aspon volat s nim musim a ci budu dve ciarky pochybujem o tom. Ziaden priznak neni a preco mam take ine teploty ako minuli cyklus to netusim.Dnes som si kupila maly mikroskop na slinky a plodne dni ci ovulaciu a prave ho idem vyskusat 😀

evina0
14. okt 2008

Shaarka vrelo odporucam aj tebe ten mikroskop a je to sranda je podla struktury naozaj vidiet ze mam ja momentalne neplodne obdobie.A ja som ho kupila len za 337 sk.budem ta informovat ak chces ci sa v case ked aj BT klesne zmeni struktura na plodne dni. 😉 😉

bodzlomu
15. okt 2008

ahojky...
shaarka...hm citala som posledne,ze Dzvysuje teplotu ale ako nie sam o sebe ako liek ale tym ze sa telu dodava progesteron, ale samozrejme sa to prejavi az dalsi den,lebo v den ked ho uzivas - ja napr. rano, este neucinkuje, az vlastne ked si merias BT na dalsi den
ja som mala napr. ovulku na 14dc a ked som si na 15dc merala rano, uz teplotka stupla ale D som uzila az po ranajkach pricom teplotu som merala hned ako som stala...
ale ako pises aj ja som citala, ze D ma ucinok vtedy ked sa uzije az PO ovulacii...to by si mal doki odsledovat....
na druhej strane ako som aj ja pisala, moj mi neurobil ani krvny obraz!!!!
len stery a utz. a nasadil mi D.... dufam,ze sa to polepsilo s mojim cyklom 😒 a ze do vianoc budem tehulka 🙂

prajem kazdej aby sa ste sa mohli tesit s maleho mimi 😵

evina0
15. okt 2008

bodzlomu poises de dupik zvysuje teplotu.ja doberam 3 balenie minuli mesiac som po uzivani mala vyssiu teplotu ale tento mesic nie.tak ja uz neviem co je pravda.mavam asi ovulku 17-18 den lpodla merania BT a Dupik beriem vzdy na 17 den.tento mesiac som s mojich teplot a spravania tela zmetena.uplne inak ako po minule mesiace 😒

misule82
15. okt 2008

Já si taky nejsem jistá, jestli duphaston zvyšuje teplotu.... přikladám grafíky. První dva nemají teplotu zvedlou vůbec 🙂
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
a aktuální
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

shaarka
15. okt 2008

evina,
tento mesiac si asi mala anovulak, mozno ti pracoval druhy vajecnik.
takze nezufaj a uvidis nasledujuci mesiac.

do sa tyka toho duphastonu, tak on sice nezvysuje tepltou ako liek, ale ma upravit cyklus, a ked doovulujes, teplota sa zvysi. cize ak D upravil cyklus, je jasne, ze teplotu budes mat vyssiu, ale nie preto, ze D ti ju zvysuje, ale preto, ze telo s umelym progesteronom pracuje spravne.
jo?

a ten mikroskop si asi vypytam na vianoce. 🙂 kde si ho kupila, v lekarni?

bodzlomu - ak mas cyklus v pohode, ak mas menzes, tak ti HO nemusi robit, nie je preco. pozera ti len UZV na folikuly a ci ovulujes. preto ti aj predpisal D, lebo si mysli, ze je secko ok, len chcel pomoct tvojmu vajku sa zahniezdit.
ale ked by urobil HP, nic by nepokazil. 🙂

evina0
15. okt 2008

Shaarka nezufam pohodicka zacina ma ten osial s toho vsetkeho prechadzat.len ked sa blizi mrcha a dojde trosku ma zacnu trapit blbe otazky.naplno sme sa vrhli do vybavovania domceka.snad sa miminko popritom ukuchti 🙂
Ten mikroskop som si objednala v lekarni a im tovar chodi denne tak za 2 dni som ho mala.je to nazaj super vidiet to a je maly ako ruz takze si ho zena mze vziat aj do kabelky..a na nete stoji dost moc a ja ho mam za 337 sk.
A stym anovulakom asi mas pravdu-preto je telo take zmetene

shaarka
15. okt 2008

evik a ako sa vola ten test? to je ten lady, ci ako?
ze co si mam pytat.

janinka25
15. okt 2008

ahojte, ako Vás tu čitam, tak skoro vsetky uzivate Duphaston na upravu cyklu, mne ho doktorka prespisala na cystu aby mi zmizla, mam ho uživat 2x denne po 1 tabletke. chcem sa spytat ma niekto tiež podobnu skúsenost? Dakujem

shaarka
15. okt 2008

janinka25
a ktore dni mas uzivat?
duphaston je na vsetko asi 😀

evina0
15. okt 2008

sharka vola sa Lady.na nete ma neskutocne vela prihodenu cenu. a ten duúpik? asi mas pravdu je na vsetko aspon podla doktorov 😀

shaarka
15. okt 2008

fiha
ja som ho nasla najlacnejsi za 350 Sk a to neviem ake bude postovne...

evina0
15. okt 2008

shaarka skus lekaren tam postovne neplatis.tak ako ja a tovar maju lekarne denne aspon u nas ano

janinka25
15. okt 2008

mam ho začať uživat na 14 den od začatia menstruacie a uživat 10 dni. potom prestat a ďalší mesiac tak isto. mam to zatial na 2 mesiace tak so zvedava či to bude mat nejaky učinok.

shaarka
15. okt 2008

janinka25
klasika..
ostava len cakat. 🙂

lenok
15. okt 2008

ahojte defcata. ja od duphastonu krvacam uz 14 den, mate niektora podobnu skusenost? ako ste ho znasali?

shaarka
15. okt 2008

lenok
ja som este nepapala D, cakam, kym mi klesne teplota.
a to akoze mas mezes 14. den alebo ako o myslis?

zuzuza
15. okt 2008

Holky a ten duphaston taky blokuje případnou ovulaciI? JÁ BERU PROVERU COŽ JE PODOBNÉ, TAKY PROGESTERON A TA BLOKUJE OVU, TAK SE MĚ ZDÁ DIVNÝ, ŽE MÁTE DUPHASTON UŽ OD 14. DNE, SE MI TO ZDÝ NĚJAK BRZO.

zuzuza
15. okt 2008

Aha shaarko, tak asi ji nepotlačuje, ale nejde mi do hlavy, že je to prý to stejné co provera, jen provera je umělejší a ta ovulaci potlačuje, se v tom už vůbec nevyznám:(

shaarka
15. okt 2008

hm. 😅

lenok
17. okt 2008

ahojte...no vyzera to teda na PN, bola som na krvv, dali mi injekciu proti krvacaniu, kanavit a ascorutin, dnes si idem pre vysledky, snad ma neposlu do nemocnice - nemam totiz pyzamo 😀