Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
23. jan 2012

@ktore to berieš toho dufíka dosť, až sa čudujem že ti nie je zle 😕 pomaly to potom treba vysadiť postupne znižovať dávku

ktore
23. jan 2012

@katarina104 zle mi nie je vobec.akoby nic,az na tlak .ked sa chystam daco vybavovat alebo riesit alebo sa nahnevam na niekoho tak mi hned stupne.

pucka27
23. jan 2012

Tehu test sa robí iba z ranného moču?

ivuss01
23. jan 2012

ahojte, dnes som 32dc menzes nikde, ovulka bola podla ult cca 22 den, dufik som brala do 25 dc, mohol by mi uz zajtra test ukazat niejakeho ducha ti uz budem 33dc, test som si kupila rapiclear s citlivostou 10 ??

romea
23. jan 2012

@ivuss01 ahojky,to by si mala byť 10 dní po ovulke,vyskúšaj niekedy ukáže ducha skoro, ale radšej by som počkala také 2-3 dni keďže bola ovulka na 22 dc. a prečo si brala duphaston do 25 dc, keď ovulku si mala na 22 dc, duphaston by sa mal ordinovať po ouvlke a brať cca 10-14 dní?

ivuss01
23. jan 2012

@romea ahoj, dr mi ho nasadila standartne, to je od 15 do 25, len ja som sa este dostala ku dr na 20 dc a mala som folikul 18mm a dr povedala, ze by ovulka mala nastat do 2 dni, ked som bola 12dc, tak foliky boli malinke, ale sliznica podrastla na 4,3mm,
ale vo vajecnikoch ma stale picha ☹

moniciak
23. jan 2012

Ahojte mám Duphaston na úupravu cyklu druhy cyklus dnes som zas dostala na 28. deň tak pomáha som za to veľmi vďačná mám vsak otazku mozu mi po ňom prestať menštruačné bolesti??? Vždy aj pred tehotenstvom som mávala veľmi silné aj po prvom cykle s Duphastonom a teraz len tak trošku môže to byť?? Ako som rada len ma to prekvapilo 🙂

romea
23. jan 2012

@ivuss01 aha tak si ho mala na upravu cyklu vtedy sa ordinuje takto. Ak ťa pichá vo vaječníku,tak môžeš byť aj tehu, držím palce vyskúšaj ten test a ak sa nič neukáže vyskúšaj neskôr, lebo po ovulačná fáza trvá 10- 14 dní od ovulky, takže tento cyklus môžeš mať 33 dňový ale aj 36 🙂

ivuss01
23. jan 2012

@romea ano, na upravu cyklu, lebo som mala aj 45 dnovy a bez ovulky, a mam taky bielo zlty kremovy vytok,

romea
23. jan 2012

@ivuss01 ak máš taký výtok,t ak to je buď vďaka progesteronu (tvojmu ale aj duphastonovému) a býva buď pred menštruáciou alebo ak je žena tehu (vtedy má veľa progesteronu), bazálnu teplotu si náhodou nemeriaš?

ivuss01
23. jan 2012

@romea obcas, ale tam mi chyba pravidelnost, no od pondelku do piatku by to islo, ale sobota a nedela problem 😝 vtedy spime do obeda

romea
23. jan 2012

@ivuss01 a možno ju už ani nemusíš merať 🙂 a ak nie tak skús behnúť do témy Graby bt šťastná 13 https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/ a baby ti tam veľmi radi poradia, čo sa týka BT, problémami s ovulkou, duphastonom a inými vecami, mne veľmi pomohli 🙂

ivuss01
23. jan 2012

@romea dakujem za tip, idem kuk,
a ozaj, pocas uzivania dufika som mala spinenie, ale to asi preto, ze som ho uzila o 12 hod neskor,
po vysadeni dufika by malo krvacanie zacat na 3-4 den, nie?

romea
23. jan 2012

@ivuss01 štandartne sa krvácanie dostaví od 3 dní do 10, problém je, že ty si ho nebrala priamo po ovulke ale ešte pred ovulkou a ovulácia pravdepodobne nastala, takže okrem syntetického progesteronu(ktorý už teraz v tele nieje) tak ak si mala ovulku tak tá spustí v tele vlastný progesteron (cca 10-14dní ho telo produkuje po ovulke) , a kým máš v tele progesteron tak menštruácia sa nedostaví, až keď jeho hodnota klesne na určitú hodnotu, alebo je v tele celých 9 mesiacov 🙂 snáď som to nenapísala jak hotentot 🙂

ivuss01
23. jan 2012

@romea aha, tak asi bude lepsie s testom pockat aspon do stredy, stvrtku..... teraz by som asi z teploty nezistila nic, ze?

yvi83
24. jan 2012

Ahojte...chcem sa opytat...m. cyklus mi trva 33-35 dni, snazime sa o babo uz 3ti rok, teraz mi doktor predpisal duphaston, beriem ho po ovulacii po dobu 10dni druhy mesiac, viem ze je aj na upravu cyklu a tak sa chcem opytat ci sa vam niektorej upravil cyklus aj ked ste ho brali az po ovulacii..dakujem 🙂

annavi
24. jan 2012

@katarina104 ahojky moja ..no netestla som..vcera som klesla a dnes rano totalne..a aj mrcha dosla..ale taka bolava..ach jo..no nic..davam clostil na 3DC a ide sa na IUI..>a vy ako???

katarina104
25. jan 2012

@annavi 😒 to mi je ľúto, zase došla potvora 😔 no my stále rovnako, držíme, sa kopkáme si trápime mamku a pod. 😉

milacik3
25. jan 2012

mali ste uz niekedy take ,,tlaky,, v podbrusku pocas dna to citim kazdy den a obcas ma aj pichne vo vajecniku bud v jednom alebo v druhom trosicka to zaboli...myslite ze to moze byt ked sa blizi MS ? lebo to sa mi este nestalo....v piatok som bola u doktorky a hovorila som jej to povedala ze nic tam nemam a vsetko je v poriadku, som si myslela ze mozno mam cystu....Ona povedala ze to byva aj ovulkou a ja som sa pytal ci mam a ona povedal ze nemam....ze uz mam po ovulacii...tak preco aj tento tyzden mam take pocity.... ☹ ( som 25DC)

nativanativa
25. jan 2012

@milacik3 no mozes byt aj .... tri krat hadaj , nemyslis ?? 😝

milacik3
25. jan 2012

@nativanativa hm neviem nemyslim si....vsak ziadne priznaky nemam, preco si to myslis? A doktorka povedala v piatok ze mam vysoke endometrium....to znamena ze tam videla ze budem mat MS ....nie???

kukucg
25. jan 2012

@milacik3 Vysoke endometrium mozes aj aj pred MS aj pri tehu 😉

milacik3
25. jan 2012

@kukucg hej myslis ? ja uz sa bojim aj testovat...aj v decembri som si myslela a testovala a nic ...zase dufat a byt sklamana 😢

kukucg
25. jan 2012

@milacik3 No viem to celkom urcite, ked som bola v lete tehu par dni po vynechanej ms mi dr robila sono a este sice nebolo nic vidno ale sliznica bola velmi vysoka a to je dobre 😉 ona vlastne rastie a rastie a ak si tehu tak sa do nej uhniezdi vajo a ak nie tak sa spusti ms a sliznica odide, preto vravim ze to moze byt aj to aj to, podla mna by si kludne mohla testnut, a ked nie neber to ako sklamanie ale sup dalej do snazenia 😉

milacik3
25. jan 2012

@kukucg dobre ale dnas som len 25 DC tak to asi je este skoro este asi pockam lebo sa nemusi spravny vysledok ukazat na teste...niektorím sa ukaze az vo vyssom datume DC. a dakujem za info 😉

nativanativa
25. jan 2012

@milacik3 zatial priznaky mat nemusis , este je moooc skoro na priznaky , pockaj take tri dni a potom sa uvidi 😉

milacik3
25. jan 2012

@nativanativa dakujem, tak pockam a uvidim ci pride MS alebo nie

ktore
25. jan 2012

@pucka27 no mal by sa robit ale moze sa aj pocas dna ,no z ranajsieho mas najviac hcg tam ti skvor ukaze palicky.
@katarina104 je mi na nic od zaludka.mam problemy ak zjem o trosku viac uz ma boli zaludocna sliznica.bola u mna v noci aj pohotovost.uf.pichla mi nos-pu.to bolo na vcera rano.potom vecer ma to zase bolelo.jedla som rohlik so salamou a puf.takze dietka par dni.bleee.neni mi na zvracanie ale neni mi dobre.hladna som a ked zjem je mi zle.ked malo tak som stale hladna.aj som daco schudla.

janusa_
25. jan 2012

Ahojte, nechcem sa vam velmi miesat do temy ale k duphastonu len tolko- na upravu cyklu mi nepomohol , navyse som mala z neho neskutocne migreny. minuly cyklus som brala podobny liek - proveru- a dostala som MS nacas a branie tabletiek bolo bez migreny. Snad to bude aj tento mesiac tak🙂

katarina104
26. jan 2012

@ktore juj no musíš to prekonať, to je tehu 😒 papaj sušienky,ale aspoň vieš že malé rastie, malo by byť v poriadku 😉