Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

petruna
16. feb 2011

Ahoj, na netu to nikde nemůžu najít, tak se zeptám tady.
Máte někdo zkušenost, že vám po dobrání posledního prášku Duphastonu MS nedorazila nebo měla zpoždění víc jak týden ? A nebyly jste těhotné ?

Byla jsem přesvědčená, že se to u Duphastonu nestává.

Duphaston beru 4 měsíce (brala jsem ho i před třemi lety než jsem otěhotněla se synem) a vždycky jsem to dostala třetí den po posledním prášku. Opravdu na den přesně.

Teď jsem to nedostala. Už je to osmý den a test stále negativní, takže těhotenství už nepředpokládám, ačkoliv bych chtěla.

Pokud to do týdne nedostanu, zajdu si k lékaři, ale ještě před tím by mě zajímalo, jestli s tím máte někdo podobnou zkušenost.
díky

steffany
16. feb 2011

@katarina104 dik, ale stale nechapem, preco by to mal byt anovulak ? hmm?

steffany
16. feb 2011

@petruna ano, celkom cerstvu...brala som duf. 3 mesiace. prve dva boli ukazkove...na treti mesiac prisla mrcha na 20-ty den !!! od dobratia poslednej tabletky duf. tiez som stresovala...tehotna som nebola....nuz, tak veru

pandrholka
16. feb 2011

ahojte neviem presne o čom je táto téma, ale tiež som užívala duphaston prvýkrát asi tak pre dvomi rokmi a teraz v decembri...po prvom balení som dostala presne, keď som začala brať druhé balenie tak po užití v prvý deň sa mi mrcha dostavila na druhý deň...mala som teda najprv 1.1. (na 28.deň) a potom hneď 17.1. a teraz som už mala dostať a stále nič 😒

katarina104
16. feb 2011

@steffany anovulák je cyklus medzi 2 krvácaniami,kde nie je ovulka, ty si nemala potvrdený vzostup o 0,2°c min. 3 dni, oproti 6 predovulkovým teplotám ich priemeru, tak preto alebo stať, že folik praskol, ale žlté teliesko neplnilo svoju funkciu, zluneizovaný folik, z toho by sa tehu neudržalo a pri tom je aj krátka LF /luneálna fáza/, ťažko povedať, lebo ti to dosť skáče 😉 pozri našu tabuľku pozri linky https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0As8PrY...

petruna
16. feb 2011

@steffany díky...zajímalo by mě, čím to je. Zeptám se dr.

Já osobně mám názor takový, že k oplodnění došlo, ale vajíčko se špatně dělilo nebo špatně chytilo a prostě odejde s opožděnou MS. Takhle prý končí 20% těhotenství, většinou o tom žena ani neví.

Já tím, že dítě chci, tak se samozřejmě hlídám, řeším to, propadám planým nadějím atak..

tak snad nám to vyjde příště 😉

také jsem někde četla, že při braní Duphastonu nemá smysl měřit BT, že to je nepřesné. Koukám, ale že tady asi někdo měří. Jsem z toho jelen..No napíšu si seznam otázek pro gynekologa.

steffany
16. feb 2011

@katarina104 fiha, tak tento excel je skvely...🙂

smithy
21. feb 2011

@smithy
Claudia, neuveris, ale nam sa to podarilo, hned po tom, ako som si povedla, ze na to vsetko "se.em", pretoze mi prisiel menzes a ja som bola z toho uplne hotova, emocionalne na dne, okrem toho som mala pocas liecby hrozne vykyvy nalad a som si potom jednoducho povedala dost, samozrejme som sa vyrevala, vyzurila. manzelovi som oznamila, ze do heliosu uz nepojdem a basta. no a potom sa aj nejako uvolnila myslou, sex uz nebol pre mna navod na robenie deti, ale zabava a vobec som na to nemyslela. a tak sa to asi podarilo. drzim palce. Meno este nemame stopercent, ale mame nejake varianty, nechavam to na den porodu, dieta musim vidiet, ako vyzera.

smithy
21. feb 2011

@clauda2010 uvolni sa, ja hned ako som clostil vysadila, hned som otehotnela.

azeretka
21. feb 2011

Ahojky,
prosím o Vaše zkušenosti s Duphastonem. Za jak dlouho po vysazení přišla MS? Způsobil někomu zpoždění nebo to nemělo na Vaši obvyklou délku cyklu žádný vliv? Týká se tedy pouze těch, co berou Duphaston až po ovulaci pro lepší uhnízdění vajíčka, nikoliv pro ty, co jej berou na úpravu cyklu, tam je změna délky jasná. 😉

clauda2010
21. feb 2011

@smithy a kolko si ho brala? ja 3x a mam teraz 4x asi si dam pauzu

clauda2010
21. feb 2011

@smithy brala si aj duphaston? aj ten si vysadila? a kolko ste sa pokusali?

clauda2010
21. feb 2011

@smithy aj ja som emocionalne na dne a uz ani neverim , ze otehotniem , v heliose ti dali len vtedy clostil alebo ti robili aj dajake testy? si ma potesila , ze sa ti to podarilo , napis kolko si sa pokusala a kolko si brala clostil , dakujem a gratulujem

katarina104
21. feb 2011

skúste fytoestrogény alebo fytosóju namiesto clostilu, vraj pomáha 😉 duphaston vám nepomôže k tehu iba ak k držaniu.... 😉

smithy
22. feb 2011

@clauda2010 sest rokov som neuzivala antikoncepciu, a potom mi to prislo nejake divne, ze sa nam nedari, kedze pozor sme si nedavali. celkove snazenie zhrniem asi tak na rok, no a potom som zacala chodit do heliosu,asi 2 mesiace na vysetrenia, samozrejme s muzom, toho vysetrili prveho. u neho sa zistilo len 1 percento normalnych spermii, takze problem bol asi na jeho strane, teda z fyziolo. hladiska, a ten clostil som brala len mesiac, ja som ho vysadila, pretoze mi to robilo zle. drz sa

gesypa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majuskovci
9. mar 2011

Dobrý deň babenky,som tu nová snažila som sa prečítať všetky príspevky a možno som to tu prehliadla.Potrebovala by som poradiť či sa niektorá z Vás stretla s tým čo ja dobrala som balenie Duphastonu,o 3 dni po dobratí som začala špiniť,po 2 dňoch to prestalo na 2 dni a potom na ďalší deň sa mi spustil riadny menzes,ktorý trval 2,5 dňa.Pri užívaní som cítila sem tam pobolievanie prsníkov a takú únavu.Môj problém je v tom, že som 3 dni po menzese a cítim sa zvláštne som unavená,mám citlivé prsia,brucho akoby nafúknuté a sem tam pocit na zvracanie.A v neposlednom rade cítim pichanie v podbrušku,viac na jednej strane,ale sem tam aj druhá strana..Neviete mi poradiť či ste sa s tým už niektorá stretli.Poradíte mi niekto prosím?

ivca82
9. mar 2011

@gesypa ahoj, ak som to pochopila správne, tak Duphaston upravuje cyklus (v mojom prípade síce nepomohol ani ten) a pomáha uhniezdeniu vajíčka 🙂 preto možno niekomu pomohol hneď v prvom cykle 🙂

dijanka
9. mar 2011

ahojte kočky 😉 ...tak od zajtra som aj ja opäť nastavená na duphaston 😖 ....v septembri som absolvovala laparku, kde mi nič nenašli, čakala som 6 mesiacov, že sa zadarí a dnes som bola na polročnej kontrole, meškala mi mrcha 2,5 mesiaca....verdikt dr. znel, že ešte skúsi duphaston, síce som ho už užívala pred laparkou a vtedy sa nič nezmenilo 😒 je tu niektorá z vás s podobným osudom????

monka123
13. mar 2011

ahojte, som v 6 týždni teh., od utorka beriem duphaston 3x denne, stále krvácam, doktori tvrdia, že plod nemá akciu srdiečka a zajtra mám ísť na kyretáž, myslíte že akcia už nemôže byť?neviem čo mám robiť, rozmýšlam že pôjdem radšej najprv ku svôjmu gyn., nech mi ešte urobí ultrazvuk, bojím sa že v nemocnici mi hneď urobia zákrok a ultrazvuk nie....čo mám robiť??? ☹

monka123
14. mar 2011

takže dnes som bola u g., zajtra kramáre - zákrok.... ☹ všetkým prajem viac šťastia....

kurkova
14. mar 2011

ano meskal, pak som zacala spinit a pak asi po 8 dnoch som ho dostala

veronkaj
15. mar 2011

ahojte,
mne lekárka robila horm. profil a bol v poriadku, kvôli slabému menzesu mi nasadila duphaston, snažíme sa otehotnieť len menzes mám slabý a krátky takže nízka sliznica ale kázala mi ho brať 2x1 od 1dc vkuse. tak teraz čítam, že všetky ho beriete inak. čo myslíte?

prcku
18. mar 2011

Mne predpísala gynekologička duphaston na upravenie cyklu.......dala mi ho dva krát denne .....4 dni a povedala že by sa mi mala dostaviť menštruácia....mala mi dojsť cez to uživanie toho duphastonu alebo po vysadení??

oknosmas
26. mar 2011

Ahojte,ja uzivam duphaston len pre pripadne udrzanie tehotenstva,ktore vsak nie je vobec potvrdene. Proste mi ho nasadili po ovu.. Uz som ho raz uzivala a musim povedat,ze neznasam tieto hormony. Som nervozna, unavena a brucho ma stale pobolieva..ako na mrchu..a to este mam do nej daleko.. Viditelne som velmi senzitivna na kazdy hormonalny liek..daju sa tieto vedlajsie ucinky dako zmiernit?

tlucka
26. mar 2011

Ahojte, viete mi poradiť? Po koľkých dňoch od vysadenia duphastonu príde mrcha? Ja so užívala 2x1 tabletku od 15-25 dňa cyklu a dnes už mám 36 DC a mrcha nikde. Súrne potrebujem aby prišla. 😠
Čo mám robiť?

lenik_25
27. mar 2011

Ahoj holky, možná hloupý dotaz... Ovlivňuje duphaston těhotenský test nebo nemá vliv?

oknosmas
27. mar 2011

@lenik_25 podla mna duphaston nie, pregnyl ano, ale duphik nie

lucka_0906
27. mar 2011

@tlucka Cauko, ja som na tom takmer rovnako 🙂 Beriem Duphaston uz asi rok a vzdy chodila MS ako hodinky..28 dni. Az som zacala brat aj Clostil a uz sa omeskali na 32 dni..No ale dnes som uz 39 den a stale nikde. Aj ked som pred 2 dnami trochu spinila. Ty si ako na tom? Brala si aj ine lieky?

majka_3
27. mar 2011

@tlucka ahoj..ja som tiez brala duphaston...ale na 16den. a vzy mi prisla ms do tyzdna ako som zobrala poslednu tabletku.....ale ked beries este len prvy mesiac tak to nemusi prist presne....chvilku potrva kym sa to upravy. tak treba pockat alebo si sprav test ak mas pocit ze by si mohla byt tehotna...a ak nie si tehotna tak si nalej cervene vinko ked potrebujes aby suurne prisla 😉