Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

adik64
19. máj 2009

Blondy, ja zvažujem posunúť začiatok užívania - nezačať na 14DC ako kázal dr., ale trebárs na 20DC, ak dovtedy ovu nepríde... Myslíte, že si tým ten rozhádzaný cyklus nerozhádžem ešte viac?

shaarka
19. máj 2009

adik, ja som Dr neposlucha a cakala som na ovu. a ked mi teplota pekne stupla a vyskocila, tak som si myslela, ze je tu ovu a sup - dala som duphaston. ale ovu to nebola, len vykyv teplot. to bol jeden cyklus.
druhykrat som cakala a cakala, kym nebudem mat aspon 3 zasebou iduce teploty vysoke. nedockala som sa a tak som na 63.DC nasadila duphaston. napriklad.
takze je to len a len na tebe, ci budes cakat, alebo nie.

ale kamoske evine som radila, aby pockala, lebo ona mavala ovulku okolo 20. DC, i ked jej Dr na UZV tvrdil, ze ma anovulak (na UZV bola v strede cyklu), ale ona sa nedala, pekne merala a ked mala ovu, potom nasadila D.

ak mas preukazatelne ziadne cykly, nemas menzes, tak myslim, ze budes na ovulku zbytocne cakat.
ale napriklad zuul je teraz tehotna, lebo mala ovu na 55.DC (vtedy sa aj keksikovali) a v ten den aj isla na vyvolavacku... neskutocna nahoda. takze vyvolavacka jej este aj pomohla - teda fazulke k uhniezdeniu.

adik, ak chces rychlo otehotniet, nema vyznam ani cakat na ovulku a ani dat si duphaston. ak chces otehotniet, treba vyvolat ovulaciu a duphaston nasadit az po nej... 😉

blondynka400
19. máj 2009

adik, já si hlavně myslím, že jestli ti přijde ovu sama, je jedno jestli 14 nebo 20 den, duphaston už nepotřebuješ.... Protože Ms ti pak přijde stejně jak s duphastonem tak bez, možná s budeš čekat ještě o nějaký den dýl, záleži jak tvoje tělo reaguje...
A k otěhu nepotřebujejš ukázkový 28 denní cyklus, hlavní je ovulace 😉

shaarka
19. máj 2009

blondy, je len otazne, ze vlastne my, zenske "bez cyklu" - ake mame dlhe cykly? najdlhsie som vydrzala cakat bez menzesu pol roka. to bolo moje maximum. a nebolo cim sa chvalit - bola som nervozna, bala som sa otehotnenia, kazdu chvilku som testovala, ci naaahodou predsa sa nieco nestalo, mala som vyrazky.
takze ovulka je jedna vec, ale dlzka cyklov druha.
ak si zenska nemeria bazalku, tak asi tazko zisti, ci ovulka bola. menzes, sice aj po polroku, moze prist aj bez ovuky.
ale inak jasne, mas pravdu.

duphaston je akurat dobry na uhniezdenie embrya, mne pomoze urcite, lebo ked mam posahane hormony, je dost mozne ze aj v pripade ovulacie by som mala malo progesteronu.

adik64
19. máj 2009

Kočky moje, ďakujem, že sa mi tak venujete, ste super 🙂
Asi by som počkala na nejaký 20-25DC a ak dovtedy ovu nepríde, nasadím Duphaston a dám si urobiť hormonálny profil, snáď niečo ukáže...

blondynka400
19. máj 2009

adik, i to je řešení 😉

shaarka, já poznám ovu i bez měření a testů 😉 To dělám spíš jen pro kontrolu...

shaarka
19. máj 2009

blondy - chapem - niekto to ma super.
ale niekto zas ma hlien, bolest, a tak... a ovu nikde. (ja minuly cyklus) 😀

blondynka400
19. máj 2009

shaarka, no já to celkově moc suepr nemám..... 😖
Tak snad tento ovu dorazí úplná 😉

shaarka
19. máj 2009

blondy, a co? ja nepoznam tvjo pribeh... 😕

blondynka400
19. máj 2009

shaarka, no zas žádná tragedie... Jen se mi podařilo do začátku roku už dvakrát potratit.... 😖

shaarka
19. máj 2009

😔 ach jaj... vies pricinu? 😒
hm - ale aspon sa ti dari otehotniet... 🙄

blondynka400
19. máj 2009

shaarka, no to daří v podstatě jsme otěhotněla každý druhý cyklus snažení....
Zatím ne, vím jen, že HP mám v pořádku a spermio máme taky ok, žádné chlamydie a pod.... Na konec měsíce jsem objednaná do caru, tak snad na příčinu najdem....

shaarka
19. máj 2009

a co trombofilia? nepapas per istotu anopyrin? napriklad?

blondynka400
20. máj 2009

shaarka, nene, nemyslím si, že by tohle byl problém...

sarai
22. máj 2009

ahojte, viete mi poradit? gynekolog mi povedal, ze si mam nasadit duphaston 15 DC. ale ak mam posunutu ovulaciu, nemam ho zacat brat az po nej?

blondynka400
22. máj 2009

sarai, to už se tu řešilo několikrát? Proč ti ho gynekolog nasadil?

sarai
22. máj 2009

blondynka, lebo mam kratku lutealnu fazu a spinenie pred mrchou. citala som, ze vraj to nezamedzi ovulke, ked sa berie aj skor. ale na elep som citala, ze je lepsie brat ho az po ovulke.

nyya
22. máj 2009

babenky hlky mi hovorili ze mam vyskusat duphaston tak som si ho dala predpisat od mojho doktora ale eviem ci ho mam brat lebo som si citala o tom ze ked sa snazite o mimko tak by sa to nemalo brat...poradte mi prosim???napiste mi ip lebo idem akrta do robotky uz dakujem 🙂

blondynka400
22. máj 2009

sarai, tak v tomto případě bych to být tebou brala až po prokázané ovu, nejlépe bazálkou 😉

nyya, proč by se neměl brát? Co je to za nesmysl? Je to čistý progesteron, který stejně tvoje tělo vylučuje po vu do MS. Těhotenství ti ale nezařídí a jestli je u tebe vše v pořádku, není důvod ho brát.....
Jinak se dává i v první trimestru pro udržení těhu 😉

sarai
22. máj 2009

bazalku som si zacala merat minuly cyklus, tak podla nej teda uvidim, kedy mam ovulku a zacnem s duphastonom.
dik.

blondynka400
22. máj 2009

sarai, přesně tak bych to udělala. A dělám to i tak já.... Mám ho kvůli prodělaným potratům, tak snad pomůže 🙂

sarai
22. máj 2009

to ma mrzi, tak nech ti to vyjde vsetko ok.

blondynka400
22. máj 2009

sarai, dík, ale já to neberu nějak tragicky.... Ovlivnit jsem to stejně nemohla a příroda snad ví, co dělá....

shaarka
22. máj 2009

sarai,
na tomto grafe krasne vidno ovu. takze Duphaston az po ovu, pretoze vies, kedy ju mas. to je vyhoda.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

nyya, dala si si predpisat? a preco? a ked ti ho Dr predpisal, tak co povedal? ake davkovanie? ake mas cykly? je to "len" progesteron, ale ak chces otehotniet, tak zalezi aj od toho, kedy ho beries a preco.

nelyy
22. máj 2009

Ahoj holky, chci se Vás zeptat, po vysazení HA jsem neměla MS, lékař mi předepsal duphaston, po dobrání MS přišla, trvala 5 dní, první dny hodně silná a bolesti, ted se chci zeptat, jestli je možné si hlídat ovulaci? Nebo spíš je možné, že ovulace třeba nebude vůbec probíhat,pokud budu brát ten duphaston, je možné otěhotnět v době braní duphastonu? díky za info 🙂

shaarka
22. máj 2009

nelyy,
bolo to tu uz spomenute milionkrat, ale tak ok, este raz:

duphaston je progesteron, ktory sa nachadza v tele v lutealnej (poovulacnej faze). ak ovulaciu nemas, tak nemas ani menzes (zvycajne) a tym padom ani ten progesteron.
takze telo ho dostane umelo, vdaka duphastonu a menzes tak po vysadeni oze prist. to ale neznamena, ze ovulacia bola.

ak si po vysadeni HAK nemala cyklus, tak duphaston ti sice pomoze, ale ovulaciu nenastartuje. i ked aj zazraky sa deju. mala by si si dat urobit hormonalny profil a podla toho, ake ti vyjdu vysledky, pokdraovat dalej.

ak sa ale o dieta nesnazis a HAK nechces brat, tak duphaston je ok alternativa.

nelyy
22. máj 2009

shaarka, ale zase jsem se tady dočetla, že je možné otěhotnět při jeho užívání, nebo v cyklu kdy se užívá, hormonální profil mám v pořádku, vaječníky mi fungují ... ale ms sama od sebe nepříjde.... zkusim ted duphaston nebrat a třeba příde sama. Dr. mi říkal, že to mám z psychiky,... a proto ms sama nechodí, jinak mi opravdu vše funguje jak má. Divné, psychika hraje velkou roli...

shaarka
22. máj 2009

ano, s tou psychikou suhlasim.

niekedy je sice lepsia nevedomost, ale v tvojom pripade ti radim nastudovat si o cykle viac. http://sk.wikipedia.org/wiki/Menštruácia

vajecniky ti asi nefunguju, alebo hormonalny profil v poriadku asi nemas, ked ti nechodi menzes. a tym padom, ked nemas menzes, zarucene nemas ani ovulaciu!!! tym padom je otehotnenie nemozne. neviem, ako inak ti to este vysvetlit.
najprv musis ovulovat a potom pride menzes, alebo budes tehotna. duphaston s tym nic nema.
niekedy sa nasadi, aby napomahal funkcii zlteho telieska v lutealnej faze, aby zabranoval spineniu, aby LF predlzoval... ale duphaston ako taky nie je na ovulaciu!

lekari ho predpisuju v marnej nadeji, ze spolu s pravidelnou menzes sa objavi aj ovulacia, co v 99% nepomaha.

ak vysadis duphaston, priprav sa na dllllhe cakanie... bez ovulacie menzes nepride. (v niektorych pripadoch ano, ale v pripade, ze chces otehotniet, je to aj tak na nic - budes mat akurat menzes a anovulacne cykly.)
😉

movin
22. máj 2009

zdravim, je tu vela stran a nemam tolko casu aby som nasla odpoved na to co potrebujem vediet ak sa to uz niekto pytal, ak nie tak budem prva, beriem duphaston od januara a doteraz sa menstruacia dostavila po 3-5 dni po dobrati poslednej tablety dufastonu, a teraz je to uz 10 den a zatial nic, chcem sa opytat do kolkych dni sa zvycajne dostavi menstruacia po dobrati dufastonu?

shaarka
22. máj 2009

movin, testovala si?