Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

elana
22. jún 2010

Já ho brala jen jeden cyklus (jinak preferuji rozhodně Utrogestan) a začala jsem špinit normálně v termínu (tj. cca 3 dny před MS), tak jsem ho vysadila a pak to normálně dostala, určitě bych to ale dostala i přes něj, na rozdíl od Utrouše málokomu Duphaston MS oddálí, na to je moc slabý.

Mercy, udělej si těhutest a uvidíš, když bude negativní, tak ho vysaď. Když jsi v termínu MS, pokud jsi těhotná, tak už // budou, pokud ne, tak aspoň se nemusíš dál práškovat.

Mrnous, já brala Clostil 3 cykly, měla jsem pokaždé cca. 3 folikuly, ale a) bolela mě po něm hlava (a to jinak hormony, i ty IVFkové, snáším dobře). Později jsem zjistila, že se musím před jeho užitím najíst, pak už mi nic není b) 4 cyklus (již po vysazení Clostilu) se mi udělala cysta, která naštěstí odešla následující měsíc s MS sama (těsně před operací).

mrnous1
22. jún 2010

Ahoj elana 🙂
Vďaka za odpoveď. Pýtam sa lebo ja som Clostil brala teraz prvý cyklus a dnes mi na sone zistili, že sa mi po ňom vytvorilo sedem dominantných folikulov. Doktorka mi neodporúčala pokúšať sa otehotnieť, nakoľko by sa jednalo určite o viacpočetné tehotenstvo a ja necviem či sa budem môcť pokúšať druhý cyklus, kedy ho brať už nebudem, ale vraj jeho účinky sa prejavia aj v nasledujúcom cykle. Tak neviem. Ide ma z toho trafiť. 🙂

elana
22. jún 2010

Mrnous, tak si zkus ještě skočit na folikulometrii ten následující cyklus, podle mého by až takhle drasticky Clostil působit neměl, dělávají to folikulostimulační hormony (ty, co se jima stimuluje na IVF), že ještě další cyklus naroste víc folikulů, ale u toho Clostilu bych se víc bála případný cysty, která se udělá z neprasklého folikulu....

mrnous1
22. jún 2010

🙂 Diký za odpoveď elana. Tak dúfam, že ten nasledujúci cyklus sa vytvorí menej folikulov a dúfam, že aj bez prípadnej cysty.

elana
22. jún 2010

tak, doufám i za Tebe 😉 měj se.

eninka27
24. jún 2010

... tak a opat nasadeny Duphaston.... bez neho menzes ziadnsa sanca ☹ ☹ ☹

bielalady
2. júl 2010

eninka27, si skôr štíhlejšia, alebo tak akurát?

nikushka2
8. júl 2010

čaute,
neviem co mam spravit. Mám brať duphaston od 16. DC. Len neviem ci to má takto význam, ked neviem kedy a či vôbec mám ovuláciu. Podla teploty - zatial si ju meriam len 1 mes. by mohla byť ovu. až 18. den, ale kedže som brala duphaston, tak neviem ci tá teplota nestúpla len kôli tomu.
Neviem ci mám pockat tento mes. na ovu a až potom začat brat alebo ako. všade čítam ze duph. až po ovulácii.

wrtulka
8. júl 2010

Ahojky duphaston určitě ber až po obulaci.
Jinak jí mít vůbec nebudeš pokud by byla později než začneš Duphaston brát tak ti ji jakoby potlačí..
měříš teplotu? podle té se ovu poznat dá..
nebo když nevíš tak ovu testy..

nikushka2
8. júl 2010

@wrtulka meriam si teplotu, ale v podstate len druhý mesiac.a ten prvý, čo som si merala, som hned aj brala duphaston, tak som nevedela či tú ovuláciu mám alebo je tá teplota zvýšená kôli duph.
ved môzes kuk.
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996

- asi to spravím tak, že počkám kym nepríde ovu. a potom na druhý den si dám duph.. či?

wrtulka
9. júl 2010

hm ten minulý cyklus vypadá na anovulační.
a tenhle zatím taky ale ovu se může teprve chystat...rozhodně s tím duphastonem počkej po ovu třeba jí minulý cyklus zamezil. Jak píšu zkus ovu testy.. myslím že jakmile se ovu spustí (test je pozitivní) tak už s tím duphaston nic nesvede 😝

nikushka2
9. júl 2010

@wrtulka asi to urobím tak. nech ma trebárs doktor aj zdžube. 🙂

sisamato
9. júl 2010

ahojte,
sa som brala Duphaston v prvom trimestri tehu, aj brala aj nebrala...kvoli tomu ze som spinila. Jedna dr. mi povedala ze ked je oplodnene vajicko v poriadku a aj tak spinim tak sa to uchyti a sam organizmus sa s tym musi vysporiadat a druha ze naco ma vobec dopovali hormonymi, ze co ma byt tak bude...takze kolko dr. tolko nazorov...nakoniec visvitlo ze to sposobene malym hematom ktory sa musel dostat von...a po 3 mesiacich strachu som si tehu len uzivala...dokonca i porod🙂))vsetko je OK, mala je zdrava ako buk...chvalabohu...uz sa tesim na druhe 🙂

nikushka2
10. júl 2010

ahojte,
volala som s doktorom, nech mi vysvetlí ci duph. pred alebo po ovulácii. Odpoved bola jednoznačná. Duphaston nezastavuje ovuláciu, je však zbytočné ho brať pred nou (ale nic sa tým nepokazí), tieto hormóny sú dôlezité v druhej fáze cyklu.

eninka27
23. júl 2010

bielalady, tak akurat som asi 🙂 🙂 🙂 myslis, ako po Duphastone? Alebo ?

bielalady
24. júl 2010

@eninka27 , no pýtala som sa len preto, lebo pravidelný cyklus býva väčšinou nepravidelný u tých čo sú chudšie alebo u tých ktorých aj keď občasne si zapália..... u mňa to sedí, ako som prestala fajčiť, mám sedem mesiacov načas MS, mesiac, kedy som začala znova fajčiť, som už nedostala... ako náhle som zase prestala, zas som dostala v poriadnom termíne...

eninka27
25. júl 2010

@bielalady no ja nefajcim, svojim sposobom aj dodorziavam aku taku zivotospravu a aj tak proste nic 😒 Asi skusim este nieco alternativne , kvapky, a tak , neviem,

erickaa
26. júl 2010

Ahojte baby,
ja som tu nová..takže vás chcem najprv pekne pozdraviť 🙂
S priateľom sa snažíme o bábo 7 mesiacov..od vysadenia HAK. 3 mesiace som mala mrchu na poriadku a potom zrazu neprišla. V kútiku duše som dúfala, že budem tehotná, ale nakoniec mi lekárka povedala, že mám PCO. 2 mesiace som brala utrogestan a teraz beriem duphaston..že najprv upravíme cyklus. A od septembra na to pôjdeme ináč. Ale ani som sa nepýtala, že ako, aby som sa dopredu nestresovala 😖 A ináč mám takú skúsenosť s Duphastonom..že po prvom cykle mi prišla mrcha za 3 dni a po druhom cykle až po 17 dňoch!!! Tak ja už vôbec neviem, čo to má znamenať.. 😲

eninka27
26. júl 2010

erickaa vitaj medzi nami 🙂
no s tym Duphastonom mam presne taiku istu skusenost aj ja, dokonca mi museli pichat aj Agolutin, ale v prvom rade netreba robit paniku 😉 aj ked to kazdy tak vravi pritom stresuje istym sposobom kazda z nas 🙂
takze Ta chcem povzbudit a hlavne, drzime sa palce 😉 😉

erickaa
26. júl 2010

Ďakujem za privítanie.. 🙂
Práve čakám na kuriéra, objednala som si kvapky Gynex.. tak dúfam, že sa budú dobre znášať s Duphastonom 😎

kristin8
26. júl 2010

Ahoj holky, první měsíc jsem dobrala Duphaston od 15. - 24. den a dost mě od prvního dne bolí v podbřišku a zvětšily se mi tak o číslo prsa. Zatím mám 4. den po dobrání a MS nikde, jen pořád ty bolesti v podbřišku a točení hlavy. Nemáte někdo zkušenost? Děkuji za každou odpověď

eninka27
31. júl 2010

haloo, baby, čo je s vami???? Ako sa vam darííí??? 😉 😉 😉

sons
31. júl 2010

No ja mam brat duphaston 10 dni ako mi ma zacat menstruacia. Menstruacia v den kedy mi mala prist nezacala, tak i napriek tomu som mala info ze ho mam brat aj ked sa nedostavi. No ibaze teraz mi meska pomaly 10dni a tehotensky test mam este negativny. Je mozen, ze by mi duphaston zastavil menstruaciu, ked vsade citam, ze ma opacny ucinok. Pred nedavnom som potratila, tak ho uzivat ako prevenciu. Ja som duphaston uz brala pri prvom tehotenstve,ale koli uprave cyklu bola som s nim spokojna, no s touto terajsou situaciou som sa este nestretla ani nedocitala nikde. Vie mi to niekto vysvetlit, co sa teda moze v tele diat?

sons
4. aug 2010

@sons Tak odpoved uz nepotrebujem, zistila som na vlastnej kozi, ze duphaston moze pri zacati uzivania, menstruaciu posunut aj o niekolko dni. No teraz mam problem ako ho mam uzivat teraz, ked sa mi zmenil termin periody 🙂 Poviem vam je to hotova alchymia 🙂

eninka27
5. aug 2010

ahojte baby, tak som nasadila Valovičove kvapky ... Femi kvapky . Mate niektora skusenost? a nie je problem ich kombinovat s Duphastonom?

ame
5. aug 2010

Ahojte, chcem sa spytat, mam uzivat Duphaston 1 tbl. 2x denne pocas 10 dni. Pride menzes pri uzivani tohto lieku do 10 dni? A ak nie, co potom? Mam si ist dat predpisat dalsie balenie?

sons
5. aug 2010

@ame ahoj, mal by prist menzes najneskor do 2 tyzdnov, mne to duphaston rozhadzal tvrdia, ze menzes mi nemohol posunut duphaston ale moja doktorka povedala, ze mohol. Menzses mi prisiel presne po 10 dnoch uzivani duphastonu cca 2-3 dni, no i ked nie je taky aky som ho mavala pred tym ako som zacala uzivat duphaston. Do nedavna som si myslela, ze som tehotna, ked menzes nikde a priznaky boli skoro rovnake, predsa su to hormony, Malo by sa to ale casom upravit ak nezostanes tehotna 🙂

ame
5. aug 2010

Sons, takze ak som to spravne pochopila, tak by mal menzes prist do 2 tyzdnov od zacatia uzivania? Ci do 2 tyzdnov po skonceni uzivania?

leeenka
5. aug 2010

Ahojte,,tak ja mam s Duphastonom iba dobre skusenosti,pekne mi upravil cyklus a bolest ziadna ked som dostala m....ani si nechcem spomenut,ake hrozne bolesti som zazivala ,ked som nebrala Duphaston ☹ Brala som ho asi rok a pol a, ked som ho vysadila hned v ten mesiac som otehotnela. 😀 😀 😀

sons
6. aug 2010

@ame ano mala by najneskor do 2 tyzdnov, ak sa nedostavi, treba spravit tehotensky test alebo ist k doktorovi na vyvolanie menstruacie.