Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kallimer
19. nov 2008

Ahoj,

přiznaky žádný - kromě bolení břicha a citlivých prsou (jenže to mám ikdyž přijde ms) a teplota nízká 36,6. Takže musim jen čekat až se tělo umoudří. Moc bych si přála, aby se nám to povedlo do konce roku, ale uvidíme. A co ty - taky bereš duphaston a jak dlouho se snažíte? 😉

bublinka11
19. nov 2008

Ja ho mam len na 2 mesiace, prvy som uz vybrala a teraz ma caka od 20. dna druhe balenie. Potom mam ist na kontrolu, tak uvidime...snazime sa uz pol roka, ja som netrpezliva a skepticka...zo zaciatku som si aj ja davala datumy dokedy by som chcela, aby sa to podarilo, teraz uz nie. Do konca roka ani nedufam ☹

evina0
19. nov 2008

Shaarka ja mam akysi divny pocit v tele..neviem ako to opisat ale napr sa mi cez den stane ze sa mi srdiecko ruzbusi silno na par minut a potom prestane.V nedelu sa mi prvy krat stalo ze som pila kavu a prvy glg mi tak divne chutil ako voda ziadna chut.No dalsie uz boli v pohode.A asi som blba ale uz si napametam ako mi byvalo ked som brala duphaston kezde teraz beriem lutenyl ze ma od ovulacie pobolievaju vajecniky a sem tam zacitim aj krize.dost caso sa mi aj zyva.. 😠 😠 Nejdem si nic namyslat ze to moze byt nahodou tehotenstvo skor vsetko pripisujem tomu inemu hormony Lutenylu.Neni asi mozne ze 4 dni po ovulacii by dalo telo cosi najavo.. 😒 😒 Kewby ano bola by som straasne stastna.ale nejdem zatial ani testovat az ked mi bude mrcha meskat som sa zaprisahala tak slub dodrzim aj.a co ty ako nozicka?? som citala ze ju mas v sandre.Prajem skore uzdravenie

bublinka11
19. nov 2008

Evi ja by som ti velmi priala, aby ti to vyslo, ale nedavaj si zatial ziadne nadeje, radsej...Presne takto sa upinam ja na vsetky moje pocity po ovulku. Ja sa pokusam tento mesiac nesledovat, tak uvidime, kolko mi to vydrzi. 🙂

evina0
19. nov 2008

bublinka 11 ja viem co vravis s tym sklamanim..nejdem si nic namyslat preto nebudem testovat skor ako den ked bude meskat.prikladam tieto zmeny ze som presla s duphastonu na lutenyl.Len ssa mi to akosi zda vsetko cudne ..no idem radsej pracovat dalej a nie zamyslat sa 😀 😀

kallimer
19. nov 2008

Bublinka: já sem si taky na začátku počítala měsíce, kdybych chtěla mimčo.. a teď.... je mi to jedno - holka nebo kluk, hlavně ať sem těhulka. Strašně si přejeme miminko.... jak se říká - člověk míní, osud mění. Ale kéž by nám to všem brzo vyšlo a mi už jezdily s kočárama 😉

vladimura
19. nov 2008

Ahojky ,tak Vám moc děkuji za rady.Já jsem si původně myslela že mrcha dorazí 3 dny po vysazení DUPHASTONU,alespoň takhle jsem to měla po ORGAMETRILU.Jak tak ale čtu tak si už nedělám naděje.Ale co ho beru tak mě pobolívá podbřišek nebo spíš jen levá strana a pořád chodím na malou.Nezažila to některá z Vás? 😒 Jo jinak by to bylo bezva kdyby se nám to povedlo do pod stromeček.Moc to všem přeji. 🙂 😉

mimo27
19. nov 2008

ja som brala duphaston dlho a nic mne to bolo slabe 😅

vladimura
19. nov 2008

mimo jak to myslíš nic. 😕 To jako že ti to neupravilo cyklus?

mimo27
19. nov 2008

ano upravilo kym so ho brala ale ked som ho vysadila tak sa to vratilo a mc neprisla a neprisla a neprisla ale uz je ok

vladimura
19. nov 2008

aha tak to ho radši budu brát až dokud se mi nepovede mimi,nebudu pokoušet štěstí,že zas už potřetí budu upravovat MS. už nikdy víc. ☹

mimo27
19. nov 2008

ja beriem hormonalne lieky 🙂

shaarka
20. nov 2008

kallimer
ako si brala duphaston? kolko dni po sebe, ktore DC? a aku davku?

kallimer
20. nov 2008

Ahojky 🙂

shaarka: od 21 DC do 30 DC každý den jednu tabletku - dnes sem 35 DC a ms nikde, asi budu muset příští tejden na vyvolávačku ach jo 🙂 jinak mi Dr. předepsala ještě estrofem, ale ten sem brala 15,17,19 DC. Po ms mám kontrolní UTZ na folíky, tak uvidíme, ale bojim se, že letost se nám nezadaří a to se snažíme už od února - ale uvidíme 🙂

shaarka
20. nov 2008

aha - ty si mala len 10dni papat. no nic, hladam niekoho, kto to mal podobne ako ja.
drzim ti palce.
a pridaj sa k nam, ak si merias bazalnu teplotu - do temy BT - grafomaniacky 😀

kallimer
20. nov 2008

shaarka: snad nám to všem brzy vyjde. Držim palečky a ať nám ten duphaston zabere 😉

moa
20. nov 2008

ahoj shari myslis,ze by mi pohol pomoct urologicky caj?zacala som ho pit,dnes som uz teplotu nemala ,dufame,ze sa to da skoro do poriadku.teplotu meriam stale lebo mi to nedalo a chcela som vediet co mi bude ukazovat aj nadalej ale je to hrozne,som smutna mam este 5dni do zacatia uzivania Duph a moja teplota je stale 36,4 alebo nizsia.dokonca dnes som namerala 36,2 mozno je to tym,ze som sla spat o 2rano?
mikrosokop mi stale ukazuje ze sa nic nedeje ☹

moa
20. nov 2008

shari inak strasne moooc dakujem za to ze by si mi poslal ten cajik.mozno az budes ok alebo ak by sa ti dajako dalo.korunky a vsetko by som ti poslala.este raz dakujem 🙂

evina0
20. nov 2008

ahojky babule Moa a ktory den cyklu mas teraz?? mne dost dlho ukazoval mikroskop ze nemam plodne dni ale pozor velmi si vsimaj celu plochu lebo ja ked som mala plodne dni tak sa sliny zmenili ale nie az tak ako na orazku v prilohe.
Mne je akosi v poslednej dobe divne sama neviem ako to opisat.BT paradne stupa ale ja tie divne pocity akosi pripisujem lutenylu..co je divne ze pri nom ma prsia nebolia a pri duphastone boleli priiiserne.len mam pocit v podbrusku ako keby som mala dostat no nemam to stale len obcas cez den sa mi to stane.A stale zyvam ..naozaj divne .Neviete mi povedat kolkaty den po ovulacii by Test ukazal dve ciarky?? Nechcem sa testovat lebo sa bojim opet sklamania.Az ked nedojde tak ako ma a to ma byt az buduci vikendik 😒 😒

evina0
20. nov 2008
shaarka
20. nov 2008

moa
korunky netreba, je to malo, ale napis mi do IP adresu, ok?
pa

hiva
20. nov 2008

caute....tak aj ja od vcera patrim k uzivatelkam duphastonu 😒 ....davkovanie mam od 15 - 26 DC 2x denne kazdych 12 hodin....

Maloby to pomoct uprave cyklu a ovulacii....zatial ho mam predpisany na 3 mesiace a ked nezabere, zacneme podrobne vysetrovania ☹

vladimura
20. nov 2008

Ahoj mimo a jaké hormonální léky bereš? 😉

No je zvláštní že každá ten Duphaston bere jinak.Hiva já jsem na něm taky první měsíc a krom bolení vaječníku a chození na malou mi celkem sedí.Dávkování mám podobné jako ty akorát o den dřív začnu i skončím.Ale četla jsem tu i negativa na tento lék tak uvidíš. 😉

Kalimer já si myslím že jedna tabletka denně nestačí,ale je to jen můj názor 😉 Všude se říká že dvě,ostatně holky mi to tady potvrdily. 🙂

moa
20. nov 2008

evi dnes mam 9den akurat som si dorobila aj ovu test,ja uz z toho asi zblbnem,zasa mi to ukazalo,ze nic.neviem,ale mozem mat vobec ovulaciu ked beriem Duphaston od 14dna ved vtedy by dom mala mat ovu,to potom znamena,ze tie lieky asi aj mozu zabranit ovu.moze to tak byt?
inak tie tvoje pocity mi moc pripominaju moju kamosku ked bola tehu,ale tym nehovorim ,ze je to 100/ len konstatujem,ze ona bola na tom tak isto.
velmi by som ti to priala 🙂

myounghee
20. nov 2008

ahojte 🙂 ,
som tu u vas este novaaa.
Tak iba v skratke. Nam sa s manzelom podarilo otehotniet na 5 mesiac snazenia sa. No bohuzial v 13tt sme prezili MA. Tak nasledovalo cistenie maternice a pod. Teraz som mala 4 menzes, tak mi lekar nahodiel hormonalne tabletky stym, ze sa mozme zacat snazit. Ze ked otehotniem nevadi. Beriem Estrofem a Lutenyl. Estrofem som brala 5 dni same a od dnes + Lutenyl. 15 dni mam brat tieto lieky a potom pri vynechani by mal prist menzes.
Lenze vsade aj na letaku sa pise ze Lutenyl sa nemoze brat pocas tehotenstva.
Zacinam mat obavy ze ked sa znova podari - nedopadne to kvoli tomuto dobre.
Este musim dodat, ze mi lekar tvrdi ze on ma 2 synov po takejto liecbe. Jeho manzelka potratila totizto 2x a potom brala tuto liecbu.
Nemate skusenosti?

rychnov3
20. nov 2008

Ahoj, beru Duphaston od 6 tt na podporu žlutého tělíska (2x1). Žádné vedlejší účinky nepozoruju, možná je to tím, že obecně léky snáším dobře. Budu to brát do 12. tt 😉 Mám to jako prevenci, měla jsem před půl rokem biochemické těhotenství (jen do 5. tt).

hiva
21. nov 2008

neviete püoradit?....duphaston potlacuje ovulaciu alebo nie?....vo viere, ze ovulacia prebehla som ho zacala brat na 13 DC a teraz som zistila, ze ovu nebola.....mam ho vysadit a pockat, kym sa ovu potvrdi alebo mam pokracovat dalej a ovu este moze prist?

shaarka
21. nov 2008

hiva, ze vraj nepotlaca, ze vraj neovplyvnuje (nezvysuje) teploty... ale z nejakeho dovodu su tie teploty vyssie, ked sa berie duphaston. a preto si myslim, ze jest by sa mal po ovulacii.
ale: dava sa na skratenie - upravenie cyklov. to asi s ovulaciou nema nic spolocne.
takze hiva, predpokladam, ze si na tom rovnako ako ja - dala ti ho Dr., aby si skratila cyklus a ocakava, ze k ovulacii potom dojde.
ale ja som ju neposluchla a nebrala 14 - 25 DC, lebo podla BT som vedela, ze ovu nebola. nasadila som si ho neskor. po pravdepodobnej ovu. ale podla grafov to aj tak nebola ovulacia. takze neviem ti poradit, mne sa takyto pristup nepaci - ja som sa s duphastonom rozlucila po tomto cykle, budem cista a od noveho roka chcem ist na folikulometriu a chcem clostilbegyt a az potom duphaston. ked tu ovu budem na 100% mat!
😀
dufam, ze som sa vyjadrila jasne, zda sa mi, ze pisem ako hotentot. 😀 😀

hiva
21. nov 2008

jasne....jasne si sa vyjadrila....mne ho DR. predpisal na 3 mesiace, a ked sa nezadari, vo februari zaciname vysetrenia (spermiogram) a meranie folikov...uvidime....

keby aspon tie cykly skratil, bolo by to super....cakat vzdy 40 - 45 dni je na slak trafenie...s takou dlzkou mi rocne vyjde iba 8 cyklov namiesto 12-tich....no proste hroza 😠 ...snad aspon na toto dufik zaberie 😖

bublinka11
21. nov 2008

Kocky mne Dr. tiez predpisala duphaston od 20 DC, lebo predpokladala, ze ovu by dovtedy mala dorazit. Zrovna dorazila na tento 20 DC...kedze som merala BT a vedela som, ze zatial nebola, tak som si zacala tiez obavat, ze ci ho mozem zacat brat, ci ovu neovplyvni a pod. a z viacerych stran som dostala odpoved, ze ju neovplyvnuje, moze ju maximalne urychlit. Cize ak mate v sebe folik, ktory sa chysta prasknut, tak praskne, mozno vdaka duphastonu trosku skor, ale isto sa s nim nic zle nestane...