Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

frca
7. aug 2011
zuzanecka1983
8. aug 2011

Ahojte babenky. Som tu nova ale vase prispevky si citam uz dlho. Chcem sa spytat. Od dnes zacinam brat Duphaston a od 5DC po 9DC Clostilbegyt. Brala ste niektora takuto kombinaciu? Podarilo sa vam otehotniet a za ako dlhy cas? Dakujem 🙂

fori
9. aug 2011

@zuzanecka1983 a kolikátý den cyklu jsi dneska?? já vždy jím duphaston 15-24 dc

baptisia
9. aug 2011

Ahojky,
tak se přidám i já 🙂 Po skoro roce snažení mi gyndr. napsala Duphaston...mám ho brát od 16dc 2x denně 1. Tak jsem zvědavá co to se mnou udělá...mám totiž úplně rozházený cyklus.Beru ještě Hořčík se Zinkem,Kys.listovou,befoli,piju Kontryhel...četla jsem tu že je dobré když partner bere selen,ale k čemu je to dobré?Všem snažilkám držím palečky ať se nám brzy zadaří..

patka_1
10. aug 2011

@zuzanecka1983 moja kamaratka brala Clostylbegyt a otehotnela hned na prvy raz 🙂 duphaston brala rok pred tym a nic....tebe po akej dobe predpisal dr. Clostyl? ja bere zatial len Duphaston momentalne 4 mesiac...

patka_1
10. aug 2011

@baptisia ahoj 🙂 ja som tiez po roku snazenia dostala od dr. Duphaston na upravu cyklu momentalne 4 mesiac a najprv som ho brala od 21 do 25DC ale nepomohlo, mrcha chodila na 35-36DC a tak mi ho na kontrole po 3 mesiacoch dal od 16 do 25DC (presne ako ho ty uzivas) a mrcha prisla presne na 30DC, tazke super...uz sa tesim kedy pojdem znovu na kontrolu s dobrymi vysledkami a som zvedava co potom 🙂 ako dlho ho uzivas?

baptisia
10. aug 2011

@patka_1 Ahojky, teď to bede druhý měsíc 🙂 a vše ok,jen jsem po něm pekelně unavená..... musím ještě dokopat partnera aby šel konečně na spermiogram,nějak se mu tam nechce.... ☹ chjo...

patka_1
10. aug 2011

@baptisia mna z neho bolela prve 3 dni hlava, tiez som unavena a patram preco, tak je mozne ze z Duphastonu? to som nevedela 🙂 co sa tyka spermiogramu, tak ked sa partnerovi "nechce" tak skuste najprv domaci test plodnosti, da sa kupit v lekarni 🙂 moj priatel chce ist k dr. ale ja by som najprv vyskusala tento test, len sa nevieme k tomu nejak dopracovat lebo si stale hovorime ze to uz musi vyjst 🙂

baptisia
10. aug 2011

@patka_1 tak mě gyndr řekla že můžu být víc unavená,nebo že mě bude bolet hlava a nebo budu taková oteklá 😀 ...ale naštěstí jsem jen unavená..myslíš že ty testy z lékárny fungují?..už jsem na to taky koukala,ale jsem k tomu skeptická... 😒 žádanku na ten spermio mám doma už měsíc,ale objednat se mu nechce... 🙂 já si taky říkám,že to musí vyjít,ale zase se mi nechce do sebe cpát hormony,když je chyba možná jinde... ☹

patka_1
10. aug 2011

ja si myslim, ze testy musia fungovat...aspon na 99% 🙂 mam odskusane vselijake a vzdy ukazovali dobre, tehotenske, ovulacne, kamoska si robila test pohlavia babatka, vyslo jej dievcatko a aj to bude dievcatko 🙂 musi to fungovat, inac by to nemohli predavat 😉 naozaj skuste to najprv testom a uvidis ze ak by nedajboze vysli negativne tak hned by si to rozmyslel 😉 😉
u nas je to zasa tak, ze ja cakam ze to vyjde hlavne pre to, lebo viem ze doteraz bola chyba vo mne, i ked som zdrava ale kedze som mavala mrchu aj raz za 2 mesiace tak som potom nemohla mat ani ovulku...ani minuly mesiac som napriklad ovu nemala...takze ked sa dam ja doporiadku a stale sa nam nebude darit, tak potom si budem ista, ze chyba nie je vo mne... 😒

baptisia
10. aug 2011

@patka_1 Tak já je hned objednám... 😀 já měla taky mrchu taky jak se jí zachtělo a anovuláky jsem měla jen tři měsíce po tom co jsem přestala kojit,ale to jsem jí měla kupodivu jak hodinky přesnou. 🙂 .a pak najednou klidně i dva měsíce nic....ale ovu jsem si testovala a byla vždy 14dc...tak jsem vždy byla natěšená že se zadařilo...ale gyndr na UTZ nic neviděla píchla mi injekci týden na to mrcha přišla...asi se mu nechtělo zavrtat,nebo já nevím 😒 ☹ ale chci mít jistotu,že i on je ok,bo měl ve 20 příušnice a ty občas zpúsobují neplodnost..... 😒 a někde jsem tu četla,že Dufík ovu blokuje když je později než ten 15dc...

zuzanecka1983
10. aug 2011

@patka_1 no doky mi to dal teraz prvy krat. o babo sa znazime uz 4 roky ale doteraz som mala problemy s hormonmi (zvyseny prolaktin) takze musim pockat co to spravi

zuzanecka1983
10. aug 2011

@fori no doky mi to kazal brat od 15 DC po dobu 10 dni

patka_1
10. aug 2011

@baptisia no tak ja by som tu urcite riesila tym testom...bude to dobry zaciatok, je to hlavne pohodlne, rychle a spravite to najprv v klude doma bez vacsich stresov, vysledok je do par minut a keby nieco tak vyrazite k doktorovi 😉
o tom ze Duph. blokuje ovulku som pocula aj ja 😒 ale zasa je dobre to, ze ak ovulka prebehla do toho 16dc a zadarilo sa, tak Duphaston mimco udrzi 🙂 na vyvolavacky som iez chodila, dr.mi vravel ze mrcha mi nechodi pravidelne preto, ze nie som hormonalne vyvinuta, ze aj rok na snazenie o babo je malo, a podobne dristy, tak som od neho odisla a nasla som si super doktora, ktory to, ze mam mrchu raz za 2 mesiace hned riesil...inak by som doteraz chodila na vyvolavacky...

patka_1
10. aug 2011

@zuzanecka1983 juj, tak snad pomoze...drzim prsty 🙂

baptisia
10. aug 2011

@patka_1 některé doktory nepochopím.....já jsem taky změnila doktorku po půl roce snažení a injekcí 😒 a teď jsem maximálně spokojená 😀 test už jsem objednala tak jsem zvědavá 🙂 mě moje bývalá gyndr tvrdila,že jsem stráášně tlustá a mrchu mám rozházenou kvůli tomu a i proto prý mimi neudržím...no nervy nervy nervy 😠 a ani mi neudělala horm.profil nic...moje nová dr mě hned otestovala a zjistila mi vyšší hladinu prolaktinu a anovulační cykly atd...dala mi jen homeopatika..hormony se srovnali i ovuka už je,ale mrcha stále zlobila tak mi dala dufík...teď už to snad bude ok...

nanuska2
10. aug 2011

ahojky som tu tiez nova,brala som duphaston rok a ziadny vysledok.len bolesti hlavy a unava.Bolo mi z neho strasne zle.Nakoniec aj tak nezabral a pomohlo uplne nieco insie.Drzim palce papa a okrem toho pridalo mi to strasne na vahe.

baptisia
10. aug 2011

@nanuska2 nestraš s tou váhou 😠 a co ti pomohlo smím-li se ptát? 😀

patka_1
10. aug 2011

@baptisia no tak to si mala tiez peknu doktorku....otrasny su niektory 😠 tak drzim palce nech sa cim skor zadari, mojej kamoske, ktora sa snazila rok o babo Duph. pomohlo a hned prvy mesiac uzivania otehotnela 🙂
a k tej vahe, no ja som sa cudovala prco som za posledne 3 tyzdne pribrala 3 kila...a to ani poriadne nejem...takze sa to chystam na dalsej kontrole dokymu povedat ak nebude mat v plane zmenit liecbu...ale snad pokrocime dalej a da mi nieco na otehotnenie 🙂

baptisia
10. aug 2011

@patka_1 snad se opravdu zadaří 🙂 zeptej a pak poinformuj sama jsem zvědavá 🙂 budu držet palečky... 😉

patka_1
10. aug 2011

@baptisia dakujem, podobne 😉 a ty daj vediet ako dopaol test, oki?

madamebutterfly
11. aug 2011

Babenky mne duphaston velmi pomohol. Vysiel mi zle hormonalny profiĺ kde som mala zvyseny prolaktin a doktorka mi povedala ze pokial planujem otehotniet mala by som to upravit leboze teraz telo odmieta otehotniet akokeby navyse som aj dost priberala doslova z nicoho. Nasadila mi duphaston na sest mesiacov a prve dva som schudla asi desat kil co mi velmi pomolo zdravotne citila som sa ovela lepsie prestali mi migreny co som pravidelne mavala dovtedy aj menzes chodil ako hodinky. potom mi gyndoska povedala ze je dobre zacat sa snazit o babo tak mesiac pred dokoncenim kury. A mesiac na to uz mrska neprisla 🙂 no moze byt ze kazde telo reaguje inak ale skusit treba vsetko

baptisia
11. aug 2011

@patka_1 áno určitě dám.přijde během 14 dní 🙂
@madamebutterfly děkujem za povzbuzení 🙂

kahlann
11. aug 2011

ahojte, som tu staronova a ako citam vaseu komunikaciu si uvedomujem ze som to vsetko brala na lahku vahu. v maji som dobrala duph.kvoli ovulacii a teda uprave ms. teraz mam ist na testy k lekarke. povedala ze ked to upravime tak uvidime co dalej. ms mam uz pravidelnu ako pred duph.a teda vobec neviem co a ako. verim lekarke ale ked citam vase infomracie tak neviem ci lekarka robi to co ma?

zuzanecka1983
11. aug 2011

@patka_1 dakujem si zlata 🙂

baptisia
11. aug 2011

@kahlann a co přesně myslíš?nejsem si jistá že jsem přesně pochopila co píšeš.. 🙂

chanae
11. aug 2011

ahojte..poslednu ms som mala 14.7... 26.7. som zacala opat krvacat.. 30.7 som aj napriek tomu zacala brat duphaston tradicne na 10dni..a vcera som opat zacala krvacat 😖 ja tomu fakt uz nechapem 😔
mate niektora s niecim takymto skusenosti?

kahlann
11. aug 2011

@baptisia len to ze sa spolieham na lekarku a ked citam tu rozne vystrenia co vsetko okolo toho mi to pripada ze ona so mnou nekomunikuje. pripada mi to ze skusa co a ako. vobec ziadne otazky ked sme zacali riesit problem. len nasadila duph. a bolo. a ze uvidime.....a stale uvidime. vsak nie som az tak stara abysa to niekedy normalne nepodarilo niekedy.

kahlann
11. aug 2011

no proste asi ja musim zacat si zistovat a viac ju otravovat. pretoze inak nemam ako ziskat informacie ako zostat tehotna. a ked tu to vsetko citam tak ani neviem kde skor zacat :o(

baptisia
11. aug 2011

@kahlann doktoři koikrát ani neřeknou proč to a to nasadí..musíš se začít víc ptát...
@chanae co jsem tu četla tak to možné je....myslím,že je to i v příbalovém letáku...